Minulé úterý se v obřadní síni prostějovské radnice naposledy před letními prázdninami sešli zastupitelé. Uskutečnilo se zde totiž v pořadí již dvanácté jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova v tomto volebním období.

Na pořadu jednání byl hodně třaskavý program. Svoji petici přišlo na radnici obhajovat na třicet obyvatel Tylovy ulice, ovšem jejich projevy a protesty proti výstavbě garážového domu v této lokalitě jim nebyly nic platné. Jednalo se také o stavbě krytého plaveckého bazénu, místním nádraží a schvalovala se rovněž účetní závěrka města.

Posledního předprázdninového jednání komunálních politiků se zúčastnilo třiatřicet zastupitelů, omluveni byli pouze náměstkyně primátora Marcela Župková (ANO) a Jan Mochťák (Piráti).

Hned v úvodu si opoziční zastupitelé vymínili, aby se přednostně jako první projednala petice obyvatel Tylovy ulice, kteří nesouhlasí se stavbou garážového domu. Stalo se, a jak bouřlivá diskuse na toto téma dopadla, informuje Večerník podrobně na jiném místě této strany. Bohužel křik, nadávky a další nevhodné chování ze strany protestujících občanů se do obřadní síně radnice jaksi moc nehodily...

Vedoucí ekonomického odboru magistrátu Radim Carda pak přednesl podrobnou zprávu o hospodaření města za rok 2023 a zastupitelé byli potěšení tím, že rozpočet skončil přebytkem za více než čtvrt miliardy korun! Hodně ostré diskuse se vedly o tom, zda postavit 50 metrů dlouhý krytý plavecký bazén. Ani v tomto ohledu opozice neuspěla, bude se muset spokojit s polovičním bazénem, ovšem oproti původním plánům širším o dvě závodní dráhy. V tomto radniční koalice slevila a rozšíření sama navrhla.

Úterní jednání bylo v několika případech hodně bouřlivé, čemuž nejvíce přispěla jednak účast petičníků z Tylovy ulice a jednak nesouhlas radniční koalice s vybudováním padesátimetrového krytého plavečáku. Diskutovalo se ale o mnoha dalších věcech a Večerník bude mít celé letní prázdniny na to, aby s výsledky jednání prostějovského zastupitelstva veřejnost postupně seznámil.