Dnes je sobota 27.6.2026, svátek slaví Ladislav
Hasiči trénovali evakuaci obyvatel po tornádu
HZS Olk

Hasiči trénovali evakuaci obyvatel po tornádu

Taktické cvičení, které simulovalo tornádo a likvidaci jeho následků, se uskutečnilo v úterý 23. června a ve čtvrtek 25. června v Konici. Spolu s dobrovolnými hasiči z okolí nacvičovali profesionálové evakuaci místního obyvatelstva, vytvoření evakuačního střediska v komunitním centru a vybudování bodu bezpečí pro obyvatelstvo.

Na úterní praktickou část navázalo štábní cvičení. Cílem bylo prověřit komunikaci orgánů krizového řízení při složitém zásahu a koordinaci záchranných a likvidačních prací. „Zároveň bylo úkolem krizových štábů navrhnout opatření k ochraně obyvatelstva, zajistit informování veřejnosti, obcí a orgánů veřejné správy formou tiskových a informačních zpráv, zajistit potřebné síly a prostředky na základě žádosti velitele zásahu k řešení MU, řešit dopravní situaci v postižené oblasti, zajistit logistickou podporu zasahujícím složkám, odhadnout náklady na likvidaci a asanaci a operativně řešit činnosti vzniklé v průběhu záchranných a likvidačních prací,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.