Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Marek Sonnevend

Podruhé za sebou absolvovaly prostějovské volejbalistky zápas, v němž proti sobě stály dva vedoucí mančafty tabulky. A v dohrávce 13. kola UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 to na palubovce Ostravy dlouho vypadalo na opakování předchozího dramatu proti Olomouci. Po vyrovnané půlce střetnutí však Agelky víc zabraly, ze severní Moravy odvezly díky výkonnostnímu zlepšení výhru 3:1 a v čele soutěže odskočily do trháku deseti bodů před dvojicí zmíněných pronásledovatelů.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Poslední tajenkou futsalových soutěží, je jméno posledního celku nejvyšší soutěže. Uplynulý víkend přinesl zajímavé vzepětí týmů z chvostu a vinou porážek se dolů sesunul Ariston. Od pátého místa dolů, tak musejí mít všechny celky obavy. Situace nahoře je o něco přehlednější. Za suverénním Relaxem se vrátil na druhou pozici Mechechelen, třetí příčka patří Sexmeraldě.

Post by: Redakce

Čerstvé posily Orlů měly další týden na sehrání, jejich kvalitu ovšem prověřili hráči Děčína, kteří patří mezi nejlepší v lize. Výrazně obměněná sestava si nevedla špatně, na body to přesto v tomto případě nestačilo. Hosté přes velkou snahu Hanáků vyhráli 76:71, když jim poslední čtyři body v koncovce zajistil bývalý prostějovský křídelník Palyza.

Post by: Redakce

V dalším přípravném utkání prověřil fotbalisty Prostějova silný celek prvoligového Slovácka. Šedesát minut drželi svěřenci trenérského triumvariátu Aliksejevič, Jura, Popelka přijatelný výsledek a předváděli fotbal solidní úrovně. Po střídáních získali domácí zřetelnější převahu a pečetili výsledek.

Post by: Marek Sonnevend

Dosavadní procházení aktuálním ročníkem národních soutěží nebylo ze strany volejbalistek VK AGEL Prostějov zcela bezproblémové, ale do skutečně výrazných potíží se nedostávaly. Až do sobotního podvečera. V duelu čtrnáctého extraligového dějství proti Olomouci totiž stály na pokraji porážky, která by se v celkovém kontextu dala označit za zaslouženou. Jenže k ní nakonec nedošlo.

Post by: Redakce

Když se vám daří, poradíte si hravě i s obtížnými úkoly, naopak když se trápíte, tak to prostě nejde a nejde, i kdybyste se stavěli na hlavu. Tato pravda platila i v dosavadní části „A“ skupiny I.B třídy a nevyhnula se ani regionální pětici. Prostějovsko totiž tvoří více než třetinu osazenstva nejjižnější ze tří krajských skupin této soutěže a jednotlivé týmy se rozprostřely po celé škále pořadí.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Úspěšný projekt. Nápad na sloučení dvou házenkářských bašt regionu, jenž se podařilo realizovat v roce 2012, alespoň na mládežnické úrovni nese své ovoce. Klub TJ Sokol Centrum Haná, který sdružuje házenkářské talenty z Prostějova a Kostelce na Hané se na republikové mapě tohoto tradičního českého sportu trvale zabydlel. V loňském roce dokonce starší žáci dobyli mistrovský titul, což se doposud žádnému oddílu v celé házenkářské historii Prostějova a Kostelce na Hané nepodařilo. Vysoko nasazená laťka je pro klubové vedení tou nejlepší možnou motivací. V letošní sezóně už figurují v oficiálních svazových soutěžích čtyři družstva TJ Sokol Centrum Haná a vedou si úspěšně.  

Post by: Marek Sonnevend

V nejhorším bodě dosavadního průběhu této prvoligové sezóny se ocitli hokejoví Jestřábi uprostřed minulého týdne. Z prekérní situace i tíživé atmosféry však dokázali hned o uplynulém víkendu vybruslit a dá se říct, že stav věcí teď už není tak hrozivý jako ještě před pár dny. Vyhráno ale muži LHK pořád nemají, ani zdaleka. O osudu celého soutěžního ročníku rozhodne až posledních jedenáct kol základní části WSM ligy 2016/2017.

Post by: Marek Sonnevend

Ani tentokrát nechyběla v programu mladých volejbalistek VK AGEL Prostějov zkraje nového kalendářního roku tradiční účast na mezinárodním turnaji v Ostravě. Křišťálovou vázu 2017 absolvovaly jak juniorky, tak kadetky a stejně jako loni skončil tento přípravný start pro starší výběr vékáčka medailovým ziskem.

Post by: Michal Kadlec

Prostějovští radní se s konečnou platností dohodli na podobě finanční podpory na letošní rok pro „A“ tým LHK Jestřábi Prostějov a rovněž pro basketbalový klub Orli Prostějov hrající nejvyšší soutěž.

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...