Magistrátu města Prostějova již došla trpělivost. Za uložení odpadu mimo kontejner dostanou hříšníci pokutu. Přitom stačí tak málo, aby k jejich přeplňování nedocházelo.

„Aby se zabránilo brzkému přeplnění, je zapotřebí krabice, kartony a lepenku sešlapat, natrhat, nařezat. Například krabice od televize, mikrovlnky a jiného rozměrného předmětu vhozená do kontejneru v celku rapidně snižuje kapacitu sběrné nádoby. U plastu je rovněž důležité odpad sešlapat nebo zmačkat,“ vysvětluje vedení města v tiskové zprávě.

Městská policie kontejnery hlídá kamerami. A pokut již rozdala nemálo. „S ohledem na přetrvávající nekázeň občanů, kteří stále odkládají odpad ke kontejnerům, budou u těchto míst nainstalovány výstražné cedule s textem. Od začátku roku řešili strážníci 72 přestupků, které souvisely se znečišťováním veřejného prostranství,“ sdělilo město občanům.

Těm, kteří poruší nařízení, hrozí velmi vysoká pokuta! „Takové jednání je posuzováno jako přestupek dle zákona 185/2001 Sb. o odpadech, kde hrozí pokuta do 50 000 korun,“ informovala mluvčí prostějovských strážníků Tereza Greplová.