Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Takového chlapa by určitě chtěla mnohá z žen jen pro sebe. Zbohatl díky své práci a činorodosti, je s ním sranda, a navíc doma vaří s láskou. Za neobyčejnou popularitou šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (na snímku) stojí zejména vtipné „hlášky“ z pořadu TV Prima Ano, šéfe!, na který volně navázal v odlišné show Rozpal to, šéfe! O tom, že suverénní vystupování je u něj podpořeno skutečným umem, se mohli přesvědčit všichni, kteří poslední květnový den zavítali do hotelu Plumlov. Na jeho „cooking show“ byly jen samé nadšené ohlasy. Při této příležitosti vznikl i tento náš rozhovor, který se točil nejen kolem jídla.

Post by: Marek Sonnevend

 Hodně nabitý je závěr první poloviny letošní sezóny pro prostějovský nohejbal. Poslední prvoligové duely mužů Sokola I před letní přestávkou doplňují nadcházející dva turnaje na kurtu u sokolovny na Skálově náměstí, které proběhnou v tomto týdnu. Po triumfu 6:1 nad Českými Budějovicemi promluvil na všechna daná témata trenér TJ Richard Beneš (na snímku se svými svěřenci vlevo), který nám navíc prozradil jednu žhavou novinku.

Post by: Redakce

 Další potřebnou porci zkušeností získal na turnaji MONETA Czech Open Jiří Lehečka (na snímku), sedmnáctiletý talent českého tenisu. V deblu si zahrál finále, v preferované dvouhře uhrál kolo a také ve druhém utkání s nasazeným Kolumbijcem Galanem naznačil své schopnosti. „Úplně spokojený nejsem, soupeř v singlu byl hratelný,“ hodnotil turnaj Lehečka.

Post by: Michal Kadlec

 Na magistrátu se dají očekávat výrazné změny ve vedoucích pozicích. Na svůj post podle slov primátora Františka Jury (na snímku) rezignovala dlouholetá vedoucí odboru kanceláře primátora Jaroslava Tatarkovičová. A k tomu všemu radní vyhlásili konkurz na obsazení dalších dvou postů, které mají posílit kvalitu práce magistrátu.

Post by: Michal Sobecký

 Byl u řady šancí i mnoha akcí, které volaly po gólech. Úspěchu v podobě branky se však nedočkal. Nakonec se musel spokojit s tím týmovým. Nicméně to Tomáši Fialkovi (na snímku) stačilo. A i některé spálené šance bral s rezervou. Měl za sebou zápas plný aktivity a hlavně věděl, že po něm, ať dopadne jakkoli, může se spoluhráči slavit.

Post by: Redakce

 V březnu letošního roku se stal historicky druhým předsedou SK Prostějov 1913. Marek Černošek (na snímku) nahradil v čele mládežnického klubu Milana Sedla, který ve funkci skončil na vlastní žádost. Někdejší obránce pražské Sparty, Litvínova, Kladna, Karlových Varů, Vítkovic či Olomouce a dvojnásobný vítěz extraligy nyní řeší třeba vytouženou stavbu nového zázemí Víceúčelové haly-zimního stadionu určeného pro mládež. Skončenou sezónu hodnotí jako úspěšnou, v té následující se chce více angažovat nejen z pozice šéfa, ale i jako trenér, lépe řečeno asistent hlavních trenérů. „S dorostem i juniorkou budu dělat tréninky speciálně pro obránce, protože jsem přesvědčený, že to klukům chybí. Rád bych jim předal nějaké zkušenosti,“ objasnil svou roli u dvou nejstarších mládežnických kategorií eskáčka prostějovský rodák a devítinásobný reprezentant České republiky.

