Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE Střední škola veřejnoprávní TRIVIS v pátek 17. února stužkovala své maturanty v sále Společenského domu. Doslova natřískaný kulturák se bavil hluboko přes půlnoc, a bylo proč! Studenti i kantoři této školy se rozhodně nenudili, Večerník příjemně překvapilo i nádherné taneční vystoupení s originální choreografií.

Post by: Martin Zaoral

Famózní překladatel, originální autor, skvělý muž a jedinečný šiřitel krásy českého jazyka. Tak by se dal charakterizovat spisovatel, překladatel, publicista a pedagog Antonín Přidal. Rodák z Prostějova v úterý 7. února v Brně zemřel. Bylo mu 81 let.  Do povědomí širší veřejnosti se dostal coby moderátor televizního Klubu Netopýr. Většina lidí jej však už navždy bude mít spojeného s dokonalým překladem jedné z nejoblíbenějších humoristických knih minulého století „Pan Kaplan má stále třídu rád“.

Post by: Michal Kadlec

Akční fotografickou soutěž PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku ovládla Jitka Vlachová z Horního Štěpánova. Tato dáma poslala do redakce nejvydařenější snímek zimní krajiny, který jste mohli vidět v minulém vydání. A uplynulý pátek si přišla do redakce pro slíbenou cenu. Pět set korun šťastné výherkyni předal šéfredaktor Večerníku Petr Kozák. „Děkuji moc, penízky věnuji své půlroční neteřince,“ zajiskřilo to v očích Jitky Vlachové.

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Jeden z nejoriginálnějších plesů celé sezóny opět nezklamal. Prostory prostějovského Národního domu hýřily uplynulý pátek živými barvami hanáckých krojů. Národopisný soubor Mánes zde pořádal již dvaasedmdesátý ročník Hanáckého bálu a bylo veselo. Vůně slivovice, domácí vdolečky a hlavně úsměvy. To je to, co tento ples zdobí odnepaměti.    

V roli organizátorů se podruhé představilo nové vedení souboru a dá se říci, že navázalo na loňskou úspěšnou premiéru. „Myslím, že se nám podařilo opět trochu ples vylepšit.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Pokud jste šli uplynulou sobotu okolo restaurace U tří bříz a říkali jste si, jestli uvnitř náhodou nehoří, uklidníme vás. Kouř vycházející z tohoto podniku byl jen důsledkem usilovného snažení několika desítek těch nejlepších řešitelů logických úloh a luštitelů křížovek z celého Česka. Kroužek Hanáci z Prostějova tu totiž ve spolupráci se Svazem českých hádankářů a křížovkářů pořádal GRAND PRIX PROSTĚJOVA, u čehož Večerník nemohl chybět.

Každý z nás někdy určitě luštil křížovku či řešil jiný logický hlavolam. Proč by také ne, bystřit si mozek je potřeba. Ti, kteří jsou touto zábavou doslova posedlí, se poté pravidelně setkávají na přeborech, které organizuje Svaz českých hádankářů a křížovkářů.

Post by: Michal Kadlec

V předvánočním čase se ještě zúčastnila rozsvícení stromků u držovické kaple, uplynulý pátek se s ní na stejné místo přišlo před její poslední cestou rozloučit na devadesát místních občanů. Po mimořádných volbách z předminulého víkendu už doslova totálně rozhádané Držovice ztichly. Alespoň na chvíli...

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Plesová sezóna byla již třetím rokem obohacena o originální večírek, který proběhl v hudebním klubu Apollo 13 díky Klementově Lazaretu. Z místní výzdoby běhal mráz po zádech, kolem dokola se procházela strašidelná monstra. Atmosféra, jak se patří, okořeněná speciálně upraveným nápojovým lístkem, ve kterém mohli návštěvníci objevit mimo jiné i drinky s názvem „Mozek“ či „Krvavá záda“. PROSTĚJOVSKÝ Večerník u toho, stejně jako v minulých letech, nemohl chybět.
„Jedná se o náš již pátý ples, nálada zde panuje opět dobrá,“ shodli se členové Klementova Lazaretu. „Některé naše předešlé akce byly i kvůli jejich názvu až přespříliš politizovány, což samozřejmě nechceme.

Post by: Redakce

Pohodlnější a rychlejší objednávání na přednášky předporodní přípravy nově čeká na všechny zájemkyně z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nově zavedla možnost online objednávek na jednotlivé přednášky, díky kterým nastávající maminky vyřeší rezervaci rychle a okamžitě v jakoukoliv denní dobu. 

Možnost online objednávky na přednášky předporodní přípravy v Nemocnici Prostějov platí jak pro stávající, tak i pro nové zájemkyně o lekce z kurzu předporodní přípravy.

Post by: Aneta Křížová

Milé čtenářky a milí čtenáři,
srdečně vás všechny vítám v únorovém vydání Servisu pro ženy. Pohodlně se teddy usaďte, vezměte si sklenici vody, případně i něco dobrého a nedejte se nikým a ničím rušit. Na co se můžete dnes těšit? Připravili jsme pro vás odhalení únorové vítězky PROMĚNY IMAGE, dále si povíme, z čeho se vyrábějí hygienické potřeby a také si tradičně zacvičíme. Hlásit se pochopitelně můžete do další, již BŘEZNOVÉ PROMĚNY IMAGE, stále hledáme muže i ženy, zájem dam ale převažuje. Proto, pánové, neváhejte a hlaste se, čeká vás nezapomenutelný zážitek na celý život.
Příjemný a ničím nerušený čas chvíle pohody vám přeje Aneta Křížová

Post by: Aneta Křížová

V tomto okénku se budeme již po osmadvacáté společně věnovat různým harmonizačním, relaxačním, ale i posilujícím a rehabilitačním či kompenzačním cvičením. K tomu, abychom předešli bolestem zad, kloubů, blokádám a dalším nešvarům je potřeba zejména pravidelný pohyb. Pokud však již k nějakému narušení v oblasti zad, páteře, kyčlí a podobně dojde, nezbývá, než se problematické partii pravidelně věnovat. Pojďme tedy na to…

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem