Měl to být podle všeho vtip. Ale v této těžké koronavirové době hodně špatný vtip! Obyvatele domu na Sídlišti Svornosti minulý čtvrtek rozlítil text cedule, kterou na vchodové dveře nalepil předseda výboru Společenství vlastníků domu 7/15 Petr Konšel. Na vylepeném papíře stál drsný vzkaz, podle kterého je do domu zakázaný vstup nejen nepovolaným osobám, ale i nepřihlášeným!

 

 

V uvedeném domě na Sídlišti Svornosti bydlí mnoho seniorů, kteří jsou obzvláště v této době hrozby nákazy covid-19 odkázáni na pomoc rodinných příslušníků. Podle cedule vylepené na dveřích však nikdo, kdo není trvale přihlášen k bydlení v tomto bytovém domě, dovnitř nesměl ani vkročit! „Je to neuvěřitelné, vždyť to je naprostá zhovadilost a takový příkaz nemůže mít ani oporu v žádném zákoně,“ láteřil muž, který každý den chodí do domu za svojí matkou, jež nedávno prodělala náročnou operaci. „Když mám trvalé bydliště jinde v Prostějově, tak sem nemůžu chodit za svojí babičkou? Nemůže na nohy a je odkázaná pouze na naši pomoc,“ ozval se další kritik, který při čtení cedule nevěřil vlastním očím.

Večerník kontaktovali nejen obyvatelé zmíněného domu, začali jsme se tedy zajímat o to, na jakém základě Společenství vlastníků Svornosti 7/15 nechalo upozornění ve čtvrtek dopoledne vylepit? „Ten den jsem ráno našel ve schránce lísteček s příkazem, abych takovou ceduli s uvedeným nápisem vyrobil a nalepil na vchodové dveře. Podle mě to byl příkaz magistrátu,“ snažil se vysvětlit Petr Konšel, předseda výboru uvedeného společenství. Jenže toho zřejmě někdo pořádně napálil hodně nepodařeným fórkem! „To je absolutní nesmysl, magistrát by něco takového snad ani přikázat nesměl. A pokud ano, muselo by to být v rámci městské vyhlášky, kterou by muselo schválit zastupitelstvo. Ale nic takového jsme ani neměli v úmyslu. Pana domovníka zřejmě někdo napálil,“ míní Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova. „Asi jsem opravdu někomu naletěl, už tu ceduli znovu dělat a vylepovat nebudu,“ zatvářil se zkoušeně Konšel.

Letáček s nestoudným příkazem zmizel ještě ve čtvrtek během večera, tedy v ten samý den, co byl vylepen. „Nedivím se, celý barák byl naštvanej, tak to prostě někdo vzteky strhl a roztrhal,“ míní jeden z nájemníků domu na Sídlišti Svornosti ve Vrahovicích.