Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Poslední říjnový den loňského roku byl donucen rezignovat na post člena Rady statutárního města Prostějova. V pořadí už druhý průšvih s daněmi tak neustál. Musel skončit i jako předseda školské rady na Obchodní akademii v Prostějově, odvolán byl i z několika organizací řízených radnicí. Člen Komunistické strany Čech a Moravy Josef Augustin je totiž znovu vyšetřován policií, přesto stále zůstává prostějovským zastupitelem, v jehož lavicích sedí už od roku 1981, což je vůbec nejdelší působení v celé historii města. Už vloni se však na něj slétla média a nenechala na něm nit suchou skrz jeho přístup k daňovým povinnostem. Jak to prozatím dopadlo, víte. Jedinému médii PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku nyní doktor práv poskytl rozhovor, ve kterém svoji chybu vysvětluje. A nejenom to...

Post by: Redakce

První sezónu kroutí ve druhé nejvyšší domácí soutěži mladé naděje prostějovského basketbalu. Tým BCM Orli Prostějov si hledá v první lize své místo a hlavní ambicí je záchrana. Přesto již odehrál celou řadu kvalitních zápasů, což je z pohledu budoucnosti tohoto sportu ve městě povzbudivé. „Je skvělé, že kluci, kteří odcházejí z dorosteneckých kategorií, mají možnost tímto způsobem přecházet mezi muže,“ těší trenéra Petera Bálinta.

Post by: Tomáš Kaláb

V profesionální soutěži má na svém kontě sice pouhých šest zápasů, v dresu Znojma ale odchytal téměř celou druhou polovinu podzimu proti takovým soupeřům, jako jsou Sigma Olomouc nebo Viktoria Žižkov. Jedenadvacetiletý odchovanec Zbrojovky by se teď rád prosadil na Hané.

Post by: Marek Sonnevend

Žádná z prostějovských volejbalistek nezahrála v sobotním thrilleru proti Olomouci vyloženě dobře, všechny střídaly lepší okamžiky se špatnými. Platilo to rovněž pro první nahrávačku vékáčka Mareike Hindriksen, jež přesto dokázala v rozhodujících momentech zabrat a podílet se na bolestivě ubojovaném vítězství. Po šťastném závěru se kapitánka Agelek rozpovídala jak o samotném derby, tak o těšení se na evropskou konfrontaci se soupeřem, kterého dobře zná.

Post by: Marek Sonnevend

Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet, panovala ve středečním večeru na prostějovském zimním stadiónu u hokejistů místního LHK. Ti právě rupli 2:5 s Jihlavou, ještě víc prohloubili svou krizi a naštvali jak fanoušky, tak sami sebe. Nejlepší hráč Jestřábů v daném střetnutí i za poslední období Martin Novák přesto neodmítl rozhovor, jenž byl ze strany produktivního útočníka sympaticky kritický i otevřený...

Post by: Tomáš Kaláb

První novou tváří prostějovské kabiny je dvaadvacetiletý obránce olomoucké Sigmy Matěj Hýbl. V aktuálně posledním celku Fortuna národní ligy by měl hostovat do konce jarní sezóny. Hned po prvním tréninku poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Strávil v Konici časy dobré i zlé. Vysoký stoper s přirozenou autoritou Radek Řehák (na snímku) se postupně z vůdčí postavy celého týmu logicky převtělil do pozice hrajícího kouče. Jako aktivní hráč prožil divizní časy, následný sešup do krajského přeboru a v posledním období působení v I.A třídě. Vinou těžkého zranění kolene se v podzimní části už na hřišti neobjevoval a stal se oficiálním trenérem. Současné postavení Konice na chvostu tabulky ho samozřejmě netěší, kvůli rodině se rozhodl skončit. Je ale přesvědčen o tom, že jeho, dnes už bývalí, svěřenci nesestoupí.

Post by: Martin Zaoral

Je nejúspěšnější blogerkou z prostějovského regionu. Pohledná a sympatická Tereza Furiel vyrůstala v Plumlově, avšak v současné době žije v norském Oslu. Deník si začala pravidelně psát v jedenácti, na internetu souvisle publikuje od svých sedmnácti let. Její blog nazvaný Sweet Melange čili Sladká všehochuť sleduje jen na Facebooku tři a půl tisíce lidí. Nedávno byla již podruhé nominovaná do prestižní ankety Blogerka roku. A přestože žádnou cenu nezískala, byl to dobrý odrazový můstek pro rozhovor s touto křehce působící mladou ženou, pro kterou se psaní, fotografování a originální přemýšlení o jídle, světě, druhých lidech i jí samé stalo nedílnou součástí jejího života.

Post by: Marek Sonnevend

Slovenská blokařka VK si přeje pokračování vítězné jízdy v českých soutěžích a postup v evropském poháru CEV Cup. Mezi svátky prodělala nemoc a sotva se jakž takž vyléčila, hned se musela vyrovnat s další nepříjemností. Přátelský mač v Olomouci provázela extrémně nízká teplota. A všechny přítomné volejbalistky včetně Agelky Niny Herelové musely komplikované podmínky nějak přebojovat. Slovenské blokařky VK Prostějov se Večerník bezprostředně po skončení remízového duelu zeptal, jaké to bylo.

Post by: Marek Sonnevend

Kapitáne, kam s tou lodí? Prostějovská hokejová bárka se dál nejistě kymácí neklidnými vodami prvoligové soutěže a hanáckému osazenstvu zvolna se potápějící lodi nevychází skoro nic, aby zase nabrala vyšší rychlost i správný směr. Snahu nelze upřít nikomu včetně Matouše Venkrbce, jenže výsledkově to zatím k ničemu nevede. Hráčský vůdce týmu přišel po sobotní prohře s pražskou Slavií otevřeně promluvit o současné situaci.

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...