Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

Půvabné dívky zahalené jen do průhledných závojů, s nimiž si nebezpečně pohrává vítr, průzračné moře, na jehož vlnách se kolébá člun domorodých rybářů žijících v chatrčích postavených na vysokých kůlech nad mořskou hladinou či třeba „jen“ zasněžené noční prostějovské náměstí. Plumlovská výstava Spolu prostějovských fotografů (SPF) chce ukázat, že krása je všude kolem nás.

Post by: Martin Zaoral

V neobyčejné tělesné a psychické svěžesti oslavila v pátek 18. srpna 100. narozeniny Linda Wichterlová ze Stražiska. A oslava opravdu stála za to! Manželka světoznámého prostějovského vědce a vynálezce kontaktních čoček dokonce hostům vlastnoručně upekla buchtu s borůvkami. U toho samozřejmě Večerník nemohl chybět a oslavenkyni s pugétem květin přijel poblahopřát k jubilejním narozeninám!

Post by: Michal Kadlec

VIDEO+FOTOGALERIE: Taková podívaná se nikdy neomrzí! Od nedělního rána se do Skalky, do tradičního místa startu velkolepé jízdy Z lázní do lázní, sjížděli majitelé historických aut a motocyklů. Bezmála devadesát nádherných vozidel si návštěvníci akce mohli nejprve prohlédnout, přesně v deset hodin pak účastníci odstartovali svůj závod ze Skalky do Slatinic.

Post by: Michal Kadlec

Ve čtvrtek jednali s představiteli Olomouckého kraje náměstci primátorky Prostějova Zdeněk Fišer s Pavlem Smetanou, které doprovázel člen dopravní komise města Zdeněk Peichl. Předmětem jednání byly dopravní investice v Prostějově. „Jednání bylo velmi plodné, hodně dlouho jsme například hovořili o nutnosti co nejdříve zrealizovat severní obchvat Prostějova,“ prozradil Večerníku první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer.

Post by: Michal Kadlec

Internetové stránky města nabízí virtuální novinku, která umožňuje jak letecký pohled na město, tak i „procházku“ po jeho historické části s radnicí. K dispozici je aplikace virtuální prohlídky s využitím responzivního designu. Návštěvník serveru si může vychutnat například celkový pohled na náměstí T. G. Masaryka. Dále aplikace nabízí pohled na Mariánský sloup, sochy, na budovy Muzea a galerie Prostějova, kostel Povýšení svatého Kříže, panoramatický pohled na měšťanské domy na náměstí a na závěr pohled na radnici se vstupem do budovy. Nechybí ani kompletní prohlídka radnice, a to jak z venkovní, tak i vnitřní části, včetně všech salonků, obřadní síně nebo věže s panoramatickým pohledem na všechny světové strany a náměstí. V nabídce pochopitelně nesmí chybět ani městský zámek s jeho interiéry. Vše dokresluje „procházka“ Smetanovými sady.

Post by: Redakce

Večerník se během uplynulého týdne snažil zjistit, co je nového v případě snahy židovských obcí obnovit před Reálným gymnáziem a Základní školou města Prostějova ve Studentské ulici starý židovský hřbitov. Jak jsme se ale dozvěděli, od konce dubna, kdy Prostějov navštívil mediátor Vladimír Špidla, je naprosté ticho po pěšině!

Post by: Josef Popelka

„Mám rád ženy útlých zápěstí,“ napsal kdysi Miroslav Horníček. To ale zcela jistě nevěděl o soutěži o nejkrásnější a nejvíce charismatickou ženu oblých křivek Česka a Slovenska - MISS Prima křivky. Její v pořadí již pátý ročník slibuje skvělou podívanou. Obzvlášť když mezi dvanáctku finalistek se opět probojovala i zástupkyně prostějovského regionu. Letos se jí šestadvacetiletá rodačka z Pivína Kamila Štětařová, která bude v zářijovém klání bojovat o přízeň poroty a korunku královny krásy. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner soutěže, bude vše pozorně sledovat přímo na živo a přineseme vám nejen exkluzivní reportáž, ale také bezprostřední dojmy sympatické .

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE+VIDEO: V pořadí třetí ročník GULÁŠ ROCK FESTu zařazeného do tradičního seriálu hudebních akcí na plumlovské přehradě pod názvem MAIER ROCK FEST se vydařil přímo náramně. Devítihodinovou porci kvalitní muziky provonělo během soboty na patnáct druhů gulášů, které pro návštěvníky akce připravili velice šikovní kuchaři. Na pláži U Vrbiček se tentokrát sešlo méně diváků než na předešlých dvou akcích, ovšem zúčastěným ani chladnější počasí pranic nevadilo.

Post by: Martin Zaoral

Tahle holka se neztratí! Studentka GJW dokázala uspět ve světové konkurenci. Univerzita v britském Coventry hostila ve druhé polovině července 245 nejlepších středoškolských biologů ze 70 zemí světa. Ti zde soutěžili na Mezinárodní biologické olympiádě. Mezi nimi se rozhodně neztratila ani Klára Pekařová studující na prostějovském GJW.

Post by: Redakce

Celkem 448 zájemců z Prostějovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před pěti lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný, a proto nemocnice nabídne hned v září další kurzy, do kterých se mohou zájemci hlásit již nyní.

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...