Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Uplynulý čtvrtek se v Galerii Špalíček konala vernisáž k výstavě České Vánoce, kterou spolupořádá prostějovské muzeum. Tuto expozici, která nás má naladit na blížící se nejkrásnější svátky roku, je možno navštívit až do 14. ledna 2018, a to od úterý do neděle.
Na úvod čtvrtečního otevírání zaznělo několik známých koled zahraných na flétnu. „Ráda bych poděkovala svým spolupracovníkům z muzea, kteří se na přípravě výstavy také podíleli. Dále bych chtěla poděkovat Muzeu a Galerii města Prostějova, Střední škole řezbářství Tovačov, firmě Rautis a soukromým vlastníkům za zapůjčené exponáty,“ pronesla úvodem Jitka Vybíralová Gajdošíková, kurátorka výstavy.

Post by: Redakce

Již v únoru vyrazila legendární rocková kapela Olympic na své Permanentní tour a nyní v rámci něj konečně zavítá i do Prostějova! Na turné představí v prostějovském „Kasku“ svou nejnovější desku. Nebudou ovšem chybět ani známé hity, které v českých rádiích hrají již několik desítek let.

Post by: Redakce

Tuto sobotu 18. listopadu od 20:00 hodin se uskuteční 24. Country bál v sokolovně v Němčicích nad Hanou. A na co se můžete letos těšit? No přece na skvělou náladu a pestrý program. O ten se vám po celý večer budou starat nejen vynikající slovenská skupina Vodopád, skvělá taneční skupina Ruty Šuty z Kelče, ale i další účinkující.

Post by: Redakce

Dvě pantomimická představení SÓLO a PEJPRBÓJ ozdobí celodenní program k 110. výročí otevření Národního domu, který na sobotu 2. prosince 2017 připravilo Městské divadlo v Prostějově. Jediným účinkujícím obou pozoruhodných inscenací bude Radim Vizváry – držitel Ceny Thálie 2016 v oboru pantomima.

Post by: Tereza Machová

FOTOGALERIE  Uplynulý pátek přišli všichni fanoušci rocku do prostějovského „Kaska“, aby zažili neuvěřitelný koncert hned čtyř skvělých kapel. Večer zahájila místní rodačka Gabriela V. G., následovaly kapely Forrest Jump a Booters, načež se o půl desáté již alkoholem značně omámeni fanoušci dočkali vytouženého vystoupení hranické kapely Traktor. A tehdy teprve začalo to pravé rockové šílenství, u něhož nechyběl ani Večerník! 

Post by: Tereza Machová

Není to zase tak dlouho, co jsme mohli v prostějovském „Kasku“ vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši známou hardrockovou skupinu Traktor. Již tehdy fanoušci, ale i nefanoušci pěli chválu na skvělý hudební zážitek a vyslovili přání kapelu vidět co nejdříve znovu. A dočkali se! Tento pátek to opět pořádně rozbalí na stejném pódiu!

Post by: Redakce
Vernisáž výstavy je připravena z muzejních sbírkových předmětů i soukromých zápůjček, přičemž ke shlédnutí bude ojedinělý soubor dřevěných perníkářských forem z 18. a 19. století, doplněný vůní Vánoc. Slavnostní atmosféru navodí interiér venkovské i městské domácnosti, a můžete si také připomenout dobu nedávno minulou. Přijďte se zastavit v předvánočním čase, podívat se jak slavili Vánoce naši předkové a zavzpomínat na to, jaké to je o svátcích třeba právě u vás...
Post by: Redakce

Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená vystoupí společně s Melody Makers Ondřeje Havelky na koncertě, který 30. listopadu 2017 v 19 hodin pořádá Městské divadlo v Prostějově u příležitosti 110. výročí otevření Národního domu.

Post by: Redakce

Kruh přátel hudby Konice a MěKS Konice pořádají Kytarový recitál Timoteje Zavackého. Akce se koná ve středu 15. listopadu od 19:00 hodin na zámku v Konici.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE+VIDEOO sudovou přitažlivost se uplynulý pátek 10. listopadu postaraly v „Kasku“ v současnosti již legendární seskupení Tři sestry a Alkehol. Že tento typ fyzikálního zákona fungoval velice dobře, se Večerník mohl přesvědčit už o půl deváté večer, kdy byl sanitkou odvezen první řádně podnapilý fanoušek...

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově