Příjemnou noc, dnes je pátek 28.4.2017
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Pytela

FOTOGALERIE Páteční večer v Městském divadle ukázal, že s citem pro módu se nerodí pouze ženy. Zástupci mužské či chlapecké kategorie letošnímu klání Doteky módy 2017 naprosto dominovali, když si odnesli všechna tři první místa. Adam Grmolec si díky svým černým labutím získal srdce diváků i poroty, hlavní cenu večera si pak odnesl Jan Smejkal.

Post by: Michal Kadlec

Jak Večerník informoval, prostějovská zastupitelka a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova se stala Ženou regionu v Olomouckém kraji. Má však šanci získat ještě prestižnější celorepublikový titul v této tradiční anketě. „O termínu a místu konání celostátního finále jsme již dávno měli být informováni, bohužel se tak ještě nestalo. Organizátoři stále ještě nejsou rozhodnuti, kdy a kde k vyvrcholení letošní Ženy regionu dojde,“ řekla Večerníku Milada Sokolová.

Post by: Michal Kadlec

Městská policie v Prostějově ve spolupráci s koordinátorkou Zdravého města a dalšími partnery uspořádala ve čtvrtek 20. dubna jubilejní 15. ročník soutěže O pohár Zdravého města. Záštitu nad tímto ročníkem převzala primátorka Alena Rašková.

Post by: Martin Zaoral

Před jarními svátky se na facebookové stránce Prostějov bez cenzury rozběhl projekt „Velikonoce seniorům“. Za vydražené věci, které věnovala nejmenovaná žena, byly v hodnotě 1200 korun za zvýhodněnou cenu od Karla Jelínka (Lahůdky z Hané) zakoupeny chlebíčky obyvatelům Centra sociálních služeb v Lidické ulici, které se rozdávaly společně s přáníčkami od dětí z mateřských škol. Další dva tisíce korun přidala Milada Sokolová, prostějovská zastupitelka a čerstvá Žena regionu.

Post by: Redakce

Květiny a dárkovou kazetu předala uplynulou středu 17. dubna prostějovská primátorka Alena Rašková spolu s dalšími zástupci magistrátu oslavenkyni Josefě Schlesingerové. První dáma Prostějova se netajila svým obdivem k vitalitě staré paní, kterou bychom jí mohli všichni závidět.

Post by: Michal Kadlec

Tradiční a velmi atraktivní akce byla zrušena! Vedení města po dohodě s řediteli policejních složek, hasičů a lékařské záchranky rozhodlo o zrušení Dne s Integrovaným záchranným systémem, který se měl konat v pátek 28. dubna na prostějovském velodromu. Důvodem je špatné počasí.

Post by: Redakce

Ani letošní rok nebude výjimkou a plumlovský kemp Žralok ovládnou minimálně na jeden den čarodějnice, které však nebudou na zábavu sami. Připraven je totiž zábavný program, který má již tradičně pod palcem i v sedmnáctém ročníku Spolek plumlovských nadšenců. Vše odstartuje tuto neděli od čtrnácti hodin.

Post by: Redakce

Tuto středu 26. dubna pořádá prostějovská nemocnice osvětovou akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení určité oblasti mozku zasáhne ročně pětatřicet tisíc Čechů. Cévní mozková příhoda je také hlavní příčinou trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás. Právě včasná pomoc a správný postup při prvotních příznacích přitom mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Post by: Martin Zaoral

Dominik Beran, student Střední lesnické školy v Hranicích, kterou zřizuje Olomoucký kraj, si v pondělí 24. dubna převzal z rukou hejtmana Ladislava Oklešťka medaili Olomouckého kraje. Ocenění získal spolu se svými dvěma kamarády Ondřejem Trněným a Markem Mozgou za záchranu lidského života při jedné z letošních dopravních nehod.

Post by: Michal Kadlec

PROSTĚJOV Letos už pošestnácté! Tak letitou tradici má již atraktivní Den s integrovaným záchranným systémem v Prostějově. Už tento pátek 28. dubna se hojně navštěvovaná akce uskuteční potřetí za sebou v areálu za Kosteleckou ulicí. Podle všech, kteří Den s IZS organizují, je velodrom jako přímo stvořený pro tuto akci, takže toto místo se již zcela jistě stane tradičním pro akční výstavu i ukázky techniky všech složek integrovaného záchranného systému v Prostějově.

  • Arkáda - Vůně JARA
  • Velebová
  • caje
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSPŮDCE KOVÁRNA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Stoletých přibývá.

Prostějovská primátorka Alena Rašková poblahopřála paní Josefě Schlesingerové z Prostějova. Tato dáma se totiž v plné svěžesti dožila 101. narozenin, které oslavila v plné parádě. Její recept na dlouhověkost je prostý - ničím se netrápit! Večerník se samozřejmě připojuje ke gratulacím. 

 
Kolečkářová to vzdala! 

Ignorovala dvě jednání nového zastupitelstva, před tím třetím podala společně s Janou Pavlíčkovou Hlebovou dokonce rezignaci na post opoziční zastupitelky! Bývalá starostka Držovic Blanka Kolečkářová zřejmě nepřenesla přes srdce nedávnou drtivou porážku v předčasných volbách. .

Osobnost týdne

TOMÁŠ HANÁK 

 

Populární herec a moderátor bavil v pátek večer diváky sedmnáctého ročníku Doteků módy v sále prostějovského divadla. Miláček především ženských srdcí byl excelentním průvodcem večera, od pořadatelů tradiční akce to byl skvělý tah.    

 

spa48c342 hanak
 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

300

Právě tolik lidí se uplynulý čtvrtek přišlo do kostela Povýšení svatého Kříže rozloučit s bývalým ředitelem Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova a dlouholetým komunálním politikem Václavem Kolářem. Církevní obřad trval půldruhou hodinu. Výrok týdne

„JÁ TO FURT ŘÍKALA, ALE NIKDO MĚ NEPOSLOUCHAL!“. 

Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková takto komentovala výsledky pátečních
zápisů do základních škol a další úbytek dětí, což před lety ona sama předpovídala