Post by: Michal Sobecký

 S takovým bojem o udržení nikdo nepočítal. Věci se měly před víkendem jasně: Nezamyslice musí vyhrát a doufat v zaváhání soupeřů. A skutečně byl tým z jihu Prostějovska v sobotním mači stoprocentní. Ovšem zápas ovládl bez boje, Vrahovice totiž vůbec nepřijely. Zápas tak skončil dřív, než začal. I když na oslavy je podle trenéra domácích Vlastimila Michlíčka ještě příliš brzo, jedna na jejich kolbišti už proběhla. „Pedseda klubu měl svatbu,“ prozradil kouč.

Post by: Michal Sobecký

Těžké časy tento i příští rok nastanou řidičům v Prostějově. Proč? V plánu je hned několik objížděk na důležitých komunikacích. Jednou z nich je také estakáda Haná, most, který na východní straně města pomáhá dálnici D 46 překlenout Prostějov. Právě dálniční most se dostal pod drobnohled Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). A vlastně celé veřejnosti. Loni totiž řidiče pod ním chránily sítě, začala opadávat římsa z mostní konstrukce. Tomu by do budoucna měl být konec – ŘSD plánuje rozsáhlou opravu. Řidiči tak budou muset zapnout trpělivost na nejvyšší úroveň. Na otázky Večerníku odpovídal mluvčí ŘSD Jan Studecký (na snímku).

Post by: Redakce

 Všechno hezké jednou končí, zpívá se v jedné písničce. A to je právě případ prostějovského angažmá Josefa Pančocháře (na snímku). Ten je sice odkojený olomouckou Sigmou, ale v Prostějově se za téměř sedm let působení stal tak trochu inventářem. Logicky i díky tomu, že se s klubem maximálně identifikoval a kopal za něj i srdcem. Došel ovšem do bodu, kdy na této úrovni už fotbal se svými dalšími aktivitami nezvládne. Rozhovor je proto svým způsobem hráčovo vyznání.

Post by: Michal Sobecký

Z malé akce se díky organizačnímu umu a nadšení stala velká událost. A na začátku byl přitom pouze nápad dvou mužů Zdeňka Hořavy a Lukáše Duby o tom uspořádat fotbalové klání pro hokejisty. Výsledek? V prvním ročníku účast deseti týmů, přičemž na kosteleckém hřišti se loni 23. června proháněly hvězdy jako Radek Faksa, Petr Čáslava či fotbalisté Jan Berger a Lukáš Zelenka. Letošek by neměl být jiný. Na Hořava Cup se chystá například fotbalový mistr Evropy z Bělehradu v roce 1976 Antonín Panenka. Na co se můžou účastníci i sportovní nadšenci v polovině června těšit, jsme se zeptali jednoho z hlavních organizátorů akce Zdeňka Hořavy.

Post by: Michal Sobecký

 Současný senátor, bývalý kandidát na prezidenta a exředitel Akademie věd ČR. Takových i mnoha dalších rolí už se ve svém životě ujal Jiří Drahoš (na snímku). Aktuálně je také tento vědec a zároveň politik představitelem spolku Společně pro Česko. A ač to někteří prorokovali, z veřejného dění po prezidentských volbách nezmizel. Ba právě naopak. Jiří Drahoš je trvalým pozorovatelem společenského a politického dění. Jak ho nyní hodnotí? Hodlá znovu kandidovat na prezidenta? A jaký je jeho postoj k Evropské unii a její případné změně? I na tyto otázky odpovídal při své nedávné návštěvě Prostějova, o níž Večerník informoval v jednom z květnových čísel.

Post by: Marek Sonnevend

K zajímavé hráčské výměně formou hostování mezi nohejbalisty Prostějova a Modřic došlo před letošní sezónou, kdy na jih Moravy zamířil talentovaný mladík Jan Matkulčík a opačným směrem na Hanou také hodně nadějný teenager Tomáš Svoboda. Druhý jmenovaný okamžitě zapadl do soudržného kolektivu Sokola I, v každém prvoligovém střetnutí pravidelně boduje. Sobotní bitva s Českým Brodem mu výsledkově tolik nevyšla, nicméně i on měl svůj podíl na smírném rezultátu 5:5.

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad