U požáru bytu ve 4. podlaží panelového domu na Černé cestě v Olomouci jsme zasahovali na Nový rok před polednem. Na místě hasily 4 jednotky, které v hořícím a silně zakouřeném bytě musely vyhledat jednoho z obyvatel. 

Vážně zraněného muže jsme nalezli v požárem nejméně ohrožené místnosti a ve vyváděcí masce jsme jej dostali ven. Poskytli jsme první pomoc a předali jej posádce vrtulníku LZS, která pacienta přepravila do nemocnice v Ostravě.

Přítomnost dalších osob jsme museli vyloučit i v bytě o patro výš, který byl zasažený zplodinami hoření a silně zakouřen. To jsme průzkumem vyloučili. Evakuováno bylo 20 obyvatel panelového domu.

Objekt jsme odvětrali a lidé se mohli vrátit zpět do svých domovů. Zájemcům bude nabídnuto ve spolupráci s městem náhradní ubytování. Nyní náš vyšetřovatel zjišťuje na místě s kriminalisty příčinu požáru. Škoda je vysoká, přesáhne 1,6 milionu korun.

Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc a jednotky SDH Olomouc-Černovír a Olomouc-Chválkovice a Velká Bystřice.