Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Uplynulou neděli 29. března jsme si připomenuli 120. výročí narození prostějovského rodáka Jiřího Wolkera. Život tohoto českého básníka a představitele tzv. proletářské poezie byl velice bohatý i pestrý, ačkoliv zemřel tak mlád. Členové okresního výboru KSČM Prostějov spolu s kandidáty KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se budou konat na podzim 2020, a ve spolupráci s PROSTĚJOVSKÝM Večerníkem si u příležitosti výročí jeho narození pro vás připravili soutěž o ceny.

Post by: Michal Kadlec

Původně byla na sobotu 4. dubna vyhlášena celonárodní akce Ukliďme Česko, která však byla z důvodu vládních nařízení zrušena. Organizátoři ovšem žádají občany, že mohou při svých procházkách část lesa či okolí řek uklidit. To si vzala za své náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová, která se se svými dětmi dala do úklidu okolí Hloučely. A že se jí společně s dalšími jednotlivými dobrovolníky podařilo posbírat kupu odpadků!

Post by: Redakce

Škola základ života. Tento film určitě všichni dobře znáte. A mnozí mají uvedené motto v oblibě. Pravda je, že bez vzdělání by byli lidé negramotní, neměli by informace, s obtížemi by se orientovali ve světě; v současnosti i v minulosti.

Post by: Martin Zaoral

„V tom jaru listy žloutnou a sněží do květin a hrůza chodí s loutnou a s věncem kopretin,“ zpívá Karel Kryl v písni Rakovina.

Post by: Redakce

 Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku zrušili aktuální ročník klání o nejlepší obec v České republice. Neproběhnou tak ani krajská kola. Důvodem je současná situace v souvislosti s nákazou novým typem koronaviru.

Post by: Aneta Křížová

V pořadí třiapadesátý díl seriálu PROMĚNA IMAGE PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se uskutečnil ještě před plným vypuknutím pandemie koronaviru, tudíž za plného optimismu a úsměvů ze všech stran. Jak tomu však bude dál, to v tuto chvíli pochopitelně nikdo neví. Je tak možné, že se při této pravidelné rubrice setkáváme minimálně na nějaký čas naposledy. Věříme však, že pokud k pauze dojde, bude co nejkratší a brzy se na tomto místě uvidíme znovu.

Post by: Martin Zaoral

S rekordním zájmem se přesně před rokem na Prostějovsku setkala akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, kterou zorganizoval Český svaz ochránců přírody a spolek Ukliďme Česko. Letos měla akce proběhnout v sobotu 4. dubna. Kvůli karanténě v důsledku pandemie koronaviru však musela být zrušena.

Post by: Redakce

Současná situace ovlivňuje třeba i život filmových diváků. Je mi líto ředitelky prostějovského kina Metro 70, která bude počítat ztráty za neodpromítaná představení. Ovšem mě osobně zcela zásadně trápí, že jsem se nedočkal jarní premiéry nové bondovky Není čas umírat, a to celkově číslo 25. Možná se budete divit, ale jsem asi jeden z největších fanoušků agenta 007, i když vím ještě o jednom nadšenci, který byl dokonce „velkou šajbou“ na radnici. A už pětkrát jsem vyhrál v různých soutěžích, které se agenta 007 týkaly a teď s velkým smutkem budu čekat až do podzimu.

Post by: Redakce

Již třináctým rokem je obnovený Okrašlovací spolek města Prostějova spojen s řadou nejrůznějších akcí určených pro širokou veřejnost. Koronavirová pandemie těm jarním učinila přítrž. Spolek ale funguje i nadále, i když v jiném oboru.

Post by: Redakce

Srovnejte své síly s proslulým detektivem Sherlockem Holmesem a vyluštěte nejednu z připravených záhad! Za současné situace, kdy je bezpečnější zůstat doma, je potřeba se udržovat v kondici, a to zejména té psychické. Zažeňte pesimistické myšlenky prostřednictvím naší soutěže, ve které jsme pro vás připravili zapeklité úkoly. Nedají vám totiž spát, dokud je nerozlousknete! Za správné vyluštění pěti soutěžních úkolů můžete získat poukaz na nákup sportovního oblečení a samozřejmě předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Dnes pokračujeme druhým kolem.

Post by: Redakce

Obecně platí, že nejčastější aktivita, kterou děti tráví svůj volný čas po výuce, je sport. Česká republika je specifická v tom, že vedle sportovních klubů jsou velmi populární také výběry uměleckých kroužků, jako jsou například dramatické, výtvarné a hudební.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.