Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Ať se hokejovým Jestřábům zrovna daří, nebo ne (v případě aktuálního ročníku platí spíš druhá varianta), mohou se téměř vždy spolehnout na svého top kanonýra. Devětadvacetiletý útočník Lukáš Žálčík (na snímku) sází góly jako saláty na jaře bez ohledu na okolnosti, třeba ve středu proti Třebíči dal při vysokém triumfu 7:2 další dva. Načež se upřímně rozpovídal na různá témata. Nejlepší střelec Chance ligy mluvil o triumfu 7:2, alibismu Třebíče, své formě, týmovém trápení i zlobě fanoušků.

Post by: Redakce

Necelé dvě minuty před koncem mohl Adama Goga (na snímku) střelou z dálky zajistit svému týmu náskok pěti bodů. Jeho pokus se vykroutil z obroučky a nakonec Olomoucko v Ostravě prohrálo. „Před mojí střelou tam byly i další neúspěšné střely. Všechno se to sečetlo. Selhali jsme,“ neskrýval zklamání rozehrávač Olomoucka.

Post by: Marek Sonnevend

Probíhající sezóna 2019/20 dospěla zhruba do své poloviny, což je ideální příležitost k menšímu ohlédnutí. Sedli jsme si k němu s hlavním trenérem volejbalistek VK Prostějov Lubomírem Petrášem (na snímku), který měl za uplynulé týdny a měsíce důvody k převážné spokojenosti.

Post by: Michal Kadlec

Loutkové divadlo má v Prostějově bohatou a letitou tradici, vždyť počátky se datují už do období první republiky. Současný soubor PRONITKA, působící pod křídly Sokola I, obdržel v roce 2016 významné ocenění v podobě Ceny města Prostějova. Představení hraje nejen pro nejmladší, ale také starší či nejstarší generace diváků v prostějovské sokolovně a věnuje se rovněž charitě. Principálka Lucie Hlačíková (na snímku) popisuje nejen to, jak těžké je udržet chod loutkového divadla v dnešní uspěchané a přetechnizované době, ale vzpomíná i na své začátky, které se udály již před pětatřiceti lety. „Slavím takové malé jubileum,“ směje se.

Post by: Marek Sonnevend

Nejzkušenější článek sestavy korfbalového týmu SK RG Prostějov, který chce letos zabojovat o historický zisk mistrovského titulu? To je Aneta Lešanská. Do extraligového výběru Hanáků se vrátila po mateřské pauze, ačkoliv takové ambice vůbec neměla, navíc ještě trénuje starší žáky ergéčka i národní reprezentace ČR. O své obnovené kariéře hráčky se rozpovídala chvilku po dramatickém zdolání Českých Budějovic 21:20, jež sama stvrdila vítězným košem.

Post by: Michal Sobecký

Vcelku spokojený mohl být po prvním přípravném utkání nový lodivod Prostějova Pavel Šustr (na snímku). Jeho tým dokázal nejen odolávat silnému Baníku, ale také ho v prvním poločase zaskočit velmi aktivní hrou dopředu a několika dobrými šancemi. Navíc měl koho hodnotit, do utkání totiž včetně brankářů nasadil hned dvacítku hráčů.

Post by: Michal Sobecký

Snový vstup do přípravy zaznamenal Prostějov, když proti omlazené sestavě Baníku udržel remízu. Značně se o to přitom zasloužil Jakub Teplý, který zaznamenal impozantní začátek v eskáčku. Hned při své premiéře se totiž střelecky prosadil a vůbec na hřišti byl hodně vidět. Celkově se mu první zápas v prostějovském dresu povedl a po utkání tak oplýval dobrou náladou.

Post by: Marek Sonnevend

Jestřábi směřovali k nejdelší vítězné sérii během aktuální sezóny, ale pozitivní trend znovu neudrželi. Po čtyřech předchozích triumfech padli na vlastním ledě s Jihlavou 1:3 a dvaadvacetiletý urostlý obránce Jakub Husa (na snímku) hledal příčiny. Navzdory další prohře v domácím prostředí zůstával optimistický.

Post by: Marek Sonnevend

Dřela jako skutečná údernice, hlavně výborným podáním, přihrávkou i obranou v poli se mladá smečařka VK Karolína Fričová (na snímku) zásadně podílela na cenném triumfu prostějovských volejbalistek nad TJ Ostrava. „Kája odvedla spoustu černé práce, která je sice méně viditelná, ale tím důležitější. Zahrála skvěle,“ nechal se pochvalně slyšet sportovní ředitel hanáckého klubu Miroslav Čada. Teprve devatenáctileté Slovence jsme po jejím galapředstavení položili několik otázek.

Post by: Michal Sobecký

Je mu teprve 27 let, i tak ale stihl procestovat více světa než velká většina lidí za celý život. Jeho pojetí cestování je navíc unikátní, drtivou většinu cest totiž absolvoval pěšky. Své cesty začal pěšími pouštěmi po Evropě. Od té doby si ale rozšířil obzory: navštívil Kavkaz, také Turecko a Blízký východ. Zajímavé zkušenosti udělal v Číně, kde, jak říká, prožil týdny se skvělými lidmi, kterým ale nerozuměl ani slovo a ani oni jemu. V zahraničí pak potkává stovky a stovky lidí, třeba při autostopu. Někteří jej pak ubytují, takže má možnost udělat si obrázek o tom, jak si kdo žije, a dostat se ještě blíže tamní kultuře. Někdejší student žurnalistiky napsal už také čtveřici knížek. A o té nejčerstvější s názvem Prázdniny v Evropě přijel na podzim popovídat právě na Hanou.

Post by: Redakce

 Hlavně na začátku utkání basketbalisté Olomoucka svého kolínského soupeře nepřehrávali, přesto si došli pro přesvědčivé vítězství. Desátým úspěchem v sezóně se opět o kousek přiblížili k postupu do nadstavbové skupiny A1, což je hlavní cíl klubu v základní části sezóny. „Odehráli jsme už horší i lepší zápasy. Ale máme vítězství a to se počítá,“ komentoval utkání rozehrávač Hanáků Adam Goga (na snímku).

Post by: Michal Sobecký

 Jeho jméno je neodmyslitelně spojené s fotbalovou Zbrojovkou Brno. Dlouhá léta v tomto klubu nejenže hráčsky působil, především pak začal svou trenérskou kariéru, aby také počátkem sezóny 2018-19 dostal první šanci jako hlavní trenér „A“-týmu. Zajímavostí je, že se tak stalo po utkání v Prostějově. U exprvoligového mužstva vydržel rok, aby jej zaměstnalo právě eskáčko.

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...