Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  Na lásku není nikdy pozdě! I když není vůbec jisté, že se dožijete příštího rána... To bylo zřejmě hlavní poselství humorně laděného retro muzikálu Vlak do nebe, který se 17. ledna stal prvním letošním představením cyklu Divadelních pátků v kině Oko v Němčicích nad Hanou. Představení se mohlo těšit ze solidní divácké kulisy, v publiku se sešlo několik desítek lidí, mladších 30 let však mezi nimi bylo jen pomálu.

Post by: Michal Kadlec

 V prostorách Městské galerie Prostějov v zámku na Pernštýnském náměstí se koná výstava fotografií s tematikou plumlovského zámku s názvem Pojďte s námi na zámek. Soubor vystavených fotografií různých autorů byl použit na ojedinělý kalendář pro rok 2020.

Post by: Michal Sobecký

Tvoření, tvoření a zase tvoření. Muzeum a galerie Prostějovska už dávno nenabízí jen exponáty a vernisáže. Ale také workshopy. Jeden z nich uspořádalo v úterý 14. ledna ve své hlavní budově. A bylo se na co těšit. Děti si mohly přijít vyzkoušet právě práci s kamenem, dozvěděly se ale také o dávné historii i současnosti planety Země. Muzeu se tak opět podařilo dát dohromady poznávání a tvoření.

Post by: Redakce

 Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete je čtveřice půvabných dam vystupujících na nejrůznějších akcích. Nyní míří do Městského divadla v Prostějově, aby oslnily místní publikum. Nechte se ve středu 22. ledna v 19:00 hodin okouzlit melodickými tóny.

Post by: Redakce

 Michal Dlouhý se vrací na prkna Městského divadla v Prostějově, tentokrát dokonce hned dvakrát v jednom týdnu. Poprvé se tak stane dnes, tj. v pondělí 20. ledna, podruhé tomu bude v neděli.

Post by: Redakce

Kino Metro 70 se v roce 2018 stalo členem prestižní evropské sítě kin Europa Cinemas, loni získalo titul evropské kino měsíce a letos bude jeho ředitelka Barbora Prágerová „soudcovat“ na světovém filmovém festivalu v Cannes.
Kino se v roce 2018 stalo členem evropské sítě kin Europa, což s sebou nese nárok na pravidelnou každoroční finanční podporu kina v závislosti na tom, jak se mu daří naplňovat zadaná kritéria. Za první rok členství byla kinu přiznána částka ve výši 230 tisíc korun, které jsou určené především na podporu evropského filmu.

Post by: Martin Zaoral

 Zase se jim to povedlo! Jak už Večerník informoval, hanácká rocková kapela Pryor se i s hitem Bublina stala skupinou měsíce února roku 2019. Díky tomu postoupila do celoročního finále, v němž v konkurenci dalších jedenácti úspěšných kapel skončila na hezkém čtvrtém místě.

Post by: Martin Zaoral

o minulosti místa, kde žijí, se mohou vrátit lidé z Vrahovic. Průvodcem jim bude kniha Vrahovice v moderní době, která byla v sobotu 21. prosince 2019 pokřtěna ve zcela zaplněném sále domu služeb. Na křtu se sešli místní občané, rodáci, pamětníci, členové Spolku za staré Vrahovice a jejich příznivci a přátelé.

Post by: Redakce

Římskokatolická farnost Kostelec na Hané zve v neděli 19. ledna od 16:00 hodin do kostela sv. Jakuba Staršího na koncert kapely Noproblem u příležitosti ukončení sbírky Naše zvony na poděkování všem dárcům.

Post by: Redakce

V rámci tradičních Divadelních pátků bude v pátek 17. ledna od 19:30 hodin v kině Oko v Němčicích nad Hanou k vidění retro muzikál Vlak do nebe.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Smích? Ten mnohé přítomné brzy během čtvrtečního představení v Městském divadle přešel. I když rozhodně nenudily hlášky jako: „Chrápu tak, že si ten zvuk vrchní sestra dala jako vyzvánění...“ Téma hry 4000 dnů ale bylo spíše z těch vážnějších. Příběh totiž pojednával o muži Michaelovi, který po svém kolapsu ztratil paměť. A najednou byl ve vzduchoprázdnu: 11 let života se ztratilo a s nimi vzpomínky na všechno, co měl i neměl rád. Včetně svého partnera. Večerník se zašel na představení podívat.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Všudypřítomné vánoční stromky a betlém. Sváteční nálada a úvod na varhany. Atmosféra v kostele Povýšení svatého Kříže byla uplynulou sobotu vskutku sváteční. Nebylo se přitom čemu divit. Vystoupil v něm totiž sbor Schola Cantorum, který vdechl nejstarší zachované prostějovské památce vánočního ducha. Na programu byly skladby Jakuba Ryby a Adama Michny z Otradovic, zazněla ale také modernější díla od operních skladatelů.

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...