Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Česká republika jako ráj zahraničních pracovníků. Nevěříte? Vždyť v Česku jich jsou zaměstnány statisíce. Nejčastěji jde o lidi ze Slovenska, dále také z Vietnamu či Ukrajiny. A právě z poslední jmenované země dorazila před lety také Inna Kovalchuk a to přímo na Hanou. Třiatřicetiletá žena žije a pracuje v Prostějově, přičemž se svým výběrem je spokojená. I když na růžích zpočátku neměla vždy ustláno, našla zde nakonec druhý domov.

Post by: Redakce

 Ve 29. kole Chance ligy odehráli Jestřábi na domácím ledě zápas s jihlavskou Duklou. Utkání dvou zklamaných celků, které si musí svoje místo v předkole paly-off ještě vybojovat, nabídlo opatrný hokej. Prostějov vedl, ale Jihlava dokázala dvakrát vyrovnat a zápas dospěl až do nájezdů. V nich byl domácí tým lepší, bere tak důležité dva body. Po utkání Večerník vyzpovídal brankáře Tomáše Štůralu (na snímku).

Post by: Michal Kadlec

Po celé uplynulé desetiletí se Prostějov v prestižním srovnávacím výzkumu umisťoval na předních příčkách v rámci Olomouckého kraje, vloni dokonce exceloval v celonárodním výzkumu. Na začátku listopadu pak získal ještě více významnější ocenění, když se stal krajským Městem pro byznys celého desetiletí! Srovnávací výzkum zhodnotil podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve třinácti krajských městech a obcích s rozšířenou působností Olomoucka právě za posledních deset let. Prostějov dlouhodobými výsledky jasně prokázal, že mu titul patří zaslouženě. Na toto téma s Večerníkem pohovořil první náměstek primátora satutárního města Prostějova Jiří Pospíšil (na snímku).

Post by: Marek Sonnevend

 Zatímco v extraligovém áčku VK jen paběrkuje, za druholigovou rezervu má pravidelné zápasové vytížení. Jednadvacetiletá blokařka Veronika Boudová (na snímku) absolvovala bez střídání také obě prestižní derby proti TJ OP a po výsledkově nepovedené premiéře městského střetu ji mrzely dvě porážky.

Post by: Martin Zaoral

Lidem v závěru života často stačí už jen zdánlivě málo, a přece strašně moc: aby u nich někdo byl. Přesto se to mnohým z nás nepoštěstí. Obětavých, kteří by tu byli pro druhé i v jejich těžkých chvílích, najdete mezi námi jen velice málo. Částečně za to může náš životní styl a potřeby, částečně naše hodnoty. I o tom jsme si povídali s Miroslavem Kalou (na snímku) v první části obsáhlého rozhovoru, kterou jste si mohli přečíst v předchozím čísle. V té druhé jsme se více zaměřili nejen na oddělení prostějovské péče, jehož je garantem, ale i na něj jako člověka. Jak se on sám coby někdejší neurochirurg dostal k péči o umírající? Nebylo by mu jako lékaři i člověku lépe například v porodnici? A jak to má se smířením s vlastní smrtelností?

Post by: Marek Sonnevend

 Klubová věrnost brazilské volejbalové ikony se slovenským pasem Solange Soares (na snímku) nebere konce. Byť od této sezóny už není součástí „A“-týmu žen VK Prostějov a naplno se přesunula výhradně k mládeži, ve vékáčku nadále pokračuje. A snaží se oddílové naděje i v ekonomicky skromnějších podmínkách vrátit mezi absolutní českou špičku. Navíc se během svého třináctého ročníku na Hané a více než tři léta od ukončení aktivní kariéry vrátila na hřiště jako plejerka prostějovského druholigového béčka.

Post by: Michal Sobecký

 Šest let jednání, spousta emocí, dokonce také jedna petice. A bývalý premiér Vladimír Špidla jako mediátor a krotitel emocí. To vše se váže ke snaze vybudovat z okolí reálného gymnázia, kde dříve býval židovský hřbitov, pietnější místo. Jak se zdá, nadace Kolel Damesek Eliezer společně s Federací židovských obcí má vyhráno. Před více než týdnem vznikla dohoda s magistrátem na úpravách prostoru i odhalení nového náhrobku rabína Horowitze. Tomu byla minulé pondělí přítomna i početná delegace města. Jak ale zdůrazňuje Tomáš Jelínek, zástupce organizace Kolel Damesek, z připomínky židovské minulosti města může těžit právě i město a jeho obyvatelé.

Post by: Redakce

 Pouze částečně je spokojený s úvodní fází sezóny trenér BK Olomoucko Predrag Benáček (na snímku). Měl radost z výhry v Pardubicích, úspěšný výsledek ale vymazaly tři domácí porážky a také ztráty v Ústí nad Labem a v Kolíně. „Naše umístnění odpovídá dlouhé absenci Javonte Douglase, který chyběl v sedmi zápasech,“ vysvětluje Benáček.

Post by: Michal Kadlec

 Tento pátek definitivně odstartuje bohatý program Prostějovské zimy, ovšem tisícům občanům, kteří navštívili kulturní a společenské dění nejen na náměstí T. G. Masaryka během Prostějovského léta, doznívají ještě dojmy z vydařeného průběhu tohoto seriálu. A právě u příležitosti střídání stráží jsme se rozhodli ještě naposledy ohlédnout za vším, co nám slunečné dny přinesly a v rámci exkluzivního rozhovoru vyzpovídali náměstkyni primátora statutárního města Prostějov Miladu Sokolovou (na snímku).

Post by: Redakce

Nelehkou sezónu prožívá s juniorkou trenér Michal Janeček, který je současně také sekretářem klubu. Operuje s omezeným kádrem, na němž se podepisuje nedostatek prostějovských odchovanců, kterému se výsledkově nedaří. Přesto chce se svými svěřenci, kterým už do mužů chybí jen kousíček, pořád dosáhnout co nejkvalitnějšího umístění. Ještě více by však tým rád stabilizoval.

Post by: Martin Zaoral

 Říká se, že na konci vše dobře dopadne. A jestli to nedopadlo dobře, pak to ještě není konec. Aby tomu tak skutečně bylo, o to se snaží i Miroslav Kala (na snímku). Elitní neurochirurg se před deseti lety stal primářem Hospice na Sv. Kopečku. Tehdy se začal věnovat pacientům, o nichž by mnozí z jeho kolegů prohlásili, že už jim nikdo pomoci nemůže. V tom pokračuje i poté, co loni v listopadu nastoupil do prostějovské nemocnice. „Pane docente, nebude vám vadit, když si vás vyfotím,“ ptala se jej před zahájením našeho interview jedna ze zaměstnankyň nemocnice. „Není problém, ale nebude vám vadit, že tak blbě vypadám?“ odpověděl pohotově vysoce kvalifikovan a uznávaný odborník, který tak odhalil i další stránku své renesanční povahy. Tu lze vystopovat v jeho četných knihách psaných s humorem a pochopením pro lidské radosti i trápení. Právě díky tomu nebyl rozhovor rozhodně smutný, přestože se vesměs točil kolem smrti a umírání. Vzhledem k jeho zajímavosti a rozsahu jsme se rozhodli rozdělit ho na dvě části. Dnes přinášíme tu první.

Post by: Redakce

Před sobotním 27. kolem s Benátkami nad Jizerou oznámili Jestřábi novou akvizici do útočných řad. Z Hradce Králové má čerstvě vyřízené střídavé starty čtyřiadvacetiletý Matej Paulovič (na snímku), který hned naskočil do sobotního zápasu. Slovenský reprezentant se při své premiéře u Hanáků uvedl velice dobře, když si zapsal hned dva kanadské body.

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.