Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Obavy z šíření koronaviru provázely samozřejmě i víkendové Hanácké slavnosti v Prostějově. Bezpečnostní opatření během hodů však byla natolik přísná, že návštěvníci brzy hodili obavy z prokletého covidu za hlavu a velice dobře a hromadně se bavili.

Post by: Martin Zaoral

Salon vín České republiky i letos představil kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020, která uspěla v konkurenci téměř 2400 vín. V kolekci nechybí ani letošní absolutní šampion – Rulandské modré, 2017, řada EGO, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Post by: Michal Kadlec

PROSTĚJOV Až z dalekého Ústí nad Labem dorazil do Prostějova známý písničkář, skladatel a textař Petr Lüftner. Do povědomí veřejnosti se dostal v srpnu 2013 uvedením protestsongu Ty jsi to Ústí, díky kterému začal koncertovat, potažmo navázal spolupráci s Xindlem X.

Post by: Redakce

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Pravidelně docházet do školy a radovat se ze studia navzdory svému handicapu mohou žáci Střední školy, základní školy a mateřské školy JISTOTA, která vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci s různými postiženími. NADACE AGEL je podporuje již šestým rokem a také letos jim přispěje částkou 50 000 korun na provoz speciálních automobilů, které sváží děti do školy.
„Uvědomujeme si, že jednorázová podpora je vítaná, ale větší význam má dlouhodobě poskytovat handicapovaným dětem možnost studovat a dát jim ty nejlepší předpoklady k tomu, aby se v budoucnosti osamostatnily,“ míní Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Vrcholem sobotního programu Hanáckých slavnostní bylo vystoupení pražské poprockové skupiny Hodiny. Kapela předvedla parádní koncert, který zaujal diváky všech generací.

Post by: Martin Zaoral

Tohle jinde v Prostějově nezažijete! Od konce loňského roku funguje v prostorách zámku nová vinárna. Prostory hned na první pohled působí útulným dojmem. Nemusíte se však do nich vůbec ostýchat vstoupit, ceny nabízených vín rozhodně nejsou přemrštěné a jejich chuť skutečně jedinečná. Ideální příležitost přesvědčit se, že tomu tak skutečně je, se naskytne v sobotu 19. září, kdy se ve vinárně bude konat první degustační večer.

Post by: Michal Kadlec

Podle názoru Večerníku absolutně nejatraktivnější částí programu letošních Hanáckých slavností byly tradiční projížďky historickým kočárem, které se i letos mohly uskutečnit díky majiteli Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem Václavu Obrovi.

Post by: Martin Zaoral

Jaká budou vína ze sklizně 2020? Na tuto otázku je možná ještě příliš brzy přesně odpovědět. Nicméně převládající charakter počasí a sklizeň prvních odrůd již nasvědčují, že s letošní úrodou by mohli být vinaři spokojeni.

Post by: Michal Kadlec

Odpolední a večerní program Hanáckých slavností měl v neděli začít tradičním průvodem krojovaných Hanáků. Bohužel na poslední chvíli tuto oblíbenou tradici organizátoři zrušili s ohledem na zachování hygienických opatření proti nákaze covid-19. Vše tak zahájili představitelé města i Olomouckého kraje společně s děkanem farnosti Povýšení svatého Kříže na pódiu před radnicí.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Pohoda, pohyb a potlach. Tato tři „P“ každoročně skvěle charakterizují oblíbenou akci Na bicyklech Němčickem. Letošek nebyl výjimkou, i když ve vzduchu přeci jen byla nejistota ohledně koronavirových opatření. Akce navíc přišla o dojezdovou party v Pavlovicích u Kojetína. Ne však o své příznivce: velké, malé, mladé i ty dříve narozené, sportovní borce i takzvané hobíky. Ti všichni se uplynulou sobotu vydali ze dvou desítek obcí na cestu již podevatenácté v historii. Jízda se následně pro mnoho účastníků proměnila v gurmánský zážitek. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Post by: Martin Zaoral

Opět máme komu fandit! Doslova z celé republiky se sjely dívky na casting 7. ročníku soutěže krásy pro studentky středních škol, který se konal předminulou neděli v olomoucké galerii Šantovka. Mezi dvanáct krásných finalistek pronikla také jedna dívka z Prostějova, stala se jí studentka Reálného gymnázia Tereza Žáková.

Post by: Redakce

 Letošní v pořadí již osmatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově do velké míry ovlivnila hrozba nákazy koronavirem. Na poslední chvíli se prostějovští radní rozhodli program hodů zkorigovat. Nová opatření si vyžádala zrušení dvou oblíbených akcí a také daleko přísnější nařízení pro stánkaře.

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

-