Nějaký čas je už ve Vrahovicích klid, ovšem běsnění zatím neznámého gaunera, který v různých ulicích této příměstské části Prostějova poničil desítky osobních nebo dodávkových aut, nemá stále tu potřebnou zlatou tečku. Policie totiž po vandalovi stále pátrá.

Zatím nedopadený darebák v největším měřítku řádil během dvou posledních zářijových dní, kdy v ulicích J. Suka, Jano Köhlera, I. Olbrachta, kpt. Nálepky a Vrahovické vrypy a škrábanci poškodil karoserie u 17 zaparkovaných vozidel. Škoda míří do desítek tisíc korun. Podle místních však počet poničených aut bude několikanásobně vyšší, protože ne všichni poškození motoristé škody nahlásili. Vandal pak udeřil ještě ve třech případech v polovině října, ovšem stopa nutná k jeho vypátrání je stále slepá.

„Ve věci je stále konáno prověřování, ale podezřelého se dosud nepodařilo vypátrat. Jakoukoli informaci od veřejnosti samozřejmě i nadále rádi přijmeme,“ sdělil minulý pátek Večerníku František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

O celou kauzu se živě zajímá také vedení prostějovského magistrátu, které ještě nedávno uvažovalo o vypsání odměny pro toho, kdo policii přivede na stopu vandala. „Vím, že policisté stále prověřují informace, které se jim podařilo získat od vrahovických občanů. Bližší podrobnosti ale vzhledem k pokračujícímu vyšetřování sdělit nemohu. Věřím ale, že vandal bude nakonec dopaden,“ poznamenal Jiří Rozehnal, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.