Dobrý podvečer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Dvě oblíbené tradice po zimě každoročně ohlašují obnovu života. Zatímco pálení čarodějnic na konci dubna bylo letos ještě ve stínu opatření proti koronavirové epidemii, kácení májek uplynulou sobotu na řadě míst znamenalo opravdový návrat radosti. Zatímco v Nezamyslicích se stavění májky chopili zkušení matadoři z řad tamních mažoretů, ve Stražisku letos měli organizační premiéru místní sokolové.

Post by: Aneta Křížová

Ano, je tomu tak. Konečně. S dalším uvolňováním vládních opatření se již brzy můžeme těšit na restart seriálu PROMĚNA IMAGE PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, který měl dvouměsíční pauzu zaviněnou pandemií COVID-19. Naposledy se konal březnový díl, v dubnu a květnu už jsme museli sedět doma. Posláním oblíbeného projektu je nejen měnit vizáž, ale hlavně pracovat na vašem sebevědomí, dodat radost a novou jiskru do života. A po době temna je právě ten pravý čas, užít si zase chvíle štěstí. Již příští měsíc se tak můžeme všichni společně těšit na předprázdninové pokračovaní...

Post by: Michal Kadlec

Z nejhoršího času v historii fungování tohoto sociálního zařízení jsou venku i v Azylovém centru v Prostějově. Ředitel Jan Kalla (na snímku) pro speciální přílohu PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku potvrdil, že během nouzového stavu v ČR a těch nejpřísnějších vládních opatřeních museli zcela změnit režim i organizaci příjmu nových klientů.

Post by: Martin Zaoral

„Nic jiného než Petra Bezruče v Kostelci nemáme. Na nic jiného turisty prostě nenalákáme,“ shodli se všichni účastníci otevření červeného domku pro veřejnost, které bylo avizováno na úterý 19. května od 13:00 hodin. Po patnácti letech odkladů si však zájemci z řad veřejnosti museli ještě další půlhodinku počkat. Dveře od domku se jim otevřely až po telefonických urgencích.

Post by: Michal Sobecký

 Pořád je co objevovat a o čem informovat. Zřejmě tímto heslem se řídí spolek Hanácký Jeruzalém, který si dal při vzniku za úkol připomínat židovskou minulost Prostějova. A i v koronavirové době je tak stále aktivní, členové už tudíž mají zaškrtnuto hned několik políček v kalendáři.

Post by: Redakce

V minulém čísle jsme to započali, dnes dokončujeme! Nouzový stav v souvislosti s nebezpečím ohrožení zdraví a na základě výskytu onemocnění COVID-19 citelně ovlivnil zahájení letošní turistické sezóny na českých hradech a zámcích.

Post by: Michal Sobecký

Vše zlé je pro něco dobré. A platí to i o době koronavirové. Ta totiž podnítila nejen solidaritu lidí, ale také jejich tvořivost. A zatímco někteří koumali nad tím, jak udržet své podnikání v těžkých časech, jiní vytvořili nové cíle pro turisty. Pořádný zájem vyvolal vznik pivní budky nedaleko Ptenského Dvorku. A nemálo nadšení způsobilo také zprovoznění pivního baru pod širým nebem v Rakové u Konice či budka u Malého Hradiska. Ve všech případech jde o výtvor, který prověřuje poctivost lidí. Místa jsou totiž bez obsluhy – zájemce si přijde, načepuje a pak zaplatí požadovaný obnos.

Post by: Aneta Křížová

Milé čtenářky a milí čtenáři,
vítám vás v květnovém vydání naší rubriky. Zdá se, že to nejhorší období koronavirové pandemie je již za námi, a tak můžeme opět volněji dýchat po všech směrech. Většinu hygienických návyků bychom však měli dodržovat již nadále. K tomu stále utužujme imunitu, uberme stresu a přidejme na radosti.

Post by: Martin Zaoral

Nevěsta je dívka, která se zcela dobrovolně vzdala pozornosti všech mužů, aby se mohla těšit z nepozornosti jediného z nich... Právě netrpělivou a smutnou nevěstu připomínal pejsek či fenka vyhlížející z okna paneláku na sídlišti Šárka.

Post by: Michal Kadlec

Situace, která výrazně ovlivnila životy nás všech. Do jednoho. V České republice k datu 17. května o půlnoci skončil nouzový stav kvůli pandemii Covid-19. Trval dlouhých šestašedesát dní. Určitě nebude na škodu, když si připomeneme českou i prostějovskou stopu v celé několikatýdenní historii roku 2020, kdy celý národ musel řešit problémy s hrozbou koronavirové nákazy.

Post by: Michal Sobecký

 FOTOGALERIE: Velkou slávu zažil v úterý 19. května Kostelec na Hané. Po dlouhých patnácti letech se veřejnosti znovu otevřel domek, kde svá poslední léta života trávil básník Petr Bezruč.

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.