Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Každé tři vteřiny v Česku potřebuje někdo krev a každý člověk dostane za život průměrně asi pět transfuzí. Pravidelní dárci ale stárnou, noví přibývají pomalu. Nové dárce krve chce proto nyní získat Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pomocí kampaně „450 ml naděje“.

Post by: Redakce

Jako vždy úžasné vystoupení představily uplynulou sobotu všem návštěvníkům hanácké lidové soubory KLAS, KLÁSEK, KLÁSEČEK a v neposlední řadě hudecká muzika POZDNÍ SBĚR z Pivína. Na pódiu Kralického kulturního domu totiž předvedly nejen perfektně secvičené tance, ale i krásu hanáckého jazyka. U toho všeho prostě Večerník chybět nemohl. 

Post by: Redakce

Brány prostějovského centra sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic se ve čtvrtek 29. listopadu otevřou všem zájemcům o sportovní medicínu. Zdravotnické zařízení pořádá Den otevřených dveří, v rámci kterého si budou moci návštěvníci z řad veřejnosti prohlédnout vybavení i prostory centra, poradit se s odborníky na výživu nebo si nechat zdarma aplikovat tejpy. Akce je určena především amatérským a profesionálním sportovcům a lidem, kteří se o problematiku sportovní medicíny zajímají.

Post by: Tereza Machová

FOTOGALERIE Bohatý program letošní Prostějovské zimy nabídl uplynulý pátek na náměstí T. G. Masaryka multimediální kamion. Ten do města přinesl ladovské Vánoce, které byly kromě všeobklopujících motivů známého malíře obohaceny o zpívání vánočních koled, tematické soutěže pro děti, vánoční poštu, scénky či různé průpovídky ponocného Třebka i bohaté občerstvení. Večerník akci pozorně zdokumentoval.

Post by: Redakce

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve středu 5. prosince do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Post by: Aneta Křížová

Rok se s rokem sešel a vánoční díl jedinečné PROMĚNY IMAGE od PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku je opět tady. Kdo o ní ještě neslyšel, tak vezte, že dokážeme změnit vzhled mužů, žen i párů, a to ať manželských, tak například sourozeneckých. Disponujeme k tomu profesionálním týmem a snažíme se nejen o změnu image, ale hlavně o vnitřní proměnu a dodání sebevědomí. A co je pro nás hlavní? Však víte, splnit vaše přání a dělat vám radost! Je třeba poznamenat, že všechny proměny dopadly skvěle a každá z nich byla něčím výjimečná a nezapomenutelná. Jsme tak nesmírně rádi, že se tento projekt stále těší velké popularitě, dokonce o něm vědí až v Praze či Ostravě, dorazili k nám z Olomouce, Vyškova, Bouzova a v minulém díle k nám neváhala přijet vítězka až ze slovenského okresu Nitra. V pořadí dvaačtyřicátou osobou, na kterou se usmálo štěstí, se stala Božena Švédová opět z Vyškova.

Post by: Michal Kadlec

Průjezd hulánů rakouské kavalerie Prostějovem, konající se poslední listopadovou neděli, je poslední dobou každoroční atrakcí, která letos kromě běžných návštěvníků přilákala i snad kompletní hejtmanstvo naší radnice. V dávných dobách nebylo možné, aby voják zapůjčil svého oře civilistovi, ovšem nyní je tady doba zcela nová!

Post by: Tereza Machová

Prostějovská zima pokračuje v plném proudu. Tento týden si budete moci na náměstí T. G. Masaryka zazpívat koledy společně s pěveckými sbory Proměny a Múzy. Nebo si zabruslit a zatrsat na další z řady diskoték na kluzišti. Či zažít interaktivní dětskou show se sněhoskřítky. Případně si zazpívat a zatančit s Míšou Růžičkovou, která se do Prostějova pravidelně vrací, aby pobavila ty nejmenší. Tak se určitě na něco vypravte, je z čeho vybírat!

Post by: Marek Sonnevend

Čeká nás letos tuhá zima, nebo se máme podobně jako v posledních letech těšit spíše na mírnější mrazivé období? Ať tak či onak, Večerník už v předešlých vydáních informoval o tom, že prostějovští radní schválili vyčlenit z rozpočtu potřebné finance na zajištění zimní údržby silnic a chodníků na katastru města. A nejedná se o žádný malý peníz, naopak jde o sumu výrazně převyšující čtyři miliony korun. Peníze jsou tedy připraveny, stejně tak i neméně důležitá technika společnosti FCC Prostějov, která se pořádek v ulicích dlouhodobě stará. Takže teď už skutečně zbývá jen čekat na ten sníh a mráz...

Post by: Nikola Filipenská

I letos měli všichni příležitost podívat se na slavnostní rozsvícení krásného vánočního stromečku v Konici. Vlastní akt proběhl v neděli od sedmnácti hodin na konickém Masarykově náměstí. Nechyběla i tradiční zvonice na splnění přání.

Post by: Martin Zaoral

Elton „Elly Jay“ Lodewyk je lidem z Prostějova znám více než dobře. Před lety zaujal snad každého, kdo procházel po hlavním náměstí a mohl slyšet, jak krásně hraje na piano v kavárně Avatarka. Cesta hudebníka pocházejícího z Jihoafrické republiky od té doby pomalu, ale jistě stoupá vzhůru. Svůj dosavadní vrchol zaznamenal při předávání cen Hollywood Music in Media Awards.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Hned dvě velké premiéry zaznamenali ve čtvrtek v Ohrozimi. V malé vesnici se vůbec poprvé konalo veřejné rozsvícení vánočního stromu, které díky svému čtvrtečnímu termínu předběhlo všechny podobné akce v regionu. Ty se o uplynulém víkendu konaly téměř v každé obci.

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.