Šofér náklaďáku si jednoznačně nezabezpečil náklad, který převážel. To bylo hlavní příčinou nehody, ke které došlo předminulý pátek v Obědkovicích. Nezajištěné lešenářské trubky tak v zatáčce spadly z korby a některé z nich vletěly až do domu!

V pátek 30. října po desáté hodině projížděl Obědkovicemi devětašedesátiletý řidič s nákladním automobilem Iveco vezoucím náklad lešení. Dobře to nedopadlo… „Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou došlo k uvolnění nedostatečně zajištěného nákladu a vysypání jeho části vpravo mimo vozovku. Vysypané trubky poškodily svodidla, telekomunikační sloup, železné zábradlí a dva rodinné domy. Dvě trubky vletěly rozbitým oknem až do domu,“ popsal nebezpečnou nehodu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Bylo jen velkým štěstím, že nedošlo ke zranění osob. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 85 000 korun. „Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty v maximální možné výši dvou tisíc korun,“ doplnil Kořínek.