Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.1.2017
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Nový zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vaše bránice spustí už zítra od devatenácti hodin a nezastaví se dobrých osmdesát minut...

Post by: Zdeněk Vysloužil
Vážení diváci, omlouváme se, ale představení Prokletí nefritového škorpióna ve středu 18. 1. 2017 je z důvodů nemoci zrušeno. Náhradní termín je čtvrtek 2. března 2017 v 19 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud by někomu náhradní termín nevyhovoval, vstupné vracíme v pokladně divadla do 31. ledna 2017.

Děkujeme za pochopení.

PaedDr. Jana Maršálková, ředitelka Městského divadla
Post by: Redakce

Uplynulou středu se na prostějovských prknech, co znamenají svět, představil herecký ansámbl Klicperova divadla z Hradce Králové s hraným recitálem básní K. J. Erbena ze sbírky Kytice v režii Karla Brožka. Městské divadlo podpořilo herce takřka plnou kapacitou sálu. Podle reakcí diváků bylo patrné, že je notoricky známá tematika stále aktuální a i v současné době si najde své příznivce. V hledišti nechyběl ani Večerník.

Post by: Redakce

Hned dvě pohádkové soboty čekají v únoru v Městském divadle v Prostějově na malé diváky a jejich rodičovský doprovod. V sobotu 11. února v 10 hodin se uskuteční představení Michalova brnkačka, které bylo v prosinci zrušeno z důvodu náhlého onemocnění Michala Nesvadby. O dva týdny později – v sobotu 25. února v 10.30 hodin přiveze dětem Krkonošské pohádky brněnské Divadlo Radost.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Provozovatelé hudebního klubu Apollo 13, přichystali prostějovským příznivcům té nejtvrdší hudby pořádnou nadílku. V sobotu 21. ledna, se budou třást i zdi a možná vykolejí i okolo projíždějící vlak. Sobotní noc totiž proběhne ve znamení hned trojice těch nejtvrdších smeček!

Post by: Redakce

Klub historický a státovědný se od ledna opět vrací ke své tradiční kulturní činnosti. Každé třetí úterý v měsíci tak mohou všichni zájemci přijít do výstavního sálu Státního okresního archivu v Prostějově v Třebízského ulici na některou ze zajímavých přednášek. Tentokrát se mohou těšit na autorské čtení Miloše Kvapila, kterého známe nejen jako bývalého ředitele městské knihovny, ale i jako svérázného spisovatele. V úterý 17. ledna od 17.00 hodin představí ukázky ze své tvorby.

Post by: Redakce

Zajímá vás, jak vypadá běžný život v Číně? Nenechte si ujít zajímavé vyprávění. Prostějovská studentka Tina Antoníčková tam loni v létě strávila tři měsíce jako au-pair a o své zážitky se podělí 12. ledna v 17 hodin.

Post by: Redakce

Ministerstvo kultury ČR prohlásilo v lednu letošního roku soubor dvanácti historických náhrobků ze starého židovského hřbitova v Prostějově a jejich fragmentů za kulturní památku.

Post by: Redakce

V Apollu začíná další metalová sezóna a hned zkraje připomínkou jedné z největších legend, a to Black Sabbath. Tato anglická skupina je považovaná též za zakladatele heavy metalu a ovlivnila mnoho jiných stylů. V původní sestavě vystupovali Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Terrance „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí). V Apollu uvidíme v pátek 20. ledna jejich moravský revival Black Sabbath DIO Tribute.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE „Chceš-li postavit loď, nesmíš své muže poslat, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje. Nejprve v nich musíš vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře,“ napsal kdysi francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry. Právě touze v nejrůznějších jejích podobách zasvětil Václav Obr koncert skupiny Nezmaři, který se uplynulou sobotu konal v Depozitáři Muzea kočárů.

  • Toray
  • interforst
  • spsOL
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Na co se v letošním roce nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Řidiči byli opatrní.

Sníh a náledí provázely řidiče na silnicích prostějovského regionu hlavně během středy a čtvrtka. Pozitivní ovšem je, že kromě pár nehod na Plumlovsku a Konicku nemuseli policisté a lékaři už vůbec řešit žádné závažnější karamboly. Za to patří šoférům určitě palec nahoru. 


Proč pouze krádež?
Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Proč pouze krádež? Minulé pondělí byla v obchodním domě na náměstí T.G. Masaryka okradena mladá trafikantka o dvacet tisíc korun. Zloději se zřejmě bránila, protože lékaři dámu vzápětí ošetřovali v sanitce a poté převezli do nemocnice. Mluvčí policie ale tvrdí, že zraněna nebyla a případ je řešen pouze jako krádež, nikoliv jako loupežné přepadení. Proč?

Osobnost týdne

JOSEF LAUFER

03 osobnost tydne laufer
 

Do Hotelu Plumlov si uplynulou sobotu pozvali organizátoři Plesu ve styluosmdesátých let skutečnou hvězdu. Josef Laufer hostům skvělého bálu dokázal, že pořád ještě umí nejenom perfektně zpívat, ale i bavit celou společnost. 

JOSEF LAUFER

Číslo týdne

1 348 987

Až takřka půldruhého milionu korun může znít letošní výnos z Tříkrálové sbírky. Organizátoři jak z konického, tak i prostějovského děkanátu si tak poprávu pochvalují štědrost lidí po celém regionu. V obou případech se jedná o překonání rekordních částek z loňského roku.

Výrok týdne

„PROTI ROKU 1987 JE TO ÚPLNÁ HAVAJ!“  


Božena Černohousová z prostějovské hvězdárny míní, že sedmnáct stupňů pod nulou je oproti třicet let starým třicetistupňovým mrazům úplná pohoda...