Je to už 143 let, co byla slavnostně posvěcena nová školní budova v Hrubčicích. Ta se již brzy dočká nejen nové střechy, ale rozsáhlých úprav dozná i první patro historické budovy.

 

V základní škole v Hrubčicích se učí žáci od 1. do 5. třídy. V polovině letošního července se v obci pustili do plánované opravy střechy. Projekt počítá s kompletní výměnou krovů a zateplením. Na projekt za zhruba 4,5 milionu korun obec získala bezmála čtyřmilionovou dotaci z Ministerstva financí. Hotovo by mělo být před Vánoci. „Vše probíhá podle plánu, vypadá to tedy, že se to stihne,“ nastínil aktuální průběh prací starosta Hrubčic Milan Mlateček.

 

Do budovy zateklo

Rekonstrukci ovšem nepřálo počasí. Po odstranění původní střechy došlo vlivem přívalových dešťů k zatečení do budovy. „Poškození prvního patra budovy bylo značné, a z tohoto důvodu jsme se jej rozhodli kompletně zrekonstruovat, a to včetně elektroinstalace a stávajícího sociálního zařízení. V tomto případě by se cena měla pohybovat kolem 3,5 milionu korun,“ vysvětlil starosta obce. Zrenovované prostory by tak měly být žákům plně k dispozici od února příštího roku.

Večerník zajímalo, zda obec ještě plánuje další investice do budovy školy. „Škola má u nás dlouholetou tradici a je nedílnou součástí života obce. I proto bychom ji zhruba do tří let rádi zateplili a udělali novou fasádu,“ prozradil Mlateček.