Magistrát města Prostějova žádá řidiče, aby dodržovali dopravní předpisy i za nynějšího nouzového stavu. Přitom se nejedná o žádné vážné přestupky. Podle Magistrátu řidiči nedodržují ani ta základní pravidla!

Strážníci během momentální situace přestali používat lístky, které s upozorněním pro řidiče dávali a stěrač vozidla. Nyní jde věc řádně zdokumentovaná přímo ke správnímu orgánu, který majiteli vozu oznámí výsledek až po ukončení správního řízení. „V současném období městská policie nevyužívá tzv. parkovačky – upozornění pro nepřítomného řidiče z podezření ze spáchání dopravního přestupku, které bylo vždy umístěno za stěračem vozidla. Pokud se řidič motorového vozidla dopustí dopravního přestupku, je celá událost řádně zadokumentována a oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Ten má možnost rozhodnout o vině i bez předvolání řidiče. Dotyčný se tedy v daný moment nedozví, že bylo jeho protiprávní jednání zadokumentováno a nějakým způsobem řešeno. Následně mu přijde vyrozumění od správního orgánu, který je oprávněn rozhodnout i příkazem bez předvolání přestupce,“ shrnulo vedení města na svém webu.

„Apelujeme na řidiče, aby dodržovali zákon o provozu na pozemních komunikacích a svým chováním se zbytečně nevystavovali případnému postihu za přestupek,“ upozorňují představitelé Prostějova.