Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Kvalitní humor slibovala pozvánka na páteční představení v Městském divadle v Prostějově. Totéž pronesla na jevišti také jeho ředitelka Jana Maršálková. A vše se do puntíku splnilo. Druhý díl 12. ročníku festivalu Aplaus s názvem „Když se zhasne“, který proběhl v režii Moravského divadla Olomouc, se prostě vydařil. A Večerník u toho nechyběl.

Post by: Petr Kozák

Agentura Harlekýn měla již dnes, tj. pondělí 21. října, přivézt do kulturního domu v Jesenci detektivní příběhy Roberta Thomase s názvem Turecká kavárna. V hlavní roli hrají Václav Vydra, Jana Boušková, Matěj Hádek a Naďa Konvalinková. A právě posledně jmenovaná se nemůže představení ze zdravotních důvodů zúčastnit, a proto bylo odloženo.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  Publikum ztichlo, ohromeno velkolepostí díla! Přesně takto je nazvána výstava obrazů malíře Václava Brožíka, která už od 6. září probíhá v Muzeu a galerii v Prostějově. Výstavu světoznámého malíře navštívily už stovky nejen jeho obdivovatelů. Minulý čtvrtek ji okořenila i beseda s Boženou Bumbálkovou, předsedkyní Společnosti přátel Václava Brožíka. Ta do Prostějova zavítala až z daleké Třemošné u Plzně. U toho Večerník nemohl chybět!

Post by: Redakce

 Olomoucký kraj a statutární město Prostějov zvou všechny hudební příznivce na Slavnostní koncert ke státnímu svátku, který se uskuteční ve středu 23. října v Městském divadle v Prostějově. Od 19:00 hodin se představí Moravská filharmonie Olomouc, dirigent Marek Štilec a houslová sólistka Julie Svěcená.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: Předminulou neděli 13. října proběhla letošní poslední vernisáž výstavy na plumlovském zámku, kterou připravil Spolek pro Plumlovský zámek. Vydařilo se, že přišlo skutečné babí léto a na nádvoří zámku se dalo i opalovat, což pořadatelům přineslo vrásky, jestli lidé nepojedou raději na chaty a ne na zámek. Ale zdárně proběhla i samotná vernisáž a účast návštěvníků byla opravdu vysoká včetně významných hostů.

Post by: Redakce


V posledních dnech se v Prostějově hodně mluví o soutěži na realizaci pomníku Edmunda Husserla, proto bych veřejnost rád seznámil s fakty.
Není žádným tajemstvím, že jsme se zabývali myšlenkou odhalení nového pomníku Edmundu Husserovi. Abychom předešli možným spekulacím, vyhlásili jsme otevřenou soutěž, ve které se sešlo celkem deset návrhů. Tyto návrhy posuzovala komise, ve které byli většinově zastoupeni nezávislí odborníci.

Post by: Redakce

Obecní knihovna ve Vikýřovicích bývá v půjčovní dny plná dětí, které si tu kreslí, hrají na počítačích nebo prostě jen čtou. Pro knihy či na nejrůznější přednášky sem chodí i jejich rodiče a místní senioři. Všechny láká přátelská a pohodová atmosféra, kterou tady už šestnáctým rokem vytváří knihovnice Květoslava Havlíčková. Ta za to v pátek 11. října získala titul Nejlepší neprofesionální knihovník Olomouckého kraje 2019.

Post by: Redakce

Jak se žilo na konci minulého tisíciletí v osmdesátých a devadesátých letech nám připomene originální výstava a festival „30 klíčů pro Samet“. Akci pořádá Divadlo Plyšového Medvídka za finanční podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějov.

Post by: Redakce

Dětmi oblíbená slovenská hudební dvojice Smejko a Tanculienka je opět v Prostějově a oslaví s nejmenšími svoje 5. výročí. Již tuto sobotu 19. října vystoupí ve Společenském domě v Prostějově. Od 16:00 hodin si drobotina zazpívá a zatančí na největší pohádkové a taneční hity.

Post by: Redakce

Dvě velmi šikovné malířky Květuše Burešová a Zuzana Muzikant Jeřábková představí svá díla inspirovaná zejména přírodou na prodejní výstavě, která bude zahájena v pátek 18. října od 17:00 hodin a potrvá do 22. listopadu.

Post by: Redakce

 Tak tohle se vyplatilo! Prostějovské kino Metro 70 obdrželo z prestižní sítě Europa Cinemas, jíž je členem, částku 227 000 Kč. Co s částkou, se kterou se původně v rozpočtu nepočítalo, bude?
„Tyto peníze jsou určeny na podporu a rozvoj kina, a to především směrem k důrazu na evropskou a národní kinematografii. Aby kino na peníze dosáhlo, musí pravidelně plnit soubor podmínek a přistupovat k dramaturgii tak, aby byla co nejpestřejší a obsahovala velký podíl evropského a českého filmu,“ vysvětluje Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Tomu se říká návrat! Když mu bylo patnáct, vystoupil jeden z nejúspěšnějších houslistů naší historie s Royal Philharmonic Orchestra v Londýně. O řadu let později se Václav Hudeček představil i publiku v Konici. Tehdy zahrál ve zdejším zámeckém sále, který vyniká jedinečnou akustikou. Po třech desítkách let se na stejném místě objevil znovu. A vzal s sebou i mladičké a zapálené muzikanty přesně takové, jako byl kdysi on sám. Stalo se tak v sobotu 12. října v rámci slavnostního koncertu Má vlast. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva