Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Martin Zaoral

První dubnovou středu skončila derniérou divadelní sezóna Ptenského dětského divadla. Letošní pohádku „O královně noci a princezně Jitřence“ vidělo v pěti představeních více než 1200 diváků, a sice ať už na premiéře pro veřejnost, nebo během představení pro mateřské a základní školy z Hrubčic, Konice, Kostelce na Hané, Lipové, Mostkovic, Protivanova, Stražiska, Suchdola a samozřejmě i Ptení.

Post by: Tereza Machová

A máme tady opět festival Prostějovské dny hudby, který každoročně pořádá Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose pod záštitou primátorky Statutárního města Prostějova Aleny Raškovi a s finanční podporou magistrátu. První akce - zahajovací koncert „Řekni“ - proběhne již tuto neděli. Pokud ale zrovna nemáte čas, nevadí. Festival potrvá až do 25. května a na jeho programu je dalších výborných a zajímavých koncertů více než dost.

Post by: Martin Zaoral

S.O.S. - divadelní odbor Sokola Litovel uvede tuto sobotu 21. dubna od 19:00 hodin v Živnostenském domě v Konici komedii z Divokého západu Vinnetou - Poslední ústřel. Skalpování a chytání dobytka do lasa se v průběhu představení, které napsal a zrežíroval Petr Linduška, zakazuje. Obzvláště vítáni budou občané ve westernovém obleku, ať již cowboyové nebo indiáni.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: „Jsme rádi, že jsme se společně sešli v tomto chrámu kultury,“ rozesmál Ondřej Havelka na úvod vystoupení účastníky Tanečního večera v Kulturním domě v Kralicích na Hané. V papundeklové přízemní budově se následně rozezněla muzika prvorepublikových salónů a amerických tančíren.

Post by: Redakce

Z mnoha akcí, kterými si letos Olomoucký kraj připomene 100 let od založení samostatné Československé republiky, bude vyčnívat slavnostní open air koncert, jenž se uskuteční 1. září přímo před budovou hejtmanství. Akci ozdobí špičkoví hudební umělci a vrcholní představitelé státu i regionu. Slavnost je ale určena hlavně pro veřejnost, lidé budou mít dostatek míst k sezení i ke stání.

Post by: Martin Zaoral

Jarní koncert Dechového orchestru Němčice nad Hanou se bude konat v sobotu 21. dubna v hale Suprovka. V programu zazní nejen koncertní symfonická hudba, ale i česká popová klasika. V rámci koncertu se představí také žáci tanečního oboru. Předprodej vstupenek pro veřejnost byl zahájen 9. dubna v městské knihovně.

 

Post by: Tomáš Kaláb

FOTOGALERIE  Do Prostějova opět zavítal dětmi oblíbený Michal Nesvadba, kterého důvěrně znají z Kouzelné školky. To potvrdila i jedna z „princezniček“, která na představení plné her, písniček a zábavy dorazila se svým tatínkem. Některé děti si přinesly i postavičky Františka a Fanynky. O oblibě známého herce nejlépe svědčilo zaplněné hlediště.

Post by: Redakce

Divadelní soubor Na štaci z Němčic nad Hanou vystoupil uplynulou sobotu 7. dubna v „domácím“ sále kina Oko s premiérou nové autorské hry Převýchova v díře. Inscenace je inspirována autobiografickým románem Ladislava Vrchovského Z podzemí ke slunci. Hra vypráví příběh chlapce, který se v roce 1948 narodil členům západního odboje. Rodinný původ zásadně ovlivnil jeho život v podmínkách totalitního komunistického režimu.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: O Hanáckyho kohóta je krajská postupová přehlídka ve zpěvu lidových písní pro sólové dětské zpěváky. V Prostějově se uplynulou sobotu konalo její regionální kolo, kterého se zúčastnilo dvaačtyřicet soutěžících. Děti mohly zpívat písně z Hané, Malé Hané nebo hostýnského Záhoří. Akci pořádal prostějovský Hanácký folklorní soubor ve spolupráci s Kulturním klubem Duha, který se na celou sobotu proměnil v takovou malou hanáckou vesničku, kde ještě všichni ctí staré zvyky, nosí kroje a umí perfektně hanácky...

Post by: Redakce

FOTOGALERIE Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu loňského roku v pořadí již desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vznikla v několika studiích na různých místech světa, předznamenala píseň stejného názvu a následoval pak už z desky nejúspěšnější rozhlasový singl roku 2017 Venku je na nule. Aktuálně se v rádiích prosazuje třetí singl z desky Potkal jsem tě po letech. Kapela vloni odehrála největší halový mejdan ve své historii, letos se vydává za svými fanoušky na malá kontaktní pódia s koncertní klubovou verzí. A minulý pátek dorazila poprvé ve své historii i do Prostějova! U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Post by: Redakce

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.