Zkušený řidič havaroval minulé úterý se svým Mercedesem na křižovatce ulic Vápenice a Rejskova. Podle policistů šlo zřejmě o jeho náhlou zdravotní indispozici. Šofér zničehonic vyjel ze silnice a narazil do sloupu semaforu a k tomu všemu ještě autem zasáhl seniorku na kole. Ta upadla na zem, ale nic se jí naštěstí nestalo. Stejně tak zůstal bez zranění i viník nehody.

V úterý 3. listopadu po třinácté hodině došlo v křižovatce ulic Vápenice a Rejskovy v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Mercedes. „Pětapadesátiletý řidič při jízdě od ulice Blahoslavovy z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam levou přední částí vozidla narazil do sloupu veřejného osvětlení a do jízdního kola šedesátileté ženy. Ta po nárazu upadla na chodník,“ popsal nečekaný karambol František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 45 000 korun. „Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil Kořínek s tím, že v případě muže za volantem šlo zřejmě o náhlou zdravotní indispozici, při které na okamžik ztratil vládu nad řízením. Zdravotnická záchranná služba vyjela na místo neštěstí pouze preventivně. Chodkyně ani řidič zranění neutrpěli.

„Byl jsem těsně u toho, ale neviděl jsem vlastně vůbec nic. Šel jsem se sklopenou hlavou a najednou rána, až mi spadly brýle z nosu,“ svěřil se Večerníku muž, který se v době nehody pohyboval na chodníku v Rejskově ulici.