Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Tomáš Kaláb

Pamětníci středního a vyššího věku si zajisté vzpomenou na zapomenutý Den tisku rozhlasu a televize, který se připomínal 21. září. Proč zrovna tento den, bylo nabíledni, v roce 1920 totiž vyšlo prvé číslo Rudého práva. „V září jsme přípravy úplně nestihli, tak jsme rozhodli o měsíčním posunutí termínu, i když jsme riskovali nepřízeň počasí,“ vysvětlila marketingová manažerka společnosti Haná Press a vedoucí tohoto projektu Aneta Straškrabová. Jenže počasí vyšlo naopak báječně a bylo předzvěstí zajímavého odpoledne.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Snad ještě nikdy v historii Smetanových sadů nebyl tento park v centru Prostějova plný lidí nejrůznějšího věku jako právě minulý pátek večer. Okrašlovací spolek města Prostějova společně se svými partnery uspořádal v pořadí již čtvrtý ročník zábavné akce Dýňová stezka. Dvouhodinový program plný zábavy a soutěží pro děti přilákal stovky návštěvníků, mezi nimiž byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Post by: Michal Kadlec

Tímto snímkem se ještě musíme vrátit k Hanáckým slavnostem v Prostějově. Při jedné z nejatraktivnějších akcí programu, kdy se lidé mohli díky Václavu Obrovi a jeho Muzeu kočárů svézt v kočáře, se u dvou koníčků zastavily dvě mladé dívky.

Post by: Aneta Křížová

FOTOGALERIE + VIDEO: Už jsou tomu více jak čtyři roky, co PROSTĚJOVSKÝ Večerník jako jediné místní periodikum, poprvé zorganizoval změnu vizáže šťastné čtenářky tehdy nového seriálu PROMĚNA IMAGE. Od dubna 2015 jsme pak udělali radost již šestačtyřiceti ženám a čtyřem mužům, přičemž dva díly patřily kompletnímu páru. A v této jízdě hodláme i nadále pokračovat! Dnešním osmačtyřicátým dílem se tak pomalu blížíme k velkým „Abrahámovinám“.

Post by: Michal Sobecký

Po dva dny trvaly na konci uplynulého týdne oslavy výročí Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Zachmuřené počasí přivítalo uplynulou sobotu dopoledne lidi na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Alespoň ty, kteří se přišli dozvědět něco o stromech. A informací i aktivit spojených s dřevinami našli přehršel. Bombasticky již tradičně působila řada panelů s informacemi třeba o alejích, o jejich kladech i o té největší evropské, která se buduje z Polska do Rakouska a měla by nakonec dosáhnout délky 700 kilometrů.

Post by: Redakce

Moravský rybářský svaz zve na výlov chovného rybníka v Otaslavicích, který se uskuteční nadcházející sobotu 26. října od brzkých ranních hodin.

Post by: Redakce

Zámek Čechy pod Kosířem se na tři dny zcela zahalí do podzimního hávu a zve na bohatý program. Prohlídky zámku i okolního parku, zábavu pro děti a na mnohé další se mohou těšit všichni, co v termínu 26. až 28. října navštíví nově zvolenou Památku roku 2019. Podzim je krásný, tak neseďte doma a užívejte kouzlo nastalého období!

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Mládí má zelenou! Pokud si dnešní školáci chtějí sehnat zajímavou školu i práci, určitě mají z čeho vybírat. Přesvědčit se o tom mohly stovky z nich na čtvrtém ročníku velkolepé Burzy práce a vzdělání, která po celé úterý plnila moderní prostory Národního sportovního centra v ulici Za velodromem. K nim se přidaly i zástupy dospělých.

Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE:  Nedělní ráno se probudilo do chomáčů typické podzimní mlhy, z nichž vystupovaly kontury jednoduchých bílých plátěných stanů. Barevné i bílé historické uniformy vojáků dokreslovaly iluzi přesunu v čase. Přesto jsme stále v romantickém parku zámku Čechy pod Kosířem, kde se vše připravovalo k ukázce koloniálních válek na americkém kontinentě. Jak upozornil velící důstojník ze 77. skotského pěšího regimentu „Highlanders“ Jan Bábek, kulisu zámeckého parku využili vyznavači tohoto dějinného období už potřetí. A u toho ani tentokrát nechyběl PROSTĚJOVSKÝ Večerník, mediální partner akce.

Post by: Redakce

V loňském roce uspořádal Okrašlovací spolek města Prostějova se svými partnery ve Smetanových sadech v Prostějově již třetí ročník Dýňové stezky odvahy a zručnosti. Akce se uskuteční i letos, a to tento pátek 18. října od 18:00 do 20:00 hodin.

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva