Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Tři herecké hvězdy v oblíbených komediích pro jednoho herce nabídne svým divákům Městské divadlo v Prostějově. Bohumila Klepla ve hře Vysavač, Šárku Vaculíkovou v kuse Milena má problém a Evu Holubovou v inscenaci Hvězda.

Post by: Bára Sedláčková

Vědecká knihovna v Olomouci v Galerii Biblio (Bezručova 2) představí výstavu České knihy v překladu 1998–2016, kterou připravila Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci s Ministerstvem kultury a kurátorkou Kateřinou Tučkovou.

Od roku 1998 funguje na Ministerstvu kultury ČR dotační program na podporu překladu české literatury.

Post by: Redakce
V sobotu 25. února v 10.30 hodin bude brněnské Divadlo Radost děti bavit Krkonošskými pohádkami. Hlavními postavami dnes už klasických pohádek Marie Kubátové jsou hamižný a lakotný Trautenberk a jeho sloužící Hanče, Kuba a Hajnej. A samozřejmě vládce hor Krakonoš.

„V brněnské Radosti nastudovali tentokrát nové příhody s kouzelnou píšťalou, s lovem na Krakonošova jelena a s čarovnými dudami. Jak už víme,

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE + VIDEO: Světoznámý karneval v brazilském Riu de Janeiru se koná vždy na přelomu února. Denně jej navštíví kolem dvou milionů lidí a nechybí mezi nimi ani Češi. Komu se však kvůli půvabným dívkám vrtícím se do rytmu samby letos nechtělo trmácet přes Atlantik, mohl stejně žhavou atmosféru zažít během plesu Spolku Plumlovských nadšenců, který se v sobotu konal v Žárovicích.   

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Jako tradičně touto dobou, tak i letos si jednou za měsíc, vždy v páteční podvečer, přijdou na své v sále němčického Kina OKO příznivci divadelního umění. V rámci letošní premiéry se místní diváci dočkali hry s názvem „U Kočičí bažiny“, kterou představilo Rádobydivadlo Klapý. Večerník byl u toho! 
„Rádobydivadlo Klapý k nám nepřijelo poprvé, spolupráce trvá již roky a musím říci, že se vždy jedná o příjemné setkání. Režisér tohoto divadla Ladislav Valeš navíc působí jako jeden z porotců během divadelního festivalu, který pořádáme,“ pochvalovala si vztah s ústeckým souborem amatérského divadla Linda Lešikarová, referentka kultury města. Ta ještě před samotným započetím dramatu herce i diváky přivítala a vylosovala šťastnou výherkyni volné vstupenky na příští představení.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Arménský historik, profesor a malíř Ašot Arakeljan představil v Galerii N7 své obrazy na prodejní výstavě. Tento umělec je často označován za krále květin, a to podle tematiky svých děl. Květiny však nebyly to jediné, co bylo na vernisáži k vidění...
Víno, přátelská atmosféra a především nádherné obrazy malované unikátní technikou.

Post by: Redakce
Metalová kapela Dymytry vyráží na samostatné turné! Tvrdě rocková skupina, hrající v maskách, vyráží v půlce února 2017 na své, v pořadí druhé, samostatné tour – Krby kamna Turyna tour 2017. Během šestnácti zastávek Dymytry objedou celou Českou Republiku. Pro své fanoušky kapela nachystala speciální prodloužený set, během něhož zazní jak ověřené hity, tak zcela nové písně napsané speciálně pro toto turné. A v pátek 4. února se představí i v prostějovském rockovém klubu Apollo 13. Startuje se ve 2é:00 hodin. Předprodej vstupenek probíhá na síti TICKETSTREAM nebo v prodejně hudebních nástrojů Zdenek Tyl, Kramářská č.1, Prostějov.
Post by: Redakce

Na pódiu Městského divadla v Prostějově byly k vidění dvě hvězdy minulosti Edith Piaf a Marlene Dietrich. Do role těchto dvou umělkyň se totiž přeměnily herečky Městského divadla Brno, které tak zažívaly jejich příběhy, osudy, milostné životy a přátelství. Všechny přítomné diváky tento divadelní zážitek nadchl a účinkující byly odměněny téměř nekonečným potleskem ve stoje, který s nadšením praktikoval i Večerník.

Post by: Redakce

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete a jeho kapela přijíždí na již tradiční zimní návštěvu Prostějova. 5P přivezou v rámci letošního turné Route 66 především staré hity, zazní ale i novinky ze zlaté Soukromá elegie (2014). V každém případě by tuto sobotu večer neměl v klubu Apollo 13 chybět žádný z fajnšmekrů legendární muziky.

Post by: Redakce

Budete se bát, my se bojíme už teď!!! Hrůza, děs a nejroztodivnější monstra, jaké si dovedete představit jen v těch nejstrašidelnějších příbězích. Plesovou sezónu již potřetí obohatí jeden velký „horor“. Klementův Lazaret si pro vás připravil velký večírek, který se ponese v hororovém duchu. Speciální výzdoba, videoprojekce, songy a nápojový lístek u kterého se budete nejen bát ,ale i bavit.

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem