Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

 Městská knihovna v Prostějově není už delší dobu jen o čtení. Lidé tak nechodí pouze za knížkami, ale také za celou řadou akcí. Mnohé z nich pak lákají děti, a právě jednu takovou uspořádali v dětském oddělení během čtvrtečního odpoledne 13. února. Tentokrát se opět omladina mohla těšit na tvoření, a opět tematické.

Post by: Redakce

Víkend bude na jihu Prostějovska pestrý. Kromě telátek totiž lidé v obci zažijí také karneval.

Post by: Redakce

 Hvězdárna Prostějov pořádá přednášku pro všechny zvídavé lidi s názvem Nové záludné otázky z astronomie. Ta se uskuteční ve čtvrtek 20. února v 18:00 hodin v přednáškovém sále hvězdárny a probírat se bude vše od gravitačních vln, srážek neutronových hvězd až po dinosaury a zlatníky.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Večer plný pohody a dobré zábavy zažili v sobotu v Čechovicích. Tedy alespoň ti, které zlákala pozvánka místního Sokola do sokolovny.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Kulturní dům v Klenovicích na Hané se uplynulý sobotní večer zaplnil hosty v pořadí již dvanáctého Obecního plesu. Organizátoři se při uspořádání tohoto bálu tentokrát spojili s místní Tělovýchovnou jednotou Sokol. Sál kulturáku ani přilehlé místnosti se však příliš nezaplnily, čehož litoval i klenovický starosta Stanislav Cetkovský.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Pěkné počasí, pohodová sobota a příležitost svátku svatého Valentýna. To je spojení jako dělané pro společnou akci. Nebo třeba výlet. Mnoho párů nebo rodin proto neodolalo a vydalo se na Hanácký Mount Blanc, tedy Velký Kosíř. Výletníky čekala všudypřítomná valentýnská atmosféra i mnoho dalšího. Zejména však příjemně trávený čas. Touto příležitostí nepohrdl ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který na nejvyšší vrchol

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: V reprezentativních prostorách Národního domu se v sobotu večer uskutečnil Okresní ples KDU-ČSL v Prostějově, v pořadí již 74. Žádný z jiných bálů se tak nezapsal do historie jako právě ten lidovecký. Letošní veselice, kterou znovu uspořádala okresní organizace KDU-ČSL v Prostějově, přilákala kromě mnohých starostů a zastupitelů regionu také europoslance Tomáše Zdechovského. Jak sám Večerníku prozradil, kromě vynikající zábavy našel v sobotu večer v Prostějově i výborné přátele a také si vychutnával lahodnou slivovičku... „Přinesl jsem ji ze své vlastní zahrádky,“ culil se starosta Kostelce na Hané František Horák.

Post by: Redakce

U příležitosti blížícího se Mezinárodního dne žen vyhlašujeme novou soutěž pro muže, přičemž výhra potěší jejich drahé polovičky. Pánové, napište nám, jak jste se seznámili se svojí drahou polovičkou a získejte pro ni krásný pugét ze Zahradnického centra Marciánová v Kostelci na Hané. Vás navíc odměníme celoročním předplatným, kalendářem Večerníku a dalšími reklamními dárky.

Post by: Redakce

 Sdružení Pomáháme tancem ve spolupráci s kavárnou Prostor zvou na charitativní swingový večer, jenž se uskuteční v sobotu 22. února ve zmíněné kavárně (Uprkova ulice). Večer startuje v 19:30 hodin. „Doporučujeme si na večer rezervovat stůl, což je možné buď přes Facebook, nebo přímo v kavárně Prostor,“ radí zájemcům Tomáš Lázna, předseda sdružení Pomáháme tancem.

Post by: Redakce

Obec Přemyslovice zve na odpoledne plné her, soutěží, tanečků a legrace, které se bude konat pod názvem Dětský karneval Show šaška Vikyho tuto sobotu 22. února od 15:00 hodin v hasičské zbrojnici v Přemyslovicích.

Post by: Redakce

Masopustní veselí je v Prostějově jednodenní lidová akce s maskami, zabijačkou i komorním stylovým jarmarkem s občerstvením a řeznickými stánky, jež se díky nedávnému obnovení tradice uskuteční už počtvrté v řadě. Přijďte se tedy tuto sobotu pobavit a ochutnat vynikající pochoutky.

  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...