Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Pěkný zážitek si minulé úterý odnášely ze stadionu malé děti z SK Prostějov 1913. Na kluzišti se totiž střetly s dospělými Jestřáby ve zhruba půlhodinovém střetnutí. V něm, méně než kdy jindy, vůbec nešlo o skóre nebo o branky, ale právě o konkrétní okamžiky a zážitky. A těch měly po střetnutí zejména děti na rozdávání.

Post by: Marek Sonnevend

Je zajímavé, kolik už hokejisté LHK Jestřábi Prostějov nezvládli v aktuální sezóně důležitých střetnutí – a přesto nadále zůstávají reálně ve hře o postup alespoň do předkola vyřazovací fáze Chance ligy mužů ČR 2019/2020. Během uplynulého týdne napsali novou kapitolu tohoto pokračujícího seriálu.

Post by: Marek Sonnevend

Mnohem lepší dojem než před týdnem na nevydařeném pohárovém Final Four zanechaly prostějovské volejbalistky v těžkém utkání 22. kola UNIQA extraligy u vedoucího družstva soutěže. Favorizované Šelmy Brno měly co dělat, aby je udolaly 3:1, přičemž nescházelo mnoho k bodovému zisku VK.

Post by: Marek Sonnevend

Dlouho to vypadalo, že hokejoví Jestřábi zpackají i další z prvoligových střetnutí a skomírající naději na postup do play-off definitivně pošlou vstříc věčným lovištím. Ještě v polovině sobotního duelu celkově 50. dějství (20. kolo v nadstavbové skupině) Chance ligy proti Benátkám nad Jizerou totiž doma prohrávali, nemohli se vymanit z podprůměru. Trápení utnuly až dvě slepené trefy z 34. minuty, které je nasměrovaly k upocenému vítězství 3:1.

Post by: Redakce

Hodně vyrovnané bylo středeční střetnutí basketbalistů BK Olomoucko v Praze Na Folimance, kde celek USK toužil prodloužit sérii tří ligových výher v řadě. Hanáci to nedovolili a po výsledku 91:86 získali druhou výhru ve skupině A1 Kooperativy NBL.

Post by: Redakce

Pouze Zdeněk Kolář dokázal uspět na tenisových turnajích v minulém týdnu. Ve francouzském Cherbourgu postoupil do čtvrtfinále, v němž nestačil na druhého nasazeného Roberta Marcoru z Itálie. Vyhrál však dva zápasy a potvrdil slušnou formu na začátku roku.

Post by: Redakce

Řadu tenisových turnajů a především 26. ročník Ligy rekreantů mají za sebou amatérští přívrženci TK Prostějov. Počet registrovaných hráčů oproti loňskému ročníku sice mírně klesl, přesto tyto boje s raketou přilákaly podruhé v řadě hranici dvou stovek členů, konkrétně to bylo 152 mužů a 52 žen. „O turnaje i celoroční soutěž byl zájem. Nově se zapojilo čtrnáct mužů a tři ženy,“ spočítal Tomáš Cibulec, který byl společně s Oldřichem Dostálem pověřený organizací rekreačního tenisu pod hlavičkou ještě nedávno jednoznačného vládce tuzemských soutěží.

V Prostějově bude volejbalové ME kadetek 2022!
Post by: Marek Sonnevend

Velmi zajímavou a také potěšitelnou informaci se Večerníku podařilo zjistit pod vysokou sítí. Hovoří o tom, že město Prostějov se za dva a půl roku stane dějištěm Mistrovství Evropy kadetek 2022 ve volejbalu!

Olomoucko potřebuje více bodů ze střídačky
Post by: Redakce

Pouze tři hráči týmu BK Olomoucko drží svůj dlouhodobý střelecký průměr nad deseti body. Lukáš Palyza, Malik Morgan a Igor Josipovič. S průměrem 9,9 bodu na zápas jim ještě hodně pomáhá Radovan Kouřil. Další střelci ovšem střídají lepší a horší okamžiky, což klub stojí ještě lepší umístnění v Kooperativa NBL. K vyššímu počtu výher zkrátka chybí koše hráčů širší rotace.

Post by: Michal Sobecký

Fotbal z Prostějovska se v poslední sezóně potýká s nemalým problémem: hrozí, že přijde o několik týmů v krajských soutěžích. Aktuálně nejohroženější jsou Mostkovice. V současnosti ztrácí sedm bodů na předposlední pozici a většina podzimu se týmu hrubě nepovedla. Rozhovořil se o tom trenér Mostkovic Ivo Kroupa. Ten na úvod zhodnotil podzimní hru mužstva.

Juniorky vyhrály na půdě Nového Jičína oba klíčové duely v boji o prvenství v nadstavbové skupině 1. ligy
Post by: Marek Sonnevend

Mladé volejbalistky VK Prostějov věkové kategorie U19 jsou znovu o něco blíž k prvenství po nadstavbové části 1. ligy juniorek ČR 2019/20. Dvakrát totiž zvítězily ve druhém dvoukole skupiny III o 1. až 6. místo a šlo přitom o stěžejní bitvy na palubovce dosud vedoucího Nového Jičína. Hanačky jej v obou střetnutích porazily, čímž samy pronikly do čela!

V sobotu s Benátkami
Post by: Marek Sonnevend

Po jedenáctidenní reprezentační přestávce bez soutěžního duelu naskočí prostějovští hokejisté zpátky do zápasového kolotoče ve středu 12. února od 17.30 hodin. A půjde o vykročení nesmírně důležité, neboť v tomhle termínu je čeká přímá bitva o desáté místo prvoligové tabulky, tedy poslední postupové do předkola play-off.

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...