Dobré poledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Před pár týdny nejlepší český tenista Jiří Veselý (na snímku) prožíval po dlouhé době radostné sportovní okamžiky. Po více než pěti letech vyhrál turnaj na okruhu ATP, vrátil se do světové stovky a daviscupovému týmu pomohl k postupu na finálový turnaj v Madridu. Pandemie mu však záhy překazila další plány. Nucené volno tráví v Prostějově a maximum svého času věnuje rodině. „Dělám věci, na které v průběhu sezóny není čas. Současně sleduji celou situaci. Nevypadá to příliš nadějně. Je možné, že se letos už třeba vůbec nedostaneme na kurty,“ uvědomuje si realitu hráč TK Agrofert Prostějov.

Post by: Michal Kadlec

I na něm byla patrná únava, která v těchto dnech a týdnech provází všechny lékaře i ostatní zdravotnický personál. Místopředseda představenstva společnosti Středomoravská nemocniční MUDr. Jiří Ševčík (na snímku) přesto Večerníku před stanem s novým odběrovým místem u prostějovské nemocnice ochotně odpověděl na otázky spojené se současným režimem v tomto zdravotnickém zařízení. Zároveň potvrdil i nákazu pěti osob ze zdravotnického personálu infekčního oddělení včetně lékaře.

Post by: Marek Sonnevend

 Hlavní pozornost v případě prostějovských hokejistů je dlouhodobě upřena na samotné hráče, potažmo na hlavního kouče a sportovního manažera či případně na majitele klubu. A tak například asistent trenéra Ivo Peštuka (na snímku) trvale zůstává poněkud ve stínu těchto sledovanějších person, ačkoliv má toho v ledovém sportu za sebou spoustu včetně zajímavých úspěchů a u Jestřábů působí už čtvrtou sezónu. Proto jsme chtěli pomyslnou „anonymitu“ tohoto zkušeného muže trochu změnit a dát mu prostor vyjádřit své názory v obsáhlejším rozhovoru.

Post by: Marek Sonnevend

Ještě před čtvrtečním anulováním všech nižších házenkářských soutěží ČR 2019/2020 jsme krátce vyzpovídali trenéra mužů TJ Sokol Kostelec na Hané HK. Bývalý špičkový hráč a nyní kouč tamních házenkářů Milan Varhalík okomentoval aktuální situaci radikálně ovlivněnou pandemií koronaviru z hlediska sportovního i společenského.

Post by: Martin Zaoral

Říká se, že každá dívka má v sobě princeznu. Stoprocentně to platí o dvou prostějovských kamarádkách, jež se ve Šternberku poslední únorový den úspěšně zapojily do letošní soutěže Dívka roku. Čtrnáctiletá Klára Hrubá v krajském kole zvítězila, stejně mladá Vanessa Reiterová skončila bronzová. Obě krásky pak měly uplynulou sobotu bojovat v Praze o nejvyšší titul, avšak po vypuknutí pandemie je akce pochopitelně odložena na neurčito. S duem děvčat vám tak nyní přinášíme alespoň avizovaný dvojrozhovor, který se točil nejen kolem vlastní soutěže, ale dotkly jsme se i vážných zdravotních problémů, přes něž se jedné z nich podařilo překonat.

Post by: Tomáš Kaláb

Ve dvou variantách fotbalu, malém i velkém, toho prožil už hodně, taková situace jej ovšem stejně jako jeho spoluhráče z 1.SK Prostějov potkala poprvé. Pro Jana Koudelku (na snímku) se čas bez fotbalu obzvlášť vleče. Přitom si tento ofenzivní záložník musí dávat vzhledem ke svým chronickým potížím na koronavirus obzvláštní pozor.

Post by: Michal Kadlec

V první linii jako správný vůdce města. Primátor Prostějova František Jura (na snímku) nyní nejen řídí radnici a vydává další a další opatření související s nouzovým stavem v zemi, ale zapojuje se i do akcí na pomoc obyvatelům města, zdravotníkům, strážníkům. Zkrátka potřebným lidem. Během koronavirové epidemie říká, že na pomoc není zdaleka sám a je hrdý na své kolegy i na všechny občany, podnikatele a živnostníky, kteří se zapojují do nejrůznějších akcí. První muž Večerníku v dalším exkluzivním rozhovoru také popsal, jak během nouzového stavu probíhají jednání s ostatními zastupiteli.

Post by: Redakce

V průběhu loňského srpna během přípravy na nový ročník Kooperativa NBL pivot BK Olomoucko Michal Norwa (na snímku) připustil, že ročník 2019/2020 bude pro něj v pozici vrcholového sportovce poslední. A přál si, aby skončila ziskem medaile. To se nestalo, k bojům o konečné pořadí kvůli vyhlášené pandemii vůbec nedošlo. „Tak jsem si sezónu opravdu nepředstavoval,“ posteskl si Norwa.

Post by: Michal Sobecký

 Zpočátku nastupoval ve třetím útoku a nepočítalo se příliš s tím, že by měl Jestřáby vyloženě táhnout. Později ale předsezónní posila Jestřábů ukázala, co umí. Mladý útočník Petr Chlán (na snímku) se zejména ve druhé polovině sezóny 2019/2020 stal jednou z opor. Nahrával na góly, také je dokázal střílet a především každé střídání ukazoval, že mu nechybí šikovnost, dobré bruslení ani sebevědomí. A to i přesto, že velkou část z ročníku nestrávil po boku svého parťáka Kryštofa Ouřady, který s ním vyrůstal v Chomutově a s nímž na Hanou zamířil.

Post by: Michal Sobecký

Na pódiu působí opravdu energickým dojmem, ostatně její zpěv je stejného rázu. I díky tomu se jí daří získávat si publikum na všech možných akcích, ať už jsou to koncerty, plesy, soukromé akce, nebo třeba charitativního rázu. Zpěvačka a herečka Olga Lounová (na snímku) má zkušenosti se všemi typy akcí, přičemž řada z nich se koná také na Prostějovsku. Naposledy se představila například na prvním Městském plese v Kostelci na Hané, který se konal v únoru tohoto roku. A její vystoupení vzbudilo patřičný rozruch. Osmatřicetiletá umělkyně už má v zádech nemalé publikum, během posledních let se stala veřejně známou osobou. Kromě toho, že pro Večerník pochválila atmosféru a zorganizování kosteleckého plesu, se pak v následujícím rozhovoru vrátila nejen ke svým kariérním začátkům, ale třeba také k tématu svobody.

Post by: Marek Sonnevend

Pro vrcholové sportovce je současná situace, kdy kvůli pandemii koronaviru tráví každý většinu času zavřený doma, asi ještě mnohem těžší než pro nás ostatní. Zvyk každodenní fyzické zátěže byl náhle omezen, navíc nová přísnější opatření možnosti den za dnem ještě komplikují. Své o tom ví například kapitánka volejbalistek VK Prostějov Michaela Zatloukalová (na snímku), které předčasně skončila sezóna 2019/20 a s nastalými okolnostmi se snaží co nejlépe vyrovnat.

Post by: Michal Kadlec

 Uzavření kina Metro 70 přišlo zrovna v nejméně vhodnou dobu, sál tohoto zařízení totiž praskal denně ve švech. Nicméně jeho ředitelka Barbora Kucsa Prágerová (na snímku) tvrdé opatření v souvislosti s nebezpečím nákazy nového koronaviru bez výhrad akceptuje. Zároveň ale upozorňuje, že dlouhodobější uzavření může kinu přinést statisícové škody na tržbách.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.