Velkou pozornost vzbudila uplynulou sobotu kolem patnácté hodiny přítomnost čtyř hasičských vozů na prostějovském sídlišti Hloučela, konkrétně pak na ulici Václava Špály. Večerník se zajel na místo události podívat.

Hasiči 22. února odpoledne vyrazili k požáru balkonu jednoho z bytů, nakonec však zasahovat nemuseli. „Jednalo se o požár věcí uskladněných na balkoně, který se podařilo uhasit před příjezdem hasičů,“ prozradil nám Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.
Ještě podrobnější zpráva dorazila do redakce ve večerních hodinách. „V sobotu před druhou hodinou odpoledne jsme přijali oznámení o požáru na balkoně ve druhém patře panelového domu v Prostějově na ulici V. Špály. Oheň, který zachvátil plastové židle, se naštěstí podařilo včas uhasit a nedošlo k větším škodám na majetku. Ze zasaženého podlaží bylo po dobu zákroku evakuováno šest osob,“ Libor Hejtman, komisař Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Jak doplnil, nikdo nebyl zraněn.
Vyšetřovatel HZS Olomouckého kraje vyloučil úmyslné zavinění a stanovil předběžnou škodu na 35 000 korun.
Večerník na místě zkontaktoval některé ze svědků. „Viděl jsem, jak tu byla hasičská auta, ale nic nehasila. Myslel jsem si, že se jednalo o planý poplach,“ vypověděl jeden z chlapců žijících přímo na sídlišti. Po požáru zůstal u jednoho z bytů v druhém patře začouzený balkon. Zkontaktovat jeho majitele se nám ovšem nepodařilo.