Čelní srážka dvou osobních vozidel zaměstnala hned první den minulého týdne prostějovské dopravní policisty. Nehoda bez zranění však v sobě skrývá několik nevyjasněných otazníků, z toho důvodu strážci dopravního pořádku hledají svědky.

„V pondělí 3. listopadu v 16.25 hodin došlo ve Foerstrově ulici u křižovatky s ulicí Hyacintovou, k čelnímu střetu osobních automobilů značek Ford a Renault. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u zúčastněných řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ popsal méně závažnou nehodu policejní tiskový mluvčí František Kořínek.

Policisté skupiny dopravních nehod se v zájmu řádného objasnění příčin a okolností obrací na její případné svědky. „Zejména na řidičku tmavého vozidla karoserie SUV, která v době nehody místem projížděla z ulice Hyacintové do ulice Foerstrovy. Se svými poznatky se mohou obrátit osobně na dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici v Prostějově nebo telefonicky na čísla 974 781 251, 974 781 580 či na bezplatnou telefonní linku 158,“ apeluje na veřejnost František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.