Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Čelechovicích minulou sobotu oslavili sto let od založení Sokola. Došlo na vztyčení vlajky a zasazení sokolské lípy, na kterém se podílela i senátorka za zdejší obvod Jitka Chalánková. Slavnosti přihlížela se zájmem spousta lidí a mezi nimi byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Post by: Tomáš Kaláb

 Předposlední červnový víkend proběhnou v Určicích v parku tradiční hody. Tento pátek 21. června vše začne hodovou zábavou se skupinou Kontakt, posluchači si za vstupné 80 Kč přijdou na staré dobré hity. V sobotu 22. června bude na řadě Hodování s muzikou na přání, odpoledne pro děti a večer pro dospělé až do 03:00 hodin, přičemž vstupné je dobrovolné. Aby dětem nebylo líto večera, pořádá v neděli 23. června Český svaz chovatelů Určice v Parku od 10:00 hodin „ukázkovou výstavu drobného zvířectva“. Součástí bude bohatá tombola, vstupné opět dobrovolné. 

Post by: Redakce

Odbor klubu českých turistů TJ Spartak Přerov ve spolupráci s turisty z Konice a pod záštitou starosty Konice za podpory projektu ČUS Sportuj s námi a Pivovaru Litovel pořádá tuto sobotu 22. června 42. ročník turistického pochodu Konické štrapáce a 21. ročník cykloturistické jízdy Na kole okolo Konice.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: V sobotu 15. června se ve výrobním sídle redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v Průmyslové ulici uskutečnilo premiérové zábavné odpoledne u příležitosti Dne otců.

Post by: Martin Zaoral

 „Všude dobře, tak co doma!“ řekli si Jiří Možný a Martin Zavřel. Dva externí spolupracovníci Večerníku se zprvu nezávisle na sobě, následně bok po boku rozhodli dát sbohem tropickým teplotám, které aktuálně panují v prostějovském regionu, a přesunout se blíže k severnímu polárnímu kruhu. Na vlastní kůži si tak budou moci ověřit platnost jednoho starého norského přísloví, které praví, že věrná láska, sáňkování a lov na ptáky nikdy netrvají dlouho!


Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  „Lepší než almužna, lepší než lup, je pila dvojmužná, ostrý má zub,“ zpívá se ve známé písničce z pohádky Lotrando a Zubejda. Největší takovou pilu na světě najdete od soboty 8. května v Konici, kde byla v pravé poledne odhalena. Stejně jako největší sekera světa nacházející se v její bezprostřední blízkosti by se i pila v dohledné době měla dočkat zápisu do světové Guinnessovy knihy rekordů. Místní Muzeum řemesel Konicka tak stylově oslavilo deset let od svého založení. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Před čtyřmi lety byla před zámkem v Konici odhalena největší sekera na světě vynikající nejen svou velikostí, ale na první pohled i krásou. Vznikla díky zápalu kastelána konického zámku a vedoucího Muzea řemesel Pavla Šína a party lidí kolem něj. Nejinak tomu je i v případě obří ruční „dvojmužné“ pily čily „břichatky“. Obě díla mimo jiné spojuje i magie „dokonalého“ čísla 12. „Pracovní část pily je dlouhá dvanáct metrů, vysoká je 1,2 metru. Byla vytvořena v roce 2019. Pokud sečteme všechny cifry v tomto letopočtu, dojdeme opět k číslu dvanáct. Nelze se tedy divit, že její odhalení jsme si nechali přesně na dvanáct hodin,“ osvětlil Pavel Šín, jenž shodou okolností letos oslaví své 66. narozeniny.
Zatímco rekordní sekera váží 610 kilogramů, pila je ještě o 140 kilo těžší. Bezprostředně po odhalení ji změřili komisaři Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Díky tomu bude moci být sekera v budoucnu zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. „Vytvářeli jsme ji přímo tady na místě po zhruba dva měsíce. Nejtěžší na tom bylo zřejmě svařit pečlivě všechny kovové díly dohromady. S tím mi pomáhal Tonda Navrátil, jemuž bych za to moc rád poděkoval. Stejně jako paní Obrusníkové, která si stejně jako v případě sekery vzala na starost zápis do světové Guinnessovy knihy rekordů, a mnohým dalším,“ zdůraznil Pavel Šín, jenž by v Konici ještě rád viděl řadu novinek. „Název našeho města vznikl od slova konírny, proto bychom u nás rádi vytvořili kovovou sochu koně. To je zatím ovšem jen návrh. Navíc bychom na průčelí zdejšího domu rádi umístili sluneční hodiny. Buď je přeneseme z budovy, která se bude bourat, nebo je vytvoříme sami,“ nastínil své další plány Pavel Šín.
Po slavnostním odhalení pily mohli lidé za tři stovky nechat své jméno zvěčnit na některém z jejích zubů a zároveň tímto způsobem přispět na stavbu dětského hřiště. To ale rozhodně nebylo vše. Konický den řemesel mimo rekordní pily přinesl také stánky s ukázkami tradičních řemesel, pro děti pak možnost svézt se na koni či vyrazit na skákací hrad. Program si připravili i místní skauti či Mateřské centrum Srdíčko. Velkou pozornost pak vzbudila šermířská skupina Rosáci z Velkých Losin, jež předvedla rytířský souboj Pražáka, Moraváka a Slováka, ve kterém tentokrát nemohl zvítězit nikdo jiný než Moravák. Celým dnem pak provázala kapela Kreyn.
Post by: Michal Kadlec

