Rybáři už při výlovech Podhradského rybníka zažili ledacos. Zatímco se psím počasím se umí vypořádat, tohle jim vystavilo stopku. Letošní rok kromě koronavirové epidemie nabízí i nebývalé množství srážek. A právě to stálo za neúspěchem tradičního výlovu Podhradského rybníka, jenž se nepodařilo vypustit tak, aby z něj rybáři uplynulou sobotu 31. říjná mohli dostat všechny ryby. 

Výlovy rybníka už stovky let patří k podzimu stejně jako žloutnoucí listí. Dříve na ten Podhradského rybníka mířily i stovky lidí. Tradice byla přerušena jeho vypuštěním, bagrováním a následnou revitalizací. Předloni se na ni po letech podařilo opět navázat. Minulý rok už byly pro příchozí připraveny i stánky s občerstvením. Ty letos kvůli koronavirové epidemii chyběly. Nebyl to však jediný zádrhel celé akce. „Začali jsme o půl osmé, udělali několik zátahů, ale pak jsme to museli vzdát. Důvodem bylo, že do vypuštěného rybníka stále přitékalo příliš mnoho vody, takže se nedalo lovit,“ vysvětlil Ivo Krechler, vedoucí útvaru rybářství Povodí Moravy, které rybník spravuje.

Přestože akce nebyla určena pro veřejnost, několik nadšenců se k rybníku podívat přišlo. Někteří se dokonce pokoušeli lovit ryby pomocí rybářských čeřenů, příliš úspěšní však nebyli. Zájem přítomných vzbudil i malý vodník, který se na výlov přišel podívat i se svým tatínkem.

Loni z jeho vod rybáři vylovili 86 metráků kapra, 350 kilogramů candáta, 115 kilogramů štiky a několik kilogramů lína či okouna. „Letos jsme počítali s podobnými čísly. Jenže to, co jsme vytáhli ven, to nestojí vůbec za řeč,“ mávl rukou Krechler. Byli jsme zvědaví, zda se výlov ještě letos vůbec podaří uskutečnit. „Tak to vám teď opravdu neřeknu, bude samozřejmě záležet hlavně na počasí. Pokud to půjde, tak ho uděláme,“ přemítal na závěr Ivo Krechler.