A je to tady! Dneškem se stal prezidentem Spojených států amerických Joe Biden. Konečně se Pensylvánie a Nevada rozhodly a definitivně tyto dva státy poslaly Bidena do Bílého domu. Ale vše není tak ideální, jak se zdá. Donald Trump se chová ve všech ohledech jinak než ostatní prezidenti. Reaguje ublíženě a tak trochu jako dítě, kterému někdo ukradne hračku. Konkrétně prezidentský post.

Joe Biden po výsledcích z Nevady a Pensylvánie má jasné vítězství. Jenže Donald J. Trump se nedá! Jako první prezident v historii USA neuznává výsledek voleb. Všichni poražení dosud sklopili hlavu a opustili Bílý dům.

„Zvolenému prezidentovi Bidenovi gratulují další světoví lídři. Po kanadském premiérovi se vyjádřila například skotská premiérka Nicola Sturgeonová, řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, nebo maltský premiér Robert Abela. Svá přání zaslala i pařížská starostka Anne Hidalgová a její londýnský protějšek Sadiq Khan,“ informuje server Novinky.cz v on-line přenosu.

Kontroverzní miliardář Trump touží po moci. Nenechá výsledek voleb jen tak... Chce se soudit! V příštím týdnu plánuje zakročit. Z toho důvodu, že jeho podezření jsou neopodstatněná, některé jeho příspěvky blokuje i velice tolerantní sociální síť Twitter.

„Desítky tisíců hlasů byly nelegálně přijaty v Pensylvánii v úterý 3. listopadu, kdy už byla uzávěrka voleb. Navíc tisícovky hlasů ani nebyly v jednotlivých státech sečteny,“ informuje Donald Trump uživatele sítě Twitter.

Jak to dopadne? To uvidíme v příštích týdnech…