Dopravní policisté nyní prověřují nehodu, k níž došlo uprostřed minulého týdne na dálnici mezi Vyškovem a Prostějovem. Neznámý šofér najel na plastový kryt ležící na vozovce. Ten se vymrštil a zasáhl čelní sklo škodovky jedoucí za ním. Mladá řidička se už „odpadu“ nedokázalo vyhnout.

„Ve čtvrtek osmého října okolo čtrnácté hodiny jela po dálnici D46 od Vyškova směrem na Prostějov pětadvacetiletá řidička s vozidlem Škoda Octavia. V momentě, kdy projížděla levým jízdním pruhem na třiadvacátém kilometru, najelo nezjištěné vozidlo jedoucí před ní na plastový kryt. Ten v důsledku toho vylétl do vzduchu a dopadl na čelní sklo a na přední kapotu auta, které žena řídila. Řidič vozu, který na plast najel, však na místě dopravní nehody nesetrval a odjel,“ popsala událost Lenka Vanková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Zda na automobilu neznámého řidiče vznikla škoda, či nebyl zraněn, nebo pod vlivem alkoholu, se z uvedených důvodů nepodařilo zjistit. „Škoda na Octavii byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun. Okolnostmi této nehody se nyní zabývají policisté prostějovského dopravního inspektorátu,“ doplnila Vanková.