Po celý čtvrteční den bylo náměstí T. G. Masaryka vyhrazeno účastníkům dalšího ročníku Prostějovské koloběžky. Akci v rámci Prostějovského léta 2019 ale poznamenalo počasí, kvůli obrovskému vedru se jí zúčastnilo podstatně méně závodníků než vloni.

Post by: Tereza Machová

 Oblíbená Familiáda se bude letos konat potřetí, ovšem oproti loňskému a předloňskému roku byl její termín stanoven již na červnový den, konkrétně na neděli 23. června. Rodinné klání nabídne několik netradičních sportů, ve kterých budou soupeřit rodiny mezi sebou i proti jiným.Opět tedy budete mít šanci se pobavit u ne tak úplně tradičních sportovních disciplín s celou rodinou. Přijďte se podívat do Kolářových sadů od 14:00 hodin i vy, o zábavu bude postaráno!

Post by: Nikola Filipenská

Milí čtenáři a čtenářky,
čas nám běží rychlostí blesku. Ani jsem se nenadála a uteklo dalších čtrnáct dní. Výzvu máme z poloviny za sebou, nohy mě poslouchají více než při prvním vyběhnutí a já se tak nějak celkově cítím líp. Připomeňme si, že už v pěti číslech (vždy se jedná o liché vydání) tohoto roku jsem vás z pozice redaktorky vyzvala ke společnému běhu, který vyvrcholí o prázdninách hromadným závodem. Termín ještě ladíme na naší faceookové skupině ´Běhám s Večerníkem´, neboť spousta z vás mi psala, že posledního července se jim to až tak nehodí. Ale nebojte, něco vymyslíme tak, aby se nás sešlo co nejvíce.
Veškeré novinky a informace můžete i nadále sledovat také na www.vecernikpv.cz a facebookové skupině Běhám s Večerníkem, do níž se můžete kdykoliv zdarma připojit. V tomhle předposledním díle si řekneme pojďme si říct co je nového, a jaké jsou mé poslední dojmy.

Post by: Michal Kadlec

Čas letí jako šílený a nezastavil se ani v případě bývalého starosty či primátora Prostějova a dlouholetého komunálního politika Miroslava Pišťáka (na snímku). Ten se v plné svěžesti minulý týden dožil významného životního jubilea a k osmi křížkům na zádech mu ze srdce blahopřeje také redakce Večerníku!

Post by: Redakce

TJ Sokol Čelechovice na Hané zve na oslavy 100 let od svého založení. Akce se bude konat v sobotu 15. června od 15:00 hodin. Po nástupu před sokolovnou dojde na vztyčení vlajky a zasazení sokolské lípy. Připravena bude komentovaná prohlídka sokolovny s výstavou o historii místní TJ a řada dalších.

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad