Olomoucký kraj maximálně spolupracuje s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), pod jehož správu spadá dálnice D35. Ta se v sobotu 19. června vlivem vysokých teplot u obce Daskabát rozlomila. Havarovalo přitom několik aut.


„Jde o velmi nepříjemnou situaci. Olomoucký kraj se přesto, že mu vozovka nepatří, snaží o součinnost se všemi, kteří urychlenou opravu dálnice zajišťují. Nadměrnou dopravou, která se teď přesunula na krajské a místní komunikace, netrpí jen samotné vozovky, ale především lidé v obcích a městech nejen v okolí dálnice – těm nyní pod okny denně projíždí desetitisíce aut. Jsme proto ve spojení s policií a na základě komunikace s ŘSD se snažíme průběžně podávat informace,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu.
ŘSD slíbilo prasklou D35 opravit co nejrychleji. Práce probíhají na obou pásech dálnice – celkem se jedná o tři lokality.
„Podle našich informací dnes firma zahájila betonáž rychletuhnoucím betonem. Dálnice by měla být znovu otevřena už tento čtvrtek ráno - pokud to pevnostní zkoušky betonu umožní,“ dodal náměstek Zácha.