Tak už je to oficiální! To, co by ihned podepsali mnozí občané Mořic, se potvrdilo přímo v hlavním městě České republiky. Před několika dny si Tomáš Pavelka převzal ocenění pro nejlepšího starostu uplynulého volebního období v Olomouckém kraji.
Ocenění Tomáši Pavelkovi a dalším třinácti starostům udělil Svaz měst a obcí České republiky. Cenu si převzal ve čtvrtek 11. června ve Valdštejnské jízdárně Senátu Parlamentu ČR. Navázal tak na Ivanu Dvořákovou, starostku sousedních Němčic nad Hanou, jíž se stejného uznání dostalo za volební období 2014–2018.
Práci nominovaných i tentokrát hodnotila skupina osobností z oblasti veřejné správy, akademické sféry i komunální politiky. Vybrat oceněné pro ni bylo opět mimořádně obtížné, protože za každou přihláškou stály konkrétní výsledky, mnohdy i roky systematické práce a odhodlání měnit své obce a města k lepšímu.
Tomáš Pavelka ocenění přijal s velkou radostí a zároveň pokorou a vděčností. „Patří všem, kteří mají Mořice rádi a věnují jim svůj čas, energii a kus svého srdce. Žádný starosta totiž nikdy nedosáhne podobného ocenění sám. Za každým úspěchem stojí spolupráce s lidmi, kteří mají zájem o místo, kde žijí,“ komentoval své ocenění Tomáš Pavelka a jedním dechem poděkoval zastupitelům, zaměstnancům obecního úřadu, pracovníkům údržby, členům výborů a komisí, spolkům, dobrovolníkům, podnikatelům, partnerům obce i všem aktivním občanům. „Děkuji také všem, kteří přicházejí s nápady, připomínkami, podporou i konstruktivní kritikou. Právě díky společné práci se daří Mořice posouvat kupředu a realizovat projekty, a to by jeden člověk nikdy nedokázal. Nešlo by to bez všech blízkých, rodiny, Verunky, bráchů a přátel z celé naší země! Bohu díky!“ uzavřel Tomáš Pavelka, jemuž se dostalo velké množství gratulací potvrzujících, že v jeho případě byla volba skutečně trefou do černého.






