Vloni na podzim odešel do důchodu dlouholetý ředitel Domova seniorů v Nerudově ulici v Prostějově Zdeněk Libíček. Olomoucký kraj jako zřizovatel této organizace ihned vyhlásil výběrové řízení a zatím pověřil vedením domova ředitelku Centra sociálních služeb v Prostějově Helenu Vránovou. Minulý pátek ale její krátkodobá mise skončila, hejtman Josef Suchánek přijel představit nového ředitele. Stal se jím Marek Němec.

Domov seniorů v Nerudově ulici v Prostějově má od ledna nové vedení. Marka Němce uvedl do ředitelské funkce hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho 1. náměstek Ivo Slavotínek. „Nový ředitel nastupuje do prostějovského zařízení s jednoznačnou podporou vedení Olomouckého kraje. Naším společným cílem je zejména kvalitně poskytovaná sociální služba a spokojení uživatelé. Zařízení musí být stále více domovem než špitálem. Proto je nezbytné pokročit v obnově efektivního a účinného řízení organizace,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek. Marek Němec není v práci se seniory žádným nováčkem. Osm let vedl příspěvkovou organizaci Sociální služby v Libině na Šumpersku. Podle Ivo Slavotínka je právě jeho předchozí působení v sociálních službách skvělým předpokladem pro uskutečnění změn v organizaci, do které nově nastupuje.

Domov seniorů Prostějov je pobytovou sociální službou, která zajišťuje pomoc a podporu 250 seniorům prostřednictvím téměř 130 zaměstnanců. Aktuálně v této organizaci probíhá rekonstrukce, která by měla být ukončena v roce 2023.