Nikoliv vážná nehoda, ale stále s nejasnými okolnostmi a příčinou, se stala minulou středu ráno na náměstí Padlých hrdinů v Prostějově. Právě tam došlo ke střetu linkového autobusu s osobním vozidlem. Přestože v autobusu cestovalo několik lidí, nikomu se nic nestalo. Policisté žádají především tyto cestující o svědectví.

„Linkový autobus jel po ulici Svatoplukově směrem k hlavnímu nádraží. Po projetí křižovatkou s ulicí Vrahovickou došlo ke střetu přední části autobusu se zadní částí před ním jedoucího osobního vozidla značky Ford. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ popsala Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. „Škoda na autobusu byla předběžně odhadnuta na asi deset tisíc korun a na osobním automobilu také na zhruba deset tisíc korun. U obou řidičů bylo požití alkoholických nápojů vyloučeno dechovými zkouškami,“ přidala Šafářová.
Prostějovští dopravní policisté se v tomto případě obracejí na veřejnost. „Žádáme případné svědky, kteří v inkriminovanou dobu místem nehody procházeli či projížděli. Pomoci by mohla zejména svědectví cestujících z autobusu, kteří ještě před příjezdem policistů opustili místo nehody. S jakoukoli informací je možné obrátit se na linku 158,“ vyzývá policejní mluvčí.