Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Tomáš Kaláb

Hbitý štírek dorostenecké soutěže toho po přechodu do mužského fotbalu vzhledem k recidivujícím zraněním zatím příliš nepředvedl. Také kvůli hostování v Holici minulou sezónu. V pohárovém utkání dostal od trenéra příležitost předvést, že má na víc než jen posedávání na lavičce. Tady jsou jeho bezprostřední dojmy.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Historická událost. Snad nejmenší hráč na hřišti, navíc ortodoxní nehlavičkář trefil vyrovnání čelem! Vyhlášený hračička Tomáš Langr (na snímku) svou kuriózní trefou zavelel k obratu, který přinesl jeho Kostelci nakonec cenné tři body.

Post by: Redakce

V roce 2005 převzal v prostějovské hale Predrag Benáček ligový bronz a na dlouhou dobu se rozloučil s prostředím, v němž našel celou řadu přátel. Po dvanácti letech se vrací. V roli trenéra BK Olomoucko, tedy opět v pozici kormidelníka nováčka nejvyšší soutěže. „Stojíme na startovní čáře. Taková situace mě vždy lákala,“ tvrdí zkušený basketbalový odborník.

Post by: Bára Sedláčková
O nadstandardní fyzické připravenosti Lukáše Tyla nepochybuje nikdo. Prakticky bez pravidelného tréninku vydrží v plném tempu devadesát minut a osobní souboje s ním bolí každého soka, který se mu postaví do cesty. Navíc k tomu dokáže přidat i herní kvalitu, což jej řadí mezi vůbec nejkvalitnější hráče okresního přeboru.
Post by: Zdeněk Vysloužil
Jedním z největších letních úlovků hokejového Prostějova se stal útočník Tomáš Nouza. Borec, jenž oslaví na sklonku září pětatřicet let, se ve své kariéře prohnal extraligou, v níž odehrál na dvě stovky zápasů, největší renomé si ale udělal ve druhé nejvyšší soutěži. Ve své kariéře nastoupil do sedmi stovek zápasů a na svém kontě má téměř šest set kanadských bodů. Právě on by měl společně s Tomášem Divíškem vytvořit nejúdernější duo letošních Jestřábů.
Post by: Zdeněk Vysloužil
S kariérou muzikanta začínal v době, kdy byli na vrcholu slávy legendární Beatles. Z amatérské roviny se na začátku osmdesátých let minulého století posunul do profesionální dráhy, ještě za totalitního režimu hrál v kapele prodírající se zahraničím. Zažil vyprodané hotelové či jiné sály v Norsku, Švýcarsku, ale také v Dominikánské republice. Zdeněk Havel je muzikant, který se výrazným způsobem zapsal do prostějovského bigbítu.
Post by: Zdeněk Vysloužil

Jsou do něj vkládány největší naděje. Jezdec SKC TUFO Prostějov Wojciech Pszczolarski je aktuálním bronzovým medailistou z bodovacího závodu na mistrovství světa. Na prostějovském oválu ho však tradičně provází smůla v podobě těžkých pádů. Letos by chtěl skvělý polský cyklista tuto tradici přerušit a konečně si vychutnat slastné pocity vítězství i na domácí dráze. Nejvíce nadějí vkládá do bodovacího závodu, ale prosadit by se chtěl i v madisonu se svým parťákem Adrianem Teklinskim.

Post by: Marek Sonnevend

Stejně jako před startem letošního šampionátu Večerník vyzpovídal i po skončení World Junior Tennis Final 2017 kapitány obou reprezentačních výběrů České republiky, tentokrát v rámci zhodnocení celého turnaje. Šéf našich děvčat Lubomír Štych dovedl svěřenkyně ke čtvrté příčce, vůdce našich chlapců Jiří Kulich obsadil se svými ovečkami desátou pozici.

Post by: Marek Sonnevend

Na rozdíl od většiny svých klubových spoluhráček nebude Lucie Nová při zahájení přípravy volejbalistek VK AGEL na novou sezónu. Jednadvacetiletá smečařka se totiž chystá reprezentovat Českou republiku od 21. do 28. srpna na Světové letní univerziádě 2017 v Tchajwanu a Večerník d ní nejen o tomto tématu pořídil krátké interview.

Post by: Martin Pytela

Squash je v dnešní době sportem, jenž získává čím dál tím více na oblibě. Jednou z hráček, která míček, raketu a stěny využívá k deptání svých soupeřek již delší dobu, je Michaela Čepová, několikanásobná mistryně České republiky v různých věkových kategoriích. Tato teprve šestnáctiletá vycházející hvězda raketového sportu přidává do své sbírky pravidelně nové úspěchy, letos obsadila na mistrovství Evropy smíšených týmů do 19 let bronzovou příčku, na domácím šampionátu „sedmnáctiletých“ skončili Češi pátí. Nadějná prostějovská squashistka tak zdařile objíždí turnaje už po celém světě, a stejně jako na domácí půdě sbírá úspěch za úspěchem. Kam až to chce dotáhnout?

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...