V soutěži vyhlášené Ministerstvem vnitra České republiky sbírá Prostějov už několik let jeden vavřín za druhým. Ministerskými úředníky velice pečlivě a přísně posuzovaná kritéria vynesla už Prostějovu několikrát vítězství jak v krajském kole, tak i v tom celostátním. A letos znovu! Předminulý týden se Prostějov stal vítězem krajského kola soutěže Přívětivý úřad.

 

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 8. listopadu v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Ceny Ministerstva vnitra převzali z rukou náměstka ministra vnitra Petra Vokáče starostové a tajemníci oceněných měst. „Soutěž je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb klientům. Přes sedmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19,“ vysvětlil pevná pravidla Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Prostějova, který společně s tajemníkem magistrátu Liborem Vojtkem v Olomouci cenu přebíral.

Oceněná města tedy mohou být považována za nejpřívětivější právě pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb od délky úředních hodin přes vývoj mobilních aplikací a přívětivost a rychlost komunikace až po participační plánování nebo aktivity v boji proti šíření nákazy covidu-19. „Jsem rád, že prostějovský magistrát dlouhodobě boduje v tomto hodnocení. Věřím, že většina občanů a klientů je se službami magistrátu skutečně spokojena,“ dodal první náměstek primátora Jiří Pospíšil. „První místo v Olomouckém kraji v soutěži Přívětivý úřad mne nesmírně těší. Chtěl bych především poděkovat zaměstnancům magistrátu, protože toto ocenění patří zejména jim,“ uvedl tajemník Libor Vojtek.