Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Jakub Čermák

FOTOGALERIE Čtvrteční večer v divadelním sále Národního domu patřil sólovým kytarám. Do Prostějova zavítal kytarista, hudební skladatel a pedagog Štěpán Rak se synem Janem Rakem a se svým novým projektem „Domov můj“, který je, jak sám říká, jeho vlastním příspěvkem ke stému výročí vzniku Československa.

Post by: Tereza Machová

V Městském divadle v Prostějově jsou na tento týden připravena hned dvě dvojité dávky představení pro děti, aby si v sobotu 20. října od 19:00 hodin přišli na své i dospělí. Právě v tuto chvíli vystoupí Moje divadlo Prostějov s komedií Klíč pro dva.

Post by: Jakub Čermák

Uplynulý čtvrtek 11. října bylo ve Společenském domě pořádně živo. Do Prostějova už poněkolikáté zavítala oblíbená lidová kapela Veselá trojka Pavla Kršky. Ta se úplně poprvé veřejnosti představila v hudební televizi TV Šlágr v roce 2013 a díky široké základně diváků této televize si začala postupně získávat své posluchače a příznivce.

Post by: Jakub Čermák

Putovní výstava Paměť národa Olomouckého kraje, jejíž slavnostní vernisáž se uskutečnila minulé úterý, připomíná prostřednictvím příběhů místních osobností důsledky nástupu KSČ k moci v únoru 1948 a vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Výstava zachycuje příběhy patnácti osobností, jejichž cesty se střetly s dramatickými momenty z války i období komunismu.

Post by: Redakce

Od října si na dětském oddělení prostějovské knihovny můžete vypůjčit další dva takzvané tematické kufříky. K těm stávajícím na téma ´pohádky´ a ´učím se číst´, o které je mezi čtenáři velký zájem, přibude kufřík ´dinosauří´ a ´montessori´. „Chceme dětem i celým rodinám nabídnout nový rozměr společných zážitků od zábavy a hry až po čtení a učení.

Post by: Tereza Machová

Kapela Lunetic oznámila velký comeback a při této příležitosti pořádá rovnou velké tour po celé republice. Těšit se na tuto známou skupinu, která začínala v devadesátých letech minulého století, můžete nyní i v Prostějově. Koncert proběhne ve Společenském domě již tuto sobotu od 20:30 hodin. A nedočkavci si mohou koupit vstupenky dokonce již na 18:00 hodinu a setkat se přitom i s kapelou!

Post by: Martin Zaoral

„Co si vůbec myslíš? Napřed mě tady ošu..., a pak začneš kritizovat to, jak žiju. To je tedy dobrá strategie! Dobře víš, že kdybys to udělal obráceně, tak si nevrzneš!!!“ obořila se Táňa Vilhlemová na Jiřího Langmajera ve hře Skleněný strop, která první říjnovou neděli zahájila divadelní přehlídku Aplaus. Tu již po jedenácté v řadě pořádá marketingová společnost TK PLUS. Inscenace Divadla Ungelt nabídla dvě výrazné herecké osobnosti, několik silných míst, pár témat k zamyšlení, ale také záplavu obecných slov, ve kterých se divák občas ztrácel. Večerník u premiéry festivalu, který pokračuje již v tomto týdnu, nemohl chybět.

Post by: Jakub Čermák

Autoři výstavy představí nejen své poslední maturitní práce, ale také novější a i ty, které vzniknou ze společného site-specific dialogu v nevšedních prostorách Galerie Cyril. Multimédiální tvorba je jeden z oborů, které se vyučují na SŠDAM v Prostějově. Zabývá se především grafickým designem, digitální fotografií, videem a animací. Mimo to se však studenti také seznamují s různými uměleckými přístupy včetně konceptuálního umění, video-artu, akčního umění, objektové tvorby a instalace.

Post by: Redakce

V Městském divadle v Prostějově jsou na tento týden připravena dvě divadelní představení pro děti. V pondělí 15. října od 9:00 a 11:00 hodin vystoupí Divadlo Krapet z Prahy s příběhem Maxipsa Fíka. Ve čtvrtek 18. října od 9:00 a 11:15 hodin pak přijede Městské divadlo Zlín se svou hrou o třech zlobivých tučňácích a potopě světa příznačně nazvanou Tučňáci na arše.

Post by: Jakub Čermák

Hudební romantické drama o slavném zpěvákovi, jenž pomůže obyčejné talentované zpěvačce ke slavné kariéře, o které snila. Film je režijním debutem Bradleyho Coopera, sám si v něm zahrál hlavní mužskou roli a do ženské hlavní role obsadil zpěvačku Lady Gaga. Film má zatím ve světových mediích samé pozitivní ohlasy a zařadil se tak mezi horké kandidáty na nejlepší film v letošních Oscarech. Večerník se na film podíval ve své pravidelné recenzi.

Post by: Michal Kadlec

O hodně překvapivou zprávu se minulou středu podělili prostějovští radní s novináři na tiskové konferenci Rady statutárního města Prostějova. Dosavadní nájemce kavárny v zámku na Pernštýnském náměstí dal dle jejich vyjádření výpověď a magistrát teď urychleně hledá nového provozovatele!

Post by: Tereza Machová

Do Městského divadla v Prostějově míří dva italští pianisté Marco Schiavo a Sergio Marchegiani, kteří u dnes, tj. v pondělí 15. října od 19:00 hodin, budou laskat váš sluch hudbou Mozartovou, Brahmsovou, Schubertovou a Rossiniho. Přijďte se i vy zaposlouchat, jistě si z divadla odnesete nezapomenutelný zážitek.

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková