Podle původního plánu se další jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova mělo konat v úterý 24. listopadu. Aktuální okolnosti ale plány mění a komunální politici se v sále Společenského domu sejdou o šest dní dřív.

„Mohu potvrdit, že jsme byli nuceni jednání zastupitelstva uspíšit. Bude se konat už ve středu 18. listopadu,“ sdělil Večerníku František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov. Důvody tohoto rozhodnutí osvětlil více jeho první náměstek. „Je zapotřebí schválit důležitou dotaci, abychom o ni nepřišli. Pokud by bylo jednání zastupitelstva až 24. listopadu, jak bylo původně v plánu, nestačili bychom už dotaci začlenit a tím pádem by nám nebyla poskytnuta,“ prozradil Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Jak se oba nejvyšší političtí představitelé města také vyjádřili, toto zasedání zastupitelů se opět uskuteční v sále Společenského domu. „Bude zapotřebí dodržet všechna přísná protiepidemická opatření, což by v obřadní síni radnice nebylo možné,“ potvrdil první náměstek primátora.