Nádraží ve Vrbátkách provází tragická smůla. Na konci září loňského roku zde tragicky zahynul dvaaosmdesátiletý místní senior, kterého kvůli jeho vlastní neopatrnosti přejel přijíždějící vlak. Bohužel minulý týden došlo na stejném místě k další nehodě. Tentokrát ale naštěstí jednapadesátiletá žena přežila.

„V úterý 17. listopadu ve 14.21 hodin v železniční stanici Vrbátky z rozjíždějícího se vlaku vypadla jednapadesátiletá žena. Pádem na betonové nástupiště si způsobila lehké zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Po tomto neštěstí se okamžitě vyrojily spekulace, zda ženu z vlaku někdo úmyslně nevyhodil. To ale vyšetřovatelé odmítají. „Provedeným šetřením na místo přivolaní policisté vyloučili, že by za pádem ženy z vlaku byla druhá osoba. Provedenými dechovými zkouškami pak u zraněné ženy i strojvůdce vlaku vyloučili i ovlivnění alkoholem. Podle dosavadního šetření žena nestihla včas vystoupit a podařilo se jí to až v okamžiku, kdy se vlak začal rozjíždět,“ konstatoval ke smutné tragédii policejní mluvčí. „Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění incidentu jsou předmětem dalšího šetření,“ dodal přesto Kořínek.

Inu, jistota je jistota.