Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.6.2017
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Zdeněk Vysloužil

Premiéra jako hrom. Vítěz jarní části Roman Cibulka se do tipovací soutěže FOTBALOVÁ DEVÍTKA VEČERNÍKU zapojil letos poprvé. Jeho přehled se ukázal ale takový, že nakonec všem konkurentům vytřel zrak a ovládl první polovinu celoroční soutěže. „Hraju to poprvé a daří se trochu,“ usmíval se klenovický fotbalový patriot Cibulka. U příležitosti předání padesátilitrového sudu jsme čerstvého půlmistra krátce vyzpovídali.

Post by: Josef Popelka

Je považován za jednoho z nejlepších tenistů všech dob, kteří se specializují na debla. Po tři dekády se tento indický profesionál objevuje na kurtech po celém světě, což z něj dnes dělá nejstaršího tenistu, který kdy vyhrál grandslamový titul. Je držitelem několika rekordů a významných ocenění za vynikající přínos tenisu, ve své sbírce má také bronzovou medaili z olympiády v Atlantě 1996. Tu, však nezískal ve čtyřhře, ale senzačně v singlu. Během své bohaté kariéry sehrál nespočet zápasů po boku českých tenistů, ale i tenistek. Úspěchy slavil po boku Davida Rikla, Martina Damma, Lukáše Dlouhého, či naposledy Radka Štěpánka. A tak není divu, že v České republice se objevil už několikrát. Jeho hvězda však poprvé zazářila i na nedávném tenisovém svátku, který Prostějov každoročně hostí. I když jeho pouť pavoukem čtyřhry na UniCredit Czech Open 2017 skončila těsně před branami finále, dojmy si rodák z Kalkaty odvážel z Hané jen a jen pozitivní.

Post by: Michal Kadlec

V uplynulých týdnech došlo v sousedním přerovském regionu k několika případům, kdy byli senioři okradeni přímo ve svém bytě či domě. Přestože v Prostějově tato trestná činnost nijak nevybočuje z běžného průměru, varování neuškodí ani místním občanům měst a obcí. Pro poslední díl čtvrté rundy seriálu rozhovorů s významnými osobnostmi veřejného života, který jsme nazvali „NA ROVINU“, si tak Večerník pozval k interview tiskového mluvčího Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov Františka Kořínka, aby osvětlil, na co by si senioři měli dávat největší pozor.

* Jakým způsobem dochází nejčastěji k okradení seniorů přímo v jejich bytech?
„Scénáře těchto případů jsou vždy velice podobné. U dveří zazvoní muž vydávající se za pracovníka společnosti dodávající plyn, elektřinu či vodu. Poté, co je vpuštěn do bytu, předstírá kontrolu zařízení či faktur nebo smluv na jejich dodávku. Během této doby požádají seniora o sklenici vody, spolupráci při kontrole zařízení, další doklady či přímo o peníze v případě, že důvodem návštěvy má být vrácení přeplatku. Během návštěvy pak využijí nepozornosti seniora a byt nenápadně prohledají a cenné věci odcizí.“
* I v Prostějově jsme už ale zaznamenali také případy, kdy se senior stal obětí zlodějů, kteří se vydávali za členy jeho rodiny. Je tomu tak?
„Ano, druhou nejčastější legendou je vydávání se za vnoučata, přesněji za jejich kamarády. V těchto případech pachatelé využívají strachu seniorů o jejich potomky. Často je první kontakt navázán prostřednictvím telefonického hovoru, kdy se vydávají přímo za vnuka. Senioři jsou tak informováni například o dopravní nehodě vnuka a jeho těžkém zranění či nutnosti zaplatit pokutu. Pro peníze poté přichází jeho ´údajný´ kamarád. Takhle však nepracují ani policisté ani zdravotníci. Chtěl bych vzkázat všem starším lidem, pokud budete vnoučatům chtít dát peníze, vždy jim je předejte pouze osobně, ještě lépe prostřednictvím platebního příkazu v bance!“
* Můžete poskytnout prostějovským seniorům nějaké další konkrétní rady, jak nenaletět podvodníkům a zlodějům?
„Hlavně by neměli otevírat dveře cizím a neohlášeným osobám. Na dveře by si měli připevnit bezpečnostní řetízek a používat ho. Důležité také je, aby lidé neměli doma vyšší obnosy peněz, ty patří jednoznačně do banky. Senioři pak o ně mohou lehce přijít nejenom krádeží, ale například i při požáru. Také není vhodné se svěřovat cizí osobě o cennostech, které lidé mají doma. Zloději si často své oběti předem tipují, není dobré jim prozrazovat, že jste starší osoba nebo například že žijete v bytě sám. I na domovní zvonek je vhodné zveřejnit neutrální příjmení. Naprosto bezpečnější je uvést Novákovi než Jenovéfa Nováková.“
* Pak tu máme případy, kdy zejména senioři pouští do bytu podvodníky vydávající se za pracovníky plynáren či elektráren...
„Pokud vás navštíví pracovník společností RWE, E-ON, Veolia a podobných oficiálních společností, jako první chtějte vidět jejich služební průkaz. A pokud není návštěva předem ohlášená, zatelefonujte do firmy a ověřte si to. Teprve potom můžete pracovníka pustit k požadovanému spotřebiči. Zástupce jiných firem by senioři do bytů pouštět neměli vůbec! A je tu ještě jedna zásadní věc. Starší lidé by se nenadálou návštěvou neměli nechat tlačit do žádných zásadních rozhodnutí, vše by nejdříve měli probrat se svými nejbližšími příbuznými. Získají tak čas si vše promyslet, a pokud stojí přede dveřmi podvodník, ten znejistí a může se dát na útěk.“

Post by: Marek Sonnevend

Sice je kvůli operovaným zádům na půl roku mimo hru, ale v Prostějově během UniCredit Czech Open 2017 mu to na dobré náladě nikterak neubíralo. Nezdolný tenista Radek Štěpánek (na snímku) fungoval jako ambasador turnaje a navíc si náležitě vychutnal pro něho nezvyklou roli rozhodčího exhibiční čtyřhry olympijských legend. Vtipné bonmoty z vyhlášeného šprýmaře létaly na všechny strany.

