Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Na přírodním koupališti v Otaslavicích se můžete kromě osvěžení těšit každých čtrnáct dnů na páteční promítání letního kina. Uplynulý pátek 31. července se organizátoři rozhodli diváky osvěžit filmem se zimní tematikou Šťastný nový rok. Diváků se po horkém dni sešlo více než dost a film celkově slavil úspěch. Kromě letního kina poslední dny také hodně potěšily milovníky osvěžení, biotop byl od pondělí hojně navštěvovaný.

Post by: Redakce

Tento pátek 7. srpna od 19:00 hodin se bude v plumlovském kempu Žralok konat Srpnová noc, na které vystoupí známí zpěváci Karel Kahovec a Viktor Sodoma.

Post by: Martin Zaoral

 Pivínské divadlo PiDi slaví rok své existence. A daří se mu. Nejenže se jeho první představení setkalo s úspěchem, aktuálně lidé mohou na samostatné výstavě nakouknout pod pokličku vzniku divadelní podoby pohádky Princezna ze mlejna.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: Hned trojkoncert si připravili organizátoři pro všechny návštěvníky Autokempu Žralok. Za nevysoké vstupné si tak mohli diváci užít vydařený páteční večer. Zprvu se na pódiu se představila pro regionální fanoušky hudby dobře známá skupina Minami, dále zahrálo České srdce a celý večer završila skupina Kokeno Rock. Kromě kvalitní hudby nechyběla ani celá škála občerstvení od různých druhů piva až po dobroty z udírny. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Post by: Redakce

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a Sluhové.

Post by: Redakce

Radní se na tom shodli při svém posledním jednání a schválili nákup obrazů.

Post by: Milan Fojt

Tohle tady ještě nebylo! Vůbec poprvé vzlétne devatero horkovzdušných balónů nad hladinu Podhradského rybníka a plumlovské přehrady. Chystá se tak mimořádná podívaná, u které byste rozhodně neměli chybět.

Post by: Redakce

V prostějovských Kolářových sadech u hvězdárny bude nadcházející sobotu probíhat druhý ročník akce City Picnic, která je určena především pro milovníky dobrého jídla, hudby a odpočinku v přírodě. Tento oblíbený letní happening pro všechny věkové skupiny bude bohatý na doprovodný program v podobě různých představení, umění, chybět nebude ani workshop. Nachystejte si tedy deky, židličky, stolky a sluneční brýle, řekněte o tom známým a v sobotu 1. srpna vyrazte.

Post by: Michal Sobecký

Krásy barokních staveb ve spojení s židovskou kulturou a náboženstvím. Obojí mohou nyní obdivovat návštěvníci muzejních expozic v prostějovském Špalíčku. Ve čtvrtek se v jeho prostorách uskutečnila vernisáž výstavy s názvem Barokní synagogy v českých zemích. Návštěvník pak mohl až žasnout, kolik zajímavých a nádherných staveb se v Čechách a na Moravě nachází.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  V zámeckém parku v Konici se v sobotu večer sešli příznivci metalu, heavy metalu i rocku. V režii agentury Mamut agency se uskutečnil nultý ročník Revival festu, na kterém vystoupily „kopie“ světoznámých kapel. A protože kromě skvělé muziky nechybělo tradiční bohaté občerstvení, vládla na konickém zámku perfektní atmosféra.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: Léto s hvězdami má za sebou druhé pokračování. V sobotu 25. července do areálu za OC Albert v Plumlovské ulici tentokrát dorazila velmi úspěšná a populární česká kapela Argema, kterou jako předkapela doprovodila konická rodačka Gabriela V.G. Fanoušci dobré hudby se tak měli na co těšit. A obě kapely obecenstvo rozhodně nezklamaly, ba naopak. Kromě skvělé hudby vyšlo také krásné počasí, nechybělo ani občerstvení a sobotní letní odpoledne s hvězdami tak stálo opravdu za to.

Post by: Michal Kadlec

Stavební investice se kvůli nedostatku peněz odkládají, to však neznamená, že umění bude strádat. Natož městská galerie... Právě do ní zakoupili prostějovští radní další obrazy od různých malířů, které mají nějakou spojitost s naším regionem.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-