Dobré ráno, dnes je středa 29.3.2017
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Vysvobození. Tímto slovem vystihl Marek Kaluža své rozhodnutí odejít v závěru loňského roku nejprve do brněnské Techniky a posléze se přesunout do dalšího druholigového klubu HC RT Torax Poruba. Třiadvacetiletý obránce se okamžitě zařadil mezi hlavní opory mužstva, které v základní části východní skupiny třetí nejvyšší domácí soutěže obsadilo druhé místo a rádo by na tuto vydařenou etapu zavázalo ve vyřazovací části. Za svůj individuální přínos se odchovanec prostějovského hokeje dočkal nominace pro zimní univerziádu a poprvé v životě mohl reprezentovat Českou republiku! Ve výběru se mimo jiné sešel s dalšími bývalými Jestřáby Davidem Zacharem a Filipem Švaříčkem, společně pak zůstali jen těsně pod stupni vítězů.

Post by: Michal Kadlec

Jak předesíláme na straně 3, Česká advokátní komora zamítla jako nedůvodnou opakovanou stížnost šestnáctiletého aktivisty Jakuba Čecha na advokáta Tomáše Kotryse. Ten měl jako právní zástupce prostějovského magistrátu lhát při soudním projednávání žaloby společnosti Prior na neplatnost smluv mezi městem a společností Manthellan, která chce v centru Prostějova stavět obchodní centrum. Co na to říká?

Post by: Marek Sonnevend

Na rozdíl od většiny spoluhráček se slovenské legionářce během aktuální sezóny vyhýbají větší výkonnostní výkyvy. Přesto ani blokařka VK AGEL Nina Herelová nenesla herní i výsledkovou krizi z přelomu února a března vůbec dobře. Teď se naopak může společně s parťačkami radovat z výkonnostního růstu, díky kterému prostějovské družstvo předčilo v sobotu Ostravu 3:0. Třiadvacetiletá středová plejerka k tomu přispěla devíti body vesměs útokem, kde kralovala úspěšností pětasedmdesáti procent.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Byla nepřehlédnutelnou postavou ženského fotbalového derby mezi Mostkovicemi a Kostelcem. Ve středu zálohy dřela do úmoru, schytala spoustu ran, přesto stále hnala své spoluhráčky vpřed. Solange Soares (na snímku) však musela po utkání trávit pocit porážky, který z duše nenávidí...

Post by: Zdeněk Vysloužil

Pouhých šest bodů ztratili za celou podzimní část fotbalisté FC Kostelec na Hané. „A“-tým vedený Jaroslavem Klimešem (na snímku) se tak úspěšně aklimatizoval v „B“ skupině I.B třídy, kam se v létě přesunul z jižnějšího „áčka“. Od úvodní výhry 8:2 nad Velkou Bystřicí se usadil na čele a nyní přezimuje na prvním místě s náskokem plných šesti bodů. Hráči excelovali v útoku i obraně, kde si drží průměr jedné obdržené branky na zápas, do jarní části tak půjdou s touhou udržet současnou pozici a zůstat na čele soutěže.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Pouhých šest bodů ztratili za celou podzimní část fotbalisté FC Kostelec na Hané. „A“-tým vedený Jaroslavem Klimešem (na snímku) se tak úspěšně aklimatizoval v „B“ skupině I.B třídy, kam se v létě přesunul z jižnějšího „áčka“. Od úvodní výhry 8:2 nad Velkou Bystřicí se usadil na čele a nyní přezimuje na prvním místě s náskokem plných šesti bodů. Hráči excelovali v útoku i obraně, kde si drží průměr jedné obdržené branky na zápas, do jarní části tak půjdou s touhou udržet současnou pozici a zůstat na čele soutěže.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Jediná plnohodnotná výhra, další tři zápasy s alespoň nějakým bodovým ziskem a poté už jen samé porážky. Nezamyslické Hané se úvodní půlrok sezóny 2016/2017 nevydařil a hlavní kouč Drahomír Crhan (na snímku) tak nemůže být s dosavadním vystoupením v „A“ skupině I.B třídy Olomouckého KFS spokojen. Jím vedené mužstvo se podzimní částí spíše protrápilo a bude muset výrazně přidat, aby se v krajské kopané udrželo i pro následující ročník.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Jdou nahoru. Z pozice věčného otloukánka se převtělují do role postrachu favoritů. Mostkovický ženský výběr jde vpřed pomalými, ale cílevědomými krůčky. Od prvopočátku ženského fotbalu je hlavním trenérem Jaroslav Karafiát (na snímku), který si tuto roli nemůže vynachválit. Tento místní patriot pracuje s náctiletými hráčkami rád, neboť podle něj mají úplně jiný přístup než chlapi. „To se nedá vůbec srovnávat. Holky fotbalem žijí,“ zmínil v minulosti Karafiát a jal se odpovídat na otázky Večerníku.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Byl to jeho zápas. Vzhledem k situaci dostal mladičký Lukáš Varhalík šanci v základu, kterou uchopil za pačesy. Kostelecký odchovanec, jenž nastupuje i za dorost Velké Bystřice, byl hlavní postavou nedělního souboje „A“-týmu s Telnicí, když nasázel sedm branek. „V sedmnácti letech předvedl opravdu super výkon,“ chválil ho trenér Jiří Grepl.

Post by: Michal Kadlec

Ředitelem Muzea a Galerie v Prostějově je už bezmála dva a půl roku. O Danielu Zádrapovi se v minulých dnech hovořilo i na tiskové konferenci rady města, kdy konšelé oznámili jeho rezignaci na člena kulturní komise. Večerník si jej tedy přizval k aktuálnímu interview a zajímalo nás také, jak jeto s novou kavárnou, kterou po nástupu do funkce...

 • Pozvánka basket
 • caje
 • konstrukta
 • berani
 • U vezicek
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Kdo by podle vás měl provozovat "A"-tým prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Hokej v Prostějově zůstane

Dnes už bývalý předseda LHK Jestřábi spolek, který vlastní hokejovou licenci na WSM ligu, Michal Tomiga prozradil, že se jedná o dalším dvouletém pronájmu práv na druhou nejvyšší soutěž Jaroslavu Luňákovi. Ten tak bude mít další možnost vybojovat pro Jestřáby slibovanou extraligu...

 

 

 

Tajné zločiny

Přestože se to na sociálních sítích stále více množí zveřejňováním událostí přiotrávených psů, policisté žádný případ neevidují. A to i přesto, že se jedná o konkrétní místa činů. Připadá vám normální, že někdo protiprávní jednání raději napíše na Facebook, než aby šel na policii? Nám tedy ne...
Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

MILOŠ ZEMAN prezident

 

 Prezident České republiky věnoval třetí den návštěvy Olomouckého kraje Prostějovsku. Nejdříve zamířil do městských kasáren k elitní vojenské jednotce, poté spěchal i s Ovčáčkem do Konice. Hlava státu ve svých verbálních projevech nepřekvapila, novináři už to však nějak přežijí... 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

26

Neuvěřitelné! Středeční jednání zastupitelstva Držovic čítalo šestadvacet projednávaných bodů, což trvalo také rovných šestadvacet minut! Prostějovští radní se tak nyní chtějí s kolegy ze sousedství poradit, jak se takové „rychlovky“ dělají...Výrok týdne

„„JÁ JSEM ZA ŠKOLU NIKDY NECHODIL. OPRAVDU NE!“. 

První náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer se při vyhlášení nejlepších
učitelů roku 2016 bránil nečekané otázce moderátora Aleše Procházky....