Tradiční a velice hojně navštěvovaná akce, která svádí dohromady děti s jejich rodiči, zástupce škol a učilišť, firem, podnikatelských subjektů a dalších organizací, je doslova za dveřmi. V úterý 26. září se ve Společenském domě v Prostějově uskuteční další ročník Burzy práce a vzdělání, kterou společně pořádají Okresní hospodářská komora v Prostějově a Úřad práce v Prostějově.

Spoluorganizátorem je statutární město Prostějov. Stovky školních dětí, ale i dospělých zájemců se zde pod jednou střechou dozvědí veškeré informace o možnostech studia, výuky řemesel nebo zaměstnání.

Letošní Burza práce a vzdělání se koná už doslova za pár dnů, přičemž doprovodný program před Společenským domem je připraven. Akce se koná od 9.00 do 17.00 hodin a organizátoři se těší na pohodovou atmosféru a samozřejmě i tradičně vysokou návštěvnost. „Cílem je představit významné a zajímavé zaměstnavatele a spolupracující odborné školy. Akce je určena široké veřejnosti, především však pro žáky základních škol, středních škol, pro každého, kdo se zajímá o pracovní trh. Firmy seznámí návštěvníky s tím, co v dnešní době požadují po uchazečích o zaměstnání a o jaké profese mají především zájem. Na prezentačních stáncích budou moct návštěvníci zhlédnout jejich výrobky, získat podrobnější informace o jejich činnosti a pracovních podmínkách. V letošním roce počítáme s účastí téměř padesátky vystavovatelů,“ sdělila Večerníku Helena Chalánková, ředitelka Okresní hospodářské komory v Prostějově.

„Stejně jako v předchozích letech chystáme i venkovní expozici, kde bude možné si prohlédnout soupravu tahače s návěsem, vojenskou techniku Armády ČR, prezentaci Policie ČR včetně atraktivního vozu značky Ferrari, prezentaci Městské policie Prostějov včetně nových elektromotorek, ukázku eskortního vozidla Vězeňské služby ČR, bude možné vyzkoušet otočný simulátor, nechat si změřit zrak a další atrakce,“ dodala Chalánková s tím, že Burza práce a vzdělání se v Prostějově koná již pošesté.

„Akce tohoto typu jsou jedinečnou příležitostí pro všechny, kteří práci hledají, stejně jako pro ty, kteří potřebují nové zaměstnance. Pod jednou střechou a na jednom místě mají lidé možnost kontaktovat hned několik zaměstnavatelů najednou, domluvit si s nimi schůzku, dozvědět se, jaké mají požadavky nebo co nabízejí či jaké mají adaptační programy pro nové zaměstnance. Burzy práce pomáhají sladit nabídku a poptávku na pracovním trhu,“ přidává Věra Crhanová, ředitelka Úřadu práce ČR v Prostějově.