Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE  „Největší svátek je, když se zabíjí prase,“ odpověděl na dotaz pana faráře Jaromír Hanzlík ve filmu Slavnosti sněženek. Se změnou životního stylu tradičních porážek v rodinném kruhu však ubývá. Podobně je tomu i se zabijačkami obecními. Ty měly dříve své pevné místo v každé obci a patřily k zimě více než nakupování dárků na Vánoce. Stačí se podívat na Ladovy obrázky. Obnovit tuto tradici se uplynulou sobotu pokusili v Dobrochově členové Mysliveckého spolku Předina Kobeřice. PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho nechyběl.

Post by: Aneta Křížová

Milé čtenářky a milí čtenáři,
jsem ráda, že vás mohu opětovně přivítat tentokrát v únorovém dílu naší pravidelné rubriky Servis pro ženy. Činím tak znovu srdečně a pevně doufám, že jste všichni zdraví, šťastní a spokojení, načež se tak můžeme společně vydat křížem krážem řadou zajímavostí. Tentokrát začneme péčí o naše ledviny, následně se podíváme na další odhalení PROMĚNY IMAGE, u které máme velkou radost, že se bude podruhé v historii jednat o partnerskou proměnu. A také si tradičně zacvičíme.
Krásný a radostný únor vám přeje Aneta Křížová


Tradiční tematickou stranu Servis pro ženy najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 19. února

Post by: Redakce

Karolína Mlčochová z prostějovské střední školy Trivis se stala vítězkou ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji. Regionální kolo soutěže proběhlo v úterý 13. února ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.
„Vítězství je pro mě obrovským překvapením a samozřejmě velmi příjemným. Vůbec jsem nepočítala s tím, že bych v takové konkurenci mohla uspět. Bylo tady mnoho výborných kantorů,“ řekla po slavnostní korunovaci vítězná učitelka Karolína Mlčochová.

Post by: Michal Kadlec

Už za měsíc by na ní měl sedět Jiří Wolker, tedy přesněji řečeno socha ve 3D provedení od architekta Miloše Karáska. Lavičku na náměstí T. G. Masaryka si ale zatím při nedávném masopustu vyzkoušela jedna z maškar, která byla součástí masopustního průvodu masek napříč prostějovským náměstím. Rumcajsovi, nebo bůhvíkomu tato zdařilá maska patřila, vůbec nevadila studená lavička, ba naopak si na ní dlouze lebedil. Možná už nějaký ten „frťánek“ slivovice předtím posloužil...

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE  Charitativní akce, kterou zaštiťuje předsedkyně Okrašlovacího spolku a prostějovská zastupitelka Milada Sokolová a už třetím rokem tento chvályhodný počin nejen mediálně podporuje PROSTĚJOVSKÝ Večerník, pokračovala před místním nádražím v Prostějově také předminulý pátek. Stejně jako každý den, i tentokrát si od půl dvanácté mohli lidé bez domova přijít a pochutnávat si na horké polévce.

Post by: Redakce

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou připravuje novou akci. Společnými silami by chtěli uspořádat Velikonoční hledání kraslic, do něhož se můžete přihlásit naposledy dnes.
„Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, zda by jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jim dodáme. Vajíčka bychom od nich následně převzali a umístili je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným ale chceme přidat čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně,“ uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE  Národopisný soubor Mánes pořádal uplynulý pátek ve všech sálech Národního domu tradičně velkolepý Hanácký bál. Ukázky lidových tradic, dámy i pánové v hanáckých krojích a skvělá muzika byli jasnou zárukou úspěšnosti tohoto plesu. A všechny hosty do jednoho čekalo hned u vchodu milé přivítání... PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto kažodoroční mediální partner, u toho nemohl chybět.

Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE  Mezi množstvím plesů na Prostějovsku vynikají ty, které mají ve vínku hlubší poselství než se pouze pobavit, napít a zatancovat si. Už podeváté v Prostějově proběhl ples na podporu slabozrakých a nevidomých, který pořádalo regionální pracoviště olomouckého TyfloCentra. Do restaurace U Tří bříz si našli cestu třeba senátorka Božena Sekaninová nebo radní Pavel Smetana s Janou Halvadžievovou.

Post by: Martin Zaoral

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou připravuje novou akci. Společnými silami by chtěli uspořádat Velikonoční hledání kraslic.
„Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, zda by jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jim dodáme. Vajíčka bychom od nich následně převzali a umístili je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným ale chceme přidat čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně,“ uvedla Milada Sokolová,předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE   Bez masopustu se na vesnici sice žít dá, ale... není to ono! Tam, kde si tento bláznivý den každoročně naplno užívají, o tom ví své. Dobře si uvědomují, že bez medvědů, celebrit, mrtvol, krotitelů duchů, oslů, hastrmanů, kominíků, jeptišek, klaunů, muziky, jednohubek, koláčků, čaje a samozřejmě slivovice by byl jejich rok smutnější i chudší. A to o dost! PROSTĚJOVSKÝ Večerník se o tom uplynulou sobotu, kdy se konaly Masopusty doslova po celém regionu, přesvědčil na vybraných místech.

Post by: Tomáš Kaláb

Osud dokáže neuvěřitelné věci. Letos přihrál Muzeu kočárů lovecký kočár určený pro arcivévodu Karla, pozdějšího posledního rakousko-uherského císaře Karla I., právě na stoleté výročí vzniku Československé republiky. Expozice parkových a loveckých kočárů tak vyvrcholí na Josefkolu 2018 představením opravdového unikátu.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE + VIDEO  Druhý z politických plesů uplynulého víkendu na Prostějovsku, ale i v tomto případě organizátoři tvrdili, že politiku do zábavy rozhodně nebudou plést. Prostějovská KDU-ČSL přesto na sobotním bále v Národním domě představila svého kandidáta do letošních senátních voleb.

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě