Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 peichlMinulý týden se uskutečnilo další jednání dopravní komise statutárního města Prostějova. Na programu bylo hned několik bodů ohledně mnoha investičních akcí, které by měly rapidně zkvalitnit dopravu nejen přímo ve městě. A co je nejdůležitější, zprávy z této komise jsou vesměs pozitivní. Jak exkluzivně Večerníku potvrdil radní a předseda dopravní komise města Zdeněk Peichl, řeč se netočila jenom kolem ožehavého rondelu na Poděbradově náměstí, ale hovořilo se rovněž o cyklostezkách a propojení Anglické ulice s jižním kvadrantem...

Rondel má velkou šanci

Co v současné době motoristy asi nejvíce zajímá, je plánovaná výstavba rondelu elipsovitého tvaru na Poděbradově náměstí. Jak už jsme informovali v předešlých vydáních, celý záměr komplikuje zamítavé stanovisko hygieniků a také majitelů přilehlých budov, zejména sídla energetických závodů. Důvodem je protihluková jsme informovali v předešlých vydáních, celý záměr komplikuje zamítavé stanovisko hygieniků a také studie, ze které vyplývá, že dopravní provoz na rondelu by překračoval hlukový limit. „Na tyto skutečnosti jsme okamžitě zareagovali a nechali vypracovat vylepšený projekt, podle kterého by se rondel zkrátil a nezasahoval by až tak blízko k budovám. Navíc jsme obdrželi nabídku od firmy, která by komunikaci na okružní křižovatce vybavila speciálním asfaltovým povrchem, jenž je schopen pohltit více hluku o několik decibelů než zatím běžně využívaný povrch vozovek. Věříme tedy, že tímto bychom se do protihlukových limitů vlezli a celý projekt by mohl být schválen,“ prozradil Večerníku Zdeněk Peichl. Jak dodal, pokud by vše dobře vyšlo, mohla by investiční akce, kterou platí Olomoucký kraj, začít už příští rok.

Zelená pro náklaďáky?

Velmi dobře se vyvíjí situace také ohledně propojení Anglické ulice s jižním kvadrantem. „Probíhá poslední fáze dohod s majiteli pozemků okolo sběrného dvora v Anenské ulici a Krasické ulici. Do dvou let by konečně mělo dojít k propojení zmíněných komunikací, stejně jako k výstavbě rondelu v Krasické ulici. Navíc co se týká jižního kvadrantu, v brzké době by nám po doplnění protihlukové stěny měli hygienici povolit dopravu i pro nákladní vozidla,“ sdělil Zdeněk Peichl.

Olomoucká podle plánu

Dopravní komise projednávala pochopitelně i současnou rekonstrukci Olomoucké ulice. „Jak víme, nyní tady probíhá generální oprava kanalizační sítě, po níž bude následovat frézování starého asfaltového povrchu a hned nato pokládka nového koberce. Navíc město ihned vybuduje rozšířený odbočovací pruh na Vápenici. Věřím, že všechny tyto práce budou do konce října zrealizovány a dopravní provoz v této ulici bude vrácen do původního režimu,“ uvedl Zdeněk Peichl.

Do Barákovy neodbočíte!

Co se ještě týká silničních komunikací v Prostějově, jednalo se také o nutném opatření okolo železničního přejezdu v Olomoucké ulici. „Ze směru od Domu služeb plánujeme zavést zákaz odbočení vlevo do Barákovy ulice. Jelikož tak činí řidiči hodně často, dochází zde k dopravním komplikacím a nepřehledným situacím,“ vysvětlil radní a předseda dopravní komise města.

Cyklostezka do Žešova. Konečně!

V neposlední řadě byl na pořadu jednání této komise i plán výstavby cyklostezek pro příští rok. „Zejména se hovořilo o další etapě realizace cyklostezky ve Vrahovické ulici. Zaprvé se již stávající pruh pro cyklisty vybaví daleko zřetelnějšími znaky, za druhé vedle bílého pruhu oddělujícího silnici a krajnici přibude ještě jeden pruh odlišné barvy, aby řidiči jasně věděli, že tento prostor je určen cyklistům. Navíc jsme jednali o další etapě, kdy zdejší cyklostezka bude co nejdříve prodloužena až k Majakovského škole na konci Vrahovic. Tady však nastává menší problém, protože zde není dostatek místa. Vyřešíme ho tím, že tady vybudujeme jednosměrnou cyklostezku hned vedle chodníku,“ načrtl nedaleké plány města Zdeněk Peichl. Dobrou zprávou rovněž je, že už příští rok by se konečně měla vybudovat cyklostezka do Žešova.

„Výkup všech potřebných pozemků se již zdárně dokončuje, navíc sami zahrádkáři požadují, aby cyklostezka byla postavena už v příštím roce,“ dodal na závěr Zdeněk Peichl.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments