Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Petr Kozák

Dny D a hodiny H jsou za dveřmi. Éterem létají nejrůznější předpovědi, průzkumy, odhady mísící se spekulacemi, jak to všechno vlastně dopadne. Je navíc jisté, že víkendové výsledky jsou jedna věc, povolební vyjednávání druhá. Už pošesté v novodobé historii voleb PROSTĚJOVSKÝ Večerník požádal o analýzu renomovaného politologa. O co půjde v nadcházejících volbách z pohledu nestranného muže, okomentoval v exkluzivním interview pro speciální přílohu vysokoškolský učitel a prorektor Vysoké školy CEVRO institut Ladislav Mrklas. I on vnímá, že vítězství zřejmě neunikne ANO 2011, jestli však „Babišovci“ budou skutečně vládnout, to už za „tutovku“ nevidí...

Post by: Redakce

Zatím trpělivě seděl na lavičce a čekal na větší příležitost. Srbský mladík Vladimir Petrović ji dostal trochu nečekaně v Líšni, když se uvolnil post podhrotového hráče. Přestože bojoval, do významnější příležitosti se nedostal. O zápase a dosavadních dojmech z Prostějova vyprávěl Večerníku v exkluzivním interview.

Post by: Redakce

O svůj třetí poslanecký mandát v řadě se bude v nadcházejících parlamentních volbách ucházet bývalý ředitel Zdravotnické záchranné služby v Prostějově Pavel Holík. Na kandidátce ČSSD za Olomoucký kraj figuruje na druhém místě.

Post by: Josef Popelka

Operoval na levé straně a především v první půli několikrát proháněl hostující zadáky. Nejdříve se Jiří Kalandřík (na snímku) snažil centry najít své spoluhráče, aby pak po jednom propadlém zůstal nikým neatakován a chladnokrevně poslal míč na vzdálenější tyč. Postaral se tak o úvodní branku. V posledních vteřinách měl ještě dobrý střelecký pokus, o centimetry ale minul levou tyč hostující svatyně.

Post by: Redakce

Prostějovský poslanec Pavel Holík (ČSSD) působí v Parlamentu České republiky už sedm let a nyní se uchází v pořadí už o třetí poslanecký mandát. Daleko dříve ale vstoupil do komunální politiky, zastupitelem statutárního města Prostějova je už od roku 2002. Byl také členem Rady města Prostějova a voliči jej rovněž v jednom volebním období vynesli svými hlasy do krajského zastupitelstva, stal se neuvolněným členem Rady Olomouckého kraje.

Post by: Redakce

Jedním z Prostějovanů, který má reálnou šanci na zvolení do Poslanecké sněmovny, je Petr Sokol. Nadějí je zejména pro voliče přející pravicovým hodnotám. Potřebuje k tomu ovšem preferenční hlasy z místního regionu. Položili jsme mu proto několik otázek, aby se představil voličům, přestože jej čtenáři Večerníku dobře znají z rubriky Sokolí oko.

Post by: Marek Sonnevend

Do Prostějova se vrátila po pěti letech na poslední chvíli, aby jako třetí blokařka kryla záda dvěma mladším parťačkám. Přesto Gabriela Kozmík (za svobodna Tomášeková) odehrála hned první soutěžní duel nové sezóny ve Šternberku celý v základní sestavě. Nemocná Veronika Trnková raději odpočívala a čtyřiatřicetiletá Gabika zvládla svou obnovenou premiéru v barvách VK solidně. Poté odpověděla Večerníku na pár otázek.

Post by: Redakce

Ne, ne, nejde o opravdový výslech, ale o palbu otázek na tělo, které jsme podrobili Prostějovana Petra Sokola. Ten kandiduje jako číslo 2 za občanské demokraty do Sněmovny. Jenže volby doslova klepou na dveře a politické rozhovory nejsou rozhodně nedostatkovým zbožím, takže jsme se rozhodli podívat se na něj z trochu jiného úhlu - více osobního...

Post by: Redakce

Po třech nepříjemných porážkách v řadě už hráči BK Olomoucko potřebovali nutně zvítězit a právě v tomto okamžiku ústřední rozehrávač Jan Močnik vytáhl zatím svůj nejlepší výkon v novém dresu. Byla ho plná palubovka, jakoby si důležitost zápasu vůbec nepřipouštěl a naopak si minuty na kurtu užíval. „Nervózní jsem nebyl,“ prohlásil po zápase Močnik.

Post by: Redakce

Nejlepší nahrávačka ze všech, co kdy ve VK Prostějov působily? Podle mínění většiny jednoznačně Kathleen Weiss. Zkušená dirigentka, jež s německou reprezentací získávala medaile na vrcholných turnajích, strávila v hanáckém klubu dvě výborné sezóny mezi lety 2014 a 2016, aby se teď po ročním intermezzu v Polsku zase vrátila. V její osobě má vékáčko garanci nadmíru schopné režisérky celé týmové hry. Navíc z Katy kouč Miroslav Čada udělal kapitánku.

 • supersektor
 • finsis
 • olympic
 • Pozvánka na box
 • koncert
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI „U RYBÁŘE“?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu