Zhruba před rokem se na silnici v Ohrozimské ulici v Plumlově objevily obří kosočtverce s nápisem TIR PL. Nelichotivý vzkaz očividně směřoval řidičům polských kamionů, kteří se po dříve méně frekventované ulici často proháněli, a to i kvůli tehdejší dvojnásobné uzavírce. Problémy s náklaďáky přitom byly v místě dlouhodobé. S odstupem času nás zajímalo, jak se situace vyvinula.

Úlevu obyvatelé Ohrozimské ulice pocítili už po skončení uzavírek silnic v Mostkovicích a ve směru do Protivanova. Další kroky ovšem následovaly. Ještě před koncem roku sem byl zakázán vjezd kamionům nad 43 tun.

Zdálo by se, že celou věc se tímto podařilo vyřešit. Jenže nastaly další komplikace. V zimě se do naprosto katastrofálního stavu dostala silnice do ohrozimského kopce, takže kamiony mířící ve směru do Protivanova, Boskovic a Blanska musely úsek opět objíždět. A nemohly jinak než přes Plumlov. Když se komunikaci začátkem května konečně podařilo zalátat, odstartovaly naplno práce na budování kanalizace v Ohrozimi spojené s úplnou uzavírkou frekventovaného tahu. Ta měla skončit v polovině července, nakonec se tak stalo až koncem září.

„Po celou tu dobu jezdily všechny kamiony přes Plumlov, čímž jejich počet výrazně narostl. Netýkalo se to už tolik Ohrozimské ulice, ale spíše průtahu. Zaznamenala jsem i stížnosti, že jezdí přes město příliš rychle, což by měla řešit policie,“ popsala Večerníku situaci starostka Plumlova Gabriela Jančíková s tím, že na silnici procházející centrem města se nadměrné zatížení řádně podepsalo. „Aktuálně se Správou silnic řešíme alespoň částečnou rekonstrukci,“ dodala Jančíková s tím, že pozůstatky vandalského činu v Ohrozimské ulici nebyly z vozovky ještě úplně odstraněny. „Kosočtverce vybledly, ale zůstávají tam pořád.“