Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

I v této pohnuté době, kdy si člověk nemůže zajít na oběd či dobrou večeři do restaurace či pohostinství, ale ani do kavárny, přicházíme za vámi s dalším dílem seriálu PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, který se věnuje gastronomii.

Post by: Redakce

Tak už po pětašedesáté. Seriál PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku jede zvesela dál, přičemž na startu roku zaznamenal jednu nicotnou změnu. Oproti předcházejícím dílům jej nyní nově nacházíte v každém sudém, nikoliv lichém, čísle tištěného vydání. Naopak stejně jako před mimořádným kláním z Kanárských ostrovů nabízíme dnes opět pohled z cest za město.

Post by: Redakce

Tradiční výstava modelů a sběratelství s názvem For Model opět míří na olomoucké Výstaviště Flora. Již 18. ročník akce se uskuteční v termínu od 13. do 15. března. Přijďte se s dětmi podívat na historické bitevní lodě, výstavu slabikářů, dálkově ovládané RC nákladní automobily a mnoho dalšího. PROSTĚJOVSKÝ Večerník vám přináší soutěž o vstupenky zdarma, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování!

Post by: Redakce

Dlouho očekávaná předplatitelská soutěž se blíží, a abychom všechny patřičně nalákali, nabízíme prvotní výběr z hodnotných cen, na které se můžete těšit.

Post by: Michal Kadlec

Do samého závěru dospěla další z celé série soutěží PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Ve čtvrtek 13. února odpoledne předala marketingová manažerka Večerníku Aneta Straškrabová ceny těm nejlepším účastníkům Novoroční soutěže. Ta sestávala z kvízových otázek ze širokého spektra života okolo nás.

Post by: Redakce

Letadla, lodě, vrtulníky, ponorky, vláčky a závodní auta všude, kam se podíváte. Takto jednoduše by se dala charakterizovat prodejní výstava For Model na Výstavišti Flora Olomouc, jež se uskuteční 13. až 15. března 2020. A my vám přinášíme soutěž o 5 vstupenek na tuto výstavu.

Post by: Redakce

Letošní první čtenářská soutěž Večerníku má již svého vítěze. Minulý pátek v naší redakci na Vápenici předala ceny vítězi soutěže s názvem Hledej a vyhraj Janu Hujíčkovi z Určic marketingová manažerka PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku Aneta Straškrabová.

KDO VYHRÁL LÍSTKY DO DIVADLA NA MISTRA ETIKETY LADISLAVA ŠPAČKA?
Post by: Redakce

Číst pozorně Večerník se vyplatí! Své o tom ví i pětice čtenářů, kterou jsme vylosovali ze správných odpovědí na naši otázku z minulého čísla. Ptali jsme se vás, jak by měl muž kráčet se svojí partnerkou na plese. Samozřejmě že by ji měl vést po své pravici, správně tedy byla odpověď skrývající se pod písmenem B.

Novoroční soutěž PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku zná své výherce Letošní první soutěž dospěla do svého finále a nám nezbývá než vyhlásit tři šťastlivce, kteří získají dárkové poukazy na služby firmy Kalitech, předplatné Večerníku a další drobné ceny. Kromě těchto výherců jsme vybrali i prémiového výherce! Než se ale dostanete ke konkrétním jménům, podívejte se na správné odpovědi z celého kvízu. 1. kolo: ZEMĚPIS 1. otázka: Která je nejvyšší hora ČR? a) Sněžka 2. otázka: Který je největší rybník ČR? b) Rožmberk 3. otázka: Který je největší národní park ČR? c) Národní park Šumava 2. kolo: HUDEBNÍ SCÉNA 1. otázka:? Ve kterém hudebním uskupení působí Jiří Pavlica? c) Hradišťan 2. otázka: Jak se jmenuje zpěvačka, mezi jejíž největší hity patří píseň Láska je láska? b) Lucie Bílá 3. otázka: Která kapela vyhrála Českého slavíka v roce 2017? a) Kabát 3. kolo: CIZÍ SLOVA 1. otázka: Jaký je význam slova entuziasmus? a) Nadšení 2. otázka: Jaký je význam slova dekadence? b) Úpadek 3. otázka: Jaký je význam slova bilaterální? a) Dvoustranný 4. kolo: POLITIKA V PROSTĚJOVĚ 1. otázka: Kdo není zastupitelem města Prostějova? c) Jitka Chalánková 2. otázka: Kterou politickou stranu reprezentuje primátor města Prostějova František Jura? b) Ano 2011 3. otázka: Ve kterém roce proběhly v Prostějově poslední komunální volby? c) 2018 Pokud jste na všechny otázky odpověděli správně, nastává moment držet si palce, jelikož následují jména výherců: 1. cena: Lenka Kučerová z Prostějova získává DÁRKOVÝ POUKAZ na služby firmy Kalitech v hodnotě 1 000 Kč + CELOROČNÍ předplatné a kalendář PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku na rok 2020 2. cena: Jitka Blahová z Prostějova získává DÁRKOVÝ POUKAZ na služby firmy Kalitech v hodnotě 500 Kč + PŮLROČNÍ předplatné s dárkovým předmětem PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 3. cena: Leona Hahn z Kostelce na Hané získává DÁRKOVÝ POUKAZ na služby firmy Kalitech v hodnotě 300 Kč + ČTVRTLETNÍ předplatné s dárkovým předmětem PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku Prémiová cena: Petr Valenta z Prostějova Všichni výherci budou o výhře informováni telefonicky a vyzváni k převzetí výhry. Nenašli jste své jméno mezi vybranými? Nezoufejte, určitě vyhrajete v nové soutěži, která bude startovat již brzy!    IR
Post by: Redakce

Letošní první soutěž dospěla do svého finále a nám nezbývá než vyhlásit tři šťastlivce, kteří získají dárkové poukazy na služby firmy Kalitech, předplatné Večerníku a další drobné ceny. Kromě těchto výherců jsme vybrali i prémiového výherce! Než se ale dostanete ke konkrétním jménům, podívejte se na správné odpovědi z celého kvízu.

Post by: Martin Zaoral

Důstojně se rozloučit s odcházejícími deváťáky. To byl jeden z hlavních motivů, proč se v Čelechovicích na Hané rozhodli uspořádat 1. reprezentační ples zdejší školy. Akce, na niž zavítalo kolem dvou stovek hostů, se v místní sokolovně konala v sobotu 25. ledna.

Post by: Redakce

Mezi čtenáři stále více populární seriál PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku o gastronomii napsal další díl. V celkovém součtu již třiašedesáté klání, které budete zpočátku tohoto ročníku nacházet vždy v každém lichém čísle tištěného vydání, nabízí po kratší pauze opět pohled z cest za město. Už ve druhé polovině loňského roku jsme rozšířili okruh monitoringu o regionální podniky, jejichž věhlas nás velice zajímal. A jelikož ohlas evidujeme více než pozitivní, pokračujeme dál.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Říká se, že skutečně úspěšnými se mohou stát jen lidé, kteří nezapomínají být vděční. Neobyčejně velkoryse pojaté a zároveň do detailu propracované poděkování svým zaměstnancům uspořádali majitelé rodinné oděvní společnosti Koutný během hvězdami nabitého plesu, který v pátek ovládl prostějovský Společenský dům. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

 • Kominek
 • Naděje Podhorná
 • Kalendář
 • Kendrion
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Z_Kalendar