Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Od pátku 7. srpna do neděle 9. srpna proti sobě nastoupí černý a růžový tým v závěrečné sérii Tipsport Elite Trophy. Turnaj se opět odehraje v tenisovém areálu pražské Štvanice na centrálním dvorci s betonovým povrchem. Týmy se představí v novém složení. Ze závěrečného klání vzejde vítězný tým, který obdrží šek na dobročinné účely.

Post by: Marek Sonnevend

FO|TOGALERIE: Předloni oslavila házená v Kostelci na Hané šedesát let své existence. Takhle dlouho se v tomto městečku hraje klasická mezinárodní verze tradičního kolektivního sportu, což místní oddíl TJ Sokol – HK v roce 2018 při kulatém výročí náležitě připomněl velkolepým setkáním.

Post by: Marek Sonnevend

Před dvěma lety se v areálu DTJ Prostějov v Krasické ulici konalo premiérové Mistrovství republiky UNITOP v boxu. Letos se tento rohovnický šampionát nejlepších policistů vyznávajících tradiční bojový sport do místní boxárny vrátí, a to v pátek 4. září.

Post by: Petr Kozák

Ofenzivního univerzála Jana Koudelku, který v prostějovském angažmá vyrostl v hned několika kluby sledovaného hráče, nakonec s největší pravděpodobností získá Brno. Za Zbrojovku už dokonce odehrál přípravné utkání, přestože kluby ještě nenašly definitivní shodu. Dle důvěryhodného zdroje Večerníku se jedná o jméno třetího hráče, který má ze Srbské zamířit za prostějovské nádraží. A jak jinak, licituje se také o peníze.

Post by: Marek Sonnevend

Sice to ještě není definitivně potvrzené úřední cestou, ale podle veškerých dosavadních informací bude mít hokejová Chance liga mužů ČR 2020/2021 místo původně plánovaných devatenácti týmů nakonec jen osmnáct účastníků. Samozřejmě kvůli odstoupení zadluženého Chomutova ze soutěže.

Post by: Marek Sonnevend

Beachvolejbalová sezóna v České republice už pokročila do svého posledního měsíce. Za uplynulé období byla z prostějovských hráček v největší permanenci členka extraligového áčka VK PV v šestkovém volejbalu Tereza Baláková, jež absolvovala hned tři turnaje.

Post by: Marek Sonnevend

V rámci přípravy na novou sezónu se korfbalisté SK RG Prostějov zúčastnili mezinárodního turnaje v Nitře. A na slovenském území se jim nadmíru dařilo, navíc hned dvojnásobně.

Post by: Redakce

Třikrát sláva, amatérský fotbal je zpět. První předkrm před startem soutěží obstaral premiérový pohár OFS Prostějov, kterého se účastní osm mužstev z regionu. Ve Výšovicích se ve čtvrtfinále představil Brodek u Konice a Večerník u toho nemohl chybět. V příjemném prvním srpnovém víkendu se tak hrálo o postup do dalších bojů. Domácí celek se poprvé po sloučení se Skalkou představil domácímu publiku v ostrém zápase a fanoušci mohli být spokojení. Kromě první čtvrthodinky hru ovládal a z množství vypracovaných šancí si připsal čtyři branky. Dva rozhodující údery zasadil hostům těsně před přestávkou.

Post by: Redakce

Bez Lukáše Palyzy a Viktora Vašáta zahájili přípravu na novou sezónu basketbalisté BK Olomoucko. Kapitán týmu je na reprezentačním kempu, pivot má problémy s kolenem a připojí se později. „Zatím je nás osm. Stále vybíráme posily pro nadcházející soutěžní ročník,“ ujišťuje trenér Olomoucka Predrag Benáček.

Post by: Marek Sonnevend

Letošní cyklistická sezóna poznamenaná koronavirem se navrátila k závodnímu tempu a program je tak našlapaný, že v předminulém týdnu startoval elitní tým Tufo Pardus Prostějov na domácí akci i v zahraničí, kde se v nabité konkurenci prosadili Daniel Babor a Tomáš Bárta. V tuzemsku odstartoval Český pohár na silnici ŠKODA Cup 2020, v Polsku pak jezdci absolvovali etapový závod Dookola Mazowsza i jednorázovku Puchar MON, přičemž obě klání jsou zařazena do mezinárodního kalendáře UCI.

Post by: Redakce

Utkání s Uničovem byla odjakživa vyrovnaná a nejinak tomu bylo i na úvod minisérie přípravných zápasů, které odstartovaly poslední červencový den. V páteční podvečer se eskáčko ujalo vedení brankou do šatny z pokutového kopu, chvíli po změně stran ale domácí po ukázkové akci vyrovnali.

Post by: Redakce

Nachystaný na svou v pořadí pátou sezonu je hokejový klub SK Prostějov 1913, který startuje s tréninky na ledě prostějovského zimního stadionu. Kategorie od juniorky až po ročník 2013 také absolvují tradiční příměstské kempy. Vzhledem k epidemiologické situaci se však nic z toho neobejde bez zvláštních hygienických opatření. Jejich cílem je zamezit případné nákaze hráčů, trenérů a funkcionářů klubu novým typem koronaviru. Opatření vydal provozovatel stadionu – společnost Domovní správa Prostějov.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-