Post by: Martin Zaoral

Říká se, že je celkem lehké stát se učitelem, ale mnohem těžší je zůstat žákem. Jaromír Schön zná obě tyto polohy více než dobře. Přestože od svých třiadvaceti let učil chemii a v roce 1990 se stal ředitelem školy v Konici, nespokojil se s tím a i nadále se rozvíjel.

Post by: Zdeněk Vysloužil

O záchraně nepochyboval a měl pravdu. Jeho svěřenci jarní část sezóny zvládli a druholigovou definitivu si zajistili kolo před koncem. Konečná osmá příčka se dá hodnotit jako solidní umístění, ale trenér s dosaženým výsledkem až tolik spokojený není. Jiří Grepl Večerníku v posezónním rozhovoru vylíčil, jak hodnotí uplynulý ročník.

Post by: Redakce

Pouhé tři body vyválčené v jedenácti jarních soubojích pohřbily naděje Sokola II Prostějov na solidní umístění. Páté nejlepší mužstvo podzimní části jihomoravské skupiny druhé ligy se propadalo tabulkou, až se nakonec skutálelo až na desátou pozici. Není tak divu, že se trenérovi „áčka“ a současně předsedovi oddílu Svatopluku Ordeltovi nehodnotilo lehce, místo útoku na stupně vítězů se i vinou početné marodky musel koukat pod sebe a téměř i obávat, aby pád nebyl ještě fatálnější.

Foto: internet
Post by: Tomáš Kaláb

Pondělí 5. června byl významný den pro prostějovský klub z hlediska angažování nového trenéra. Po několika sezónách a vlastně poprvé v novodobé historii klubu se jím stává trenér takříkajíc zvenčí. Zkušený Oldřich Machala bude mít za úkol provést tým posestupovou sezónou v třetí lize. Jaké budou jeho první kroky?

Post by: Marek Sonnevend

Na historicky druhé místo v oddílové věrnosti mezi všemi hráčkami VK Prostějov se od nového soutěžního ročníku zařadí Julie Kovářová. Za deset let dosavadní existence hanáckého klubu vede tento neoficiální žebříček Solange Soares, která za vékáčko nastupovala dlouhých devět sezón. Stříbrnou příčku drží s pěti odslouženými roky Markéta Chlumská a právě k ní se přiřadí Julča díky prodloužené spolupráci s nejlepším ženským týmem ČR. Rozhovor se zkušeným devětadvacetiletým liberem jsme vedli nejen na téma jeho setrvání v prostějovských barvách...

Post by: Jiří Možný

Přesně sto dvacet ostrých prvoligových zápasů stihl odehrát v prostějovském dresu Lukáš Krejčík (na snímku). Šestadvacetiletý útočník přišel na Hanou pomoci s prvoligovou záchranou, následně se podílel i na pátém místě po základní části a v posledním ročníku byl druhým nejproduktivnějším Jestřábem s celkem pětačtyřiceti body. Další už bude přidávat ve Slavii Praha, kam se z rodinných a osobních důvodů rozhodl přesídlit.

  • U Věžiček
  • Prostějov Cup 2017
  • Keltská noc
  • legendy
  • Finsys
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI „U DITTRICHŮ“

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Voda v přehradě je čistá.

Hodně lidí chtivých koupání netrpělivě čekalo na pondělní měření kvality vody v plumlovské nádrži. A hygienici všechny potěšili! V přehradě nejsou žádné sinice ani jiný „binec“ a voda tak dostala nejlepší možnou známku čistoty. Takže neváhejte a jděte si pořádně zaplavat.  

 

 
Bez uzávěrky

Naprostou ostudou skončilo hlasování zastupitelů o Závěrečném účtu města Prostějova za rok 2016, když Účetní závěrka nebyla schválena, přičemž chyběl jeden jediný hlas! Na Ministerstvu financí ČR nyní budou mít těžkou hlavu, očekávat se dá série kontrol na prostějovském magistrátu... 

Osobnost týdne

MARASD
25 marasd

V domácím prostředí na konickém festivalu „Legendy se vrací“ vystoupila nejen regionálně známá skupina. Rocková kapela vznikla v roce 1990 právě v Konici po rozpadu tehdejší legendární kapely Merkur. A že stále dokáže rozpálit své věrné fanoušky, předvedla i při sobotním koncertu.     

Číslo týdne

26+32

Uplynulou sobotu vyhasly na Prostějovsku životy dvou mladých mužů. Šestadvacetiletý naprosto bezproblémový mladík z Čehovic skočil v Bedihošti pod nákladní vlak a pár minut poté dvaatřicetiletý řidič narazil v Dětkovicích autem do stromu. Oba byli na místě mrtví. 

Výrok týdne

„NENECHÁM ZE

SEBE UŽ DĚLAT

ŽÁDNÝHO VOLA!“ 

Prostějovský zastupitel a náměstek hejtmana
František Jura byl hodně zklamán
z přístupu Jestřábů k řešení problematiky
mládežnického hokeje. A naštval se pořádně!.