Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Tuto sobotu 20. října se bude od 14:00 hodin konat Halloween na zámku v Plumlově. Připravena bude prohlídka strašidelného zámeckého sklepení s oživlými halloweenskými postavami. Po celou dobu vás bude bavit známá šermířská a divadelní skupina Bella Torres svými vystoupeními, ohňovými show, scénkami a vystoupeními. Ve sklepení bude připraveno promítání příběhů rodiny Simpsonových. Od 18:00 hodin bude připravena velká ohňová show na oslavu západu Slunce. Lidé mohou přinést své vydlabané dýně a zúčastnit se soutěže o ceny.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Festival nafukovacích atrakcí minulý víkend bavil svými skákacími hrady, skluzavkou, fotbalem, lukostřelbou, šipkami a střelnicí děti, ale i dospělé, kteří s nimi na mnohých atrakcích dováděli. Premiérové klání se uskutečnilo ve Společenském domě a dle ohlasů přítomných zaujalo. Večerník se na místo dění zašel po všechny tři dny podívat.

Post by: Martin Zaoral

O tom, co zvládla maminka čtyř dětí z Plumlova, sní velké množství žen i mužů. Málokdo však má dostatek elánu, sebekázně a vytrvalosti, aby to i dokázal. Ještě předloni v srpnu vážila Martina Vidmuchová 93 kilogramů a styděla se za sebe. Po necelém roce se jí podařilo shodit 33 kilogramů. Za jejím zhubnutím přitom nestály žádné diety, ale pouze změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Váhu kolem šedesáti kilogramů si stále udržovala. Večerník zajímalo, jak se ženě daří i po roce, co jsme o jejím příběhu informovali.

Post by: Michal Kadlec

Jak známo, v Prostějově platí obecně závazná vyhláška o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných místech. Co by to ale bylo za vánoční jarmark, pokud by se na něm nemohl požívat vonící punč nebo grog? Minulé úterý tak radní, ostatně jako ve všech podobných případech, schválili výjimku. „Činíme tak před každou společenskou či kulturní akcí na náměstí T. G. Masaryka. Výjimku z vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu po celou dobu konání Vánočního jarmarku v Prostějově jsme schválili všemi hlasy,“ sdělila Ivana Hemerková, náměstkyně prostějovské primátorky.

Post by: Michal Kadlec

Ještě jednou se vracíme k Burze volného času, která se začátkem září konala v okolí prostějovského Sportcentra DDM v Olympijské ulici, a akci navštívilo přes čtyři tisícovky dětí.

Post by: Jakub Čermák

Koncem září mohli Prostějované pomoci potřebným. Pomocná ruka uspořádala tradiční charitativní sbírku v prostorách Základní školy Jana Železného a také na Reálném gymnáziu a ZŠ ve Studentské ulici. Sbíralo se převážně oblečení, hračky, lůžkoviny, záclony, ručníky, utěrky, knihy a vše, co lidé doma už nepotřebují nebo nechtějí skladovat.

Post by: Jakub Čermák

FOTOGALERIE Babí léto je v plném proudu a pěkné počasí přálo i III. sokolnickému sletu v Kobeřicích, který se konal uplynulou sobotu 12. října. Sokolníci a myslivci se tam sešli, aby vzdali hold lovu a svým dravým opeřeným spojencům. Zvídaví diváci tak mohli spatřit ty nejrychlejší zabijáky, kteří na svoji kořist útočí ze vzduchu, přímo v akci.

Post by: Redakce

Rybářství Tovačov pořádá tradiční Slavnostní výlov Hradeckého rybníka. Akce se bude konat od soboty 21. října 2018 do neděle 22. října 2018. Začátek výlovu je v 8:30 hodin na hrázi rybníka.
Připraven bude prodej živých ryb a rybích specialit.

Post by: Redakce

Velkoprostorový vůz značky Ford pro přepravu handicapovaných bude nově sloužit prostějovské organizaci Lipka. Slavnostní předání daru, který spatřil světlo světa díky spolupráci Konta Bariéry a firmy Globus, proběhlo minulou středu 2. října.
Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní tašky jde jedna koruna na účet Konta Bariéry. Díky dlouhodobé spolupráci bude jezdit po celé republice již 76 automobilů s logy Globus a Konta Bariéry „Nadaci nemůže potkat větší štěstí než mít partnera, kterému věří a se kterým může dlouhodobě spolupracovat na tak hezkém projektu.

Post by: Redakce

Rybářství Tovačov pořádá tradiční Slavnostní výlov Hradeckého rybníka. Akce se bude konat od soboty 21. října 2018 do neděle 22. října 2018. Začátek výlovu je v 8:30 hodin na hrázi rybníka.
Připraven bude prodej živých ryb a rybích specialit.

Post by: Redakce

Po dlouhých osmi letech se v kostele sv. Máří Magdalény v Němčicích opět konalo biřmování. Dvacet uchazečů o něj mohlo k němu přistoupit po celoroční přípravě. Stalo se tak poslední zářijovou sobotu, kdy společně se svými příbuznými a přáteli do posledního místa zaplnili slavnostně vyzdobený němčický kostel. Biřmování je jedna ze sedmi svátostí katolické církve. Spolu se křtem se tato svátost přijímá jen jednou za život. Na rozdíl od křtu, který mohou přijímat i novorozenci, je svátost biřmování udělována až patnácti- a víceletým.

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková