Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 V jednom z prostějovských supermarketů se minulé úterý odpoledne vytvořila hodně dlouhá fronta u pokladny. Přitom v prodejně moc lidí nebylo, ovšem na první pohled bylo patrné, že mladá pokladní řeší s jednou ze zákaznic výrazný problém.

Post by: Redakce

Léto si většina z nás pojí s odpočinkem a sluněním na zasloužených dovolených. Péči o zahradu většinou neřešíme a odsouváme ji až na pozdější měsíce. Ale i během těchto parných dnů se dá dělat mnohé, takže pokud patříte mezi milovníky květinek a rostlinek, pak se své zahradě věnujte i během letních prázdnin. Kromě hnojení trávníku a jeho sečení je nasnadě sklizeň úrody, setba, a pokud je třeba, tak i pořádná zálivka. Právě ta je během léta dost důležitá. Přinášíme pár tipů, jak se v nadcházejícím období o zahradu starat, aby vám dělala jen a jen radost.

Post by: Martin Zaoral

V polovině července dostala voda v přehradě od hygieniků trojku a vypadalo to, že to s ní půjde z kopce. Čerstvá měření provedená 20. července ale ukázala, že to s její kvalitou aktuálně není vůbec špatné. Voda totiž od hygieniků obdržela modrého smajlíka.

Post by: Michal Kadlec

 Z toho pohledu opravdu bolí u srdce. Houbaři dlouhá desetiletí navyklí chodit si plnit košíky do krásných lesů u Čunína nyní pláčou. Hektary smrkových porostů kvůli kůrovci byly v posledních dvou letech vykáceny a zbyly jen holé planiny.

Post by: Martin Zaoral

Je neuvěřitelné kolik nejrůznějších aktivistů a protestních hnutí se v posledních době vyrojilo. Když jdou po ulici dva, tak si můžete být jistí, že každý z nich si zakládá na své vlastní pravdě a minimálně jeden z nich bude předseda... Přestože se názvy nejrůznějších hnutí liší, princip, na němž vznikají, fungují a také zanikají, je v podstatě stále stejný. Jmenuje se společný nepřítel. Kdo proti němu nebojuje dostatečně uvědoměle, bývá vždy ztracen. Nic víc v tom ovšem obvykle není.

Post by: Redakce

Magistrát města Prostějova, Městský úřad Konice a Okresní myslivecký spolek zvou na Chovatelskou přehlídku trofejí zvěře ulovené v mysliveckém roce 2019 v honitbách regionu Prostějovska, která se bude konat v Kulturním domě v Žárovicích již tuto sobotu 8. srpna od 8.00 do 17.00 hodin a v neděli 9. srpna od 8 do 12 hodin.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Michal Tučný kdysi zpíval romantickou píseň o tom, jak si užívá „snídani v trávě teď právě prostřenou, loukou ráno vzbuzenou“. Nejen pozdní snídani, ale také svačinu, oběd či večeři v trávě si mohli uplynulou sobotu 1. srpna dopřát všichni, kteří zamířili na City Picnic konaný u prostějovské hvězdárny v Kolářových sadech.

Post by: Martin Zaoral

Bývali tam Beatles, od poloviny letošního června je tam Karel Gott! Je to už tři roky, co přišla Pavla Koutná s originálním nápadem, jak oživit šedivou stavbu u kolejí nedaleko prostějovského místního nádraží. Velmi vydařené kresby se každoročně dočkají obnovy. Ta letošní u lidí z Prostějova vzbudila obzvláštní ohlas – Michal Dvořák na jednom z graffiti zachytil hned dvojnásobnou podobu Karla Gotta.

Post by: Michal Kadlec

Výtisky nejčtenějšího regionálního periodika se už dostaly na mnohá místa na světě. Čtenáři nám tradičně posílají fotografie, na kterých pózují s Večerníkem třeba na Tchaj-wanu, v Japonsku, Spojených státech amerických, Maďarsku a dalších zahraničních destinacích. Nyní do naší sbírky přibyla další, tentokrát tuzemská a lázeňská.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Kdo se chtěl od srdce zasmát, ten přišel a za břicho se popadal! Druhý ročník výstavy kresleného humoru spojený s vystoupením kapely České srdce a hlavně s odhalením pomníku Neznámého pijana byl k vidění od pátku do soboty v kempu Žralok v Plumlově. Vydařené počasí akci v režii Klubu Kreslířů a Humoristů pod taktovkou prostějovského kreslíře a humoristy Jana Tatarky vyloženě přálo. A když pomník Neznámého pijana pomohla odhalit známá osobnost českého showbyznysu, nebylo co řešit. „Nejsem zvyklý na podobné pijetní akty. Mám raději jiné akty,“ rozesmál návštěvníky Ivo Šmoldas. Uznáte, že u takové události nemohl Večerník chybět.

Post by: Redakce

 Cesta za vodníkem, královský bál, indiánská stezka, africký den, světové tržiště, trpasličí závody nebo pohádkové cestování se sluníčkem a duhou. To jsou letní programy MC Cipísek, které mateřské centrum pořádá pro rodiče a děti už čtrnácté prázdniny za sebou. Týdenní programy jsou určeny rodičům s dětmi od dvou do šesti let a letos nově i pro samotné předškoláky.

Post by: Redakce

V sobotu 8. a v neděli 9. srpna se na zámku v Plumlově bude konat Šermířský víkend. Organizátoři slibují od 9:30 do 17:30 hodin bohatý celodenní program. Na sobotu bude od 18:00 připravený také večerní program Robinson zakončený jedinečnou ohňovou show.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-