„Zůstala jsem úplně bez peněz, neměla jsem ani na autobus,“ takto vzpomínala sedmašedesátiletá seniorka z Hluchova na chvíle, když zjistila, že jí z nákupního košíku zmizela její kabelka.

Za krádeží v Albertu u prostějovského nádraží stanul uplynulé úterý cikánský recidivista Radim Lakatoš před prostějovským senátem. Soudci při této příležitosti přiznal, že „čórky“ jsou celoživotním způsobem jeho obživy. Před sedmi lety přitom dokázal s kabelkou ukrást i 1,3 milionu korun. Za poslední krádeže se do vězení vrátí na dva roky. Večerník sledoval líčení přímo v síni Okresního soudu v Prostějově.

Osmatřicetiletý Radim Lakatoš patří mezi členy rozvětvené rodiny obývající nechvalně známý dům v Rozhonově ulici. Jeho čelným představitelem je romský aktivista Ladislav Lakatoš, jehož je Radim synovcem. Je tomu už sedm let, co společně se svojí tehdejší přítelkyní a celou početnou bandou vyrazili ke Kauflandu do Vyškova. „Vyjeli starým Mondeem. Zpátky se vrátili v Audi A6 a Volkswagenu Touareg. Hned poté začali ve velkém kupovat drogy i zlato a chodit do heren. Bankovky rozdávali na všechny strany. Než na ´Rozhonku´ dorazili policejní zakuklenci z Brna, rodina Lakatošova dokázala všechny peníze utratit,“ vzpomínal před lety exkluzivně pro Večerník mnohokrát trestaný Robert Horváth zvaný „Štika“.