Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Společná příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu 2020/21 měla po současném volnu odstartovat 3. srpna, ale místo toho zahájí už o jeden týden dříve – v pondělí 27. července.

Post by: Marek Sonnevend

FOTOGALERIE:  Nejdůležitější zpráva dne i celé sezóny: Hanáckou volejbalovou ligu smíšených družstev 2019/20 se podařilo úspěšně dokončit! Navzdory všem protivenstvím osudu. Nejprve její zdárné dohrání ohrožoval koronavirus, následně počasí. Ale závěrečný turnaj oblíbené soutěže přece jen proběhl a „hávéelka“ zná své výsledné pořadí.

Post by: Marek Sonnevend

Evropská volejbalová federace CEV zrušila všechny kvalifikace na mládežnická ME v letošním roce, včetně šampionátu do 19 let. Proto se Úsek mládeže Českého volejbalového svazu společně s vedením reprezentačního týmu žen dohodli na zřízení nového národního kolektivu U19, který absolvuje tři krátká soustředění.

Post by: Marek Sonnevend

Už dříve bylo jasné, že hráčský kádr volejbalistek UP Olomouc prochází velkou obměnou a nově hodlá spoléhat na řadu zahraničních posil. Největší bodová tahounka dosavadního družstva Hanaček přitom sama zamířila do ciziny. Na mysli samozřejmě máme mladou univerzálku Gabrielu Orvošovou, která přestoupila do polského BKS Stal Bielsko-Biala.

Post by: Marek Sonnevend

V prvotní fázi společné přípravy volejbalové reprezentace žen ČR sice figurovaly dvě hráčky VK Prostějov Gabriela Kopáčová a Klára Dvořáčková, ale elitní národní výběr postupně zůstal v pokračující tréninkové náplni bez našeho klubového zastoupení.

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

-