Magistrát města Prostějova dosáhl na druhou příčku v celostátním srovnání v rámci soutěže Přívětivý úřad. Současně potvrdil svou dlouhodobou dominanci na krajské úrovni obhájením loňského prvenství v Olomouckém kraji.
Soutěž Přívětivý úřad každoročně hodnotí komplexní přístup měst a obcí k veřejnosti. Posuzována je zejména otevřenost a dostupnost úřadu, kvalita komunikace s občany, využívání digitálních nástrojů, zapojování veřejnosti do rozhodování i opatření v oblasti udržitelnosti. Důležitou roli hraje také sdílení dobré praxe.
Hodnotitele letos zaujal například projekt podpory dárcovství krve mezi zaměstnanci magistrátu. „Zájem byl už při prvním odběru velmi vysoký a řada kolegů se zapojila vůbec poprvé. Možnost darovat krev přímo na pracovišti a s podporou ostatních pomohla překonat počáteční obavy. Dlouhodobě prosazujeme a naplňujeme principy společenské odpovědnosti. A tato aktivita, vedle celé řady dalších, je toho důkazem,“ uvedl tajemník magistrátu Libor Vojtek.
Spokojen je i primátor František Jura, který si ocenění hned ve dvou kategoriích velmi váží: „Druhé místo v republice a dlouhodobé prvenství v kraji jsou důkazem odbornosti, vstřícnosti a nasazení našich zaměstnanců, kteří danou práci často vykonávají nad rámec svých povinností,“ řekl první muž Prostějova František Jura.







