Dobré ráno, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE „Dětské dny, ty jsou všude stejné. Ale tohle Indiánské odpoledne, to je úplně jiné kafe. Pokud bude, určitě se sem příští rok rádi vrátíme,“ shrnul své pocity z akce pořádané uplynulou sobotu v Ivani jeden z tatínků, který na ni dorazil vůbec poprvé. Ti, co se sem už vrátili poněkolikáté, jeho nadšení pouze potvrzovali. „Můj pětiletý syn se sem těšil celý týden. Už od soboty odpočítával, kolik dnů mu ještě chybí do indiánů,“ dodal další otec, který s potomkem akci navštívil už počtvrté. Ani letos u toho nechyběl PROSTĚJOVSKÝ Večerník. 

Post by: Jakub Čermák

Kdo neměl program na sobotní odpoledne, nemusel nikterak zvlášť zoufat a mohl se vydat do prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Tam probíhaly až do večerních hodin komentované prohlídky pod záštitou primátorky města Prostějov Aleny Raškové. Jak už je tradicí, průvodkyněmi byly šikovné slečny ze Střední odborné školy podnikání a obchodu „Byla jsem hodně zvědavá a proto jsem se přišla podívat, jak si děvčata vedou,“ uvedla primátorka.

Post by: Redakce

Stejně jako v předchozích letech mohou zájemci ke sportování využívat školní hřiště Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově v Rejskově ulici. Díky finanční podpoře statutárního města Prostějova mohou zájemci navštěvovat tento sportovní areál poblíž centra města.

Post by: Martin Zaoral

Poslední květnovou středu se ve Velkých Opatovicích konal jubilejní 20. ročník Olympiády prvňáčků. U zrodu této jedinečné akce stál učitel Vlastimil Slepánek působící už dva roky na škole v Horním Štěpánově. Se svými žáky vyrazil na akci, kterou osmnáct let pořádal. A s prázdnou se domů rozhodně nevraceli.

Post by: Aneta Křížová

Milé čtenářky a milí čtenáři,
srdečně vás vítám u červnového dílu naší pravidelné rubriky Servis pro ženy. Věřím, že již máte za sebou plánování letní dovolené, a bez ohledu na to, kde a jakkoli ji strávíte, tak si právě tento předprázdninový čas zpříjemníme naší rubrikou. Opět se podíváme na pánevní dno, představíme si vítězku červnové PROMĚNY IMAGE, pochopitelně si zacvičíme a něco lahodného si také upečeme. Nezapomeňte, že se stále můžete hlásit do dalšího dílu PROMĚNY IMAGE, čeká vás zážitek na celý život.
Pěknou dovolenou vám přeje Aneta Křížová

Post by: Michal Kadlec

Skandální a neomluvitelné chování. Ředitelka prostějovské základní školy Dr. Horáka byla minulý čtvrtek nucena přivolat policii! Romská žena tam totiž otevřeně vyhrožovala jedné z učitelek, a to dokonce smrtí. Pedagožka cikánku předtím upozornila na nevhodné chování jejích dětí, které slovně i fyzicky napadaly jiné spolužáky. Podle svědků se incident vyhrotil natolik, že do školy musela dorazit dokonce zásahová jednotka!

Post by: Michal Kadlec

Tohle svět neviděl... No, zkušení chovatelé zakrslých Teddy králíčků jistě ano, ale nejen pro Večerník byla sobotní velkolepá výstava těchto nádherných domácích mazlíčků obrovským překvapením. Do Plumlova se sjely desítky chovatelů z celé republiky a rekordní návštěvě předvedli nejen svá zvířátka, ale také originální show. Pokud jste nikdy neviděli králíky skákat přes překážky a do Plumlova jste nedojeli, můžete jen litovat! 

Post by: Michal Kadlec

Trvalé bydliště - náměstí T. G. Masaryka číslo 14, Prostějov. Tak toto je v posledních letech čím dál častěji vyhledávaná adresa. Počet lidí, kteří mají oficiální trvalé bydliště nahlášeno na radnici, se totiž neustále zvyšuje. Důvody mohou být různé. Většinu ze současných „nájemníků“ magistrátu tvoří bezdomovci, ovšem k trvalému pobytu jsou tam zapsány i osoby, u kterých byste nouzi o bydlení rozhodně nehádali. Mnohé ovšem k tomuto kroku dohnaly praktické okolnosti. Například když bydlí v pronajatém bytě a jeho majitel si nepřeje, aby měl na této adrese zapsán trvalý pobyt. Ovšem přiznejme si, že na radnici „bydlí“ také spousta lidí, kteří se chtějí ukrýt před úřady, a zejména pak před exekutory...

Post by: Jakub Čermák

Po celý předminulý víkend probíhala na nádvoří konického zámku bezesporu zajímavá výstava bonsají, kterou uspořádal Bonsai klub Haná za účelem propagace pěstování těchto květin široké veřejnosti. Stěžejním cílem bylo ukázat stromky jako druh umění, které vyžaduje preciznost a hlavně trpělivost. „Jsme taková skupinka nadšených pěstitelů bonsají. Dala nás dohromady láska k tomuto druhu pěstování, takže se snažíme pořádat výstavy, ukazovat svoje stromy jiným, vzájemně si předávat zkušenosti a rozvíjet svůj koníček.

Post by: Martin Zaoral

Jaké bude vaše dítě, až dospěje? Budete se o něj muset bát? Bude schopno obstát mezi ostatními?

Post by: Redakce

Leží v severní části Hornomoravského úvalu na Uničovsku. Vesnici a její místní část Břevenec obývá více než šestnáct set lidí. Mají tu několik kulturních památek, velký rybník a za sebou investice do oprav školy nebo veřejných prostranství. Obec Šumvald se ode dneška navíc může pyšnit titulem Vesnice Olomouckého kraje roku 2018.

Post by: Martin Zaoral

TyfloCentrum Olomouc o.p.s., Regionální pracoviště Prostějov vás zve na festival Bílý den, 16. června 2018, sobota, Hamry u Plumlova, Program: 14:00-20:00 hodin. vystoupení zrakově postižených hudebníků, ukázka výcviku vodicích psů (Brno), zvuková střelba, jízda na tandemu, hry pro nevidomé, psaní Braillova písma. 17-20 hod hraje skupina Casioband. Tombola. Vstupné dobrovolné, součástí programu stánek a skákací hrad Charita Prostějov. Občerstvení, speciality z udírny. Odjezd autobusu v 20:00 hod. z Hamer do Prostějova. Info na tel.: 730 870 761.

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne