Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.6.2018
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto
Post by: Jakub Čermák

FOTOGALERIE: V úterý 12. června započal v Prostějově velký svátek uměleckého přednesu a divadel poezie. Jako každoročně čekaly diváky desítky divadelních představení, koncertů, přednášek a seminářů. Hlavním bodem celé akce však byla přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky, jež nese název Wolkrův Prostějov. Divadelní a recitátorské veselení probíhalo celý týden od 12. do 16. června v sále Kulturního klubu Duha, v městské knihovně nebo například na zámku na Pernštýnském náměstí.

Post by: Redakce

Městské divadlo v Prostějově v nové sezóně 2018 - 2019 opět nabídne setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory.

Post by: Martin Zaoral

XXIII. ročník přehlídky dechových hudeb Žváčkův festival se bude konat tuto neděli 17. června od 13:00 hodin v zámeckém parku v Konici. Program bude zahájen slavnostním průvodem kapel od zámku do zámeckého parku.

Post by: Martin Zaoral

MKS Konice a Mamut agency uvádějí již tradiční Legendy se vrací. Na velkém pódiu s profesionálním zvukem a světly vystoupí v pátek 15. června od 18:00 hodin kapely Marasd, Merkur, Demence, Junior, Děda Mráz, Quercus a Gabriela V.G.

Post by: Redakce

„Už na podzim bychom se měli se svými čtenáři opět potkávat v nově zrekonstruované budově domu dětí a mládeže v ulici Vápenice. Z tohoto důvodu bude posledním dnem provozu ve stávajících prostorách na nádvoří prostějovského zámku pátek 13. července 2018.

Post by: Jakub Čermák

FOTOGALERIE Sobotní večer na pláži U Vrbiček se nesl ve znamení tvrdých kytarových zvuků a hlasu Tomáše Ortela ze stejnojmenné kapely Ortel. Ta zavítala na plumlovskou přehradu, kde nastartovala letní hudební sezónu pod názvem ROCK MAIER FEST. Součástí seriálu budou tradiční revivaly legend i vzpomínka na rockové hvězdy, ale také například koncert skupiny Mirai. Jak pro Večerník zopakoval majitel pořádající agentury HITRADE Petr Zlámal, každý koncert bude mít ještě jeden rozměr - charitativní. A bylo tomu tak i v případě sobotního vystoupení kontroverzního seskupení Ortel. Potěšení z něj budou mít v soukromých prostějovských jesličkách. Večerník byl jako jediné médium po celý koncert u všeho podstatného. 

Post by: Tereza Machová

Keltská noc 2018 se blíží! Oblíbený mezinárodní hudební festival se letos uskuteční v pátek 20. července od 15:00 hodin a v sobotu 21. července se startem v 11:00 hodin. Sletoviskem všech keltů se stane tradičně kemp Žralok. Největším lákadlem je francouzská skupina Celkilt, která se řadí k nejlepším keltským hudebním projektům současné Evropy. Dalšími trháky budou Celtica Pipes Rock, Tradish, Sliotar, Selfish Murphy i spousta dalších. Přijďte a užijte si opět nezapomenutelný zážitek!

Post by: Jakub Čermák

Od úterý 5. června mohou všichni příznivci umění zajít do prostějovské Galerie Cyril na výstavu obrazů od Magdaleny Turzové s názvem Love messages. Galerie vznikla na jaře roku 2016 a nachází se ve čtyřech patrech věže místního kostela sv. Cyrila a Metoděje v Prostějově. Hlavním cílem, který si její vedoucí David Bartoš dává za úkol, je podpora současných českých umělců prostřednictvím samostatných i skupinových výstav, zároveň zprostředkování pohledu na současné umění obyvatelům města Prostějova a okolí. Další ambicí je návštěvníkům, kromě výstav prací autorů, nabídnout také pohled na tvorbu umělců prostřednictvím site-specific instalací, což přináší svěží vítr na prostějovskou uměleckou scénu mezi klasickými galeriemi.

Post by: Tereza Machová

Na tento týden pro vás budou na zámku v Konici připraveny celkem tři akce. Ve čtvrtek tam proběhne „kytarový souboj“ dvou žáků místní školy, v pátek vás uvítá v duchu tradičních vracejících se legend a v neděli se představí místní dechové orchestry na Žváčkově festivalu dechových hudeb.

Post by: Martin Zaoral

Setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory v nové sezóně 2018–2019 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Abonmá si budou moci pořídit nejprve stávající předplatitelé, od 6. srpna teprve poté ti noví. Navzdory opravám Národního domu se bude prodávat na obvyklém místě.

Post by: Martin Zaoral

Grafický design není umění! Anebo je? Kdo se rád zabývá podobnými otázkami, najde k tomu aktuálně vhodné prostředí v Galerii Na Půdě v prostorách Městské knihovny Prostějov. Od minulé středy je tam k vidění výstava toho nejlepšího z prací všech studentů oboru multimediální tvorba na Střední škole designu a módy v Prostějově.

Post by: Martin Zaoral

Ve čtvrtek 7. června začal další ročník oblíbeného seriálu Prostějovské léto, který během několika měsíců přinese nespočet hudebních vystoupení, workshopů pro děti i dospělé nebo také divadla a přednášky. Čtvrteční odpoledne začalo ukázkou první pomoci, kde si každý mohl na figuríně názorně vyzkoušet, jak v krizových situacích zachránit život (čtěte na straně 23 - pozn.red). V podvečer si celé náměstí T.G.Masaryka podmanila česká kapela Slza hrající v Prostějově znovu po třech letech. U toho Večerník nemohl chybět.

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne