Toto není příliš dobrá zpráva. Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností Čezeta Motors, která ve Vrahovické ulici v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta. Firma, která se potýká s milionovými dluhy, na sebe insolvenční návrh podala sama a soudu navrhla prohlášení konkurzu na svůj majetek, což vyplývá z insolvenčního rejstříku.

Společnost před osmi lety přišla s prototypem elektrického skútru, který vycházel ze slavného „prasete“ vyráběného továrnou ČZ v 50. a 60. letech minulého století. Téměř celý skútr vznikal v České republice za pomoci sítě 30 místních dodavatelů. V letech 2018 až 2020 vyrobila společnost první sérii 60 skútrů typu 506, které vyvezla do deseti zemí v Evropě. V Česku loni prodala jeden motocykl a o rok dříve 13 strojů...

Generální ředitel a majoritní vlastník společnosti Čezeta Motors Neil Eamonn Smith podání insolvenčního návrhu zdůvodnil tím, že se firmě nepodařilo najít kupce a její stávající majitelé nebyli ochotni vložit dostatečnou hotovost pro další pokračování činnosti. Firma se kvůli tomu dostala do platební neschopnosti a přerušila produkci.

Podle insolvenčního rejstříku jsou závazky společnosti Čezeta Motors 13,273 milionu korun, hodnota jejího majetku byla vyčíslena na 5,265 milionu korun.