Vláda přišla s novou vyhláškou. V obchodech může být maximálně jeden člověk na patnáct metrů čtverečních. Jak to zaměstnanci pohlídají? To už nikdo nevysvětlí. Na druhou stranu v pondělí vláda vyhlásila, že se vrátí zpět otevírací doba obchodů do 21. hodiny.

Do obchodů v den vyhlášení nouzového stavu společně s davy lidí vstoupila panika. Žádné dvoumetrové rozestupy, roušky pod nosy. Zkrátka ideální místo pro šíření koronaviru. Tohle vláda asi původně nezamýšlela.

„Bude upravena plocha, kterou musí mít kolem sebe v obchodech každý zákazník. Čísla se týkají zákazníků, nikoli zaměstnanců. Jejich počet se může totiž lišit a my chceme být spravedliví,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Čas zavírání tedy bude shodný s dobou zákazu vycházení. „Otevírací doby jsme sjednotili s dobou zákazu vycházení. Obchody budou moci být od středy otevřené déle, tedy do devíti večer,“ dodal Blatný.           

K tomu se vyjádřila jedna z prodavaček z prodejny Lidl v ulici Újezd v Prostějově. „Je to úplný nesmysl. To máme jako stát před vchodem a počítat lidi? Už tak je to na nic,“ kritizovala nové opatření.