Profesionální a dobrovolné jednotky z Olomouce v neděli v podvečerních hodinách (9.5.2021 19:40) zaměstnal rozsáhlejší požár dvou podlaží rodinného domku v ulici Domovina v Olomouci. Pozorovatelé z širokého okolí metropole podivil kouř poblíž známého obchodního centra. 

K místu operační středisko ihned vyslalo profesionální jednotku z centrální stanice v Olomouci, a to včetně výškové techniky a dále dobrovolné jednotky z místních části Chválkovice a Černovír. 

Z budovy se z prvního patra a podkroví valil hustý kouř, v části byly pozorovatelné rozšiřující se plameny. Jednalo se opuštěný domek. V několik prostorech a na schodišti došlo k zahoření většího množství odpadu a různého skladovaného materiálu a vybavení. Po skončení hasebních prací jednotky pokračovaly v přirozeném způsobu odvětrání a ochlazení požářiště. Důkladným průzkumem v prvotní fázi zásahu hasiči vyloučili přítomnost osob, celá situace se obešla naštěstí bez zranění.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, není vyloučena nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, výše škody v tuto chvíli stanovujeme ve spolupráci s vlastníkem objektu.