Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: „Některý věci jsou neměnný, jak síla starejch vín,“ zní text jedné z písní kapely Škwor. Právě tu si vybraly členky ženského pěveckého sboru Proměny na vernisáž výstavy Spolku prostějovských fotografů. Nebylo to náhodou. Známý Memoriál Luďka Mařáka se konal již devátým rokem. Od čtvrtka snímky visí v prostorách městské galerie v prostějovském zámku, na startu nechyběl ani Večerník.

Post by: Redakce

 Radka Fišarová zazpívá šanson a muzikál v jihoamerických rytmech ke 100. výročí narození Evity Perónové. Do Městského divadla v Prostějově zavítá tuto středu 11. prosince a s kapelou vystoupí od 19:00 hodin.

Post by: Martin Zaoral

 V rámci Adventních koncertů v Muzeu kočárů už v Čechách pod Kosířem vystoupili takoví skvělí zpěváci a muzikanti jako Vlasta Redl, Jiří Pavlica s Hradišťanem či Sestry Havelkovy. V jedinečném prostředí muzejního depozitáře, s ohněm plápolajícím v prosklené hořící peci a v bezprostřední blízkosti největšího smutečního kočáru se vždy jednalo o nezapomenutelný zážitek. A nejinak by tomu mělo být i letos.

Post by: Redakce

 V poslední době jsou velmi populární večírky, schůzky v klubech či jiných prostorách, na kterých se pořádají kvízy na nejrůznější témata. Prostějovské kino Metro 70 jde s módou a připravilo si První filmový kvíz, který se uskuteční v pátek 13. prosince od 19:00 hodin v prostorách zmíněného kina.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  Nádherné nedělní odpoledne v prostějovské sokolovně připravili 24. listopadu nejen pro nejmenší dítka členové Loutkového divadla Pronitka. Nadšenci, kteří před lety doslova zachránili dřevěné postavičky z krachujícího závodního klubu Železáren, mají nyní svůj domovský stánek v sokolovně na Skálově náměstí. VPrávě tam pro děti sehráli pohádku Čaroděj Dobroděj, kterou provázely živé vstupy i ukázky loutek. U toho Večerník prostě nemohl chybět!

Post by: Redakce

Legendární country kapela Poutníci vystoupí tento pátek 6. prosince od 18:00 hodin v kulturním sále SRC v Nezamyslicích.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Vpravdě vánoční atmosféru dokázali naladit v konickém zámku. Přesně na měsíc totiž zdejší reprezentační sál hostí výstavu děl, která vykreslují Vánoce jako žádná jiná. Od neděle se tam koná výstava děl Josefa Lady. Malíř zachycoval Vánoce na přelomu 19. a 20. století, a to v chudším, venkovském prostředí. Ušanky, kožíšky, kopy sněhu i lidové obyčeje. To jsou známá díla ještě známějšího malíře.

Post by: Redakce

Akce nazvaná Vánoční gospel s podtitulem Vánoce plné zdraví proběhne tuto sobotu 7. prosince ve 20:00 hodin v kostele sv. Jakuba St. v Kostelci na Hané.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  Hlavní hvězdou pátečního večera během slavnostního rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově byla zpěvačka Ilona Csáková. Její vystoupení sledovalo zaplněné náměstí.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Umění a charitativní počin. Tyto dvě aktivity se velmi často doplňují. Nejinak tomu bylo i v případě prostějovského Megakoncertu, který se konal uplynulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Obří akce, která se snažila lidi přitáhnout hned na tři koncerty v jednom, měla za cíl dvě věci: pobavit příznivce hudby a získat peníze pro rodiny vojáků, kteří byli těžce zraněni nebo zahynuli v boji. Zatímco první z ambicí se podařila na jedničku, druhý zůstala s malým otazníkem...

Post by: Redakce

 Kdo by neznal Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers, kteří se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu. Ve čtvrtek 5. prosince vystoupí od 19:00 hodin v Městském divadle v Prostějově s představením Rhapsódie v modrém pokoji aneb G. Gershwin a J. Ježek – dva muži mezi nebem a jazzem.

Post by: Redakce

Tuto sobotu 7. prosince pořádá obec Držovice loutkové představení, které začne v 16:00 hodin v Obecním domě na ul. SNP.

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.