Dobrý večer, dnes je neděle 22.4.2018
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

„Situace v Přemyslovicích je napjatá. Bude-li příliv sociálně slabých obyvatel do obce pokračovat i nadále, bude to bezpochyby kritické.“ Takto hodnotí stav v obci zpráva policistů z Obvodního oddělení Konice. Starosta Přemyslovic z těchto důvodů požádal prostějovský magistrát, aby obec byla vyhlášena oblastí se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Noví nájemníci by díky tomu přišli o nárok na příspěvek na bydlení a jejich příliv by se konečně zastavil. Se žádostí však u prostějovského magistrátu neuspěl. Co bude dál? 

Post by: Aneta Křížová

Osmnáctý ročník prestižní soutěže Doteky módy vyvrcholil minulý pátek 20. dubna v Národním domě, kde se sešla nejen řada nadějných návrhářů a odborníků z branže, ale také sál plný natěšených diváků v čele s moderátorem a lamačem ženských srdcí Tomášem Hanákem. V hledišti nechyběl ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který byl stejně jako v minulých letech i letos mediálním partnerem akce.

Post by: Martin Zaoral

Už tři roky nacházíte na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika fotky pejsků z útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Toto malé jubileum nabízí dobrou příležitost k malému bilancování.

Post by: Tereza Machová

A co že to ten Den Země je? Logicky jde o den věnovaný Zemi. Den Země je ekologicky motivovaný svátek, který se snaží upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí a částečně taky vyburcovat k tomu, aby jeho ničení bránili. Ekocentrum Iris v Prostějově ve spolupráci se Zdravým městem Prostějov u příležitosti oslav Dne Země již tradičně pořádá ekojarmark spojený s ukázkou lidových řemesel, ochutnávkou biopotravin, různých aktivit pro děti i dospělé a mnohým dalším. Tentokrát můžete přijít slavit s Ekocentrem v sobotu 21. dubna od 8:00 do 13:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: Na středu 11. dubna se na všech středních školách maturanti mořili s tématy pří písemce z češtiny, která vypustil do éteru, tedy spíše do zapečetěné bedny CERMAT. Bylo jich celkem šest a tak se dalo psát o Prague Food Festivalu, o zážitku na lodi s piráty, případně o únikových hrách, nejoblíbenější záporné postavě, o zdánlivě obyčejném životě nebo o školní slavnosti.

Post by: Redakce

V knihovně pro děti a mládež si můžete půjčovat tzv. tematické kufříky.

Post by: Martin Zaoral

Říká se, že koně nám dávají křídla, která postrádáme. V prostějovské jízdárně Cavalo nacházející se u lesoparku Hloučela přivítali předminulou sobotu 7. dubna nad ránem krásné hříbátko. Malá klisnička anglického plnokrevníka má možná před sebou skvělou dostihovou kariéru, oba její rodiče totiž sbírali ceny v rovinových dostizích a patří do nepočetného klubu dostihových milionářů.

Post by: Aneta Křížová

Říká se, že oči jsou okna do duše. To není fráze, ale čistá pravda. Oči totiž dovedou hodně prozradit. Dají se z nich vyčíst radosti, ale i starosti, různé pocity, emoce, rozpoložení, lež či pravda... Spolehlivě také poznáme to, zda oči, které se na nás upřeně dívají, vidí dobře.

Post by: Martin Zaoral

Bezpečný sex podle mě není nikdy. Vždy existuje riziko, že po něm buď onemocníte, nebo se zamilujete... Přesto se mnozí z nás do tohoto dobrodružství stále pouští a bláhově si myslí, že je „ochrana“ ochrání. Nic proti tomu, jen by se všichni měli chovat zodpovědně nejen při sexu, ale i ve vztahu k životnímu prostředí. Stačilo by k tomu nenechávat po sobě po milování či jakýchkoliv jiných aktivitách v přírodě zbytečný nepořádek. Kdo to pak má pořád uklízet?

 

Post by: Redakce

To byl alespoň pohřeb! Krásná, smutná a přitom energická hudba saxofonisty a harmonikáře, dlouhý zástup smutečních hostů. V jeho čele pak lidé ve stylových kostýmech a dva koně táhnoucí nádherný smuteční kočár s rakví nebožtíka. Tak to vypadalo minulé úterý po čtrnácté hodině v Brněnské ulici.

Post by: Redakce

V celkovém součtu již osmadvacátým kláním pokračuje v dnešním lichém vydání seriál PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. I nadále jsme odhodlaní dívat se na zoubek jak regionálním restauracím, tak místním hostincům a čas od času vám znovu přinést nějaký ten bonus jako tomu v minulosti bylo u návštěvy pizzerie, podniku pro vegetariány, zahradní restaurace, Hanáckých slavností či na konci loňského roku, kdy jsme provedli průzkum vánočních trhů v Prostějově.

Post by: Martin Zaoral

V neděli 1. 4. 2018 uplynulo 150 roků od narození rodáka z Protivanova, kněze, politika, historika, publicisty, pedagoga a hudebníka Mons. Prof. PhDr. Aloise Kolíska, popularizátora lidové kultury, propagátora česko-slovenské vzájemnosti, organizátora národních mariánských poutí do Lurd a Říma. Tuto neděli 22. dubna mu na kostele v Protivanově odhalí pamětní desku.

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.