Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Prostějovské náměstí zažije pořádný nářez, ketrý vám připraví kapely FROM BEYOND a MALIGNANT TUMOUR. Pokud jste metalisti tělem i duší, tak tam nesmíte chybět!

Post by: Natálie Morávková

Minulý pátek se v Art kavárně Avatarce uskutečnila vernisáž Alexandra Mosia s názvem „Čistý průstřel tvorbou“ za přítomnosti paní senátorky Boženy Sekaninové a zastupitelky města Prostějov. Úvodního slova vernisáže se zhostil, jako již tradičně, pan PhDr. Antonín Bůžek, Ph.D a hudební produkci po čas jejího konání zajistil Zdeněk Michalec (kytara, zpěv).

Post by: Martin Zaoral

Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí... co? V úterý 15. srpna bude na zámku Plumlov k vidění lesní erotická němohra „V borůvčí“ v podání Geisslers divadla, které se prezentuje jako grandiózní, energické, inteligentní, smyslně-svůdné, laskavé, empatické, rytmické, strhující, hravé, okázalé, fantastické a především komediální. V Plumlově předvedou lechtivou komedii plnou lesních plodů a roztoužených zvířátek. Představení je vhodné od 15 let.

Post by: Redakce

Od 4. srpna do 31. října 2017 bude v prostějovské Art kavárně Avatarka výstava z umělecké tvorby malíře žijícího a tvořícího střídavě v Praze a na Severní Moravě. Autor prezentuje tematicky zajímavý a rozmanitý soubor portrétů, krajiny, zátiší, figurálky lidí a fauny, též abstraktní smalty a meditace nad květinou.

Post by: Redakce

Od neděle 6. srpna je na schodišti hlavní budovy plumlovského zámku k vidění nová fotografická výstava „KRÁSA KOLEM NÁS“. Spolek prostějovských fotografů se v opravených prostorách historické dominanty Plumlova prezentuje fotografiemi svých jednotlivých členů s jejich pohledem na vnímání krásy.

Post by: Redakce

Předminulý pátek zavítal do Art kavárny Avatarka po delší době výborný pianista Elly Jay Lodewyk. Kavárna byla plná, Elly je v Prostějově i okolí velmi oblíben, proto je na jeho koncerty zapotřebí si místa rezervovat, aby bylo možné si jeho vystoupení skutečně užít v pohodlí.

Post by: Redakce

Nejnovější film otce a syna Svěrákových s názvem Po strništi bos, lyrický snímek o dětství a hrdinství v každém z nás, vstoupí do českých kin již ve čtvrtek 17. srpna.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: „Tolik lidí do muzea na vernisáž nikdy dříve nepřišlo. Podařil se nám rekord,“ prozradil Večerníku majitel Galerie umění v Prostějově Jindřich Skácel. Pondělní podvečer v prostějovském muzeu patřil slavnostní vernisáži výstavy Pozdní sběr, jejímž autorem je populární český herec a malíř Jan Kanyza.

Post by: Redakce

Hody v Seloutkách
Hodová zábava v Seloutkách v sobotu 12. srpna 2017 od 20.30 hodin na hřišti, za nepříznivého počasí na sále v Seloutkách. Hraje NOVIOS, vstupné 70,-Kč.
Nedělní hodové odpoledne 13. srpna začne v 15.00 hodin na hřišti a zpříjemní jej vystoupení DJ ,RC Draco-letecká show, Šermířský spolek Šumperk, skluzavka a další atrakce. Na obě akce zajištěno bohaté občerstvení.

Z lázní do lázní i s kapelou Buty
Hanácký auto - moto - veterán klub Prostějov pořádá již třináctou rallye na pohodu Z lázní do lázní, která se bude konat v neděli 13. srpna. Auta vyjedou v 10:00 hodin od lázní Skalka. Po cestě se zastaví v Čechách pod Kosířem, kde budou k vidění v zámeckém parku od 10:30 hodin, do Slatinic dojedou po poledni. Zde proběhne předávání cen rallye, soutěž elegance. Hostům zahraje kapela Buty, akce se koná pod záštitou poslance Pavla Holíka.

Plumlovský triatlon na zkoušku
Plumlovman letos nebude. V sobotu 12. srpna si ovšem každým bude moci nezávodně a bez měření času absolvovat trať duatlonu či triatlonu dle svého uvážení. Trať pro duatlon i triatlon bude vyznačena. Start je plánován na 9:00 hodin u Podhradského rybníka. Na účastníky triatlonu bude čekat 200 metrů plavání, 12 km na kole a 2,8 km běhu, duatlonisté se vydají na 4,5 km běhu, 12 km na kole a 2,8 km běhu.

Prázdninové zpívání v Mostkovicích
Prázdninové zpívání na minigolfu v Mostkovicích se sdružením hudebníků HKP (hraje, kdo přijde) se bude konat již zítra, tj. v úterý 8. srpna v 17:00 hodin. Přijít by mohli například Mozart a Pepin s harmonikou, Miloš a Šoufek s kytarou, Paulí s basovou kytarou a Honza s klávesy.

Obecní veselice v Tištíně
Akce se bude konat v sobotu 12. srpna od 15:00 hodin na výletišti Malý háječek v Tištíně. Zahrají skupiny Domino, Hope Astronaut a Atom-Rock.

Post by: Redakce

A léta běží vážení… Rok se s rokem sešel a je tu před námi další ročník Sešlosti. Stejně jako život, je i vývoj v jednotlivých kapelách rozmanitý, a došlo k rozdrobení i ke vzniku nových seskupení.
Představení kapel, které na akci vystoupí:

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...