Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Virtuální liga Večerníku, v níž hlasovali členové naší redakce a sportovní nadšenci z řad široké veřejnosti, už je minulostí. Všichni společně jsme určili výsledky závěrečného 11. dějství naší nové soutěže, která tím definitivně skončila. My se teď pojďme podívat, jak poslední kolo originální, výjimečné a hlavně ryze regionální VIRTUÁLNÍ LIGY PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU dopadlo.

Post by: Redakce

Naši předci letitým pozorováním vysledovali zákonitosti ve změnách počasí, které přetavili do pranostik. Je v nich ukryto mnoho moudrosti a zároveň i poetiky starých časů. Dob, jejichž nedílnou součástí je i historie Prostějova, který letos slaví 630 let od svého povýšení na město.

Post by: Michal Sobecký

Ne zcela tradiční zastávkou pro turisty je Tištín na jihu Prostějovska. Přesto je v rámci něj pár zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Třeba poutní kostel, hezky opravená sokolovna nebo cyklostezka do Morkovic-Slížan. Jednou z dominant je ale také objekt bývalého lihovaru. V něm se nyní kromě jiného nachází také zemědělská expozice – jediné, čistě zemědělské muzeum v regionu.

Post by: Michal Sobecký

Potěchou pro každého požárníka nebo alespoň obdivovatele jejich práce je návštěva hasičského muzea. V Čechách pod Kosířem expozice vznikla před dvaceti lety a doplňuje sbírku tří muzei, která se ve vesnici nachází. Hasičské je to nejstarší a má rozhodně co nabídnout, vždyť stojí na místě někdejší továrny na hasičské stříkačky R. A. Smékal. A nejen to, část expozice je přímo v budově, která je pozůstatkem kdysi rozsáhlého areálu.

Post by: Michal Sobecký

Unikátní reportáž vám přinášíme tentokrát ze světa muzeí na Prostějovsku. Unikátní je přitom hned ze dvou důvodů. Jednak vznikla v místě, kde se nacházela největší sbírka československých automobilů značky Praga. Druhou zvláštností je pak minulý čas, sbírka totiž z Dobrochova zmizela. I když veterány jsou v místě k nalezení pořád...

Post by: Redakce

Naši předci letitým pozorováním vysledovali zákonitosti ve změnách počasí, které přetavili do pranostik. Je v nich ukryto mnoho moudrosti a zároveň i poetiky starých časů. Dob, jejichž nedílnou součástí je i historie Prostějova, který letos slaví 630 let od svého povýšení na město. V posledních týdnech jsme všichni měli možnost poznávat krásy města právě jen z pohodlí domova, ale doba omezení je už pomalu za námi, většinu opatření totiž vláda rozvolnila ve velké vlně 25. května. Nicméně PROSTĚJOVSKÝ Večerník pokračuje v seriálu s příznačným názvem SLAVNÉ MĚSTSKÉ BUDOVY i ve chvíli, kdy památky otevírají své brány. V dnešním šestém díle budeme již podruhé vaším průvodcem po slavných městských stavbách, které proslavil sport.

Post by: Redakce

Některé hůře, jiné lépe. Tak vyvázly z posledních tří měsíců plných zákazů, omezení a nejistoty firmy z Prostějovska. Část z nich, zejména ty textilní, se přímo zapojila i do pomoci, pozadu však nezůstaly ani další. Společnosti se hlavně snažily přežít, z námi oslovených naštěstí žádná nepřistoupila k hromadnému propouštění.

Post by: Petr Kozák

Milé čtenářky, vážení čtenáři, po více jak dvouměsíční přestávce jsme zpět. Právě se vám dostává do rukou další - v letošní řadě čtvrtá - speciální příloha PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, jejímž prostřednictvím se vracíme zpátky do doby, která nedávno nečekaně ovlivnila životy nás všech. Rádi bychom společně s vámi na ni zapomněli, ale prostě a jednoduše to není možné. Obzvláště když je vysoce pravděpodobné, že nás hrozba nákazou COVID-19 úplně neopustila a bude nás provázet zřejmě už navždy. Jak říkal světově uznávaný profesor Kolář, všichni si s tím musíme naučit žít... S tím se lze ztotožnit, je to i můj osobní pohled.

Post by: Redakce

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová počítá s razantní vlnou stoupající nezaměstnanosti, která by se mohla projevit v následujících měsících. O práci podle ní přijdou matky s dětmi, absolventi a lidé se mzdami do 20 000 korun.

Post by: Martin Zaoral

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Na mimořádném nočním zasedání vlády v pátek 13. března bylo rozhodnuto o uzavření obchodů s výjimkou potravin, lékáren, čerpacích stanic a dalších. Od sobotní šesté hodiny ranní byly uzavřeny také všechny hospody a restaurace. Zákaz provozu původně platil pouze do 24. března, ale nakonec se pěkně protáhl až do 25. května. Voda v řece si cestu ovšem vždy nějak najde. Nejinak tomu bylo i v případě lidí milujících točené pivo, grilované speciality a hospodský ruch.

Post by: Martin Zaoral

Jak je to s ošetřovným pro OSVČ? Tak to je jeden z nejčastějších dotazů, s nímž se státní úřady setkávají v souvislosti s podporou v době opatření proti šíření koronaviru. O ošetřovné může požádat každá OSVČ, která musela od dubna pečovat o dítě. Nárok má na 500 Kč za den. Žádosti o příspěvek najdete na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Post by: Michal Sobecký

Hasičské sbory na Hané vznikaly před pořádně dlouhou dobou. Ty na Prostějovsku slaví v současnosti 130, také 140 a více let od svého založení. Na svá identická muzea si ale museli nadšenci do tradic bojovníků s ohněm počkat mnohem déle. Například v Čechách pod Kosířem vzniklo muzeum až v roce 2000. Večerník se však tentokrát přesunul mnohem dále na jih regionu, a sice do Brodku u Prostějova. I tam se totiž nachází zajímavá expozice věnovaná požárníkům.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-