Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Tahle akce prostě táhne! Přestože se v uplynulém týdnu konal již 22. ročník hudebního festivalu Čarovné tóny Macochy, přehlídka se i tentokrát setkala s nebývalým ohlasem a zároveň přinesla celou řadu novinek. Tou zřejmě nejvýraznější bylo vystoupení zpěvačky Marie Rottrové. Naopak legendární Spirituál kvintet tam uplynulou sobotu zahrál sice již po patnácté, ale s největší pravděpodobností také naposledy. Večerník u toho stejně jako v minulých letech nemohl chybět...

Post by: Redakce

 Hudební festival Keltská noc se letos v červenci bude konat už po osmnácté. Akce tak 19. a 20. července dosáhne pomyslné plnoletosti. V plumlovském kempu Žralok na velkém pódiu Keltské noci „popřeje“ například irská hudebnice Sharon Shannon, folkový zpěvák Tomáš Kočko se svým Orchestrem nebo folkmetalová skupina Wolfarian. Začátky festivalu ale byly úplně jiné. Místo dvoudenního festivalu šlo jen o dva menší koncerty. Jeden z nich se odehrál jen na pláži plumlovské přehrady.

Post by: Nikola Filipenská

 Uplynulý pátek se v Městském divadle v Prostějově představilo Divadlo Na zábradlí a uvedlo variaci na Shakespearovu legendární hru Macbeth, ve které tak docela nevíme, jestli se odehrává v minulosti, současnosti nebo nedaleké budoucnosti. Do hlediště si cestu našla pouze stovka lidí. Čeští herci se v na jevišti dorozumívají jednoduchou, rytmickou a zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník...

Post by: Tereza Machová

 Sotva Divadlo Point svou sezónu zahájilo, už ji zase uzavírá. Premiérově uvedlo komedii Miluju svůj mobil Viliama Klimáčka, pokračovalo Charleyovou tetou Brandona Thomase a nakonec završuje sezónu představením Maturanti. To uvede ve středu 19. června v 19:00 hodin ve svých prostorách na Husově náměstí. Vstupenky jsou v tuto chvíli však už bohužel vyprodané.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Wolkrův Prostějov nikdy nebyl ani tolik o recitování básní, jako spíše o jistém životním pocitu a přístupu ke světu, ve kterém nikdy nechyběla originalita, nevázanost a energie mladých lidí. Nejinak tomu bylo i v případě jeho 62. ročníku, jehož závěrečný večer se konal uplynulou sobotu v zaplněném a značně vydýchaném sále Kulturního klubu Duha, kde se v tu chvíli potily snad i připravené květiny. Večerník sledoval tradiční klání pojmenované po nejslavnějším prostějovském básníkovi od úterý až do soboty. K vidění byly nejen zajímavé výkony...

Post by: Tereza Machová

 Jedna osobnost střídá druhou na Hotelu Plumlov. Koncem května tam kuchtil vybraná jídla Zdeněk Pohlreich a nyní se tam představí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se svou unikátní muzikou. Tak neváhejte a v pátek 21. června v 18:00 hodin akci navštivte, bude to jedinečný zážitek!

Post by: Redakce


Městské divadlo v Prostějově v nové sezóně 2019 – 2020 opět nabídne nevšední divadelní zážitky.

Post by: Redakce

Hudební festival Keltská noc letos čeká osmnáctý ročník, který se uskuteční 19. a 20. července v Plumlově. A pomyslnou plnoletost je potřeba oslavit. Jak jinak než programem nadupaným keltskou muzikou, ale také dárky. Jeden takový můžete vyhrát v soutěži s PROSTĚJOVSKÝM Večerníkem, díky kterému máte šanci být u toho ZADARMO a ještě získat upomínkový předmět! Až do začátku festivalu vám budeme v každém čísle tištěného vydání, ale také na www.vecernikpv.cz a Facebooku přinášet soutěžní otázky
Jestliže budete znát správné odpovědi, může se hned dvacítka z vás těšit v průběhu příštích třiceti dnů z VOLNÉ VSTUPENKY a DÁRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ!

Post by: Redakce


Městské divadlo v Prostějově v nové sezóně 2019 – 2020 opět nabídne nevšední divadelní zážitky.

Post by: Tereza Machová

V úterý 4. června začalo letošní Prostějovské léto v Kolářových sadech discgolfovým turnajem, pokračovalo řadou akcí a nyní tady máme první velký koncert. Těšit se tento čtvrtek můžete na odpoledne s mladým zpěvákem Pavlem Calltou. Mezi jeho nejznámější písničky patří Terapeut, Naštěstí nebo Zrzka. Přijďte si je poslechnout i vy!

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Že sport, umění a historická budova nejdou dohromady? Omyl. V prostějovském muzeu ukázali, že se může jednat o skvělé spojení. Ve čtvrtek 6. června tam odstartovala výstava Fotbal to je hra. A už před začátkem měl bývalý fotbalista Jindřich Skácel, který dával dohromady exponáty, velké plány. „Chci, aby to tu bylo pro všechny generace. A výstava měla také interaktivní prvky,“ nechal se slyšet majitel Galerie umění, který ve spolupráci s Muzeem Prostějovska a 1.SK Prostějov stojí za zrodem výstavy.

Post by: Michal Sobecký

Hlavně na zábavu budou i letos sázet v letních kinech na Prostějovsku. Promítat pod širým nebem se bude hned na několika místech. A ta už se pomalu chystají na první diváky. Přípravy vrcholí například v Mostkovicích. Tradiční a jediné stálé letní kino v regionu už má hotový program. „Startujeme již jedenadvacátého června. Vsadíme na úspěšné snímky z posledního roku a české filmy, hlavně komedie,“ prozradil Pavel Ošlejšek.

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad