Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Dlouhá léta byl neodmyslitelnou součástí a jedním z nejlepších útočníků prostějovských Jestřábů. Exkapitán místních hokejistů Lukáš Duba sice svoji bohatou kariéru už pověsil na hřebík, u týmu ale zůstal, když se stal kustodem prvoligového LHK Jestřábi Prostějov. Zároveň však hýří i dalšími aktivitami, společně s kolegou Zdeňkem Hořavou připravuje velkolepý „hokejový“ turnaj v malé kopané v Kostelci na Hané. Zvědaví jsme byli nejen na blížící se akci, ale i na hokejový život po kariéře.

Post by: Marek Sonnevend

Z pozice střední spojky se snažil především tvořit útočnou hru svého týmu, občas i sám zakončil, vzadu tradičně tvrdil obrannou muziku. Leč všechno marné. Ani bojovný výkon Filipa Mikulky nepomohl prostějovským házenkářům k úspěchu v derby, jež proti Kostelci projeli na vlastní palubovce jasně o osm branek. Po utkání poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor.

Post by: Marek Sonnevend

Říká se, že kapitán opouští potápějící se loď jako poslední. V případě mužstva prostějovských nohejbalistů to v sobotu symbolicky platilo, když hráčský lídr Sokola I Jan Valenta suverénně nejlepším výkonem ze všech Hanáků vytvářel protivníkům z Čakovic B statečný odpor. V rozklížené sestavě plné absencí to však bylo logicky málo a domácí podlehli hladce 1:6. Po třetí porážce v sezóně odpověděl Večerníku na několik otázek.

Post by: Martin Zaoral

Před deseti lety končilo na našich učilištích téměř dvacet tisíc absolventů ročně, loni jich bylo pouze 11 331. Výrazně také klesá přirozená manuální zručnost školáků. Na druhou stranu se každoroční pokles počtu učňů po letech konečně zastavil. Napomáhá tomu i spolupráce škol s firmami stejně jako finanční stipendia od Olomouckého kraje. O celé záležitosti Večerník hovořil s ředitelem SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Petrem Čížkem.

Post by: Tomáš Kaláb

Loni v jarní sezóně oblékal dres Prostějova. Předvedl se naplno v jediném utkání, kdy eskáčko doma porazilo Viktorku Žižkov a právě Jan Hladík vstřelil oba góly. Podzimní část probíhajícího ročníku následně strávil v dresu druholigového Znojma, ale na jaře se objevil opět na třetiligových trávnících. Angažoval jej Uničov.

Post by: Martin Zaoral

V minulém čísle přinesl Večerník reportáž z oslavy 90. narozenin Prostějovanky Boženy Hrudové, která proběhla v držovickém Penzionu Alberta. Jak jsme informovali, byla to velkolepá událost, přijely dokonce i obě dcery z Kanady. A významné jubileum určitě stojí za ohlédnutí. S rozvernou dámou, které rozhodně nechybí smysl pro humor, se o jejím zajímavém a pestrém životě povídalo jedna radost.

Post by: Tomáš Kaláb

Po zranění a nemoci se Martin Hirsch začíná pomalu dostávat do provozní teploty. Zatím sice jen střídá, jenže v Mohelnici by mu jeho střeleckou produktivitu mohl leckterý útočník závidět. Jak prožil další vítězství eskáka, jsme zjišťovali v exkluzivním rozhovoru.

Post by: Martin Zaoral

Ve čtvrtek 22. března se v Českých Budějovicích uskutečnil 17. ročník Celostátní soutěže v projektování pozemních staveb „Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“, které se zúčastnilo celkem jednapadesát soutěžících ze sedmadvaceti škol. Prostějov reprezentovali student 4. ročníku SOŠ Průmyslové a SOU strojírenského David Rozehnal a student 3. ročníku téže školy Ondřej Laník. Zatímco druhý jmenovaný v konkurenci starších a zkušenějších soutěžících získal skvělé 9. místo, výjimečně talentovaný i cílevědomý David Rozehnal celou soutěž ovládl. Následně se pak ocitl v rámci exkluzivního rozhovoru pod palbou otázek PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Post by: Marek Sonnevend

Derby mu sedlo takřka dokonale. Brankář kosteleckých házenkářů Pavel Navrátil absolvoval skoro celý prestižní duel v Prostějově a vystřihl mnoho povedených zákroků, rivala vychytal v obou poločasech na jedenáct gólů. Dohromady jich tudíž inkasoval jen dvaadvacet a svým kvalitním výkonem notně přispěl k jasnému triumfu rozdílem osmi tref. V pozápasovém rozhovoru pro Večerník jen zářil.

Post by: Tomáš Kaláb

Pro Lukáše Hapala byl zápas v Mohelnici hodně specifický, vždyť tam ještě minulou sezónu hrával. Tentokrát ovšem přijel v dresu lídra tabulky a svému bývalému klubu zrovna nepomohl. Nahrál totiž na rozhodující druhou branku.

Post by: Marek Sonnevend

Je suverénně nejčastěji bodující hráčkou tohoto extraligového ročníku, což má svou logiku, když Helena Horká (na snímku) plní coby univerzálka VK Prostějov roli ústřední tahounky celé ofenzivy devítinásobných mistryň republiky. Hanácké volejbalistky teď hladce postoupily do desátého finále v řadě za sebou, na čemž měla ostřílená harcovnice tradičně výraznou zásluhu. Sice ne propastně, ale přece jen se stala jedničkou mezi skórujícími hráčkami v celé semifinálové sérii proti KP Brno.

Post by: Petr Kozák

Už třetí týden pokračuje letošní blokové čištění města. A jako každý rok, tak i letos pokračují problémy s nesvědomitými provozovateli vozidel. Přestože zóna čištění je vždy v daných lokalitách Prostějova perfektně vyznačena přenosnými dopravními značkami, mnozí řidiči neuznají za nutné si svá auta přeparkovat. Riskují tím ale výrazné pokuty. A to mají štěstí, že magistrát stále nenašel „odvahu“ překážející vozidla odtahovat. O této problematice si Večerník povídal s Liborem Šebestíkem, zástupcem velitele Městské policie Prostějov.

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.