Za vším stojí hlavně obrovská neopatrnost řidičky, která nechala vozidlo neuzamčené. Ale kdo by se vloupával do sanitky? Jeden z chmatáků určitě. Ten využil minulé úterý situace a peněženka v sanitním voze se pro něj stala naprosto jednoduchou kořistí.

„V úterý sedmadvacátého října před jedenáctou hodinou využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti padesátileté řidičky sanitky a z nezajištěného vozidla zaparkovaného ve Vodní ulici v Prostějově odcizil její peněženku. S ní žena přišla mimo jiné i o osobní doklady, platební kartu, průkazy pojištěnce svých příbuzných, tankovací kartu a finanční hotovost dvanáct tisíc korun,“ spočítal škody František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Je nouzový stav, tudíž pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ zdůraznil policejní mluvčí.