Dnes je úterý 1.7.2025, svátek slaví Jaroslava
V Mořicích řádil opilec ve škodovce, nadýchal přes dvě promile
Foto: Policie ČR

Na pořádný malér si zadělal šestatřicetiletý muž, který předminulou sobotu po deváté hodině večerní projížděl Mořicemi a mířil na Pavlovice u Kojetína. S vozidlem Škoda Fabia po projetí levotočivé zatáčky z důvodu ovlivnění alkoholem nezvládl řízení, vjel vlevo do protisměru na travnatou plochu, kde následně narazil levou přední částí do sloupu veřejného osvětlení.

To ale ani zdaleka nebylo všechno! „Po nárazu řidič pokračoval s vozidlem v jízdě dál, kde následně narazil levou přední částí auta do vrat vedoucích do zahrady a svodu od okapů. Řidič poté s vozidlem vycouval a chtěl z místa nehody odjet pryč. Po ujetí pár metrů se řidič s vozidlem vrátil zpět na komunikaci, kdy chtěl pokračovat dál v jízdě. Přitom poškodil i předzahrádku. Asi po ujetí 20 metrů se vozidlo stalo nepojízdné a řidič zůstal s autem stát před křižovatkou v uvedené obci v pravém jízdním pruhu,“ popsala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. 

Přivolaná hlídka provedla u řidiče dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem měření 2,27 promile. Druhá dechová zkouška měla dokonce hodnotu 2,30 promile. „Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Podezřelý uvedl, že v odpoledních hodinách vypil několik piv. Nezodpovědnému řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázaná další jízda. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 95 tisíc korun,“ dodala ještě mluvčí krajské policie Miluše Zajícová.