Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.6.2017
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Zdeněk Vysloužil

Vzestupná tendence. Originální projekt v podobě tipovací soutěže FOTBALOVÁ DEVÍTKA VEČERNÍKU, který na stránkách nejčtenějšího regionálního periodika odstartoval na podzim roku 2015, si našel své místo v srdci nejen fotbalových fanoušků. Celoročně se každý týden zapojuje do odhadování výsledků regionálních týmů přes sto expertů. Na následujících řádcích jsme se trochu pokusili zmapovat průběh jarní části, tedy první poloviny premiérového ročníku Devítky.

Post by: Martin Zaoral

Známí hudebníci Roman „Pytlík“ Doležel a Tom Somr před více jak rokem spojili své síly a vytvořili Duo Romantika. Díky své autorské tvorbě se společně objevili na populárním kanálu Šlágr TV. Nedávno byli oba k vidění na prostějovském náměstí při natáčení videoklipu. Na snímku Tom Somr před kamerou zpívá svoji písničku „S úsměvem chci den svůj žít“.

Post by: Michal Kadlec

Poměrně nedávno Večerník informoval o rozsáhlé inventuře pozemků ve vlastnictví města, na kterých však zcela zadarmo parkují občané Prostějova. Většinou před svými domy. Podle radních je takových ploch přes dvě stě padesát. Opatření radnice bylo jednoduché, ale pro desítky lidí bolestné. Za parkování nyní budou platit 200 korun za metr čtvereční ročně!

Post by: Michal Kadlec

Krajští kriminalisté si dali pořádně načas, než veřejnost informovali o otřesném případu, ve kterém sehrál hlavní roli třicetiletý Stanislav H. z Prostějova. Ten už před několika měsíci putoval od plzeňského krajského soudu na šest let do vězení. Policie teprve minulý týden odhalila podrobnosti, kvůli kterým se Prostějovan dostal do křížku se zákonem. Lidově řečeno, byl to úchyl a prasák!

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE+VIDEO „Ha! Ivan!!! Přišel nečekán, nezván, chaloupku otočil a mě tím probudil!“ Každý z nás asi zná tuto „hlášku“ z filmového Mrazíka a každý rozumí pocitům babušky Jagušky. 

Post by: Redakce

V pátek 2. června jsme díky Pavlovi Piňosovi prožili s žáky naší školy krásné a pestré dopoledne. Slavnostní výpravu jsme zahájili návštěvou dětského dne v kasárnách Dědice, který pořádali příslušníci Velitelství výcviku - Vojenské akademie. Především mužské osazenstvo naší školní posádky ocenilo výstavu armádní, hasičské a policejní techniky s možností vyzkoušet si vojenské vysílačky, hasičské stříkačky, prohlédnout si interiér armádních vozidel.

Post by: Aneta Křížová

Seriál PROMĚNA IMAGE PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku zase slaví! A tentokrát rovných pětadvacet. Den jako ze snů, změna účesu, nové líčení, proměna šatníku, nové originální brýle i kompletní poradenství a hlavně zážitek na celý život, to vše čeká další vítězku stále více populárnějšího klání. Chybět nebude ani tradiční profesionální fotografování a natáčení. Chceme vám totiž pomoci vypadat tak, jak si představujete, dodat chybějící sebevědomí, získat novou energii a jiskru do života. Tohle všechno se nám podařilo již u čtyřiadvaceti žen a jednoho muže s výsledkem nad očekávání. Nejinak tomu bude i tentokrát.

Post by: Tomáš Kaláb

Na terezínskou tryznu, která za účasti vrcholných představitelů české politické scény i velvyslanců válečných spojenců proběhla jednu květnovou neděli, se z Prostějova vypravila s pořádajícími členy Vlasteneckého sdružení antifašistů také početná skupina gymnazistů. Na dva tucty se jich sešlo z Gymnázia Jiřího Wolkera a Cyrilometodějského gymnázia.

Post by: Redakce

Takřka padesát spokojených žáků druhého stupně základní školy v ulici Dr. Horáka se vrátilo ze šestidenní poznávací exkurze do Londýna a jižní Anglie, kterou uspořádala škola ve spolupráci s brněnskou cestovní kanceláří.

Post by: Tomáš Kaláb

Významným dnem pro celou obec Ochoz nedaleko Konice byla uplynulá sobota 17. června. O pošmourném dopoledni místní sbor dobrovolných hasičů oslavil 130. výročí svého založení. A v rámci oslav se vždy sluší přidat něco mimořádného, co v životě obce nadlouho zůstane v paměti...

  • U Věžiček
  • Prostějov Cup 2017
  • Keltská noc
  • legendy
  • Finsys
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI „U DITTRICHŮ“

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Voda v přehradě je čistá.

Hodně lidí chtivých koupání netrpělivě čekalo na pondělní měření kvality vody v plumlovské nádrži. A hygienici všechny potěšili! V přehradě nejsou žádné sinice ani jiný „binec“ a voda tak dostala nejlepší možnou známku čistoty. Takže neváhejte a jděte si pořádně zaplavat.  

 

 
Bez uzávěrky

Naprostou ostudou skončilo hlasování zastupitelů o Závěrečném účtu města Prostějova za rok 2016, když Účetní závěrka nebyla schválena, přičemž chyběl jeden jediný hlas! Na Ministerstvu financí ČR nyní budou mít těžkou hlavu, očekávat se dá série kontrol na prostějovském magistrátu... 

Osobnost týdne

MARASD
25 marasd

V domácím prostředí na konickém festivalu „Legendy se vrací“ vystoupila nejen regionálně známá skupina. Rocková kapela vznikla v roce 1990 právě v Konici po rozpadu tehdejší legendární kapely Merkur. A že stále dokáže rozpálit své věrné fanoušky, předvedla i při sobotním koncertu.     

Číslo týdne

26+32

Uplynulou sobotu vyhasly na Prostějovsku životy dvou mladých mužů. Šestadvacetiletý naprosto bezproblémový mladík z Čehovic skočil v Bedihošti pod nákladní vlak a pár minut poté dvaatřicetiletý řidič narazil v Dětkovicích autem do stromu. Oba byli na místě mrtví. 

Výrok týdne

„NENECHÁM ZE

SEBE UŽ DĚLAT

ŽÁDNÝHO VOLA!“ 

Prostějovský zastupitel a náměstek hejtmana
František Jura byl hodně zklamán
z přístupu Jestřábů k řešení problematiky
mládežnického hokeje. A naštval se pořádně!.