Vysoká škoda přes 3 miliony korun. Tak skončil požár rodinného domu v Hynčině na Zábřežsku, který hasily 4 jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. 

 

Událost byla nahlášena před 5. hodinou ráno na krajské operační a informační středisko. Oznamovatel popsal, že v obci hoří střecha budovy a je celá v plamenech. Při příjezdu našich jednotek byl nízkopodlažní objekt již ve třetí fázi požáru. Útočnými C proudy jsme plameny dostali pod kontrolu, aby se požár nešířil do okolí. Během hasebních prací se začala propadat střešní konstrukce a hrozilo také zřícení stěn domu, takže kvůli bezpečnosti zasahujících hasičů jsme vedli zásah převážně zvenku. Využili jsme také smáčedla pro zvýšení hasebního účinku vody, kterou jsme dopravovali kyvadlově z nedalekého Maletína.

 

Podle zjištění při průzkumu na místě zásahu se jednalo o neobydlenou budovu a nikdo se při požáru nezranil. Škoda se podle předběžných odhadů vyšplhá přes 3 miliony korun. Příčinu nyní zjišťuje na požářišti ve spolupráci s kriminalisty PČR náš vyšetřovatel.

Zasahovala profesionální jednotka ze Zábřehu ve spolupráci s jednotkami SDH z Hoštejna, Jestřebí a Zábřehu.