Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE: Drama se zápletkou až do posledních chvil se určitě mohlo líbit divákům, méně už domácímu trenérovi Oldřichu Machalovi, který si takové nerváky rád nechá ujít. Domácí začali slušně a v první půli si díky gólům Schustera a Rolince vypracovali dvoubrankový náskok, po změně stran však Varnsdorf náhodně snížil a utkání, v němž hosté dohrávali v devíti, se lámalo až v samém závěru. V poslední minutě hosté vyrovnali, euforie jim však vydržela necelé dvě minuty, kdy Lutonský prošel obranou a strhl vítězství na domácí stranu.

Post by: Redakce

Na čtvrtý titul v sezóně dosáhla hráčka TK Agrofert Prostějov Karolína Plíšková, když vyhrála turnaj v Čeng-Čou. Ani jí nevadilo, že poslední soupeřkou byla Petra Martičová, se kterou prohrála čtyři z pěti vzájemných zápasů. Tentokrát Chorvatce nedala šanci.

Post by: Marek Sonnevend

Příznivě vyzněl pro volejbalistky VK Prostějov mezinárodní přípravný turnaj Tomi-Remont Cup 2019 v Olomouci. Přes dvě vítězství i stejný počet porážek se dostaly do závěrečného duelu o třetí místo, který v nedělním dopoledni úspěšně vydřely proti Šternberku. A mezi kvalitní konkurencí osmi družstev ze čtyř evropských zemí obsadily bronzový post!

Post by: Marek Sonnevend

Není na co čekat. A tak sotva Chance liga mužů ČR 2019/2020 začala, už má ve svém druhém týdnu na programu tři hrací kola. Pro hokejisty Prostějova jimi pokračuje velmi náročný los úvodu nového ročníku soutěže.

Post by: Redakce

Zasportovat si a zároveň se dobře pobavit. Přesně takovou příležitost dostaly na konci prázdnin více než čtyři desítky dětí. SK Prostějov 1913 pro ně v areálu hřišť u místního nádraží uspořádal letní olympiádu. Účastníci z řad široké veřejnosti zjistili, že nejsou o nic méně šikovní než hokejisté. Za svůj výkon obdržel každý medaili, pohodovou atmosféru dokreslilo posezení s chutným občerstvením.

Post by: Redakce

Letošní příprava basketbalistů BK Olomoucko na nový soutěžní ročník v mnohém kopíruje tu předchozí. Protože byla úspěšná, není důvod na ní něco výrazného měnit. Proto je její součástí příprava v Ultimate fitness v Olomouci na Lazecké ulici.

Post by: Marek Sonnevend

První zápasovou prověrkou mladých volejbalistek VK Prostějov na nový soutěžní ročník 2019/20 byl přípravný turnaj kategorií U19 a U17 v Uherském Hradišti. Juniorky tam skončily čtvrté a kadetky páté.

Post by: Marek Sonnevend

 Jak Večerník avizoval v minulém vydání, devětadvacetiletý útočník Petr Kafka s bohatými extraligovými zkušenostmi z České republiky i Slovenska se opravdu stal posilou hráčského kádru prostějovských hokejistů.
Smlouvu však v hanáckém klubu uzavřel pouze časově omezenou na kratší dobu, údajně na měsíc. „Zatím jsme domluvení na nějaký čas a rádi bychom, aby tu Peťa zůstal až do konce sezóny. Což se ale teprve uvidí,“ stručně vysvětlil sportovní manažer a kouč LHK Jiří Vykoukal. Je zřejmé, že si kvalitní forvard nechává otevřená vrátka k případnému novému angažmá v nejvyšší soutěži. Ať v tuzemsku, či za hranicemi. Každopádně nemusí jít v Kafkově případě zdaleka o poslední hráčskou akvizici do současného mužstva Jestřábů.

Post by: Marek Sonnevend

Poslední hráčské novinky před blížícím se startem UNIQA extraligy volejbalistek ČR 2019/20 přišly ze tří, respektive čtyř klubů této soutěže.

Post by: Redakce

Velká obměna kádru a také realizačního týmu zřejmě zabírá. Mostkovicím ženám se podařil vstup do sezóny na výbornou. V premiéře nového ročníku Moravskoslezské divize žen skupiny „D“ zavítaly na půdu Březnice, kde je čekal houževnatý soupeř a také nehezké počasí. V deštivém počasí vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a soutěž otevřely tříbodovým ziskem, který jistě hráčky motivuje i do dalších soubojů.

Post by: Marek Sonnevend

Po vstupní porážce nové sezóny v Přerově měl první zápas na vlastním ledě pro hokejové Jestřáby dvojnásobnou důležitost. Ve 2. kole Chance ligy mužů ČR 2019/2020 nutně potřebovali zdolat loňského extraligistu z Chomutova, což se jim v náročném, tvrdém i kvalitním duelu povedlo!

Post by: Redakce

Ani jeden z týmů z Prostějovska si v krajském přeboru o víkendu nevedl špatně. Bod však získaly pouze Kralice na Hané, které ale velkou část zápasu dotahovaly, aby zápas dotáhly alespoň do penaltového rozstřelu. Tam ale ktraličtí střelci zcela propadli. Lipová těsně padla a ukončila tak svou dlouhou šňůru dobře zvládnutých utkání.

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.