Dobré odpoledne, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 V minulém vydání Večerník referoval o masové účasti dobrovolníků z řad ochránců přírody v rámci akce Ukliďme si Prostějov. Zároveň jsme přinesli zprávu o neobvyklém nálezu erotických pomůcek z okolí říčky Romže u Smržic. Objev nám nyní potvrdil sám předseda spolku Přátelé města Prostějova, jehož členové u Smržic uklízeli...

Post by: Martin Zaoral

 Tam to žilo! Hala Suprovka v Němčicích nad Hanou přivítala o uplynulém víkendu účastníky nepostupové soutěže Orion dancing stars. Diváci byli svědky celkem 47 vystoupení v podání 533 tanečníků. Přestože se jedná o ohromující číslo, v Němčicích zažili už i vyšší účast. Večerník tomu byl stejně jako v předchozích letech svědkem.

Post by: Michal Kadlec

Myslíte si, že velikonoční oslavy vznikly až s příchodem křesťanství? Rozhodně ne, svátky na počátku jara jsou mnohem starší než toto náboženství. Každému je asi jasné, že křesťané oslavují smrt a vzkříšení Ježíše Krista, málokdo však ví, že v tomto období slavil i sám Ježíš – křesťanské Velikonoce se totiž časově více méně překrývají s židovským svátkem Pesach, který je připomínkou vyjití Izraelitů z Egypta. Řada pohanských kmenů z různých oblastí světa oslavovala v tomto období příchod jara, naše slovanské předky nevyjímaje.
Křesťanské svátky nevznikly jen tak, církev je naplánovala na období, kdy už lidé něco slavili, a postupně se tyto pohanské svátky přeměňovaly v křesťanské. Z původní podoby jim však zůstalo více, než se může na první pohled zdát. Řada velikonočních tradic a symbolů, jak je známe dnes, pochází právě od starých Slovanů a jejich oslav jarní rovnodennosti.

Post by: Redakce

 První zastávka spojená se zahájením nedělní akce byla opravdu úspěšná. Množství lidí proudící do kostela za židovskou historií města se jen stěží vešlo do Husova sboru. O prohlídku byl takový zájem, že bylo dokonce obtížné dostat se k informačním tabulím!

Post by: Redakce

 Prostějovská drobotina ve středu 10. dubna vyrazila na dobrodružnou výpravu do městského parku. Čokoládová vajíčka a zajíčci včetně zdobených polystyrenových vajec tří velikostí nebo třeba čokoládky, to vše bylo před předškoláky ukryto ve Smetanových sadech. Právě tam se uskutečnil již druhý ročník Velikonočního hledání kraslic, s jehož nápadem přišla loni studentka olomoucké vysoké školy Nikol Srostlíková.

Post by: Redakce

 Tradice stále pokračuje. Vánoční stromečky v centru Prostějova vystřídaly ty velikonoční. Děti vyrobily pestrobarevnou výzdobu, která okrášlila připravených 66 březových stromků. Výrobky dětských rukou jsou již tradiční výstavkou toho, co všechno umí. Počasí výzdobu trochu komplikovalo a tak se na opětovném zdobení větrem rozfoukaných a opadaných ozdob podíleli i náměstci primátora Milada Sokolová a Jan Krchňavý (viz. foto ve výřezu). Stromky, které v těchto dnech lemují náměstí T. G. Masaryka, připravily Lesy města Prostějova. Tradici založil Okrašlovací spolek města Prostějova. „Kolemjdoucí mohou posoudit, co vše se žáci a žáčci zdejších škol a školek naučili, jak jsou šikovní. Jsem moc ráda, že se tento zvyk ujal a líbí se,“ uvedla náměstkyně primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Post by: Redakce

 (Lucie Drahošová, tisková mluvčí společnosti Agel) Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na zelený čtvrtek darovat krev či plazmu do Nemocnice Prostějov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Post by: Redakce

Víceměřičtí zahrádkáři zvou v pátek 19. a v sobotu 20. dubna na Velikonoční výstavu, která proběhne v košíkárně Domova u rybníka ve Víceměřicích po oba dny v době od 9:00 do 18:00 hodin. Připravena bude expozice s přehledem zvyků a tradic od Masopustu do Velikonoc, ukázka pletení pomlázek a jejich prodej (13:00 – 16:00 hodin), výstava kraslic, zdobených a malovaných vajíček od dětí i dospělých, upečených velikonočních beránků, ochutnávka pečených dobrot z dob našich babiček, výstava a prodej keramiky, dekorací, drobností, živých rostlin, trvalek, přísad, expozice předmětů vztahujících se k Velikonocům a jaru.

Post by: Aneta Křížová

Milé čtenářky a milí čtenáři,
srdečně vás vítám u dubnového dílu oblíbené tematické strany, která je věnovaná něžnějšímu pohlaví. Dáme, udělejte si tedy pohodlí, vezměte si k sobě sklenku vody nebo čaj, zákusek, salát či co hrdlo ráčí a podívejte se, co jsem si pro vás připravila. Představíme vám naši čtyřiačtyřicátou vítězku PROMĚNY IMAGE, naše dvorní kosmetička vám poradí, jak zatočit s akné a tradičně je pro vás připraven další díl cvičení. V neposlední řadě si něco dobrého upečeme.
Veselé a sluncem prozářené dny přeje Aneta Křížová

Tematickou stranu nejen pro ženy najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 15. března

Post by: Michal Kadlec

Jedny z nejkrásnějších svátků v roce, určitě hned po Vánocích. Velikonoce jsou i u nás spojeny s historickými tradicemi, které se ve větší či menší míře dodržují dodnes. Už doslova za dveřmi jsou tak nejen sváteční Velký pátek a Velikonoční pondělí, při kterém mnozí pánové vyráží do ulic, aby takzvaně „našupali“ něžnějším pohlavím. Výpravy za „mrskutem“ jsou právě jednou z těch nádherných tradic, kterými se necháváme každoročně unášet. A co si tedy budeme povídat, jde o jediný den v roce, kdy můžeme své partnerky, kamarádky, kolegyně a známé zmrskat naprosto beztrestně... Dnešní tematická dvoustrana PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se tedy logicky nemůže věnovat ničemu jinému než právě Velikonocím!


Tematickou stranu VELIKONOCE najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerniku, které vyšlo v pondělí 15. března

Post by: Redakce

Projekt Brány památek dokořán nabídl uplynulou neděli své pokračování, tentokrát přišel na řadu program s názvem PROSTĚJOV ŽIDOVSKÝ. Jak známo, město má bohatou židovskou historii, první zmínky o obyvatelích tohoto původu pochází již ze čtrnáctého století, o židovském osídlení se však dá mluvit až ve století patnáctém. Zájemci včerejší akce měli možnost poznat minulost této komunity, významné osobnosti - kde žily a také kde byly pohřbeny. To vše bylo doplněné příjemnou procházkou po Prostějově a čerpáním historických informací. U toho Večerník nechyběl...

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...