Dobré ráno, dnes je středa 29.3.2017
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

FOTOGALERIE Všichni na vás čekáme. Kde jste? To jste si byli zapálit?“ otázal se důrazně, a přesto s nadhledem režisér Karel Foltin trojice vrabčáků, kteří se zpožděním docupitali na pódium v aule základní školy ve Ptení. „Prosím, mě se chtělo čůrat a ostatní šli se mnou,“ pípl nesměle jeden z nich. Po příletu zpožděného hejna vrabčáků se generální zkouška představení Kdo bude král rozběhla naplno. Díky pečlivé přípravě proběhla v neděli 19. března premiéra stejně jako čtyři následující představení konaná v průběhu uplynulého týdne bez větších problémů.

Post by: Redakce

Depeche Mode Revival Band je hudební kapelou, se kterou mají její posluchači a příznivci možnost společně zavzpomínat na legendární seskupení původem z Velké Británie, jež v letošním roce vydalo nové album s názvem „Where's the Revolution“. Písničky jedné z nejvytrvalejších a nejúspěšnějších hudebních skupin z celého světa napříč všemi žánry, mezi něž patří například „Enjoy the silence“, „Policy Of Truth“, „Strangelove“, „One Caress“, „Useless“, „Personal Jesus“ či „I feel you“, zazní během pátečního večera v prostorách prostějovského hudebního klubu Apollo 13.

Post by: Redakce

Jedinečným koncertem BACHA NA ŠPORCLA vyvrcholí v pondělí 3. dubna v 19 hodin koncertní sezóna Městského divadla v Prostějově. Světoznámý virtuózní houslista Pavel Šporcl nastudoval s komorním orchestrem Czech Ensemble Baroque Orchestra Bachovy barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo. Připomněl tak 330. výročí od narození významného německého hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

Post by: Redakce

Šárka Vaculíková známá především jako Adriana Pešková z nekonečného televizního seriálu Ulice přijela minulé pondělí do Městského divadla v Prostějově s vlastní hrou Milena má problém. Neteř slavného herce Lukáše Vaculíka je autorkou, scénáristkou i režisérkou tohoto hravého, dravého a vážně vtipného představení. Během večera se navíc převtělila hned do několika rolí, v nichž dokázala bez přestávky diváky bavit.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE V Apollu se nezahálelo ani tento víkend. Zatímco v sobotu se na pódiu vystřídalo hned šest kapel vyznávajících tóny metalu, o den dříve se zpívalo a tancovalo na známé hity od Red Hot Chili Peppers a AC/DC. Revival druhé jmenované hudební skupiny je přitom označován jako nejlepší v celé České republice, kvalita tak byla již předem zaručena.

Post by: Redakce

Snad to vyhrajeme! Hned trojici želízek má Prostějovsko v ohni prestižní krajské kulturní ankety. Jedná se o loňské otevření zámku v Čechách pod Kosířem, ředitele Muzea řemesel Konicka Pavla Šína a konečně i Mezinárodní hudební festival Keltská noc.

Post by: Redakce

Pokud si myslíte, že vás staré umění nemůže překvapit, výstava „V oplatce jsi všecek tajně“ v Arcidiecézním muzeu Olomouc vás vyvede z omylu. Objevíte například téměř zapomenuté velikonoční rituály, kdy se v kostelích používala socha Krista s pohyblivými pažemi obřadně snímaná z kříže a ukládána do hrobu. Při velikonoční vigilii pak kněz postavil na oltář sochu Vzkříšeného Krista, která zde zůstala po čtyřicet dní, aby pak při liturgické inscenaci Ježíšova nanebevstoupení zavěšená na laně putovala vzhůru do klenby kostela, kde zmizela lidským očím v dutém svorníku. 

Post by: Redakce

V divadelním sále nebude o zábavu nouze ani tento týden, tentokrát se o ni budou starat umělci z Divadla v Dlouhé z Prahy. Tato scéna se stálým hereckým souborem pokračuje ve své nastolené tradici spojené s kabaretem, která započala již před sedmnácti let. Prvním z této pomyslné série byl Kabaret Richard Weiner, na který navázala tři další představení, konkrétně Kabaret Vian – Cami, Kabaret Prévert – Bulis a Kabaret Kainar – Kainar.

Post by: Michal Kadlec

Ve dnech od 8. do 13. dubna se již druhým rokem na náměstí T. G. Masaryka uskuteční Velikonoční jarmark, jehož součástí kromě kulturního programu budou i velikonoční trhy. Rozsah a průběh stánkového prodeje budou obdobné jako v minulém roce a před muzeem bude umístěno osm stánků ve vlastnictví statutárního města Prostějova.

Post by: Redakce

Občané mají od středy 1. března možnost hlasovat o Ceně veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2016. Na webu kraje mohou vybírat z 13 nominovaných kulturních akcí a aktivit, a tím rozhodnout o vítězi. Anketa poběží do 31. března.

 • Pozvánka basket
 • caje
 • konstrukta
 • berani
 • U vezicek
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Kdo by podle vás měl provozovat "A"-tým prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Hokej v Prostějově zůstane

Dnes už bývalý předseda LHK Jestřábi spolek, který vlastní hokejovou licenci na WSM ligu, Michal Tomiga prozradil, že se jedná o dalším dvouletém pronájmu práv na druhou nejvyšší soutěž Jaroslavu Luňákovi. Ten tak bude mít další možnost vybojovat pro Jestřáby slibovanou extraligu...

 

 

 

Tajné zločiny

Přestože se to na sociálních sítích stále více množí zveřejňováním událostí přiotrávených psů, policisté žádný případ neevidují. A to i přesto, že se jedná o konkrétní místa činů. Připadá vám normální, že někdo protiprávní jednání raději napíše na Facebook, než aby šel na policii? Nám tedy ne...
Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

MILOŠ ZEMAN prezident

 

 Prezident České republiky věnoval třetí den návštěvy Olomouckého kraje Prostějovsku. Nejdříve zamířil do městských kasáren k elitní vojenské jednotce, poté spěchal i s Ovčáčkem do Konice. Hlava státu ve svých verbálních projevech nepřekvapila, novináři už to však nějak přežijí... 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

26

Neuvěřitelné! Středeční jednání zastupitelstva Držovic čítalo šestadvacet projednávaných bodů, což trvalo také rovných šestadvacet minut! Prostějovští radní se tak nyní chtějí s kolegy ze sousedství poradit, jak se takové „rychlovky“ dělají...Výrok týdne

„„JÁ JSEM ZA ŠKOLU NIKDY NECHODIL. OPRAVDU NE!“. 

První náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer se při vyhlášení nejlepších
učitelů roku 2016 bránil nečekané otázce moderátora Aleše Procházky....