Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Marek Sonnevend

Ve třetím dílu čtvrtfinále UNIQA extraligy žen ČR 2017/18 prostějovské volejbalistky už nepanovaly těm přerovským natolik suverénně, jako během předchozích dvou zápasů. Tentokrát protivnice vzdorovaly mnohem víc a tím se zasloužily o viditelně rovnocennější boj. Ani tak ale nebylo o výsledku žádných větších pochyb, favorizovaná ekipa vyhrála tradičním poměrem tři nula. A očekávaně kvapíkovým tempem tak postoupila mezi elitní kvarteto soutěže.

Post by: Marek Sonnevend

Jako červená nit se novodobou historií prostějovského volejbalu táhne účinkování žen VK v evropské Lize mistryň. Kromě úplně prvního ročníku od založení oddílu strávily v nejvyšším klubovém poháru starého kontinentu celou uplynulou dekádu, z toho devět sezón ve skupinách základní části. Večerník se pár dnů po skončení letošních bojů v jednotlivých grupách za těmito lety mezinárodní hojnosti rozhodl podrobněji ohlédnout.

Post by: Marek Sonnevend

Po hrubě nepovedeném úvodním turnaji nadstavbové fáze extraligy juniorek se mladé volejbalistky VK Prostějov U19 představily v dějství číslo dva na vlastní palubovce. Hanácký oddíl totiž pořádal v hale Sportcentra DDM druhé kolo této části soutěže, konkrétně spodní skupinu nadstavby. Bohužel vékáčko tuhle grupu coby jasný favorit nedokázalo vyhrát a tím ztratilo i poslední teoretickou naději na postup do závěrečného Final Six o medaile.

Ilustrační foto
Post by: Marek Sonnevend

Prostějovské volejbalistky okopírovaly vydařené představení z prvního čtvrtfinálového utkání proti Přerovu. A také ve druhém duelu série 1. kola play off UNIQA extraligy ČR 2017/18 přehrály své hanácké soupeřky kvalitním výkonem, což spolehlivě stačilo k vysokému vítězství i zvýšení zápasového stavu na 2:0. Ve čtvrtek 22. března od 17.00 hodin tak budou ženy VK proměňovat postupový mečbol ve své hale Sportcentra DDM.

Post by: Marek Sonnevend

Čtvrtfinálová série mezi prvním a osmým celkem dlouhodobé části extraligové soutěže odstartovala přesně tak, jak se předpokládalo. Tedy herní dominancí prostějovských volejbalistek nad těmi přerovskými, která se promítla i do jednoznačného výsledku prvního vzájemného duelu v aktuálním play-off.

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném