Rada města Prostějova schválila rozpočtové opatření ve výši 927 tisíc korun na pořízení univerzální poplatkové pokladny. Ta bude umístěna v budově odboru dopravy v Demelově ulici a do zkušebního provozu by měla být uvedena během února letošního roku.

 

„Obsluha této pokladny bude jednoduchá a intuitivní, a to prostřednictvím dotykového displeje. Klientům umožní rychle a jednoduše zvolit požadovanou funkci, například přihlášení vozidla, vydání řidičského průkazu, podání žádosti o zvláštní užívání komunikace apod. Dále uživatel zvolí druh poplatku a přímo uhradí příslušnou částku,“ vysvětluje náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že samoobslužná pokladna bude přijímat jak hotovostní platby, tak platby bezhotovostní, uskutečněné prostřednictvím klasických i bezkontaktních bankovních platebních karet.

„Platební automat plně nahradí pokladnu s obsluhou, sjednotí místo pro výběry poplatků odboru dopravy a jsem přesvědčena, že nabídne klientům komfort a bezpečí při úhradě plateb při zjednodušení administrativy,“ dodala Rašková.