Tohle určitě přinese v budoucnu užitek! Do stínu celkem 21 nových stromů se budou moci skrýt lidé v samém centru Kostelce na Hané.  V prostoru před radnicí v Kostelci na Hané od konce října roste 18 nových stromů, další tři byly vysazeny naproti místního hřbitova.

„Jedná se o lípy velkolisté, okrasné třešně a červené javory. Lípy rostou hlavně na ulici Rynk, kde jsme rovněž obnovili pás keřů,“ přiblížil Večerníku starosta Kostelce na Hané František Horák, který se do sázení sám aktivně zapojil. Kromě něj se nářadím oháněli mimo jiné také místostarosta Filip Štrunc, pracovník sportovního areálu Viktor Grumlík či zaměstnankyně radnice Markéta Vondálová, která péči o zeleň studuje na brněnské univerzitě.

Vysazení stromů je součástí většího projektu, který řeší zeleň v centru města. „Rádi bychom sázeli i na dalších místech, ale často narážíme na problém s vedením inženýrských sítí. Na výsadbu stromů chceme před radnicí navázat vysazením záhonků s okrasnými květinami. Ty jsou již naplánované, vlastní realizace se bude odvíjet od našich aktuálních finančních možností. Vše totiž hradíme čistě z rozpočtu města,“ uzavřel kostelecký starosta.