Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Tomáš Kaláb

 Téměř kompletní a připravení na vše. Tak vstupují do prvního těžkého týdne zrychlené dohrávky Fortuna:Národní ligy fotbalisté 1.SK Prostějov. Tři přátelská utkání ukázala trenéru Pavlu Šustrovi, kde jeho svěřence ještě tlačí bota. Spíše než kopačky ale bude třeba připravit hlavy hráčů, především na domácí zápasy s papírově slabšími soupeři. Kolik duelů se odehraje bez diváků, je v tuto chvíli ve hvězdách. Všeobecně se ale počítá s tím, že příznivci budou do hlediště postupně vpuštěni. Pro první souboje po restartu chybí v kádru eskáčka pouze zraněný útočník David Píchal.

Post by: Redakce

Česká tenisová jednička Jiří Veselý a světová dvanáctka Petra Kvitová budou nejvýše nasazenými hráči, kteří se představí na turnaji O pohár prezidenta ČTS, jímž bude v tomto týdnu restartována sezóna. Hrát se bude na kurtech pražské Sparty ve Stromovce od 26. do 28. května, pochopitelně bez přítomnosti fanoušků a za přísných hygienických opatření. Zápasy ovšem bude živě přenášet Česká televize na kanálu SPORT.

Post by: Tomáš Kaláb

Nedaleký Uničov je tradiční prostějovský soupeř, nejen z dob, kdy oba kluby hrály Moravskoslezskou ligu. Často na sebe narazí také v přípravných zápasech, protože si Uničov tradičně drží vysokou kvalitu na svou výkonnostní kategorii. Ve středu 20. května se oba týmy potkaly opět v utajeném režimu na stadionu Za Místním nádražím v Prostějově a favorit si opět zastřílel.

Post by: Marek Sonnevend

Ačkoliv byl soutěžní ročník 2019/2020 vinou nástupu koronavirové epidemie předčasně ukončen a nedohrán, volejbalistkám VK Prostějov i tak přinesl spoustu jedinečných momentů. V našem cyklu se týden co týden ohlížíme za jedním z TOP okamžiků, které nás nejvíc zaujaly. V dnešním pátém pokračování si posvítíme na účinkování Hanaček v uplynulé sezóně evropského CEV Cupu. Mělo sice nakonec jen krátké dvouzápasové trvání, ale dlouho to vypadalo, že mladý tým způsobí na mezinárodní scéně výsledkové překvapení a projde pavoukem druhého nejvyššího poháru klubů starého kontinentu.

Post by: Redakce

V posledních týdnech se znatelně rozběl přestupový kolotoč v rámci klubů Kooperativa NBL. Týmy se snaží doplňovat soupisky především tuzemskými hráči, protože se obecně předpokládá menší počet zahraničních basketbalistů na prakticky všech soupiskách.

Post by: Michal Sobecký

Tak už je to tady! Podle všech dostupných informací podalo přihlášku do hokejové Chance ligy mužů ČR 2020/21 všech devatenáct klubů, jež mají právo účasti v novém ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže.

Post by: Marek Sonnevend

Hrozilo, že navzdory uvolňujícím se opatřením vůči nákaze koronaviru letos neproběhnou žádné oficiální nohejbalové soutěže. Svazové vedení se však kvůli své liknavosti ocitlo pod velkou kritikou, mimo jiné i dlouholetého trenéra TJ Sokol I Prostějov Richarda Beneše. A tento tlak přinesl ovoce v podobě vyhlášení samostatné soutěže pro aktuální rok, kterou bude Ligový pohár 2020!
Nejprve proběhlo distanční hlasování členů Rady ČNS o možné podobě letošních ligových soutěží. S variantou pro odehrání zkrácené základní části jednokolovým systémem však většina přítomných delegátů nesouhlasila. Proto Výkonný výbor ČNS následně vyrukoval s alternativní soutěží v podobě zmíněného Ligového poháru 2020.

Post by: Tomáš Kaláb

První dva (a zároveň jediné) zápasové testy po dvou měsících individuálních a poté společných tréninků absolvovali v uplynulém týdnu nejen fotbalisté 1.SK Prostějov, ale i další účastníci obou profesionálních soutěží. Soupeře mělo eskáčko nadmíru kvalitní, oba zápasy s prvoligovými soky mohly trenérům ukázat mnohé. Každý byl totiž tak trochu z jiného soudku.

Post by: Marek Sonnevend

FOTOGALERIE: Výrazný a důležitý posun k lepšímu udělaly volejbalistky VK Prostějov během třetího týdne své obnovené přípravy po pauze způsobené hrozbou COVID-19. Spočívá v tom, že díky uvolňujícím se vládním opatřením mohly začít znovu trénovat v domovské hale Sportcentra DDM.

Post by: Marek Sonnevend

Všechno směřovalo k tomu, že trenérská dvojice Ladislav Lubina a Ivo Peštuka, jež společně dokončovala uplynulou sezónu, povede hokejisty LHK Jestřábi Prostějov i nadále. Což se nyní potvrdilo, hlavní kouč a jeho asistent uzavřeli s vedením klubu nové smlouvy.

Post by: Marek Sonnevend

Dosud příznivý vývoj okolo nákazy COVID-19 otevřel různým sportům v ČR možnost znovu rozjet své soutěže či pořádat jednorázové akce a turnaje. Teoreticky se to týká i nohejbalu, kde se už delší dobu přetřásají různé varianty opožděného startu ligových bojů družstev. Momentálně to však vypadá, že k tomuhle logickému kroku vedení Českého nohejbalového svazu nepřikročí. Což naštvalo dlouholetého trenéra nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov Richarda Beneše (na snímku), který Večerníku poskytl svůj otevřený komentář.

Post by: Redakce

Pro zpestření a chvilku zábavy tu máme jednu fotografickou hádanku určenou všem znalcům sportu: obecně českého a konkrétně i prostějovského. Výhodu mají pamětníci dřívějšího data narození.

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.