Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

 Tohle se nečekalo! Zámek v Čechách pod Kosířem ve své čtvrté sezóně opět dokázal překonat fantastická čísla návštěvnosti z předchozích let. Během uplynulých dvanácti měsíců navštívilo Památku roku 2019 celkem 49 300 lidí, což je dosud rekordní číslo. Úspěšnou sezónu za sebou má také zámek v Plumlově, kde připravili neuvěřitelných 46 akcí! Přesto se tam návštěvnost ve srovnání s předchozím rokem nepatrně snížila.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  To byla exotika! Když člověk přijížděl uplynulou sobotu v noci do Jesence, musel si připadat jako ve Skandinávii – všude sníh a mráz. Jakmile však vstoupil do místního kulturáku, náhle se skokem přesunul na dvůr orientálního vladaře. Bylo to díky prostějovské taneční skupině Jahanara, která se postarala o doprovodný program Společenského plesu.

Post by: Martin Zaoral

Lakomci nemají rádi nikoho, nejhůř se však chovají k sobě samým... To však určitě neplatí pro všechny, kteří se aktivně zapojili do letošní Tříkrálové sbírky. Ta v regionu opět překonala rekord z loňska. A to výrazně! V konickém i prostějovském děkanátu to bylo o více jak 88 tisíc korun. O navýšení se znovu postarala města. Třeba v Prostějově se vybralo 147 tisíc korun, což je o 12 tisíc korun více, přestože skupinky se zde sháněly na poslední chvíli a bylo jich méně než loni. O celých osm tisíc korun víc se letos vybralo také v Kostelci na Hané. Tohle vše potvrzuje pozitivní skutečnost: nejenže se máme dobře, zároveň nezapomínáme myslet i na druhé.

Post by: Redakce

 Člověk je tak starý, jak se cítí. Že je toto tvrzení pravdivé, o tom vás určitě přesvědčí akce Setkání seniorů, která se uskuteční u příležitosti ohlédnutí za aktivitami, jež proběhly v loňském roce. Dozvíte se také tipy na zajímavé výlety plánované společností Filemon & Baucis na rok letošní.

Post by: Redakce

TJ Sokol Čelechovice na Hané pořádá 20. ročník Zimního putování z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře. Akce se bude konat tuto sobotu 25. ledna, start bude připraven v sokolovně v Čelechovicích na Hané od 8:30 do 11:00 hodin v sokolovně.

Post by: Michal Kadlec

 Na dvě stovky Romů se v pátek po poledni přišly do Obřadní síně na Městském hřbitově v Prostějově rozloučit s Helenou Čurejovou z Dobromilic. Ta se dožila třiaosmdesáti let a v obci na jihu regionu patřila k oblíbenkyním mezi cikánskou komunitou.

Post by: Milan Fojt

Od počátku letošního roku má Večerník na jednom z nejfrektovanějším místě v Prostějově reklamní vitrínu, ve které vždy najdete nejen nejnovější akce na předplatné a různé soutěže, ale i pozvánky na společenské, kulturní či sportovní události a všechny další důležité informace.

Post by: Redakce

 (Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Tříkrálové trio, Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. V doprovodu nemocniční kaplanky přinesli Tři králové novoroční požehnání pacientům a zdravotníkům na oddělení LDN, onkologie, infekčním a dětském oddělení, rehabilitaci i některých ambulancí a nezapomněli ani na vedení nemocnice a dárce krve a plazmy na Hematologicko – transfúzním oddělení.

Post by: Michal Kadlec

Primátor statutárního města Prostějov František Jura a jeho náměstkyně Milada Sokolová si nenechali ujít příležitost a přivítali na svět prvního Prostějovánka roku 2020. Liu Vymazal, dceru hokejisty, si nejprve v náručí pochoval primátor, teprve poté ji předal své náměstkyni.

Post by: Michal Sobecký

V tradiční benefiční počin se změnilo vydávání kalendáře útulkem Voříšek. Ani letošek není v tomhle směru výjimkou. Útulek nacházející se u Čech pod Kosířem také koncem roku 2019 vydal nový kalendář, který má dva úkoly: jednak potěšit obdarovaného, jednak ale také podpořit sám útulek. Výtěžek jde totiž právě zpět do útulku, tedy v něm ubytovaným psíkům. Zvěčněná však většina v tom kalendáři není.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Sobotní obecní ples přilákal do pivínského obecního domu velice slušnou návštěvu, vždyť se jednalo o zahajovací bál z celé série letošních plesů v Pivíně. Hostům vyhrávala kapela Modrá rosa z Náměště na Hané. Pořadatelé se mohli pochlubit také bohatou tombolou, do které Pivínským přispěl cenami i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...