Dobré ráno, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

 V promítače se koncem srpna promění pracovníci prostějovské hvězdárny. Právě u ní v Kolářových sadech budou promítat velmi úspěšný seriál Černobyl.

Post by: Tereza Machová

Letní kino v Mostkovicích má pro vás tento týden připravené komedie, dokument i pohádku, tedy pro každého něco. Ve středu se bude promítat snímek Eric Clapton o bluesové legendě. V pátek uvidíte romantickou komedii Léto s gentlemanem a v sobotu budete mít úplně poslední šanci se pod širým nebem podívat na Ženy v běhu. Nakonec v neděli na plátně uzříte rodinný film Putování se sobíkem.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Reklama na manželství a dlouholeté vztahy? Rozhodně ne. To o divadelní hře Cavewoman z pera Emmy Peirsonové rozhodně neplatí. Dílo odhalilo život dnešní ženy po třicítce a její každodenní radosti i trable.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Pódium pro hvězdy vyrostlo v centru Prostějova opět minulý čtvrtek. Před muzeum totiž proběhla další část programu Prostějovského léta a tentokrát se na pódiu představilo hned několik interpretů z několika žánrů. Představil se například prostějovský sbor Proměny a také duo Tereza Mátlová a Radim Schwab. To také zaplnilo náměstí velkou měrou a oba protagonisté sklízeli nemalé ovace od diváků, kteří ocenili operetní zpěv hlasitým potleskem a nadšením. Někteří dokonce využili improvizovaný parket. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Obecenstvo se v centru města začalo scházet před osmnáctou hodinou a záhy bylo jasné, že lavičy u muzea nemusí stačit. Nejprve vystoupilo argentinské tango, koncert v podobě Aire Rioplantense. S půl hodinovým zpožděním až ve 20:30 pak došlo na dvě hvězdy. Do Prostějova přijela muzikálová herečka a operní pěvkyně z Národního divadla Praha Tereza Mátlová spolu s Radimem Schwabem, známým z Fantoma opery. Zazněly písně z muzikálu West Side Story, či píseň Summer time.
Aire Rioplantense přivezlo do Prostějova tango, dokonce třeba v rytmu valčíku. Centrem města se tak linula španělština. „Dorazila jsem plánovaně, líbí se mi tento styl hudby. Naživo jsem na ničem podobném snad ještě nebyla, ono v Prostějově není moc příležitostí,“ svěřila se Jarmila Loumanová, jedna z mnoha divaček. Ta mohla obdivovat třeba zpěv Petry Svobodové, která mimo jiné učí španělštinu na vysoké škole. Zatímco od diváků si vysloužila chválu, na některých místech jihu Ameriky by úplně neplesali. Jedna z písní totiž sice byla v rytmu a nádechu atmosféry měst Montevidea a Buenos Aires, jak ale interpretka dodala, atmosféra je to hlavně došeda, plačtivá.
Prostějovské léto ale ani tímto týdnem nekončí. V průběhu týdne proběhne v knihovně například deskobraní nebo čtení pohádek pro děti. Na své si přijdou ale také obdivovatelé módy. Ve čtvrtek se totiž pod širým nebem na prostějovském náměstí uskuteční také módní přehlídka. Kulturní program Prostějovského léta pak vyvrcholí 29. srpna. Tehdy vystoupí na náměstí nejprve kapela Majestico Muzikus následovaná úspěšnou českou kapelou Xindl X.Post by: Tereza Machová

 Jedna z posledních šancí se nabízí dětem, které mají rády pizzu a současně hlavolamy a hádanky. V knihovně pro děti a mládež v ulici Vápenice se totiž bude od 11:00 do 11:45 hodin konat v pondělí 19. srpna Pizza kvíz. Na něm se drobotina mezi sebou utká v řešení rébusů a tři nejlepší pak dostanou skvělou pizzu od Pizzerie Pohoda.

Post by: Michal Kadlec

Radnice rozhodla o další výrazné investici do modernizace kina Metro 70. Obnova se má týkat digitální technologie ve standardu DCI, tedy takzvané redigitalizace. Uvedená záležitost má stát zhruba pět milionů korun a magistrát teď bude hledat dotační možnosti, kde se jen dá...

Post by: Tereza Machová

 Česká komedie Ženy v běhu se stala hitem, a to zejména pro letní kina. Předposlední srpnový víkend nabídne její promítání přinejmenším třikrát. Těšit se na ni můžete tento pátek 23. srpna na fotbalovém hřišti v Kostelci na Hané, v sobotu 24. srpna v letním kině v Mostkovicích a v neděli 25. srpna na fotbalovém stadionu v Němčicích nad Hanou

Post by: Redakce

Ojedinělou akci připravilo v rámci Prostějovského kulturního léta Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově – hvězdárna – ve spolupráci se Statutárním městem Prostějovem a kinem METRO 70.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Dřevořezbu, pohádku a muzejní expozici. To vše dali dohromady v Muzeu a galerii Prostějov. Uplynulý čtvrtek proto mohli přivítat řadu rodičů a prarodičů s dětmi na cestě řezbářskou pohádkou, kterou je v budově Špalíčku provedl řezbář Jorg v příběhu, kdy děti postupně zavedl až ke dřevěnému princi.

Post by: Redakce

Vše ve spolupráci s městem Prostějovem.

Post by: Redakce

Nacházející pátek 16. srpna od 19:00 hodin se v Čechách pod Kosířem uskuteční představení Cavewoman.

Post by: Redakce

Radní byli nuceni zrušit veřejnou zakázku „Letní scéna Prostějov“.

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...