Krádež doslova za bílého dne, která se odehrála v minulém roce v obci Vranovice-Kelčice. Zaparkovaný nákladní vůz s pootevřeným oknem neunikl pozornosti projíždějící skupině osob, které situace využily a vyrazily prozkoumat, zda se do automobilu není možné dostat. A to se jim také podařilo. Postupně se z toho stal STÍN MINULOSTI, který se ale podařilo z větší části ze světa vymazat.

Skupina zlodějů si těsně po poledni vyhlédla lup a využila krátké nepřítomnosti řidiče nákladního vozidla, který nechal pootevřené okénko na kraji cesty. Rozhodně se nejednalo o žádné nováčky v oboru, protože vše měli velmi dobře promyšlené. Nejprve vyrazilo na obhlídku terénu vozidlo, následně se k autu vydala dvojice osob maskovaných rouškami. A zatímco jeden bral všechny cennosti, druhý kontroloval na křižovatce, zda je čistý vzduch. Z auta pachatelé vzali řidičovu ledvinku, v níž měl veškeré doklady, karty, drobnou hotovost i kartu řidiče. Po akci trvající jen pár sekund pro oba přijel osobní automobil zpátky a všichni okamžitě z místa činu odjeli.

Celý incident však zachytila kamera a policie tak má k dispozici řadu důkazů i SPZ dotyčného vozidla. Mělo by se jednat o známou partičku zlodějů, z nichž dvojice byla prokazatelně tmavší pleti a střední výšky. Odcizené věci i pachatele se díky těmto skutečnostním podařilo najít. „Peněženka se našla v Dobrochově, kde mě jeden z místních kontaktoval podle adresy trvalého bydliště, takže veškeré doklady jsem naštěstí nemusel řešit znovu. Hotovost, která přesahovalo dva tisíce korun jsem už ale neviděl. Peníze jsem už tedy zpátky nedostal a ani s nimi nepočítám,“ prozradil řidič nákladního vozidla, kterému byly věci odcizeny. „Pachatele se ale policii podařilo vypátrat, kde se k tomu jeden z trojice doznal,“ dodal alespoň trochu spokojeně.