Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Plesová sezóna je tady a s ní příležitost jít se přátelsky pobavit, setkat se s milými lidmi, ale také provětrat společenskou obuv, která na to již rok v našich skříních čeká. Je libo ples myslivecký, hasičský, sokolský, sportovní, maturitní či třeba maškarní? Prostějovský region nabízí celou paletu nejrůznější taneční zábavy, stačí si jen vybrat... Zapomínat bychom však neměli na správné společenské chování tedy etiketu, která zároveň vypovídá o našich osobnostech.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE Josefa Laufera měli tanečníci na Retro plese z osmdesátých let v plumlovském hotelu skutečně na dosah ruky. Známý herec a zpěvák, který letos v srpnu oslaví 78. narozeniny, přijel i se silným zánětem průdušek. A zážitek stál za to!

Post by: Zdeněk Vysloužil

FOTOGALERIE Tradiční ples Sokola Mostkovice proběhl opět v domáckém duchu. Gulášek, jednohubky, točené pivečko, to zkrátka k akcím tohoto druhu patří.

Post by: Redakce

DOTACE PRO DROBNÉ PODNIKATELE -  dne 17.1.2017 Místní akční skupina Prostějov venkov o.p.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1 Programu rozvoje venkova

Post by: Martin Zaoral

Láska je všude kolem nás. A je opravdu všude, stačí se jen umět dívat. Důkaz tohoto tvrzení nenajdete pouze v oblíbeném filmu Láska nebeská, o čemž svědčí i tato fotografie ze zasněženého Prostějova...

Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE Jako jeden z prvních plesů sezóny, oblíbený především mezi mládeží, se už tradičně koná Charitativní ples sdružení Pomáháme tancem. A Společenský dům byl o sobotním večeru opravdu zaplněný do poledního místečka.

Post by: Redakce

Většina z nás považuje sluch za samozřejmost a příliš se jím nezabývá. To ale neplatí o malém Honzíkovi Kubešovi z Prostějova, který byl ještě nedávno o většinu zvukových vjemů ochuzen. Díky příspěvku NADACE AGEL má však nyní k dispozici nová naslouchátka i zesilovač, pomocí kterého dnes již zřetelně slyší učitele ve škole, kamarády i rodiče. Na nákup naslouchátek a zesilovače SCOLA přispěla malému Honzíkovi nadace částkou dvacet tisíc korun.

Post by: Michal Kadlec

VIDEO+FOTOGALERIE V pivínském kulturním domě se uplynulou sobotu uskutečnil v pořadí již třináctý Obecní ples. Podle místních sice všude kolem aktuálně řádí chřipka, ale kde jinde „vypálit“ bacily?

Post by: Redakce

Masopust se vším, co k němu patří. To bude únorová akce v centru města. Přijdete? Rada města Prostějova schválila tuto novinku na svém úterním zasedání a tak to pravé masopustní veselí se bude konat na náměstí T. G. Masaryka již 4. února od deseti do šestnácti hodin. V plánu je i bohatý doprovodný program.

Post by: Michal Kadlec

Při pátečním Tradičním městském plese v Národním domě nemohla pochopitelně chybět bohatá tombola. Lehce to zašumělo v hlavním sále těsně poté, co byl jako výherce hlavní ceny vylosován mladý muž. Ten si s jemně zardělou tváří došel až k pódiu pro drahý obraz se sedící nahou ženou. „No, kam s ní? Tak samozřejmě do ložnice,“ nenechal nikoho na pochybách o dalším osudu vyhraného obrazu šťastný výherce tomboly. Jen aby pro jeho úmysl měla pochopení také manželka...

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...