Složité životní chvilky prožíval zřejmě muž z Prostějova, jehož manželka propadla alkoholu. Během minulé středy manžel navíc nahlásil policistům její zmizení. Po krátkém pátrání byla žena nalezena. Jelikož ale měla značně popito a zle dorážela i na muže zákona, skončila v poutech na záchytce. 

„Ve středu jedenáctého listopadu jsme před dvaadvacátou hodinou přijali oznámení pětapadesátiletého muže o tom, že pohřešuje svou o rok mladší manželku. K ženě uvedl, že v poslední době ve větší míře požívá alkohol a on má nyní obavu o její život,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Policisté ženu asi o hodinu později vypátrali v prostějovském bytě její známé, která ji do bytu původně pozvala, ale později se dámy nemohla zbavit. „Žena neuposlechla výzvy policistů, aby byt opustila, a hrubě se na policisty obořila. Z důvodu ochrany okolí i ženy ji policisté na místě s využitím donucovacích prostředků hmatů a chvatů zajistili a k vystřízlivění umístili do protialkoholní záchytné stanice. Provedenou dechovou zkouškou u ní změřili hodnotu 2,98 promile alkoholu v dechu,“ přidal Kořínek s tím, že pro své jednání je žena podezřelá z několika přestupků proti veřejnému pořádku. Za ty jí hrozí pokuta až do výše 10 000 korun.