Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Nejmenší regionální obcí, která má zastoupení v I.B třídě, je Jesenec. V součtu se Dzbelem, kde se nachází hřiště tamějších fotbalistů, mají tyto dvě vesnice pod šest set obyvatel, i přesto se tu v jednu chvíli hrálo téměř o postup do krajského přeboru. A nyní místní SK opět patří ke špici své soutěže, když přezimovává na velice solidní čtvrté příčce. Díky širokému kádru se navzdory vysokému počtu zranění mohl věnovat lodivod Petr Tichý (na snímku) čistě trénování a nedošlo tak na jeho návrat na hřiště, jako tomu bylo o pár měsíců dřív.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Premiéra jako hrom. Pověst o tom, že Kostelec pro jarní část ulovil velkou rybu, nelhala. Juniorský reprezentant a stabilní člen extraligového kádru Zubří Filip Dořičák se uvedl parádně. Ve vstupním duelu jara s Bohunicemi nasázel devět branek, a to z křídla! Jeho největší předností je skvělý výskok a tzv. zlatá ruka. Oba gólmani Bohunic by mohli vyprávět…

Post by: Aneta Křížová
FOTOGALERIE  

* Milane, jak se po PROMĚNĚ IMAGE cítíte?

„Po dlouhé době můžu říct, že vypadám jako člověk. (smích) A myslím, že z výrazu obličeje mé manželky je patrné, že jsem jí udělal radost. Což byl cíl a jsem rád, že se naplnil. Ostatní byl bonus pro mě, jelikož jsem se u všeho náramně bavil. Musím pochválit spolupráci všech, co se o mě starali, cítil jsem se fakt mimořádně dobře.“ (úsměv)
Post by: Redakce

V létě přišel do Prostějova pivot Marek Souček, který měl za sebou roční herní pauzu. Po sedmi měsících už vedl hanácké basketbalisty jako kapitán do pohárových zápasů. „Něco takového mě absolutně nenapadlo. Nejsem žádný vůdcovský typ,“ přiznal podkošový basketbalista.

Post by: Tomáš Kaláb

Poslední z vizitek nových hráčů, které prostějovský 1.SK testuje během probíhající zimní přípravy, je věnována záložníkovi Janu Hladíkovi. Odchovanec Znojma hrál zatím pouze za olomouckou Sigmu, jeho prioritou je ale herní praxe v druhé lize. V jarní části by Prostějovu rád pomohl.

Post by: Michal Kadlec

Od září 2015 už není primátorem města, jako zastupitel ale zůstal zodpovědný například za chod Městské policie Prostějov. Dlouhá léta strážil radniční pokladnu a hospodaření města dotáhl až k nejlepšímu ratingovému hodnocení v rámci celé České republiky. Přesto je Miroslav Pišťák i nadále terčem kritiky ze strany určité skupiny lidí, kteří na členovi ČSSD dlouhodobě nenechávají žádnou nitku suchou. Večerník zajímalo, jak se s tvrdými ataky na svoji osobu vyrovnává.

Post by: Marek Sonnevend

Úplně poprvé během svého dlouhého působení ve VK AGEL strávila Julie Kovářová většinu soutěžního duelu na lavičce. Kouč zvolil proti Přerovu odpočinek většiny opor a na liberu dostala prostor mladá Tereza Slavíková, tudíž zkušená tahounka měla příležitost sledovat hru prostějovského družstva zvenčí. Po skončení derby se Večerník s defenzivní specialistkou podrobně ohlédl nejen za sobotním utkáním, ale i za nevydařenou bitvou evropského CEV Cupu ve Stuttgartu.

Post by: Martin Zaoral

Šestašedesátiletý Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel oděvní firmy Koutný, se stal jedenáctým držitelem krajského titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje (čtěte na straně 29 dnešního vydání - pozn.red.). Porota ocenila zejména důraz vítězné firmy na rodinné podnikání v tradičním oboru. Při této příležitosti poskytl Večerníku interview, v němž mimo jiné odhalil, jak pevně je majitel úspěšné firmy spjat s tradicí výroby oděvů v Prostějově...

Post by: Redakce

Museli vyhrát, jinak by ztráceli už 0:2 na zápasy a v Přerově čelili dvěma postupovým mečbolům nenáviděného soka. Což by znamenalo dost složitě řešitelnou situaci. Jestřábi však nic takového nepřipustili a v pátečním druhém souboji série předkola prvoligového play-off Zubry porazili 4:2, přičemž je za důležitým triumfem nasměroval vedoucí trefou útočník Lukáš Žálčík.

Post by: Redakce

Snad nejznámější český komik současnosti Zdeněk Izer hledá inspiraci naprosto všude kolem sebe s výjimkou internetu. Padesátiletý bavič, který je původním povoláním automechanik, se ke komice dostal už v dětství. V dnešní době, kdy má za sebou řadu vystoupení v různých televizních pořadech, není asi nikdo, kdo by jej neznal. Ostatně při jeho představeních se v sálech schází diváci všech věkových kategorií v rozmezí od deseti až do devadesáti let.

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem