Toto je už snad vrchol drzosti! Plumlovští policisté si k výslechu předvolali mladou ženu v případu nedávného násilného incidentu v Krumsíně. Na služebnu ji dovezl autem přítel. Na tom by nebylo nic divného, kdyby dotyčný neměl na svém kontě trojnásobný zákaz řízení motorových vozidel. Dva z nich byli dokonce soudní!

„V rámci šetření okolností napadení čtyřiačtyřicetiletého muže v obci Krumsín z pátku 5. února si plumlovští policisté k podání vysvětlení předvolali sedmadvacetiletou ženu z Olomouce. Na obvodní oddělení policie v Plumlově ženu přivezl v neděli 14. února její čtyřiadvacetiletý přítel. Tam ji vysadil, odjel dočerpat pohonné hmoty a vrátil se zpět k obvodnímu oddělení. Jeho opakovaný pohyb přímo pod okny služebny neušel policistům, kteří zjistili, že automobil Opel Astra patří řidiči s platným zákazem řízení. Při následné kontrole se podezření policistů potvrdilo. Rozhodnutím Městského úřadu v Bruntále a dvěma rozsudky Okresního soudu v Olomouci má muž uložen zákaz řízení motorových vozidel a to až do června 2023,“ popsal vcelku kuriozní případ František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Muž nezapíral a celou cestu z místa bydliště i cestu na čerpací stanici policistům přiznal. Bez zapírání na sebe „práskl“ i to, že má vysloven zákaz činnosti. „Na svou obhajobu uvedl, že řídil raději on, protože přítelkyni bylo nevolno. Další jízdu policisté muži zakázali. Na základě zjištěných skutečností policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ zkonstatoval policejní mluvčí.