Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.6.2018
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Tomáš Kaláb

U sobotních oslav postupu do druhé ligy nechyběl ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Po bezprostředních oslavách v kabině poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor.

Post by: Jiří Možný

O Josefu Křesalovi se již delší čas vědělo, že je velkou nadějí nejen prostějovské, ale i celé české lukostřelby, již v minulých letech patřil do užšího reprezentačního výběru a zúčastnil se i mezinárodních závodů. Až tolik tedy nepřekvapilo, že se hned při své premiérové juniorské sezóně stal českým šampionem této věkové kategorie, šokoval však o několik dní dříve, když se nedávný kadet vyhoupl na úplný vrchol i mezi muži. Student Reálného gymnázia poskytl Večerníku obsáhlejší rozhovor, v němž zavzpomínal na své začátky i na období, kdy chtěl s lukem seknout, přiblížil svou zažitou přípravu a představil i své plány do budoucna.

Post by: Tomáš Kaláb

Do Prostějova přišel coby světový šampión v malé kopané. Přišel do klubu, kde už působil a kam mu návrat v létě znemožnilo špatné načasování. Jan Koudelka (na snímku) si přestupem z Vyškova polepšil a v závěru sezóny se díky famózní formě stal nejlepším hráčem eskáčka.

Post by: Michal Kadlec

Současný ředitel Národního domu v Prostějově Jan Páleník převzal tuto funkci po Miroslavu Švancarovi na jaře roku 2007. Ještě předtím prožil krásné dva roky na zaoceánské lodi jako číšník. Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro Večerník, který rozebral současnou nákladnou rekonstrukci Národního domu, jeho „stěhování“ na prostějovské náměstí a zeptali jsme se i na jeho vstup do komunální politiky.

Post by: Redakce

Do Prostějova přijel Jiří Veselý s přáním nastartovat dosud špatně rozjetou sezónu a snem získat čtvrtý titul na domácích kurtech. Ani jedno se nepodařilo, vypadl už ve druhém kole. „Je to velké zklamání, především z předvedené hry. Rozhodně neměla potřebné parametry,“ přiznal v rozhovoru pro Večerník neúspěšný obhájce loňského vítězství.

Post by: Tomáš Kaláb

Ve V.I.P. prostorách fotbalového stadionu se Miroslav Černošek objevoval na jaře při domácích zápasech takřka pravidelně. I to svědčí o zájmu této velké postavy prostějovského sportu o konečný výsledek eskáčka. „Mám rád příběhy,“ svěřil se při osobním poděkování hráčům a realizačnímu týmu. Prostějovský fotbal i lidé kolem něj jeden takový žijí a vytvářejí...

Post by: Michal Kadlec

Jeho rajonem není dálnice, jak jsme zvyklí slýchat z jednoho německého akčního seriálu, ale prostějovský okrsek číslo pět. Strážník Městské policie Prostějov Jan Všetička má s pochůzkami napříč západní částí města bohaté zkušenosti. Denně řeší běžné problémy lidí, porušení veřejného pořádku či závady na komunikacích, černé skládky a spoustu dalších záležitostí. Vloni dokonce například dokázal zadržet osmnáct osob v celostátním pátrání!

Post by: Jiří Možný

Možná až překvapivě vysoko se v podzimní části vyšplhali fotbalisté Smržic. Nováček nejjižnější ze tří skupin, který strávil předešlý ročník v „béčku“ a zachraňoval se na Olomoucku až prakticky do posledního kola, tentokrát zabral již v první polovině ročníku a díky devatenácti nastřádaným bodům může vkročit do zbývajících dvanácti soubojů s pověstnou čistou hlavou. Uvědomuje si to i hrající sekretář oddílu a jedna z ikon mužstva Robin Kotlár, která se ujala podzimního ohlédnutí místo hlavního trenéra Petra Gottwalda.

Post by: Redakce

Nedávno proběhl patnáctý ročník Rallye Hamry, což je soutěž zásahových jednotek dobrovolných hasičů Olomouckého kraje. Vítězem se stalo družstvo zásahové jednotky JSDH města Plumlov. Podařilo se nám odchytit a vyzpovídat jejího velitele Ctibora Kocourka, který byl mimochodem nedávno oceněn za svou činnost celostátními orgány.

Post by: Jakub Čermák

Do sedmašedesáté minuty „piloval lajnu“, jak se ve fotbalové hantýrce říká. Ladislav Blaha (na snímku), krajní obránce Sokola Konice, nastoupil tradičně v základní sestavě týmu i ve finálovém boji o krajský pohár. K jeho přednostem kromě obranné činnosti patří i dobrá a velmi útočná hra dopředu, čímž pomáhá přečíslovat obranu soupeře na útočné polovině. Po středečním utkání se špatným koncem jej Večerník exkluzivně vyzpovídal.

Post by: Redakce

* Pane Švédo, jak se po PROMĚNĚ IMAGE cítíte? Splnili jsme vaše přání?
„Cítím se moc dobře, jsem v pohodě. Je opravdu vidět, že šaty dělají člověka. Navíc když to ještě dokáže někdo takto perfektně sladit. A když se k tomu přidá skvělý účes, tak je všechno super.“
* Co vás na celé proměně nejvíce překvapilo?
„Hlavně profesionální přístup celého kolektivu. Nadšený jsem byl ze všech částí proměny. Pak mě ještě také překvapil výraz mé manželky, to byl hezký pohled. Celý den jsem si užil a chtěl bych ještě jednou moc za všechno poděkovat.“
* Jak na vás reagovala rodina a známí?
„Reakce v mém okolí byly pozitivní. Všichni mě chválili, že je to super. Říkali, že jsem omládl o pár let, co víc si tedy přát.“ (smích)
* Co byste vzkázala čtenářkám Večerníku?
„Určitě můžu tuto zkušenost doporučit všem, kteří stojí o změnu své vizáže. Přihlaste se a užijete si skvělý den. Proměna vám dá nejen inspiraci, ale i nezapomenutelný zážitek. Byl jsem velmi spokojený a věřím, že budete i vy.“

Post by: Jakub Čermák

V nedělním derby patřil mezi ofenzivní opory týmu. Byl rychlý a dobře se zapojoval do kombinace. I díky jeho přispění domácí tým vybojoval výhru a bojuje tak o skvělé umístění v I.A třídě skupiny B, kde hraje Kostelec svoji první sezónu. Co si Matěj Klimeš (na snímku) myslí o zápasu a o fotbale v domácím klubu, se dozvíte v exkluzivním rozhovoru pro Večerník.

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne