K nepříjemné srážce cyklistky a osobního vozidla došlo minulé úterý poblíž Husova náměstí v Prostějově. Řidička jaguaru nedala přednost cyklistce středního věku a srazila ji. Žena skončila v nemocnici s lehčím poraněním.
„V úterý 26. května odpoledne jela v Prostějově po Husově náměstí směrem od ulice Na Příhoně směrem k Jihoslovanské ulici řidička vozidlem Jaguar. Na tříramenné křižovatce s ulicí Jihoslovanská při odbočování vpravo přehlédla a nedala přednost cyklistce jedoucí po ulici Jihoslovanská směrem k Trávnické ulici a narazila do ní. Po kontaktu auta s jízdním kolem upadla cyklistka ve středních letech na silnici a zranila se,“ popsala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.
Sražená cyklistka byla na místě ošetřena osádkou vozidla rychlé zdravotnické pomoci a následně převezena do nemocnice k dalšímu vyšetření. „U obou řidiček byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Dopravní nehodou došlo ke hmotné škodě na vozidle Jaguar a jízdním kole za zhruba 2 000 korun,“ doplnila Miluše Zajícová.






