Dobré ráno, dnes je středa 29.3.2017
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

FOTOGALERIE+VIDEO Třináctka nemusí být nešťastné číslo. Přesvědčila o tom Velká cena města Prostějova v krasobruslení, která o uplynulém víkendu napsala své třinácté pokračování. Po celou sobotu tak patřil led jen a pouze zástupcům tohoto olympijského sportu, který přinesl České republice a dříve i Československu řadu mezinárodních vavřínů včetně zlata z klání pod pěti kruhy.

Post by: Tomáš Kaláb

Současná absence Davida Píchala v týmu 1.SK Prostějov souvisí s jeho nominací na turnaj kvalifikace „U17“, který se v těchto dnech koná v bosenské Republice srbské. Překážkami v cestě na evropský šampionát v Chorvatsku jsou Anglie, domácí reprezentace a Slovinsko. Regule byly jasné: postupuje vítěz a kromě jednoho také týmy z druhých míst kvalifikačních skupin.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE: Boj o každý metr trávníku. Ženské fotbalové derby mezi Mostkovicemi a Kostelcem na Hané má vždy velký náboj. Tentokrát se však jednalo o historicky nejvyrovnanější bitvu. Domácí soubor doslova žral trávu a favoritovi cestu za očekávanými třemi body značně ztrpčil. Nakonec však slavila větší herní vyzrálost Kostelce, jenž vstřelil dvě branky a udržel vlastní štít čistý.

Post by: Redakce

O naději na postup do vyřazovací části Kooperativa NBL cestovali basketbalisté Prostějova na palubovku Ústí nad Labem. Zpočátku se zdálo, že svého soupeře zaskočí, od 18. minuty se už ale ani v jednom případě nedostali do vedení a jejich výkon měl sestupnou tendenci. Ústí vyhrálo s přehledem 88:67 a Prostějov tak společně s Jindřichovým Hradcem uzavírá tabulku.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Prosadí se na republiku? Ve středu 22. března proběhlo v hale Sportcentra-DDM krajské finále Sportovní ligy ZŠ v basketbale chlapců. Jedná se o celorepublikový seriál turnajů O pohár ministryně školství. Právo v krajském finále mělo pět nejlepších výběrů jednotlivých okresů. „Bohužel nedorazili zástupci Přerovska a Jesenicka. Jeseník se omluvil předem, že nemá konkurenceschopný tým. Velká Dlážka z Přerova nám to oznámila až dnes ráno,“ informoval Milan Soukup, ředitel soutěže z Asociace školních sportovních klubů.

Post by: Redakce

Ve velkém návratu mezi světovou elitu pokračuje prostějovská tenistka Lucie Šafářová i na turnaji v Miami, kde již postoupila do osmifinále a klepe na bránu světové třicítky. Poslední výhrou překonala své dosavadní maximum na tradičním podniku a přitom ještě neztratila ani set. Velmi dobře si vedou i další hráčky TK Agrofert Karolína Plíšková s Bárou Strýcovou, které dokonce teď narazí na sebe. Mezi muži je v areálu Key Biscayne nadále ve hře duo Berdych - Veselý, vypadl pouze Pavlásek.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Derby je derby. Přestože šly oba celky do souboje o házenkářského vládce regionu v diametrálně jiném rozpoložení, papírové předpoklady se nenaplnily. Prostějovští se v roli jasného outsidera vypjali k nejlepšímu výkonu jarní části a díky většímu nasazení i bojovnosti nakonec urvali cennou remízu. Patový výsledek braly oba celky, a byl spravedlivý. V sobotním odpoledni se totiž v hale RG a ZŠ města Prostějov hrál naprosto vyrovnaný mač, v jehož průběhu ani jedno z mužstev nevedlo o více než dvě branky. Dělba bodů byla v utkání 17. kola jihomoravské skupiny druhé lihy naprosto zasloužená.

Post by: Marek Sonnevend

Herní i výsledkový progres prostějovských volejbalistek pokračuje. Ve 24. kole UNIQA extraligy žen nedaly jisté premiantky dlouhodobé fáze kromě rovnocenné druhé sady žádnou šanci třetí Ostravě a nadstavbu uzavřely dalším vítězstvím tři nula. Platí tak, že od návratu Miroslava Čady na lavičku stále neztratily ani set. A do play-off míří v rostoucí týmové pohodě.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Fotbalové šílenství je tady. O víkendu se rozjely naplno nižší fotbalové soutěže regionu a PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho samozřejmě nemohl chybět. Lídři soutěží vykročili levou nohou – Kostelec překvapivě prohrál, Němčice také zaváhaly, stejně jako Haná v okresním přeboru. Bez vítězství zůstala i dvojice zástupců v krajském přeboru. Na lavičkách došlo k několika změnám a Pivín oslavuje vyrabování rivalských Klenovic!

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE  Boj o každý metr trávníku. Ženské fotbalové derby mezi Mostkovicemi a Kostelcem na Hané má vždy velký náboj. Tentokrát se však jednalo o historicky nejvyrovnanější bitvu. Domácí soubor doslova žral trávu a favoritovi cestu za očekávanými třemi body značně ztrpčil. Nakonec však slavila větší herní vyzrálost Kostelce, jenž vstřelil dvě branky a udržel vlastní štít čistý.

 • Pozvánka basket
 • caje
 • konstrukta
 • berani
 • U vezicek
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Kdo by podle vás měl provozovat "A"-tým prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Hokej v Prostějově zůstane

Dnes už bývalý předseda LHK Jestřábi spolek, který vlastní hokejovou licenci na WSM ligu, Michal Tomiga prozradil, že se jedná o dalším dvouletém pronájmu práv na druhou nejvyšší soutěž Jaroslavu Luňákovi. Ten tak bude mít další možnost vybojovat pro Jestřáby slibovanou extraligu...

 

 

 

Tajné zločiny

Přestože se to na sociálních sítích stále více množí zveřejňováním událostí přiotrávených psů, policisté žádný případ neevidují. A to i přesto, že se jedná o konkrétní místa činů. Připadá vám normální, že někdo protiprávní jednání raději napíše na Facebook, než aby šel na policii? Nám tedy ne...
Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

MILOŠ ZEMAN prezident

 

 Prezident České republiky věnoval třetí den návštěvy Olomouckého kraje Prostějovsku. Nejdříve zamířil do městských kasáren k elitní vojenské jednotce, poté spěchal i s Ovčáčkem do Konice. Hlava státu ve svých verbálních projevech nepřekvapila, novináři už to však nějak přežijí... 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

26

Neuvěřitelné! Středeční jednání zastupitelstva Držovic čítalo šestadvacet projednávaných bodů, což trvalo také rovných šestadvacet minut! Prostějovští radní se tak nyní chtějí s kolegy ze sousedství poradit, jak se takové „rychlovky“ dělají...Výrok týdne

„„JÁ JSEM ZA ŠKOLU NIKDY NECHODIL. OPRAVDU NE!“. 

První náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer se při vyhlášení nejlepších
učitelů roku 2016 bránil nečekané otázce moderátora Aleše Procházky....