Příjemnou noc, dnes je neděle 24.5.2020
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová počítá s razantní vlnou stoupající nezaměstnanosti, která by se mohla projevit v následujících měsících. O práci podle ní přijdou matky s dětmi, absolventi a lidé se mzdami do 20 000 korun.

Post by: Martin Zaoral

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Na mimořádném nočním zasedání vlády v pátek 13. března bylo rozhodnuto o uzavření obchodů s výjimkou potravin, lékáren, čerpacích stanic a dalších. Od sobotní šesté hodiny ranní byly uzavřeny také všechny hospody a restaurace. Zákaz provozu původně platil pouze do 24. března, ale nakonec se pěkně protáhl až do 25. května. Voda v řece si cestu ovšem vždy nějak najde. Nejinak tomu bylo i v případě lidí milujících točené pivo, grilované speciality a hospodský ruch.

Post by: Martin Zaoral

Jak je to s ošetřovným pro OSVČ? Tak to je jeden z nejčastějších dotazů, s nímž se státní úřady setkávají v souvislosti s podporou v době opatření proti šíření koronaviru. O ošetřovné může požádat každá OSVČ, která musela od dubna pečovat o dítě. Nárok má na 500 Kč za den. Žádosti o příspěvek najdete na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Post by: Michal Sobecký

Hasičské sbory na Hané vznikaly před pořádně dlouhou dobou. Ty na Prostějovsku slaví v současnosti 130, také 140 a více let od svého založení. Na svá identická muzea si ale museli nadšenci do tradic bojovníků s ohněm počkat mnohem déle. Například v Čechách pod Kosířem vzniklo muzeum až v roce 2000. Večerník se však tentokrát přesunul mnohem dále na jih regionu, a sice do Brodku u Prostějova. I tam se totiž nachází zajímavá expozice věnovaná požárníkům.

Post by: Martin Zaoral

Tenhle projekt neměl na růžích ustláno od samého začátku. Nejprve šly po Kralicích fámy, že v areálu firmy Spreso vyroste spalovna odpadů. Pak se v této souvislosti hovořilo o překladišti odpadů. Ve finále vyšlo najevo, že by se mělo jednat o kompostárnu, která by navázala na předchozí projekt, po němž tu zůstala zátěž v podobě více jak 20 000 tun odpadu. Ovšem místní se postavili proti jakékoliv další aktivitě a investor musel ustoupit. Co bude dál se zanedbaným areálem, kam je nyní zakázán vstup, není v tuto chvíli vůbec jasné...

Post by: Marek Sonnevend

Místo: redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v ulici Vápenice. Čas: čtvrtek 14. května odpoledne. Událost: slavnostní předání cen prvním devíti vylosovaným výhercům, kteří se zapojili do naší nové soutěže s názvem Virtuální liga Večerníku. Šťastných bylo ve skutečnosti osm, neboť Karel Sekanina měl kliku a vylosován byl během tří úvodních kol VLV hned dvakrát! K němu se připojila sedmička ve složení Antonín Dušek, Drahomír Duchek, Vladimír Humpolíček, Bohuslav Šimek, Oldřich Lošťák, Lukáš Novák a Zdeněk Žák.

Post by: Marek Sonnevend

Virtuální liga Večerníku, v níž hlasuje část naší redakce a desítky sportovních nadšenců z řad široké veřejnosti, už letí jako jarní vítr. Všichni společně jsme určili výsledky 4. dějství naší nové soutěže, jejíž představení, pravidla i konkrétní rezultáty najdete níže. My se teď pojďme podívat, jak to v kole číslo čtyři dopadlo! Originální, výjimečná a hlavně ryze regionální VIRTUÁLNÍ LIGA PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU je v plném běhu. Buďte u toho s námi a zapojte se!

Post by: Marek Sonnevend

Virtuální liga Večerníku, v níž hlasuje část naší redakce a desítky sportovních nadšenců z řad široké veřejnosti, nabírá pořádný „švuňk“. Všichni společně jsme určili výsledky 3. dějství naší nové soutěže, jejíž představení, pravidla i konkrétní rezultáty najdete níže. My se teď pojďme podívat, jak to napotřetí dopadlo! Originální, výjimečná a hlavně ryze regionální VIRTUÁLNÍ LIGA PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU je už v plném běhu. Buďto u toho s námi a zapojte se do čtvrtého klání, které najdete právě zde.

Post by: Redakce

Naši předci letitým pozorováním vysledovali zákonitosti ve změnách počasí, které přetavili do pranostik. Je v nich ukryto mnoho moudrosti a zároveň i poetiky starých časů. Dob, jejichž nedílnou součástí je i historie Prostějova, který letos slaví 630 let od svého povýšení na město. A právě z pohodlí domova lze poznávat jeho krásy. V době, kdy většina z nás nemá možnost vyrazit někam na výlet a kdy jsou všechny památky zavřené, se PROSTĚJOVSKÝ Večerník rozhodl připravit pro své čtenáře seriál s příznačným názvem SLAVNÉ MĚSTSKÉ BUDOVY. V dnešním třetím pokračování budeme vaším průvodcem po dalších významných domech našeho města.

Post by: Redakce

Naši předci letitým pozorováním vysledovali zákonitosti ve změnách počasí, které přetavili do pranostik. Je v nich ukryto mnoho moudrosti a zároveň i poetiky starých časů. Dob, jejichž nedílnou součástí je i historie Prostějova, který letos slaví 630 let od svého povýšení na město. A právě z pohodlí domova lze poznávat jeho krásy. V době, kdy většina z nás nemá možnost vyrazit někam na výlet a kdy jsou všechny památky zavřené, se PROSTĚJOVSKÝ Večerník rozhodl připravit pro své čtenáře seriál s příznačným názvem SLAVNÉ MĚSTSKÉ BUDOVY. V dnešním čtvrtém díle budeme naposledy vaším průvodcem po významných domech našeho města.

Post by: Marek Sonnevend

Virtuální liga Večerníku, v níž hlasuje část naší redakce a desítky sportovních nadšenců z řad široké veřejnosti, se nám slušně rozjíždí. Všichni společně jsme určili výsledky 2. dějství naší nové soutěže, jejíž představení, pravidla i konkrétní rezultáty najdete níže. My se teď pojďme podívat, jak to napodruhé dopadlo! Originální, výjimečná a hlavně ryze regionální VIRTUÁLNÍ LIGA PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU je už v plném běhu. Buďto u toho s námi a zapojte se do třetího pokračování.

Post by: Redakce

Naši předci letitým pozorováním vysledovali zákonitosti ve změnách počasí, které přetavili do pranostik. Je v nich ukryto mnoho moudrosti a zároveň i poetiky starých časů. Dob, jejichž nedílnou součástí je i historie Prostějova, který letos slaví 630 let od svého povýšení na město. A právě z pohodlí domova lze poznávat jeho krásy. V době, kdy většina z nás nemá možnost vyrazit někam na výlet, navíc jsou všechny památky zavřené, se PROSTĚJOVSKÝ Večerník rozhodl připravit vám seriál s příznačným názvem SLAVNÉ MĚSTSKÉ BUDOVY. V dnešním druhém díle se staneme vaším průvodcem po některých významných domech našeho města.

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chystáte se v létě na dovolenou do zahraničí?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.