Dobré poledne, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

V Rainbow Gallery v březnu vystaví svá nejnovější díla malířka Lucie Jindrák Skřivánková a malíř Martin Salajka.

Post by: Redakce

Loutkové divadlo Pronitka připravilo pro děti další ze svých pohádek. Tuto neděli 23. února se nejmenší mohou těšit na příběh O hastrmanovi autorky Lucie Hlačíkové. A jako vždy se budou konat dvě představení v Sokolovně na Skálově náměstí ve 14:00 a 16:00 hodin, aby i po obědě spinkající děti mohly pohádku zhlédnout.

Post by: Redakce

Městské divadlo v Prostějově zve na báječnou jízdu s názvem Cravate Club. Ta odstartuje ve čtvrtek 20. února a vašimi spolucestujícími budou Martin Pechlát a Miroslav Etzler. Připoutat, vyjíždíme přesně v 19:00 hodin!

Post by: Michal Sobecký

Výbuchy provázely nedělní večer v Němčicích nad Hanou. Naštěstí výbuchy smíchu. Postaral se o ně komik Zdeněk Izer, který si se svým pořadem našel cestu také na jih Prostějovska. Podařilo se mu, co málokomu, a sice zcela zaplnit sál diváky. A ti baviče ocenili smíchem, potleskem a nadšenými reakcemi.

Post by: Michal Kadlec

Uplynulý čtvrtek vpodvečer bylo v sále Obecního domu v Držovicích plno! Do sousední obce se totiž se svým kulturním vystoupením po roce opět vrátili sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Eva Zbrožková a Peter Svetlík.
Umělecká agentura Aleny Bastlové přivedla dva operní a operetní pěvce do Držovic v krátké době již podruhé.

Post by: Martin Zaoral

Hudbu a zábavu mohou o víkendu očekávat v Konici. V sobotu 22., února odpoledne v sále tamního zámku vystoupí zpěvačka a herečka Hanka Křížková, která se bude věnovat nejen tématu štěstí. Účastníci mohou očekávat zábavný, a navíc spíše optimisticky laděný program. Cena vstupenky je 250 korun, starší lidé nebo lidé se zdravotním handicapem mají snížené vstupné. Akce začíná v 15.00 hodin.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Velice příjemný a pohodový podvečer strávili v neděli 16. února návštěvníci místní sokolovny, kde městys uspořádal hudebně zábavný pořad manželů a především výborných herců Jana Přeučila a Evy Hruškové. Na pohodové atmosféře se významnou měrou podílel svým vystoupením také Hanácký soubor písní a tanců KLAS. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Post by: Michal Kadlec

Už na podzim loňského roku Večerník informoval, že rodák z Prostějova a básník Jiří Wolker bude mít novou publikaci. A na jejím vzniku se bude finančně podílet jak Olomoucký kraj, tak pochopitelně i statutární město Prostějov.

Post by: Redakce

A je tu opět oblíbená hanácká soutěž O hanáckyho kohóta, která startuje v několika městech. V Prostějově se tak stane již zítra, tj. v úterý 18. února v Kulturním klubu DUHA ve Školní ulici. Pokud se chcete zúčastnit, je třeba se přihlásit ještě dnes!

Post by: Redakce

Společnost Top Art Promotion zve na divadelní představení s názvem Fantastická žena, jež se odehraje v úterý 18. února od 19:00 hodin ve Společenském domě v Komenského ulici. Zápletka komediálního představení se bude točit kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka.

Post by: Redakce

Snímek V síti (promítání ve čtvrtek 27. února v 17:30 hodin) je poslední dobou velmi zmiňován v médiích, protože odhalil šokující pravdu o zneužívání dětí na internetu. Dokumentární film Víta Klusáka a Barbory Chalupové vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení. Doporučujeme návštěvu všem rodičům, kteří mají děti v podobném věku.

Post by: Michal Kadlec

 Za účasti několika desítek hostů byla ve čtvrtek odpoledne zahájena fenomenální výstava obrazů s názvem Krajina na Prostějovsku. V Městské galerii na zámku na Pernštýnském náměstí se vernisáže zúčastnila a slavnostně výstavu také otevřela náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.

  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...