Bylo mu 18 let, byl plný života, energie, úsměvů i nadějí. Stačil jediný okamžik a je po všem. Jak už Večerník informoval v minulém vydání, v sobotu 22. června dopoledne došlo na silnici mezi Konicí a Štarnovem k tragické nehodě, kterou nepřežil 18letý mladík.

Zatímco blízcí na Daniela U. s láskou vzpomínají, hrozivá událost snad do budoucna může pomoci předcházet podobným tragédiím, jež vždy zasáhnou celé rodiny. 

Policie v průběhu uplynulého týdne vydala bližší informace o tom, co přesně se na relativně rovném úseku před Konicí vlastně stalo. Ukázalo se, že příčinou tragické nehody na mokré vozovce byl smyk, který dostal mladý řidič. Na jeho chybu doplatila i dvojice jedoucí v opačném směru.

Konkrétní důvod, proč se řidič dostal do smyku a neovladatelný vůz přejel do protisměru, policisté neuvedli. „Dle doposud provedeného šetření jel 18letý řidič ve vozidle Škoda Octavia a na mokré vozovce z doposud neustanovené příčiny, po projetí mírné pravotočivé a následné mírné levotočivé zatáčky, se vozidlo dostalo do smyku a přejelo do protisměru,“ sdělila podrobnosti policejní mluvčí Miluše Zajícová. K velké smůle všech zúčastněných v danou chvíli projížděla v opačném směru Škoda Rapid. Došlo ke střetu obou rychle jedoucích vozidel a k těžkým zraněním tří lidí. „Mladý řidič bohužel na následky svých zranění během leteckého transportu do nemocnice zemřel. Zranění utrpěl i řidič ve středních letech a jeho mladá spolujezdkyně z druhého vozidla,“ dodala Miluše Zajícová.

Policisté minulý týden vydali aktualizované informace k děsivé autonehodě, ke které došlo v sobotu 22. června v dopoledních hodinách na silnici mezi Konicí a Štarnovem. Srážka dvou osobních vozidel si vyžádala život osmnáctiletého Daniela U. z Konice a další dva lidé byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Také na sociálních sítích se k tragédii vyjadřovala spousta lidí.

„Slunce celé třídy“

U dvojice, jíž se auto ve smyku připletlo do cesty, stále zůstává šance, že se ze svých vážných zranění díky intenzivní péči lékařů vykřeše. Zda si z něj odnese i nějaké trvalé následky, zatím zůstává otázkou. Na Daniela U., který měl rád posilování a rychlá auta, však už zbývají jen vzpomínky. „Co jsem se to od svých přátel dozvěděl, tak jsem nespal. Je to neskutečná rána. Upřímnou soustrast celé rodině a těm, kteří jej měli opravdu rádi. Byl to cílevědomý a pracovitý klučina. Sotva dodělal školu, udělal si řidičák a pořídil si své první auto. Dělal v McDonald’s a k tomu ještě jezdil do Uherského Hradiště, aby si přivydělal u Foodory. Říkal mi, že tu chce být pro svoji rodinu. Všechno se během malé chvíle vypařilo,“ zavzpomínal ve facebookové skupině Prostějov Bez Cenzury Mark W. Se vzpomínkou se připojila i jedna ze spolužaček. „Upřímnou soustrast, velice mě to mrzí, slova k tomu nestačí. Jeho úsměv nikdy nezapomeneme, byl sluncem naší třídy, jen se usmál a vše bylo odpuštěno,“ vzkázala Petra V., jejíž slova potvrdila i mladíkova maminka. „Přesně tak to bylo i doma. Bylo to naše sluníčko a miláček,“ reagovala Lucie U. S Davidem U. se všichni blízcí a kamarádi naposledy rozloučili v sobotu 29. června v konickém kostele, jen pár desítek metrů od domu, v němž vyrůstal.