Osm profesionálních a dobrovolných jednotek ve II.st. PP zasahovalo ve čtvrtek 28.1. 2021 v Moravském Berouně u rozsáhlého požáru bytového domu. Budova má po požáru zcela poškozenou střechu a došlo ve většině plochy ke zřícení, propadu stropů v bytech pod střechou. 

Před příjezdem prvních jednotek se obyvatelé samostatně, dobrovolně evakuovali, hasiči poté provedli celkový průzkum v bytech. Rozsah zahoření lze přiblížit na ploše 10x30m. Pomocí několika hasebních proudů, uvnitř v dýchací technice hasiči pokračovali v postupném dohašováni a rozebírání konstrukcí. K činnosti byla rovněž využita výšková technika. Ve spolupráci se zástupci města jsme 17 osobám zajistili náhradní ubytování, zásah pokračoval až do brzkých ranních hodin! Škoda přesáhne 1. mil. Kč, příčina v šetření. U události postupně zasahovaly jednotky ze 2 krajů (OLK, MSK).

V průběhu dohašovacích prací v troskách půdního prostoru nalezli hasiči ostatky lidského těla, s největší pravděpodobností se bude jednat o osobu, u které bylo podezření možné přítomnosti uvnitř budovy v částech po destrukci.  Veškeré okolnosti jsou předmětem vyšetřování této tragédie pod kompetencí Policie ČR. V dopoledních hodinách na místo dorazí specialisté z řad hasičů a policistů k rozsáhlejšímu došetřování příčin vzniku požáru, po ochladnutí a celkovém dohašení požářiště.

U požáru zasahovaly jednotky HZS Olomouckého kraje ze stanice Šternberk a Olomouc a z HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál. Spolupracovaly s jednotkami SDH též z obou krajů, a to z Moravského Berouna, Jívové, Domašova nad Bystřicí, Dvorců a z Budišova nad Budišovkou.