Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 peichlMinulý týden se uskutečnilo další jednání dopravní komise statutárního města Prostějova. Na programu bylo hned několik bodů ohledně mnoha investičních akcí, které by měly rapidně zkvalitnit dopravu nejen přímo ve městě. A co je nejdůležitější, zprávy z této komise jsou vesměs pozitivní. Jak exkluzivně Večerníku potvrdil radní a předseda dopravní komise města Zdeněk Peichl, řeč se netočila jenom kolem ožehavého rondelu na Poděbradově náměstí, ale hovořilo se rovněž o cyklostezkách a propojení Anglické ulice s jižním kvadrantem...

Rondel má velkou šanci

Co v současné době motoristy asi nejvíce zajímá, je plánovaná výstavba rondelu elipsovitého tvaru na Poděbradově náměstí. Jak už jsme informovali v předešlých vydáních, celý záměr komplikuje zamítavé stanovisko hygieniků a také majitelů přilehlých budov, zejména sídla energetických závodů. Důvodem je protihluková jsme informovali v předešlých vydáních, celý záměr komplikuje zamítavé stanovisko hygieniků a také studie, ze které vyplývá, že dopravní provoz na rondelu by překračoval hlukový limit. „Na tyto skutečnosti jsme okamžitě zareagovali a nechali vypracovat vylepšený projekt, podle kterého by se rondel zkrátil a nezasahoval by až tak blízko k budovám. Navíc jsme obdrželi nabídku od firmy, která by komunikaci na okružní křižovatce vybavila speciálním asfaltovým povrchem, jenž je schopen pohltit více hluku o několik decibelů než zatím běžně využívaný povrch vozovek. Věříme tedy, že tímto bychom se do protihlukových limitů vlezli a celý projekt by mohl být schválen,“ prozradil Večerníku Zdeněk Peichl. Jak dodal, pokud by vše dobře vyšlo, mohla by investiční akce, kterou platí Olomoucký kraj, začít už příští rok.

Zelená pro náklaďáky?

Velmi dobře se vyvíjí situace také ohledně propojení Anglické ulice s jižním kvadrantem. „Probíhá poslední fáze dohod s majiteli pozemků okolo sběrného dvora v Anenské ulici a Krasické ulici. Do dvou let by konečně mělo dojít k propojení zmíněných komunikací, stejně jako k výstavbě rondelu v Krasické ulici. Navíc co se týká jižního kvadrantu, v brzké době by nám po doplnění protihlukové stěny měli hygienici povolit dopravu i pro nákladní vozidla,“ sdělil Zdeněk Peichl.

Olomoucká podle plánu

Dopravní komise projednávala pochopitelně i současnou rekonstrukci Olomoucké ulice. „Jak víme, nyní tady probíhá generální oprava kanalizační sítě, po níž bude následovat frézování starého asfaltového povrchu a hned nato pokládka nového koberce. Navíc město ihned vybuduje rozšířený odbočovací pruh na Vápenici. Věřím, že všechny tyto práce budou do konce října zrealizovány a dopravní provoz v této ulici bude vrácen do původního režimu,“ uvedl Zdeněk Peichl.

Do Barákovy neodbočíte!

Co se ještě týká silničních komunikací v Prostějově, jednalo se také o nutném opatření okolo železničního přejezdu v Olomoucké ulici. „Ze směru od Domu služeb plánujeme zavést zákaz odbočení vlevo do Barákovy ulice. Jelikož tak činí řidiči hodně často, dochází zde k dopravním komplikacím a nepřehledným situacím,“ vysvětlil radní a předseda dopravní komise města.

Cyklostezka do Žešova. Konečně!

V neposlední řadě byl na pořadu jednání této komise i plán výstavby cyklostezek pro příští rok. „Zejména se hovořilo o další etapě realizace cyklostezky ve Vrahovické ulici. Zaprvé se již stávající pruh pro cyklisty vybaví daleko zřetelnějšími znaky, za druhé vedle bílého pruhu oddělujícího silnici a krajnici přibude ještě jeden pruh odlišné barvy, aby řidiči jasně věděli, že tento prostor je určen cyklistům. Navíc jsme jednali o další etapě, kdy zdejší cyklostezka bude co nejdříve prodloužena až k Majakovského škole na konci Vrahovic. Tady však nastává menší problém, protože zde není dostatek místa. Vyřešíme ho tím, že tady vybudujeme jednosměrnou cyklostezku hned vedle chodníku,“ načrtl nedaleké plány města Zdeněk Peichl. Dobrou zprávou rovněž je, že už příští rok by se konečně měla vybudovat cyklostezka do Žešova.

„Výkup všech potřebných pozemků se již zdárně dokončuje, navíc sami zahrádkáři požadují, aby cyklostezka byla postavena už v příštím roce,“ dodal na závěr Zdeněk Peichl.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments