Nový člun s přívěsem mohou nyní využívat hasiči na stanici v Konici. V tomto týdnu si jej jednotka slavnostně převzala od starosty města Konice Michala Obrusníka. Samospráva na jeho pořízení přispěla peněžitým darem. 

Člun využijeme především při záchraně osob na zamrzlých rybnících, kdy je rychlost rozhodující. Nasazen může být také při přívalových deštích, kdy se hladiny jinak drobných toků rychle zvyšují. Záchrana osob ohrožených bleskovou povodní je díky člunu rychlá a efektivní, jak se ukázalo například loni při povodních v Šumvaldu a jeho okolí, kde lze vodní tok za normálních podmínek přejít suchou nohou. Člun je osazen motorem a převážen bude na samostatném přívěsu.

Stanice v Konici byla dosud vybavena pouze raftem, který nebylo možné osadit motorem. Jednotka neměla vybavení pro jeho převoz a musela člun převážet na cisternové automobilové stříkačce. Nakládání na cisternu výrazně zdržovalo výjezd i bojové rozvinutí na místě zásahu. Díky novému vybavení tak dojde ke zrychlení a zefektivnění zásahů při záchraně osob i zvířat v případech, kdy je potřeba využít člun. „Město Konice je důležitým partnerem našeho sboru a výrazně pomáhá při zajišťování bezpečnosti obyvatel širokého okolí. Příspěvek nám pomůže poskytovat občanům Konicka rychlejší a kvalitnější služby,“ vysvětlil Marek Sobek, ředitel Územního odboru Prostějov HZS Olomouckého kraje, kam stanice v Konici spadá.

Člun s přívěsem vyšel na 130 tisíc korun. Příspěvek města Konice za rok 2020 činil 70 tisíc korun. Zbylé finanční prostředky hradil HZS Olomouckého kraje ze svých vlastních zdrojů.