Takový člověk nemá za volantem vůbec co pohledávat! Podle policistů zjevně opilý šofér nezvládl řízení a vyjel ze silnice v Olšanech. Vzniklou situaci již nedokázal ustát a vozidlem poškodil omítku rodinného domu. Z místa nehody ujel, ale svědci ho vypátrali.

V neděli 15. listopadu v sedmnáct hodin došlo v Olšanech u Prostějova k havárii osobního automobilu Audi. „Jeho řidič z dosud přesně nezjištěných příčin při jízdě z centra obce směrem na Hablov po odbočení vpravo nezvládl řízení, s vozidlem přejel do protisměru a poté vlevo mimo komunikaci. Tam bočně narazil do stěny rodinného domu. Na místě nezastavil, ale ujel,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Pirát silnic však daleko nedojel a brzy byl dopaden. Svědci nehody na místo přivolali policisty a zaparkované Audi vypátrali nedaleko. „Zjevně opilý jednapadesátiletý majitel poškozeného vozidla navzdory tvrzení svědků popřel, že by uvedenou nehodu způsobil a odmítl se také podrobit dechové zkoušce,“ prozradil policejní mluvčí.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. „Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil ještě Kořínek.