Dobré ráno, dnes je pátek 19.10.2018
svátek slaví Michaela,
zítra Vendelín
Post by: Redakce

V ALEA sportswear I.A třídě Olomouckého KFS, skupině A si Konice vyjela na horkou půdu Maletína. A nebyl to rozhodně snadný zápas, protože už od prvních minut museli hosté dohánět gólové manko. Stačilo však pár minut na rozkoukání a hosté nejenže srovnali, ale ujali se vedení i otěží zápasu. Nakonec si svěřenci kouče Ullmanna s chutí zastříleli a diváci mohli vidět několik atraktivních akcí i gólů. Nejdůležitější jsou ale body, které všechny tři putují do Konice.

Post by: Marek Sonnevend

Na pořádnou blamáž měli zaděláno házenkáři TJ Sokol II Prostějov ve 4. kole 2. ligy mužů. Na vlastním hřišti s jedním z papírově nejslabších celků skupiny Jižní Morava se ukrutně protrápili úvodní půlí, krátce před přestávkou ztráceli na Sokol Juliánov už sedm gólů a situace vypadala beznadějně. Potom však začali pořádně hrát, aby mohutným obratem po změně stran zachránili tolik potřebné vítězství 22:18, přestože v poločase prohrávali o sedm branek!

Ilustrační foto

Zatímco venku kostelečtí házenkáři ve 2. lize oba své dosavadní zápasy vyhráli, na vlastní palubovce mají po včerejšku přesně opačnou bilanci. A co je k naštvání ještě víc, i podruhé doma podlehli nejtěsnějším rozdílem. Ve 4. kole jihomoravské skupiny své soutěže jim sebralo po nejtěsnějším vítězství body Velké Meziříčí.

Premiérově v Kongresovém sále Národního sportovního centra Prostějov se uskutečnila tisková konference VK Prostějov. Setkání s médii bylo v úterý 9. října věnováno čerstvě zahájenému soutěžnímu ročníku 2018/2019, do nějž ženský A-tým hanáckého klubu vstoupil triumfem v Ostravě na startu extraligy. Večerník v následujících odstavcích zreprodukoval vše podstatné, co na tiskovce zaznělo.

Hodně zajímavou posilu získalo vedení prostějovského hokejového klubu, byť zatím jen dočasně. Generality LHK Jestřábi a HC Energie Karlovy Vary se totiž dohodly na měsíčním hostování obránce Daniela Krejčího na Hané.

Jak známo, i kvůli změně klubové filozofie došlo během uplynulého léta k výraznému přebudování hráčského kádru volejbalistek VK Prostějov. Výsledkem této proměny je citelné omlazení družstva, které vstoupilo do nadcházející sezóny 2018/2019 s výrazně nižším věkovým průměrem. Večerník se právě na věkové složení družstva zaměřil v dnešním Drobnohledu. Jak na tom aktuálně je kabina úřadujících mistryň?

Během tohoto týdne je na programu 1. kolo Českého poháru žen 2018/2019, které však volejbalistky VK Prostějov nehrají. Jakožto obhájkyně triumfu v této soutěži mají pro úvodní dějství společně s olomouckými finalistkami volno, tím i jistý postup do čtvrtfinále.

Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE: V krásném a téměř letním počasí neodpovídajícím polovině října v kalendáři se v Brodku u Prostějova sehrálo první derby obou obcí se stejným názvem. Stejně jako předchozí sezónu, i tentokrát skončilo vítězstvím hostů. Průběh zápasu byl ovlivněn rychlou brankou už ve třetí minutě. Přestože se domácí dostali do zápasu, nedokázali vstřelit branku, což po přestávce rozhodlo ve prospěch hostující Jiskry. Utkání sledoval Večerník ve svém pravidelném šlágru.

Jedenáctým kolem pokračoval o víkendu CleanForYou krajský přebor, kde válčí jediný regionální zástupce z Kralic. Ten na své půdě přivítal v sobotu odpoledne dobře známého soupeře ze Všechovic a souboj to byl až do posledních minut vyrovnaný. Nakonec i s notnou dávkou štěstí zvítězili hosté, svěřenci kouče Kobylíka tak museli skousnout druhou porážku v řadě.

První poločas utkání 4. kola nejvyšší soutěže byl z pohledu basketbalistů BK Olomoucko téměř děsivý. Špatná obrana inkasovala osmačtyřicet bodů a vysokoškoláci průběžně atakovali hranici stovky. Průvan na vlastní polovině zastavila přestávka a po ní už Hanáci dovolili soupeři přidat pouze dalších 29 bodů. Ukázali, že se umí postavit i k defenzivním úkolům.

14.kolo Chance ligy nabídlo souboj Jestřábů s Rysy. Od začátku zápasu domácí tlačili soupeře, ale nemohli přetavit svůj tlak v brankové situace. V první třetině se jim povedlo vstřelit pouze jednu branku a to se jim ve druhé třetině stalo osudným. Po rychlých situacích Frýdek vstřelil tři branky a ve třetí třetině si svůj náskok dokázali udržet. Příští domácí utkání sehrajeme v pondělí 22.10 od 18:00 s Benátkami nad Jizerou.

Post by: Jiří Možný

Česká republika zcela vládne malému fotbalu. Krátce po triumfu seniorské reprezentace na evropském šampionátu v Kyjevě a rok po jejím prvenství na mistrovství světa v Tunisku dobyla absolutní vrchol i jednadvacítka. Úřadující mistři Evropy se předminulý týden stali v Praze také historicky prvními mistry světa a k jejich triumfu přispěl v hale na Chodově i Adam Širůček, toho času tahoun Sokola Konice v I.A třídě Olomouckého krajského fotbalového svazu. „Je to paráda! Velký zážitek a v tuto chvíli strop v mém fotbalovém životě.

• finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Ceník inzerce

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .