Nevzdává to. Už třemi soudními instancemi usvědčený pachatel přepadení tenistky Petry Kvitové z prosince roku 2016 se nyní se stížností na rozsudek obrací na Ústavní soud České republiky. Radim Žondra i nadále tvrdí, že dvojnásobnou wimbledonskou vítězku v jejím bytě nepřepadl a celou kauzu považuje za justiční omyl!

Krajský soud v Brně odsoudil Radima Žondru k osmi letům vězení za krvavý útok na Petru Kvitovou, jejíž tenisová kariéra byla kvůli zranění prstů v ohrožení. Vrchní soud v Olomouci Žondrovi ještě přidal další tři roky a Nejvyšší soud ČR pak jedenáctiletý kriminál potvrdil. Radim Žondra ale i přesto flintu do žita nehodil. „Slečně Kvitové bych vzkázal, že zničila můj život, i když ví, že jsem jí nic neudělal. Nechápu, jak tomuto může přihlížet. Budu se bránit, protože jsem nevinný,“ napsal redakci MF DNES Radim Žondra z věznice, kde si odpykává svůj dlouhý trest.

Nyní tedy využívá svoji poslední možnost, jak na svém životě kriminálníka něco změnit. Minulý týden totiž poslal stížnost přímo Ústavnímu soudu České republiky. „Ano, tuto stížnost jsme zaregistrovali a zabývá se jí soudce zpravodaj Jaromír Jirsa. Ve věci není ještě rozhodnuto,“ uvedla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková bez dalšího komentáře. „Já k tomuto kroku pana Žondry nejsem oprávněna nic říkat, neboť můj klient stížnost Ústavnímu soudu zaslal v zastoupení jiného advokáta,“ sdělila Večerníku Žondrova obhájkyně Lucie Janovská Nejedlá.