Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.6.2017
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Natálie Morávková

Na začátku vystoupili žáci Základní školy v Kostelci na Hané pod vedením Mgr. Jarmily Marcinové. Přednášejícím byl Mgr. Jan Slavotínek, Ph.D.

Post by: Martin Zaoral

Nejenom festival poezie, ale také pětidenní přehlídka vtipu, hravosti, originality, jiskrné inteligence, zajímavých osobností, hereckého talentu a často i fyzické zdatnosti. Takový je už řadu posledních ročníků Wolkrův Prostějov. Jeho šedesátý ročník uplynulou sobotu skončil závěrečným večerem prošpikovaným humorem. A Večerník u toho nemohl chybět.

Post by: Redakce

V uplynulém týdnu město razantně omládlo, k vidění byla spousta neznámých mladých lidí, nové krve. Ulice a náměstí oživili mladí umělci, kteří přijeli za tradičním festivalem Wolkrův Prostějov. Letos se konal již šedesátý ročník. Jak probíhal a co vše bylo k vidění?

Post by: Martin Zaoral

VIDEO Nejenom festival poezie, ale také pětidenní přehlídka vtipu, hravosti, originality, jiskrné inteligence, zajímavých osobností, hereckého talentu a často i fyzické zdatnosti.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose ve spolupráci s Městským divadlem uspořádala jako každým rokem i tentokrát divadelní festival MEDart, který zahrnuje přehlídku všeho, co se urodilo ve školním roce 2016/2017 na prostějovských divadelních prknech. Představily se soubory dětské i dospělé, nové i ty dávno vzniklé. Veškeré dění proběhlo ve dnech 5. až 9. června.

Post by: Martin Zaoral

Město Kostelec na Hané zve na vzpomínkové odpoledne u příležitosti 150. výročí narození básníka Petra Bezruče. Přednášet bude Jan Slavotínek, v programu vystoupí žáci ZŠ Kostelec na Hané pod vedením Jarmily Marcinové, odpolednem provede Bohunka Buzziová. Akce se koná ve čtvrtek 15. června od 15:00 hodin v Městské knihovně v Kostelci na Hané.

Post by: Martin Pytela

FOTOGALERIE: Wolkrův Prostějov byl oficiálně zahájen. Ještě než došlo k samotnému předání symbolického klíče od městských bran, měli všichni přítomní možnost na vlastní oči spatřit představení souboru The Losers. Jeho členové, mezi nimiž lze nalézt mimo jiné i vítězné duo DaeMen z prvního dílu televizní soutěže Česko Slovensko má talent či vicemistra světa v hudebním loopingu En.drua, pak svíčkami zdobený průvod dovedli k soše nejznámějšího prostějovského básníka. Zde byl po několika úvodních slovech festival oficiálně zahájen.

Post by: Michal Kadlec

V předminulém čísle Večerník poukazoval na léta nevyřešený problém. Zatímco vedení prostějovského magistrátu nakupovalo desítky nových uměleckých děl, která se stávala majetkem města, nebylo je kde vystavovat. Obrazy, vzácné koberce či sochy se tak přesouvaly do depozitáře a lidé je měli možnost vidět v omezeném počtu jen zřídka při ojedinělých výstavách. Minulý týden však radní příjemně překvapili sdělením, že nová městská galerie vznikne přímo v rekonstruovaném zámku na Pernštýnském náměstí!

Post by: Redakce

Nadcházející neděli 18. června se v zámeckém parku v Konici bude konat XXII. ročník Žváčkova festivalu dechových kapel. Velkou událost zahájí slavnostní průvod kapel městem, který odstartuje ve 13:00 hodin. Průvod půjde od Základní školy a Gymnázia Konice přes Masarykovo náměstí do zámeckého parku.

Post by: Martin Pytela

Vystoupí skupiny které již běžně nehrají a znovu se dají dohromady pro tuto zvláštní příležitost.

  • U Věžiček
  • Prostějov Cup 2017
  • Keltská noc
  • legendy
  • Finsys
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI „U DITTRICHŮ“

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Voda v přehradě je čistá.

Hodně lidí chtivých koupání netrpělivě čekalo na pondělní měření kvality vody v plumlovské nádrži. A hygienici všechny potěšili! V přehradě nejsou žádné sinice ani jiný „binec“ a voda tak dostala nejlepší možnou známku čistoty. Takže neváhejte a jděte si pořádně zaplavat.  

 

 
Bez uzávěrky

Naprostou ostudou skončilo hlasování zastupitelů o Závěrečném účtu města Prostějova za rok 2016, když Účetní závěrka nebyla schválena, přičemž chyběl jeden jediný hlas! Na Ministerstvu financí ČR nyní budou mít těžkou hlavu, očekávat se dá série kontrol na prostějovském magistrátu... 

Osobnost týdne

MARASD
25 marasd

V domácím prostředí na konickém festivalu „Legendy se vrací“ vystoupila nejen regionálně známá skupina. Rocková kapela vznikla v roce 1990 právě v Konici po rozpadu tehdejší legendární kapely Merkur. A že stále dokáže rozpálit své věrné fanoušky, předvedla i při sobotním koncertu.     

Číslo týdne

26+32

Uplynulou sobotu vyhasly na Prostějovsku životy dvou mladých mužů. Šestadvacetiletý naprosto bezproblémový mladík z Čehovic skočil v Bedihošti pod nákladní vlak a pár minut poté dvaatřicetiletý řidič narazil v Dětkovicích autem do stromu. Oba byli na místě mrtví. 

Výrok týdne

„NENECHÁM ZE

SEBE UŽ DĚLAT

ŽÁDNÝHO VOLA!“ 

Prostějovský zastupitel a náměstek hejtmana
František Jura byl hodně zklamán
z přístupu Jestřábů k řešení problematiky
mládežnického hokeje. A naštval se pořádně!.