Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

 Konečně jsme se všichni dočkali. Avizované kalendáře PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 2020 budou od středy 11. prosince k vyzvednutí v redakci, kterou už rok najdete na adrese Vápenice 19.

Post by: Redakce

Konec roku je tady a ruku v ruce s ním Vánoce, která tradičně přinášejí sváteční rodinnou atmosféru a spoustu krásných českých zvyků. Jde také o magický čas, který rádi trávíme se svými blízkými. Avšak dárečky, pochutiny, alkohol, stromeček a mnoho dalšího představují výrazně zvýšenou finanční zátěž, na což lidé musí povětšinou nějaký čas šetřit.

Post by: Redakce

Vánoční trhy v Konici se již po pětadvcáté budou konat v sobotu 14. prosince od 9:00 hodin. Celou akci bude moderovat Petr Polák. Jako první vystoupí skupina Herrgott a vánoční hosté, od 10:30 bude zahájeno Vánoční dopoledne se ZUŠ Konice, v rámci něj se postupně představí dětský pěvecký sbor Koníček a kapely Oceán a Flames s hosty.

Post by: Petr Kozák

Vysoce prestižního ocenění se předminulý pátek dostalo manažerovi Miroslavu Černoškovi. Jednatel společnosti TK PLUS a šéf prostějovského tenisu byl v celostátní soutěži Českých 100 nejlepších zařazen mezi sedmičku mužů Gentleman

Post by: Redakce

FOTOGALERIE:  Již osmý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost můžete opět udělat dětem i seniorům z prostějovského regionu.
Post by: Redakce

Všechny klady mají i svou odvrácenou tvář a nezřídka je třeba v životě vybírat „jen“ to menší zlo. Každý se podobně rozhoduje nesčetněkrát v osobním životě, politici s různým stupněm mandátu tak většinou rozhodují za nás.
Při nedávném setkání s občany v Žešově se řeč oklikou stočila na problém ubytoven a jejich obyvatel. Nemusí být nutně naplněny našimi vlastními povětšinou neustále problémovými obyvateli. Některé jsou určeny výhradně pro zahraniční pracovníky.

Post by: Michal Kadlec

 Hulány rakouského pluku projíždějící v neděli 24. listopadu Prostějovem bylo zapotřebí pohostit. Vždyť co kdyby naše město vyplenili stejně, jako tomu bylo před bitvou tří císařů u Slavkova v roce 1805? To nemohli prostějovští konšelé dopustit, takže se vojákům vydali vstříc s tácem plným „sklének“ s nalitou režnou.

Post by: Michal Kadlec

Nejde jen o to vybrat si vhodnou střední školu. Už nyní s předstihem si každý žák deváté třídy základních škol musí uvědomit, že bránou k úspěchu je zvládnout přijímací zkoušky. Do těch na střední školy zbývají ještě dlouhé měsíce. Dost dlouhá doba na to, aby si uchazeči o studium ujasnili, jakou strategii přípravy zvolit, a vypracovali si učební plán. Přestože o školy už není takový boj jako před deseti lety, může si řada z nich mezi uchazeči stále pečlivě vybírat. Co tedy dělat, aby přijímačky na vysněné gymnázium nebo střední odbornou školu dopadly na výbornou?

Post by: Petr Kozák


Milé čtenářky,
vážení čtenáři,
právě jste otevřeli další, v letošním roce už druhou speciální přílohu Večerníku s názvem Firmy v Olomouckém kraji. Naší snahou je přiblížit vám nejvýznamnější a nejúspěšnější podniky, společnosti, organizace i soukromé živnostníky tohoto regionu. A nejen to. Uvnitř dnešního přídavku s pořadovým číslem sedmnáct letošního roku, najdete mnoho prospěšných rad, pouček i návodů, jak se chovat v zaměstnání, co udělat pro vyšší ohodnocení své práce, jak získat lukrativní zaměstnání, které by vás bavilo, a další a další články či reportáže.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Monika Arichteva, Nikol Štíbrová a Martina Pártlová. Pokud jste žena a je vám mezi dvaceti a třiceti, asi se pro vás nejedná o neznámá jména. Trio třicátnic, které na YouTube i v rádiu komentuje dnešní svět a utahují si samy ze sebe, je jen těžko zapomenutelné. A sbírá diváky, kam jen vkročí. V Prostějově ve Společenském domě pak o ně měla trojice žen vystupující s talk show 3v1 postaráno. Hlavní sál se zaplnil až po střechu. „Vyprodáno bylo prakticky během jednoho dne od začátku prodeje,“ mnula si ruce Lucie Dračková z pořadatelské agentury Top art promotion.

Post by: Milan Fojt

Prosinec je časem ladění na Vánoce. Máme za sebou rozsvícení vánočního stromečku na náměstí T. G. Masaryka i první adventní neděli.

Post by: Redakce

 Dům dětí a mládeže si pro děti i dospělé připravil veřejnou vánoční dílnu Keramika pod stromeček. Přijít vytvořit dárečky z keramiky si mohou návštěvníci v pátek 6. prosince a následující pátek 13. prosince si výrobky naglazovat. Potěšte své blízké vlastnoručně vyrobeným dárkem.

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.