Dobré ráno, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

„My chceme znovu motýle!“ vyjádřil se s důrazem sobě vlastním premiér Andrej Babiš a připomněl, že stát chce zasadit deset milionů listnáčů a včely milují řepku. Z průběhu letošního léta jasně vyplývá, že lidé v Prostějově nechtějí pouze „motýle“, ale zejména labutě. Z běloskvoucí rodinky se staly skutečné místní celebrity a růst mláďat byl ve městě sledován ostřeji než průběh těhotenství Lucie Šafářové. Dokonce se objevily návrhy, abychom se k sobě všichni chovali stejně jako tito vrubozobí ptáci. Bylo by pak na světě lépe?

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Někdo jezdí na prázdniny k babičce, jiný do Chorvatska a další s babičkou do Chorvatska. Pohádkové bytosti ovšem během léta zůstávají věrné tuzemsku. Vždy na sklonku prázdnin je lze potkat v lese za kempem Žralok v Plumlově. Uplynulou sobotu 17. srpna se jich tam sešlo skutečně požehnaně. Přitom vesměs dorazili hrdinové z úplně jiných pohádek než před rokem. Večerník jejich stopy zmonitoroval...

Post by: Redakce

 Uběhlo dalšího čtvrt roku a jak je tomu letos dobrým zvykem, Večerník právě s tímto časovým odstupem opětovně zkontaktoval senátorku za Prostějovsko, Kojetínsko a Tovačovsko, kterou je Jitka Chalánková, abychom zasedli k dalšímu exkluzivnímu interview. Tato činná dáma má za sebou i v horkých letních dnech další porci práce v horní komoře Parlamentu České republiky. Zjišťovali jsme nejen, co je v jejím ranku nového, ale i jak prožila dovolenou.

Post by: Michal Sobecký
FOTOGALERIE: Velkou výstavu pro odborníky i zvědavce připravili o upylnulém víkendu v Konici. Chovatelé ve svém areálu tentokrát po celý víkend lákali na mnoho druhů zvířat, a to od holubů přes králíky až po drůbež. Každý si přitom přišel na své. Přítomní totiž mohli obdivovat práci svých kolegů a svou, laická veřejnost pak zase pohled na nezvyklé tvary a barvy či chundelaté čtyřnožce. Večerník se byl přesvědčit na vlastní oči.
Post by: Redakce

Zdravé město Prostějov a Domovní správa pořádají 2. ročník Sportovních her seniorů prostějovského regionu, který se uskuteční tento čtvrtek 22. srpna 2019. „Na akci zveme všechny aktivní seniory, kteří mají chuť dělat správné věci,“ vzkazuje Marie Hájková, hlavní organizátorka.

Post by: Martin Zaoral

Léto ještě zdaleka není u konce a festivalů, na které se můžete jet vyblbnout, je pořád dost. Nabízíme 10 věcí, které se vám určitě budou hodit.

Post by: Michal Sobecký

3561. Přesně tolik zásahů stihli hasiči během prvního pololetí letošního roku na území Olomouckého kraje. Potvrdilo se přitom nejen, jak důležitou práci dělají, ale také jak je rozmanitá. Zdaleka totiž nešlo jen o požáry. Práce navíc hasičům přibývá.

Post by: Michal Kadlec

 Kemp Žralok na plumlovské přehradě ožil předminulý víkend famózní výstavou kresleného humoru. Její dominantou se stala obrovská žraločí epopej. Plátno o rozměrech patnáct krát čtyři metry doplnila atrakce v podobě čůrajícího chlapečka. Nebyl ale sám.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Jste z Hané? A poznali byste žito od ovsa a pšenici od ječmene? Věděli byste, jaký rozměr má ar a čím se dříve vázalo obilí do snopů? Pokud ne, pak jste uplynulou sobotu 17. srpna neměli chybět v Pivíně na Dožaté. Nejenže lidé mohli při hudbě zavzpomínat na doby, kdy „zlatá Haná“ dostala přívlastek dle obilných lánů, a nikoliv dle barvy v posledních letech hojně pěstovaného biopaliva. Večerník se na akci víkendu vypravil.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Velká sláva v malé vsi. To byla oslava 125. výročí od založení místních hasičů. Uplynulou sobotu se to tak slavnostními uniformami na návsi Hrochova jen hemžilo.

Post by: Tereza Machová

V Plumlově se blíží nejočekávanější akce sezóny. Na zámku se bude konat Plumlovské verbování se středověkou tematikou. Přijedou ti nejlepší válečníci a žoldnéři, kteří vám předvedou nejen svou lesklou zbroj, ale i umění nelítostného boje středověku. Těšit se můžete i na exotické orientální tanečnice okouzlující svou krásou nebo na ukázky sokolnického umění s dravými ptáky a mnohem víc.

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...