Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Hokejoví Jestřábi měli před sezónou nemalé cíle. S užším kádrem a řadou změn v útoku i v obraně pražili protrhnout brány semifinále play-off. Především ofenzíva byla natřískaná zajímavými jména s extraligovými zkušenostmi. Koronavirová pandemie nakonec způsobila, že vyřazovací část se ani nekonala, což však Prostějov nemuselo mrzet, nedostal se totiž ani do předkola. Ještě než šéf klubu Jaroslav Luňák stačil vstřebat zklamání, už musel začít přemýšlet, jak klub přežije. Ostatně o finančních problémech Jestřábů se v zákulisí hovořilo už dlouho před současným stavem nouze. Zůstane Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži? To je to oč tu v příštích dnech a měsících půjde především.

Post by: Michal Sobecký

Konec března měl přinést opětovný rozjezd všech fotbalových soutěží. Zatímco však z těch nejvyšších se podařilo několik mačů odehrát, ty krajské a nižší se na jaře ani nezačaly hrát. Vláda nejprve zakázala shromáždění nad 100 lidí, poté nad 30. Nakonec byla sportoviště uzavřená a soutěže přerušené. V těchto dnech se pak rozhoduje, co se stane se zbytkem soutěžního ročníku.

Post by: Michal Sobecký

Stejně jako v případě házenkářů je jasno i ve florbale. Česká florbalová unie sezónu vinou epidemie koronaviru předčasně ukončila. A stejně jako v jiných sportech přišli florbalisté o nemalý kus sezóny, která původně měla končit až v závěru dubna. Přesto už ale byly v mnoha případech jasně rozdané karty. A předčasné ukončení soutěže tak příliš konečná umístění nezměnila.

Post by: Redakce

Již podvaadvacáté by měl prostějovské kurty hostit finálový turnaj mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Letos je špičkový podnik World Junior Tennis Final 2020 naplánovaný v termínu od 3. do 8. srpna, pořadatelé si přesto uvědomují, že tentokrát nemusí proběhnout. Je možné, že Mezinárodní tenisová federace ITF akci zruší.

Post by: Marek Sonnevend

Je to jen náhoda? Jak známo, nový typ koronaviru se poprvé objevil už loni na podzim v čínské oblasti Wu-Chan. Odtamtud se rozšířil nejprve po zbytku nejlidnatějšího státu světa, následně do dalších zemí Asie a nakonec celou zeměkoulí, v podstatě nikde jej nezůstali ušetřeni, případně nezůstanou.

Post by: Redakce

K těžkému rozhodnutí muselo sáhnout fotbalové hnutí. V čerstvém rozhodnutí FAČR totiž ukončil vyčkávání na rozhodnutí, co s rozehranými nižšími soutěžemi od třetiligové úrovni až po nejnižší okresní soutěž. A obavy nejednoho aktéra či fanouška se potvrdily: hráči a trenéři definitivně přichází o druhou polovinu sezóny! Veškeré amatérské fotbalové soutěže svaz zrušil k 8. dubnu.

Post by: Marek Sonnevend

On-line vyřazovací boje v UNIQA extralize žen ČR 2019/20 formou hlasování příznivců na Facebooku a Instagramu této soutěže vyvrcholily závěrečnými dvěma sériemi o medaile. A volejbalistky VK Prostějov skončily v tomto virtuálním play-off druhé.

Post by: Marek Sonnevend

Oddíl TJ Sokol I Prostějov uspořádá v rámci výročí padesáti let závodního nohejbalu v Prostějově Přebor firem v nohejbale trojic 2020. Pokud to současná pandemie koronaviru umožní, proběhne ve dnech 10. a 11. června od 16.00 do 21.00 hodin na kurtu u sokolovny na Skálově náměstí.

Post by: Marek Sonnevend

V souvislosti s přetrvávající výjimečnou situací kvůli pandemii koronaviru průběžně přicházejí další zajímavé informace z ústředí tuzemského volejbalu.

Post by: Redakce

O nejoblíbenější grandslam sezóny přišla Petra Kvitová a Jiří Veselý. Pořadatelé Wimbledonu rozhodli, že se největší světový travnatý podnik neuskuteční. Neexistovala ani možnost turnaj přesunout, protože tráva vyžaduje specifické podmínky a nebylo možné hrát například na podzim.

Post by: Redakce

Po posledním mistrovském utkání si basketbalisté BK Olomoucko mohli říci – konec dobrý – všechno dobré. V semifinále play-off podle očekávání nestačili na Nymburk a sérii ztratili v nejkratším možném termínu, v duelech o bronz si však vše patřičně vynahradili. Opava byla v sérii favoritem, protože do play-off šla ze druhé pozice a vyhrála všechny předchozí vzájemné zápasy v sezóně, v klíčovém utkání ve Slezsku ale Hanáci dokázali tuto nepříjemnou sérii ukončit a vzápětí na domácí palubovce vydřeli medaili. Po složitých měsících měla obzvlášť velkou cenu.

Post by: Marek Sonnevend

Držitele basketbalového titulu v předčasně ukončené sezóně zápasy na palubovce neurčí, o osudu ročníku ještě bude rozhodovat vedení federace. Ovšem to neznamená, že by fanoušci nemohli přemítat o tom, jak by vyřazovací část probíhala. Vzhledem k velké vyrovnanosti týmů by se nedaly vyloučit překvapivé výsledky. Stejně tak by se dalo počítat i s tím, že zkušení stratégové na střídačkách před play-off dostali své výběry do optimální formy. Podle Večerníku by první senzaci přineslo již předkolo…

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.