Dobrý podvečer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Tohle by se Josefu Mánesovi určitě líbilo! Malíře se na zámku v Čechách pod Kosířem, kde strávil podstatnou část svého života, rozhodli letos připomenout řadou akcí.

Post by: Michal Sobecký

 Dobrou zprávu pro milovníky kvalitní hudby mají pořadatelé chystaného koncertu Jiřího Pavlici a Hany a Petra Ulrychových s názvem Javory Beat & Hradišťan. Původně byl koncert odložený ze 4. dubna na 4. června, nicméně následoval další posun. Koncert totiž potkal stejný osud jako mnoho dalších větších kulturních akcí, odklad na podzim, konkrétně na 22. září. Organizátoři tak museli řešit, co se zakoupenými lístky.

Post by: Martin Zaoral

 Tohle se nevydařilo! Ve středu 27. května se mělo v Galerii umění na Svatoplukově náměstí v prostoru za OC Zlatá brána konat setkání s autory končící výstavy Ida. To bylo nakonec zrušeno.

Post by: Martin Zaoral

Tohoto muže si nespletete! Hudební skladatel a výtvarník je známý rozsáhlým tetováním celého těla včetně obličeje. Do povědomí širší veřejnosti se zapsal svojí prezidentskou kandidaturou, v níž jej před osmi lety podpořili zejména mladí lidé. Již brzy se tento vysokoškolský profesor představí také v Prostějově. Lidé budou moci vyrazit do OC Zlatá brána na výstavu jeho velkoformátových obrazů Má vlast stejně jako na jeho varhanní koncert v hlavním prostějovském kostele.

Post by: Michal Sobecký

Do funkce ředitelky Muzea a galerie v Prostějově nastoupila na podzim roku 2018. Doba hájení je tak u konce, Soňa Provazová (na snímku) má za sebou půldruhý rok v pozici ředitelky jedné z nejvýznamnějších kulturních organizacích města. Byl to rok plný novinek, rekonstrukcí a zajímavých výstav či workshopů. Ale také nečekaných zpráv. Třeba o odchodu Karla Trutnovského z prostějovské hvězdárny. Muzeum celkově poutalo značnou pozornost svými aktivitami.

Post by: Redakce

Již od 14. května 2020 se konají prohlídky divadla s názvem POZVÁNKA NA JEVIŠTĚ.

Post by: Michal Sobecký

Jako na cestě časem si aktuálně musí připadat návštěvníci hlavního sálu Společenského domu. Společnost Exkurze a výstavy přivezla v pokoronavirové době do Prostějova putovní výstavu věnovanou osobnostem, které se zapsaly do českých dějin. 

Post by: Martin Zaoral

 Na rozdíl od takových muzikantů pracují malíři obvykle v osamění svých ateliérů. Osobně se s nimi potkat proto není tak jednoduché. Setkat se s malířem Janem Demercim u sklenky vína ale budou moci všichni zájemci již tuto středu 27. května od 16:00 hodin u příležitosti ukončení výstavy Ida.

Post by: Redakce

 Čas je neúprosný a podepsal se i na obrazech, které jsou umístěny v chodbě druhého patra radnice na náměstí T. G. Masaryka. Obrazy „Sen dívky“ a „Sen jinocha“ autora Jana Preislera tak čeká restaurování.

Post by: Michal Sobecký

Přesně dva měsíce bylo zavřené Muzeum a galerie Prostějov, v důsledku čehož návštěvníci přišli načas hned o několik zajímavých výstav, expozici Husserl Art Active nevyjímaje. Ještě dlouho před otevřením ale muzeum avizovalo, že řada výstav, a to včetně této, bude prodloužena. A tak se taky stalo. Nevšední ohlédnutí za známým prostějovským filozofem bude proto k mání až do poloviny července. Samotná vernisáž obnovené výstavy proběhne tento čtvrtek 28. května od 17 hodin v hlavní budově.

Post by: Redakce

Malířský workshop na zámku pod Kosířem

U příležitosti 200. výročí narození malíře Josefa Mánesa si zámek v Čechách pod Kosířem ve spolupráci s olomouckým klubem Potvůrka připravil sérii malířských workshopů. Kurzy budou probíhat v autentických prostorách, kde tento významný umělec tvořil. Pod vedením zkušených lektorů si lidé mohou vyzkoušet různé výtvarné techniky a vytvořit si tak jedinečné umělecké dílo.

Post by: Michal Sobecký

 Pověstné první vlaštovky v kultuře se začínají objevovat také v Prostějově. Zatímco kvůli zákazům o shromažďování museli umělci donedávna vystupovat pouze přes internet nebo pod okny domovů pro seniory, nyní se jim nabízí i jiné možnosti. I když stále omezené. Přesto se například zpěvačka a hráčka na kytaru Pavla Aschenbrennerová rozhodla dále nečekat a vystoupit zase mezi lidmi.

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.